Page 30 of 30 FirstFirst ... 20282930
Results 610 to 611 of 611

Thread: La Liga 2016/2017

  1. #610
    junior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    tu vi cu exemple din ultima etapa cand chiar nu mai conta? eu vorbesc de ce s-a intamplat in tot sezonul asta. o rusine chiar mai mare decat aia cu campionatul lui cu Mourinho pe banca, alt campionat luat cu mijloace nesportive. in acest campionat au fost multe greseli care au fost doar greseli, insa multi arbitri au avut tema clara, cine a vazut intreg sezonul stie despre ce vorbesc.

    nu mi-e ciuda sau ceva ca a luat Real titlul, mi-ar fi ciuda sa ia CL iar, insa de titlu chiar nu ma intereseaza, si-asa Barca a tot luat destule, insa am urmarit absolut toate meciurile din acest sezon si pentru mine este clar ce s-a intamplat. atatia ani la rand fara titlu, atatea frustrari, Florentino si-a luat toate masurile necesare.
    Te contrazici ca de obicei. Daca Florentino isi lua toate masurile necesare nu i tremura fundul pana in ultima etapa ci avea 6 sau 9 puncte avans la sfarsitul campionatului. Pentru tine totul este clar din perspectiva unui suporter infocat al barcei asa ca opinia ta nu prea are valoare. Nu te am vazut niciodata contrariat la furturile barcei pentru ca daca e barca e ok sa fie "greseli" Da, exemplu e din ultima etapa dar asta ne mai arata inca odata ca atunci cand e barca limita penibilului e impinsa la maxim. Au ajuns jucatorii sa se impeidice si arbitru imediat sare si i ajuta. Penibil. Chiar nu are sens sa vina un fan barca sa zica de furturi cand au fost atatea meciuri in care barcei i s-a dat ajutorul necesar exact la momentul potrivit. Un penalti la 2-0, un ofsaid nesanctionat, un cartonas rosu pentru adversat etc etc.

    As intelege sa vina sa se planga un fan de la orice alta echipa din campionatul spaniei insa fanii barcei si realului ar trebui nici macar sa nu pomeneasca cuvantul arbitraj. Amandoua au fost avantajate din cand in cand. Ca a fost cu intentie sau pur si simplu incompetenta nu o sa stim.

  2. #611
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Sampaoli a plecat de la Sevilla la nationala Argentinei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •