Page 4 of 30 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 611

Thread: La Liga 2016/2017

  1. #64
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Lega nu pica anu asta daca tine apararea. Anul asta chiar are cine pica. Sunt multe echipe care arata destul de rau. Nici cu Depor nu mi-e rusine...
    Nu stiu,eu vad foarte departe de nivelul Primera echipele care au urcat
    Daca cineva isi mai aminteste (exista postul),am spus ca cine urca din Segunda anul asta,se mentine.Argumentul meu,un pic pervers,se baza si pe faptul ca stiam ce se incaseaza din noile drepturi TV.Dar si pe faptul ca am vazut anul trecut (inregistrat,in direct la TV sau pe stadion) cam 6 meciuri,in medie,pe etapa.
    Acum am dubii mari in privinta celor trei noi promovate.Spre exemplu,Alaves s-a aruncat in cap,a cheltuit foarte mult si a schimbat aproape complet echipa (inca mai are datorii din trecut),nu cred ca a fost cea mai buna strategie.
    Osasuna,pe la mijloc,dar a pierdut un jucator exceptional,timpul ne va confirma daca am sau nu dreptate,un jucator din categoria Carvajal,Asensio,un jucator cu un potential de crestere fantastic:Mikel Merino.Au pastrat,totusi,alt 'crack',Roberto Torres (nu ma indoiesc cat de putin,ca se va discuta despre el anul asta) si a cumparat si pe golgeterul de anul trecut Sergio Leon.
    Gen Eibar,care a demonstrat inca o data ca e capabila de 'absorbir' tot ce e mai bun in Segunda,astia isi merita cu prisosinta locul in Primera.
    Lega,in schimb,nimic !? In linii mari,e aceeasi echipa din Segunda B.Au inceput mai bine decat se putea imagina,dar nu se stie ce se poate intampla la doua-trei infrangeri consecutive.Politica clubului e ne salvam,sau la anul,in Segunda,suntem o echipa cu multi bani,cu stadionul si accesoriile refacute,cu nume si de aici continuam sa crestem...
    Garitano (atentie,Asier,nu Gaizka) e omul de care se leaga niste rezultate imposibil de imaginat,la acest nivel,in zilele noastre.A preluat o echipa in lupta pentru a evita retrogradarea in a 4-a divizie si in trei ani se bate cu Real si Barcelona.Cam la fel a reusit si Gaizka,pana sa retrogradeze (Eibar n-a cazut pentru ca Elche...)

  2. #65
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by queque View Post
    Un mic amanunt.Rayo are cam aceeasi echipa pe care a avut-o in Primera (cred ca comentasem ceva la sfarsitul sezonului trecut).Am vazut-o de doua in pretemporada:2-0 cu Leganes in Vallecas si 5-1 cu Osasuna in Pamplona!!!Cred ca vor 'schingiui' Segunda (Liga1|2|3 se cheama anul asta).Pentru 'pronosportisti'
    Diferenta intre Segunda si Primera.
    Rayo are echipa de Europa League si e pe ultimul loc in Segunda!

  3. #66
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Aia de la Rayo ori sunt neplatiti, ori au programat intentionat varful de forma mai incolo in sezon, nu-mi dau seama, dar e inadmisibil la ce lot au sa inceapa asa...
    Revenind la echipele de Primera, i-am vazut si eu pe Alaves etapa asta. Plimba mingea, au ceva calitate, dar pentru Primera nu e nimic iesit din comun asta. Mai mult ca sigur vor fi in hora retrogradarii. Doar nu se asteapta sa ramana cu golurile lui Toquero? Are si omul o varsta.
    Osasuna are un lot extrem de modest, dar ma astept sa faca si anul asta ceea ce fac in fiecare an (si ei si granada), sa adune puncte multe in partea a doua a sezonului si sa fie si usor impinsi de la spate. Eu la echipele astea doua suflu si in iaurt.
    Betis cu Depor etapa asta mi-au lasat si ei o impresie foarte proasta. Neputinta multa. Joaquin e in declin vizibil, pustiul ala, Sanabria pare de viitor dar nu stiu daca e omul care sa le dea golurile necesare salvarii. Ruben Castro parca nici el nu mai e la fel de impresionant ca inainte. Vor suferi mult si ei. Nu stiu Felipe Gutierrez daca poate mai mult decat a aratat, ramane de vazut. Oricum, la bataie si ei.
    La Leganes nu am multe date, par o echipa robusta si mai capabila decat o sugereaza hartia. Sa-i vedem, vorba ta, cum vor reactiona la o pasa mai neagra.
    De Depor nu mai zic nimic. Astept sa vad ce e cu columbianul venit imprumut de la City si cu Joselu. Cu golurile lui Andone nu ne salvam, asta o dau scris. Dar overall, si fara Lucas, lotul pare mai bun decat sezonul trecut. Ce e nasol e ca garitano pare chitit sa joace cu baloane lungi. Ma astept la un sezon lung si anevoios.
    granada, Malaga, Eibar, Sporting astept sa le vad ceva mai mult pentru a-mi face o parere. Asa la o prima impresie, oricare dintre ele poate pica lejer. Cu mentiunea ca la granada e un mare semn de intrebare, ca in fiecare an.
    Surprize pot aparea, dar in principiu astea ar fi. Las Palmas nicio sansa sa fie implicati, nici Real, Espanyol sau Bilbao. Poate Celta...la ei n-ar fi prima data cand ar retrograda intr-un sezon in care sunt in cupele europene.
    Muzzwrinka

  4. #67
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Fain echipamentul Realului.

  5. #68
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    sa nu iti bagi pl in atletico madrid...

    dupa ce anul trecut m-au disperat eliminandu-i pe barca si bayern cu moartea fotbalului ptr ca in finala sa se cace pe ei cu real.
    etapa trecuta mi-au scos 50 de milioane din buzunar cu leganes si acum futu-i in gura bat 4-0 la celta...

    clar, alaturi de chelsea, juve si inter, ATM devina a 4-a echipa detestata de mine.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #69
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    he, he, barca condusa pe propriul teren. minutul 89 si se pare ca avem parte de o mare surpriza.

  7. #70
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    incredibil, 2-1 pentru alaves pe camp nou.

  8. #71
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    daca ia zidane campionatu ma las de fotbal.
    retired.

  9. #72
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Cota 28... 😂

  10. #73
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    n.am avut timp pentru meciul realului, daca nu ma insel au batut la osasuna cu 5-2, barca pierde acasa. meciuri care vor cantari enorm in stabilirea campioanei.

  11. #74
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    daca ia zidane campionatu ma las de fotbal.
    De ce ?

  12. #75
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Ca mi s-ar dovedi ca poti sa ma pui si pe mine antrenor ca tot valoarea jucatorilor face diferenta.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cum sa te vopesti si tu ca Messi in galben, Neymar prost, toti s-au prostit parca! Si normal ca nu le-a iesit mai nimic.
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cota 28... 😂
    La 2 pauza, 2 final cat au avut?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    incredibil alaves...egal la atletico, victoria la barca...wtf...

    oricum ptr barca nu prea ar trebui sa o intereseze ataaaaaat de mult campionatul precum UCL-ul ca acolo au doar 5 pe cand real are 11....

    in campionat au luat 6 din ultimele 8

    09 - barca
    10 - barca
    11 - barca
    12 - real
    13 - barca
    14 - atletico
    15 - barca
    16 - barca
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #78
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ce face Valencia aici cu echipa asta de tineri trazniti si demoralizati e remarcabil, desi a avut ghinion tot meciul ce poate fi pus si pe lipsa de claritate in jocul ei ce e cat se poate de clar vizibila, in minutu 75 cu scoru de 0-2 si om in minus revine pana in minutul 80 la 2-2! Si mai are chiar 10 minute sa forteze victoria, incredibil! Respect maxim pentru ce-au reusit si cum au luptat pana acum in acest meci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #79
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    N-are echipa nici sa treaca strada Valencia anul asta. Obiectivul realist e locul 10.
    Muzzwrinka

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Exact, tocmai de aia e atat de de laudat ce-au reusit azi!
    Munir ala insa, rahatul Barcelonei e cel mai de kkt jucator de pe teren!
    De era oricare alt jucator in locul lui, azi erau chiar 3p de care era neaparata nevoie.

    Ar fi misto daca ar fi ca la handbal, sa poti sa-l scoti pe gunoiu ala de pe teren si sa-l bagi pe capitanu care a iesit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Zici Betis, zici Ruben Castro. 3 puncte imense pentru astia. Noroc cu voi...
    Muzzwrinka

  19. #82
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Eibaaaaaaar! hahahahaha, ii ajunge karma p-astia.
    Muzzwrinka

  20. #83
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    incredibil e ca Valencia si Celta au 0 puncte dupa 3 meciuri
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #84
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Exact, tocmai de aia e atat de de laudat ce-au reusit azi!
    Munir ala insa, rahatul Barcelonei e cel mai de kkt jucator de pe teren!
    De era oricare alt jucator in locul lui, azi erau chiar 3p de care era neaparata nevoie.

    Ar fi misto daca ar fi ca la handbal, sa poti sa-l scoti pe gunoiu ala de pe teren si sa-l bagi pe capitanu care a iesit!
    tu esti constient ca el a intrat in minutul 65 la scorul de 0-2, nu??
    deci, pana in momentul ala, fusese acel oricare alt jucator pe teren, in locul lui, care ar fi adus chiar 3p, Valenciei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •