Page 2 of 30 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 611

Thread: La Liga 2016/2017

  1. #22
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Restul aveau ochelari.

  2. #23
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Ce penalty a facut fundasul de la Alaves
    Muzzwrinka

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si cu Atletico Mardid din ce vad, ar putea fi cvadrupla chiar! Au ratat astia vreo 20 de ocazii, ailalti saracii au avut doar una!
    20 de cornere doar Atletico... Cine sta la meciu asta sa ia bani cred ca si-a dat demisia de la viata.


    Hai ca le-a dat penalty ca nu s-a convertit avantaju! Vor invinge in minutu 93!

    Ai de plm, au egalat aia in min 95 la primu lor sut din meci!




    Ai de plm... asa ceva, talking about irony!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ce meci si ieri a mai fost Sevilla Espanyol 6-4. Bun start de campionat.

  5. #26
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    socant ce s-a intamplat la acest meci...
    statistica orice...

    daca era ultimul meci la pariuri asta, nu mai dormeam in seara asta dupa asa ceva...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #27
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ce meci si ieri a mai fost Sevilla Espanyol 6-4. Bun start de campionat.
    Azi a mai fost un meci pe Pizjuan,s-a terminat 3-3 (SevillaAt-Girona):16 goluri in doua zile!

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ce meci si ieri a mai fost Sevilla Espanyol 6-4. Bun start de campionat.
    Acolo s-a terminat cu bine pt echipa favorita, care nici nu era pe-atat de favorita ca si Atletico, aici e buba.
    Aia n-au avut sut periculos tot meciul si doar o ocazie, probabil din ceva minge plouata pana la egalarea din minutu 95... asa ceva...
    La Sevilla a fost nebunie de spectacol intr-o repriza cum rar vezi intr-un meci, 1-0, 1-2, 3-2, 3-3 final de prima repriza!
    Apoi au mai avut o repriza unde le-au dat cu terenu-n cap 3 la rand si game over. Meciul ala ca probabilitate e mult mai mare decat ce s-a intamplat la Atletico, aia a fost nebunie curata, Simeone saracu s-ar putea interna la ospiciu dupa asa nedreptate! Cand in fine dupa 20 de cornere si peste 20 de ocazii i se facuse si lui dreptate in minutu 93, si arbitrul daduse numa 3 minute de prelungiri, lasa ala meciu pana in minutu 95 cand suteaza unu din afara pe poarta pt prima data... si ce sa vezi!? TO THE NUTHOUSE!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce, ma, plangi dupa Atletico? Pai asa castiga ei jumate din meciurile dintr-un sezon

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Tocmai de aia ziceam ca-i ironie curata, bine, mai castiga ei asa dar statisticile sunt doar usor favorite in favoarea victimelor lor! Am mai auzit eu de roata se-nvarte, dar ce li s-a intamplat aseara, la miezu noptii in Spania, fu mai tare decat Twilight Zone, viata bate filmu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Celtaaaaaaaaa!
    Muzzwrinka

  11. #32
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,518
    Reputatie
    0
    Leganeeeees !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #33
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by queque View Post
    Personal,cea mai crunta dezamagire mi-am luat-o la incercarea de a-mi renova abonamentul (Leganes).Clubul a decis sa premieze 'vechimea' si cum nu sunt intre cei care au carnet cu numerele pana la 6000,am ramas pe langa.Singurele variante de 'altas nuevas' erau cu un socio din astia 6000 si bineinteles ca toti aveau familiari...
    In fine,in deplasari nu o sa fie niciodata stadionul plin,asa ca o sa vad toate stadioanele din Primera
    Pronostic Celta-Lega (luni) 3-1.
    De mai bine de un an,luni am zi libera (la munca).O shefa care 'ma iubeste mult' s-a intzepat ca merg la Vigo si mi-a trimis orarul duminica seara,in care m-a 'plantat' luni seara la munca.Dupa ce m-am gandit toata noaptea cum s-o omor in chinuri,am luat cea mai buna decizie posibila (de fapt,m-am hotarat in timp ce eram pe drum spre munca,pentru ca ma duceam sa-i sparg capul).M-am hotarat (si i-am avizat pe colegi) sa nu stiu nimic de meci pana ies (la 4.30 dimineata)
    Eram pe punctul sa capacesc vreo doi,pentru ca stiam ca nu e terminat meciul si aia radeau (ma gandeam ca trebuie sa fie vreo 5-0 pentru Celta)
    Am reusit totusi sa-mi termin programul,am iesit la o tigara si m-am uitat pe telefon,restul cred ca vi-l imaginati
    Sunt aproape sa termin deja o sticla de JimBeam si tot caut o inregistrare a meciului,dar de-abia m-ai vad ecranul (tastele le-am pierdut deja):AUPA LEGA!!!
    Ca sa ma calmez:
    etapa 2,acasa-Atletico
    etapa 4,acasa-Barcelona
    etapa 6,acasa-Sevilla
    etapa 8,acasa-Valencia
    chiar nu speram sa facem vreun punct pana in etapa 10.

    Ma duc sa-i astept la aeroport
    Last edited by queque; 23rd August 2016 at 07:16.

  13. #34
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Betis - Depor diseara. Fara Lucas si posibil fara Sidnei. Florine, tata, pune osul ca in tine stam! Dale DE
    Muzzwrinka

  14. #35
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Titular Florin cum era de asteptat. Sidnei se pare ca va ramane la Depor pana la urma. Banii pe Lucas vor fi folositi pentru a-l achizitiona cu totul (momentan e 30% al clubului si loaned). O alta noutate e turcul Colak in locul lui Carles Gil.


    ECHIPELE DE START

    Betis: Adan - Piccini, Aissa Mandi, Pezzela, Durmisi - Joaquin, Petros, Felipe Gutierrez, Ceballos - Sanabria, Ruben Castro
    Antrenor: Gus Poyet

    Depor: Lux - Juanfran, Albentosa, Sidnei, Navarro - Guillerme, Mosquera - Bruno Gama, Colak, Fajr - Florin Andone
    Antrenor: Gaizka Garitano
    Muzzwrinka

  15. #36
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Vai de mortii nostri! Daca nu semnam un varf si un ACM ne-am dus dracu. Noroc ca au fost Betis mai slabi ca noi. Un 0-0 de tot rahatul.
    Muzzwrinka

  16. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    n-a miscat andone?
    retired.

  17. #38
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    N-a miscat absolut nimic. Minge lunga, trebuia sa protejeze si sa astepte sa urce 20-30m cei din linia a doua pana la el. Uneori ii mai iesea, dar prea putin. Nu e om sa tina echipa asta in Primera cu golurile lui. Poate intr-un sistem cu 2 varfuri ar functiona mai bine, nu stiu. Oricum, cu Lucas in teren s-ar fi castigat in seara asta.
    Muzzwrinka

  18. #39
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Paco, Mustafi si Lucas Perez n-au fost nici rezerve weekendul asta. Cred ca putem spune ca e gata.

    Valencia desi a vandut o gramada nu are o echipa foarte rea, in niciun caz de retrogradare. Plus ca se mai duc acolo Munir si Garay.

  19. #40
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Sunt vai de ei de la mijloc in sus. E un haos total Valencia. Daca nu pica, e fiindca sunt altele mai praf, nu ca ar fi ei ceva.
    Muzzwrinka

  20. #41
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Fail maxim Gameiro. Ridicola achizitie din prima. Sa iei varful unei echipe care n-a batut pana in aprilie afara in sezonul trecut, cand tu vrei sa te bati la titlu... lame.
    Muzzwrinka

  21. #42
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    nu se bate atletico la titlu...vor termina pe 3.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •