Results 1 to 5 of 5

Thread: William De Amorim

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    William De Amorim

    Nume complet: William Douglas De Amorim
    Data nasterii: 15 decembrie 1991 (24 de ani)
    Locul nasterii: Votorantim, Brazilia
    Inaltime: 1.80 m
    Post: Mijlocas, extrema stanga

    De Amorim a semnat un contract pe 5 sezoane cu ros-albaștrii si va avea o clauza de 10 milioane de euro.
    Va avea in primul an un salariu de 10.000 de euro, urmand ca in cel de-al doilea an de contract sa incaseze 12.000 de euro. Incepand cu anul trei de contract salariul lui De Amorim va fi de 13.000 de euro.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Am ajuns la un club foarte mare si, in acest moment, pot spune ca sunt foarte fericit. Sunt sigur ca in tricoul Stelei voi castiga foarte multe trofee si, alaturi de noii mei colegi, voi avea sansa de a juca in cupele europene. Sper sa am evolutii bune si sa nu ii dezamagesc si sa le rasplatesc increderea atat celor de la Steaua, cat si suporterilor - WILLIAM DE AMORIM

    Bine ai venit la Steaua!
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Bre nea vali !

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    bre reivan, daca ai ceva de spus spune. suntem o tara libera.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    William de Amorim pleaca de la Steaua dupa doar un an. Adus cu 700 000 de la Astra, brazilianul de 25 de ani ii va intoarce lui Becali cu jumatate de milion in minus! De Amorim va juca in grupele Champions League! APOEL face parte dintr-o grupa de senzatie cu Real si Dortmund.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •