Page 3 of 30 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 611

Thread: La Liga 2016/2017

  1. #43
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    E al doilea meci oficial, lol. Asteapta. Peste Torres oricum e

    Uite ce faza a facut Gameiro acum. Dar nu intra. Si cam toata echipa e penibila pe faza de contructie. Daca nu bat nici azi deja au iesit din lupta pentru titlu. E inacceptabil sa te incurci cu 2 nou promovate si mai ales sa nu le dai gol din actiune.
    Last edited by Xaviesta; 28th August 2016 at 01:24.

  2. #44
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    e peste torres...dar mare ratangiu gameiro ala...

    cred ca atletico nu scoate mai mult de 2 pct cu alaves si leganes
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #45
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Griezmann e penibil...

    se vede ca a pierdut si finala UCL si finala Euro in 2 luni...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #46
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    E al doilea meci oficial, lol. Asteapta. Peste Torres oricum e

    Uite ce faza a facut Gameiro acum. Dar nu intra. Si cam toata echipa e penibila pe faza de contructie. Daca nu bat nici azi deja au iesit din lupta pentru titlu. E inacceptabil sa te incurci cu 2 nou promovate si mai ales sa nu le dai gol din actiune.
    Nu e deloc peste Torres. Nici macar acum cu Torres in baston. S-a vazut si in prima etapa cu Alaves + mult din sezonul trecut. Gameiro e nul. Chiar e irelevant ca a facut o faza...
    Muzzwrinka

  5. #47
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Simeone exagereaza si el de multe ori. Azi clar trebuia inceput cu unul dintre Carrasco si Gaitan. Altfel, e de asteptat sa deschizi jocul greu, prea ridiga echipa. Ce naiba, nu joaca pe Camp Nou.

    E aiurea sa te iei de un jucator dupa doar 2 meciuri in care pana si Griezmann a fost dezastru total.

  6. #48
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    da...ATM e out din lupta ptr titlu ink din etapa a 2-a

    intr-un campionat cu 2 giganti precum barca si real si tu faci 2/6 cu alaves si leganes...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #49
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Nici nu visau astia sa faca 4 puncte la Vigo si cu ATM acasa.
    Muzzwrinka

  8. #50
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Simeone exagereaza si el de multe ori. Azi clar trebuia inceput cu unul dintre Carrasco si Gaitan. Altfel, e de asteptat sa deschizi jocul greu, prea ridiga echipa. Ce naiba, nu joaca pe Camp Nou.

    E aiurea sa te iei de un jucator dupa doar 2 meciuri in care pana si Griezmann a fost dezastru total.
    Greu sa-l scoti pe Simeone din ale lui. Nici nu a mai avut varful ala care sa-l care. Griez, cum zici si tu, foarte sters. De asteptat pe undeva. Iar la Gameiro, eu recunosc sunt hater. Mi se pare overrated. E jucator de spatii, de contre, dar nu bati in deplasare neam cu el. Iar pe constructie iar e problematic. E un oportunist. Nu-mi place deloc.
    Muzzwrinka

  9. #51
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Amuzant
    Attached Images Attached Images
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #52
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Amuzant
    1,57 nu e cota sigura nici de single,ce sa mai spun de cearceaful ala de 11 meciuri
    Eu personal am vreo 5 ani de cand nu mai pariez (am inceput in 1993 la Soccerman!),dintre regulile de aur pe care le-am 'trait',una era ca la combi,de fiecare data pierzi un singur meci
    La tine,e o mare performanta ca ai pierdut doar un meci,eu la un combi ma refeream la 4-5 meciuri...
    In alta ordine de idei,luat la puricat la sange,la agresiunea lui Oblak la Guerrero trebuia dat rosu si eliminare
    Marca.com:
    Ningún club de Primera ha conseguido lo del Leganés. Los pepineros han sido capaces de sumar 180 minutos sin encajar un gol, los primeros que lo hacen en toda la historia de la Liga. (presupun ca se refera la nou-promovate)

    https://www.youtube.com/watch?v=0pvTKKqibxs

  11. #53
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Atletico suferã în atac. 4 puncte pierdute deja cu 2 echipe slabe, e foarte mult în Spania. Sper sa își revinã, ar fi mai frumoasa o lupta în 3 la campionat.

  12. #54
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    A imbatranit si Messi... acum vreo 2 ani, nu-l mai ajungea fundasul din urma. O baga de unul singur in plasa, nu mai era nevoie sa i-o paseze lui Suarez. Vorbesc de ultima faza.

  13. #55
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Rolul lui Messi s-a schimbat si era normal sa piarda din viteza. Si paseaz ca asa vrea nu ca il ajunge ala din urma.

    Ter Stegen a reusit 46 de pase, impecabil. Rakitic motm, unul dintre cele mai bune meciuri facute de el. Sergi Roberto din nou cu meci bun

  14. #56
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Rolul lui Messi s-a schimbat si era normal sa piarda din viteza. Si paseaz ca asa vrea nu ca il ajunge ala din urma.

    Ter Stegen a reusit 46 de pase, impecabil. Rakitic motm, unul dintre cele mai bune meciuri facute de el. Sergi Roberto din nou cu meci bun
    Rakitic a evoluat mult,e cu o clasa si jumatate peste ce era la Sevilla.Si Sergi Roberto a crescut de la an la an,a avut si putin noroc de circumstante si a strans meciuri.
    ...
    Piopio a inceput ca din tun,9 goluri in 2 etape!

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Bwueeeeeiiii, ce-a facut Suarez acolo, cum sa ratezi din pozitia aia!? Messi l-a rugat frumos s-o bage el si uruguaianul da fix in varful piciorului singurului jucator de pe linia portii care se-ntinde si el saracu la ciupeala ca cine stie ce prost s-o gasi sa dea-n el si fix asta se-ntampla! De ar fi jucat la Arsenal si scoru era egal in prelungiri sa faca asa ceva, cred ca-l castram cu aparatul de barbierit!

    In rest... meci bun, Messi in ciuda unor patrunderi foarte bune, parca spre finalizare a parut usor stingher.
    Parca lipseste ceva.... da, acelui ceva numele ii este Neymar, Barcelona nu mai e completa fara el, se simte cand lipseste si meciul e greu.

    Aaa si sa nu uit, Suarez alalalt.... dezastru. Mai are de crescut, de adaptat, de invatat fotbal, nu stiu ce mai are, dar mai are destul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Se simte lipsa lui Neymar... No shit Sherlock

    Denis a jucat ok. Nu a fost dezastru. Sper sa se adapteze repede Andre Gomes.

  17. #59
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Rolul lui Messi s-a schimbat si era normal sa piarda din viteza.
    Stiu ca si-a schimbat rolul. Nu e pt prima data. Dar e una sa-ti schimbi rolul si alta sa-ti pierzi din calitati.

    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Si paseaz ca asa vrea nu ca il ajunge ala din urma.
    Suuuuure...
    Si de ar fi asa... inseamna ca a fost tare neinspirat la acea faza. Avand in vedere ca avea drum liber spre poarta. Un sut bun si era gol. De ce sa te complici cu un dribling inutil ? Asta daca nu a fost prins din urma de fundas...

    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ter Stegen a reusit 46 de pase, impecabil.
    Doar ca nu a fost asa. A comis-o de 2 ori si era sa o coste pe Barca. In prima repriza a primit o minge in mecla dupa ce a pasat gresit. Eu n-as numi asta impecabil. Cu Real, o sa ne coste faze de genul asta.


    Mie nu mi se pare ca se simte chiar asa de mult lipsa lui Neymar. Joaca surprinzator de bine Turan. O surprinza placuta pt mine.

  18. #60
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Apararea Valenciei

    Gaya Mangala Garay Cancelo nu retrogradeaza.

  19. #61
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Apararea Valenciei

    Gaya Mangala Garay Cancelo nu retrogradeaza.

    Aparare Lega :Bustinza,Insua,Mantovani,Marin = 0 goluri impotriva echipelor ce joaca in Europa(Celta-Atletico)!
    Dar ceva imi spune ca mi-ar conveni mai mult apararea Valenciei
    Valencia nu are echipa slaba,dar antrenor,nu stiu.

  20. #62
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A gresit trabahadorul Valenciei ca n-a antrenat suturile cu poarta goala, din 2, 3 si 5 metri. Daca o facea, Valencia avea 3-0 cu Eibar, in min 50. Asta o fi soarta omului...

  21. #63
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Lega nu pica anu asta daca tine apararea. Anul asta chiar are cine pica. Sunt multe echipe care arata destul de rau. Nici cu Depor nu mi-e rusine...
    Muzzwrinka

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •