Page 28 of 30 FirstFirst ... 182627282930 LastLast
Results 568 to 588 of 611

Thread: La Liga 2016/2017

  1. #568
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Ce, iar au bulanit-o astia pe final? Sau l-au furat iar?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #569
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Eu am crezut initial că este Logrones, acum sub o altă denumire. adică prost ortografiat.

    (A auzit cineva de Logrones? era onucă tare prin 90-91 ... )
    Eu am auzit,jucase Stelea acolo si era printre cei mai apreciati portari din campionat.Intr-un meci cu Real sau cu Barcelona a salvat vreo trei mingi imposibile.

  3. #570
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Deci cum e bai, tot mai aveti dubii ca Morata ar trebui sa fie titular in fata lu Benzema?
    Ce mai trebuie sa faca omu? Sa-i dribleze pe toti de 2 ori la rand ca Messi!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #571
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    gijon bate, depor pierde acasa...leganes pierde si ea...

    inca se joaca locul 18.

    ps: ma bucur ca intr-un final dupa 5 finaluri de sezon blatuite, pica si granada.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #572
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    gijon bate, depor pierde acasa...leganes pierde si ea...

    inca se joaca locul 18.

    ps: ma bucur ca intr-un final dupa 5 finaluri de sezon blatuite, pica si granada.
    Lega-Betis 4-0.Hasta luego.

  6. #573
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Marcelino va antrena Valencia in sezonul viitor.
    Victor a fost demis de la Betis.E al doilea antrenor,dupa Gaizka Garitano,care a fost demis dupa un 0-4 in Butarque.Quique Setien (LasPalmas) ramane pana la finalul sezonului,a pierdut doar cu 0-3.

  7. #574
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Fotbal romantic,anul 2000,clasament final:
    wu5YzUQ.png
    Alaves,n-a jucat Champions League,pentru ca au luat bataie,in ultima etapa,de la fratii lor mai mari,Athletic de Bilbao.Coruna a castigat campionatul,Sevilla si Atletico au retrogradat,Real Madrid a terminat pe 5.Espanyol (locul 14) a castigat cupa,intr-o finala cu Atletico (locul 19).Atletico eliminase Barcelona cu 6-0 in semifinale...

  8. #575
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    E penultima etapa,titlul si zona EuropaLeague este in joc,dar capul de afis este Eibar-Sporting.Urmaresc de cativa ani forumurile suporterilor lui Depor,Sporting,Betis,Valencia (cam cele mai active,in Spania).Saptamana asta,forumul 'portalsportinguista' a cazut (aveau 570 de pagini doar intr-un topic,carrera por la permanencia),forumul lui Eibar nu mai accepta inregistrari noi (!!!),in forodepor maoritatea spun ca nu vor urmari meciul lui Depor,ci cel al lui Sporting (se joaca la aceeasi ora).
    Massmedia e in proportie de 90% pro-Sporting,chiar si in cazul actual (cam 1% sanse de salvare),au facut sa scada cotele la casele de pariuri (de la 7,1 la 3,1 pentru victoria lui Sporting la Eibar)
    Culmea e ca Sporting,catastrofa tot sezonul,merge la Eibar sa castige,dar in afara de asta,au inceput dea sa pregateasca o 'motiune de cenzura' impotriva lui Eibar si spera sa castige (sa fie retrogradata Eibar pentru ca nu au 15000 de locuri in stadion).
    Nu stiu de unde cumpara aia din Gion drogurile,dar sunt de calitate.La nivelul asta de incredere e dificil de ajuns
    In ultimele zile (cand forumul lor inca functiona),au ajuns la concluzia ca va retrograda Depor,la egalitate in trei (Sporting-Depor-Leganes).Calculele matematice,sunt oarecum ciudate,Sporting retrogradeaza la egalitate cu Depor,dar se salveaza la egalitate in trei,pentru ca are rezultate mai bune cu Lega.Culmea,la egalitate in trei,nu retrogradeaza Leganes )
    Eu voi urmari meciul nostru si sunt aproape convins ca in minutul 20,Eibar va conduce deja,dar totusi o sa pariez 10€ pe Sporting,sa nu-mi para rau...

  9. #576
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Urmaresc al doilea meci din Primera din acest campionat, nu pot decat sa fiu uimit cum Real Madrid a putut marca :Real:Sevilla 1:0
    Mai facil de atat sa ajuti o echipa nu exista
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #577
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Cat ***** mananca Real

  11. #578
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Gracias Leganes!!
    Muzzwrinka

  12. #579
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Gracias Leganes!!
    De nada,hombre,un placer.Sigues vivo?
    Chiar asa rau ti-a cazut fotbalul,anul asta,ca nu m-ai comentezi nimic?
    Uite,noi daca am avea banii pe care credea Gaizka ca-i avem (a zis ca avem presupuesto mai mare decat Depor),l-am cumpara pe Andone cu contract pe viata.E cel mai bun jucator din lume in sistemul nostru.Nu e cachondeo,asa ne-am salvat,cu Guerrero,care e doua clase sub Andone.
    Parca ti-am comentat ca Garitano (ala bun) e al nostru,acum nu mai sunt dubii.Eu 'm-am urcat in tren' acum 4 ani,eram in Segunda B,nici dac-as fi facut cel mai bun calcul de probabilitate,nu nimeream mai bine
    O singura chestie vreau sa spun,sper sa ma inteleaga bine toata lumea.FOTBALUL E FACUT DE ECHIPELE MICI.Pasiunea,suferinta,orgoliul,speranta,nesigura nta zilei de maine nu ti-o da nici Barcelona,nici Madrid.
    Multumesc,Lega,ca mi-ai scos par alb,dar mi-ai dat o iluzie noua.

  13. #580
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Cat ***** mananca Real
    Lasa ca o sa ne uitam cu placere la Juve cum o sa-i toace marunt!
    Aia sunt prea boss-i sa-i fure arbitru, cand se uita Chiellini sau Bonnucci urat la ei, le pica fluieru din gura!

    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Gracias Leganes!!
    Ai inviat? Ai vazut ca Valencia nu fu deloc problematic in retur, cum ti-am promis.

    Felicitari oricum.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #581
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,361
    Reputatie
    0
    Un egal cu Celta si e gata, Malaga nu va emite pretentii. James si-a luat la revedere de la fani, deci va pleca la vara. Păcat ca nu l-a plăcut Zidane. Are nevoie de o echipa unde sa joace titular. Si Morata la fel, va pleca mai mult ca sigur.

  15. #582
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by queque View Post
    ...O singura chestie vreau sa spun,sper sa ma inteleaga bine toata lumea.FOTBALUL E FACUT DE ECHIPELE MICI.Pasiunea,suferinta,orgoliul,speranta,nesigura nta zilei de maine nu ti-o da nici Barcelona,nici Madrid.
    Multumesc,Lega,ca mi-ai scos par alb,dar mi-ai dat o iluzie noua.
    Putini inteleg asta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #583
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Un egal cu Celta si e gata, Malaga nu va emite pretentii. James si-a luat la revedere de la fani, deci va pleca la vara. Păcat ca nu l-a plăcut Zidane. Are nevoie de o echipa unde sa joace titular. Si Morata la fel, va pleca mai mult ca sigur.
    imi e imposibil sa inteleg faza cu morata...omul e f bun, i-a eliminat pe real in 2015 cu juve, a dat gol si in finala cu barca...la real mereu cand intra, inscrie...e si mai tanar...de ce l-ai da...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #584
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,361
    Reputatie
    0
    Nu vrea sa ramana el, nu ii multumit cu statutul de rezerva. Un atacant valoros nu iti sta rezerva, chiar daca esti tu Real Madrid.
    Se aude ca il vrea Chelsea in locul lui Costa. Ar fi super.

  18. #585
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    daca vine si Mbappe si ramane si Benzema chiar nu vad de ce ar mai ramane sa se iroseasca Morata ca rezerva la Real ; isi va reveni si Bale acolo in avanposturi ...plus ca rezerve vor fi tinerii Vasquez si Sergio Asenjo chiar nu vad ce sa mai caute Morata la Real , pentru binele lui ar pleca undeva unde sa joace meci de meci
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #586
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    ...plus ca rezerve vor fi tinerii Vasquez si Sergio Asenjo
    Asensio?!

  20. #587
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    gata
    real e campioana.
    punctul din ultima etapa de la malaga va fi o pura formalitate.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #588
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Liga Florentino Perez. Incredibil asa ceva. Ne vedem sezonul viitor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •