View Poll Results: Ce echipa va fi campioana Angliei in acest sezon?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Manchester United

    12 25.00%
  • Liverpool

    8 16.67%
  • Arsenal

    4 8.33%
  • Chelsea

    7 14.58%
  • Manchester City

    8 16.67%
  • Tottenham

    3 6.25%
  • Leicester

    2 4.17%
  • Everton

    1 2.08%
  • West Ham

    1 2.08%
  • Swansea

    0 0%
  • Southampton

    0 0%
  • Stoke

    0 0%
  • Watford

    0 0%
  • Sunderland

    0 0%
  • Bournemouth

    0 0%
  • Crystal Palace

    0 0%
  • West Bromwich

    0 0%
  • Burnley

    0 0%
  • Hull

    1 2.08%
  • Middlesbrough

    1 2.08%
Page 7 of 162 FirstFirst ... 567891757107 ... LastLast
Results 127 to 147 of 3391

Thread: Barclays Premier League 2016/2017

  1. #127
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nici n-ar mai trebui sa i se faca referire drept "campioana", ca doar faci de ras PL-ul si meciul in sine care se joaca!
    premier league este o rusine doar prin simplu fapt ca a fost castigat de penibilii aia de la leicester
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #128
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    De ar exista un buton sa-i opresti pe astia

  3. #129
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    ... pe astia de la Arsenal ca tot sufera an de an
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #130
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Te bagi ca PSG-eanul in pl...premier league vreau sa spun

  5. #131
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    sper ca guardiola sa nu stea mai mult de 1-2 ani in premier league, nu avem nevoie sa infecteze si competitia asta cu stilul ala obosit, obositor si plictisitor.

  6. #132
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    A fost primul meci la echipa asta intr-un campionat nou. Jesus Christ
    Scuza-ma : meci in care l-a tinut pe hart rezerva ca nu are "joc de picior" si cu fundasii centrali care numai asta nu sunt.
    Inteleg ca a fost revolutionar si chestii ce a facut el la barca dar ii s-a demonstrat ca s-a dus vremea dar el incearca in continuu sa "perfectioneze" stilul. Normal ca o sa ai ceva performante pentru ca antrenezi niste valori care joaca singure ( vezi zidane - departe de a fi un mare ttacticia, cu greu antrenor si totusi castigator de ucl ) si sunt varfuri in campionatele alea.

    Inteleg ca ti-a antrenat clubul preferat in cea nai buna perioada dar omul nu evolueaza. Sta in aceleasi idei care ii darama prin europa an de an piedestalu. Sa ai 3 ani pe mana Bayern si sa nu poti sa-i duci in finala de ucl..

  7. #133
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post




    Hai sa-ti zic ce-am gasit
    1. Burnley 0-1 Swansea
    2. Posesie superioara, in deplasare
    3. Ocazii de gol 10 - 17

    Iti dai seama ca nu m-am tinut de cuvant
    Nimeni nu intelege despartirea asta de Ashley Williams. Ce sa cauti la Everton? Cum dracu sa mergi la Everton la 31 de ani, dupa atata amar de vreme la lebede? E ca si cum ai juca la Motru 10 ani si ai pleca la sfarsit de cariera la Lupeni, ca ai auzit ca au un PROIECT AMBITIOS. Eu nu l-as fi cedat pentru nimic

    P.S. Sunt multe persoane care si-au "anulat" abonamentele dupa aceasta decizie

  8. #134
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    A fost primul meci la echipa asta intr-un campionat nou. Jesus Christ
    Omul daca nu-si aduce pana la sfarsitul perioadei de transferuri doi laterali care sa fie capabili sa paseze repede mingea(cum erau Alaba si Lahm la Bayern) atunci pana-n iarna o sa dea fail. Atunci sigur o sa aduca ceva, fiindca nu pot sa joci cu Sagna si Clichy ca inverted CM pe posesie. Ambii paseaza foarte rau. Stilul astia cu fundasii lateriali, intrand in centru pe posesie e greu sa-i mearga cu doi jucatori care nu impresioneaza deloc prin tehnica. Alaba si Lahm au mers sa joace acolo fiindca ambii pasau foarte repede. Inteleg ca stilul lui e putin neconventional si ca nu foloseste laterali care sa faca invaluiri(care culmea, doar la asta sunt buni Sagna si Clichy ), pentru a le lasa mult mai mult spatiu extremelor, dar trebuie sa ai si oamenii necesari pentru a juca rolul pe care-l vrea el de la ei. Zabaleta cred ca ar fi peste Sagna in sistemu' asta. Si Kolorov peste Clichy, dar deocamdata Kolarov are alta treaba. Plus ca, la cum joaca Pep, nici pe Kompany nu-l vad bine. Stones cred ca o sa fie singura certitudine din apararea lui City anu' asta. Dupaia, de la mijloc in sus lucrurile sunt mai clare. Fernandinho o sa joace mai toate meciurile in care o sa fie apt. Niciun alt jucator de la City nu ofera ce ofera el ca DM. Dupaia, De Bryune si Aguero sunt starurile echipe si o sa joace sigur. Silva, in care nu mai credeam, o sa fie o piesa importanta(dupa ce a iesit el City a scazut mult in joc), iar Nolito si Sterling nu prea au competitie serioasa. Doar Iheanacho care e un jucator bun, dar nu e winger. Navas e ca Adi Popa...
    D'abia astept sa vad ce fac Mou si baietii azi.

  9. #135
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu pe fernandinho l-am vazut mai mult fundas central ieri.
    retired.

  10. #136
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    mneah. a jucat la inchidere. Deep-lying playmaker...in genul lui Busquets. O sa joace bine in rolul asta. Si eu credeam ca o sa joace mai retras dar pe faza de posesie era pe linie cu Sagna si Clichy, iar pe faza de aparare era in fata celor 4 fundasi.

    Pe faza de atac City a aratat cam asa ieri:
    Stones - Kolarov
    Sagna - Fernandinho - Clichy
    Sterling - De Bruyne - Silva - Nolito
    Kun

    Sunt curios cine o sa iasa de la mijloc cand revine Gundogan.

  11. #137
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E cool sa fii cormoran si sa asculti Beatles. Eu sunt Arsenal datorita lui Wenger mai tanarul cu 20 de ani si Fever pitch, filmul. Daca se uscheste batranul, ma gandesc sa ma fac cormoran. Doar daca nu vine Mircea Rednic in locul lui, desigur
    dar andone? asta nu e bun?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  12. #138
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Inteleg ca ti-a antrenat clubul preferat in cea nai buna perioada dar omul nu evolueaza. Sta in aceleasi idei care ii darama prin europa an de an piedestalu. Sa ai 3 ani pe mana Bayern si sa nu poti sa-i duci in finala de ucl..
    pentru mine guardioala la bayern a fost o dezamagire
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  13. #139
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Stiu bine ce incearca Guardiola, de aia am si spus de atatea ori ca ii va lua ceva timp.

    United jalnica pana acum.

  14. #140
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Miki a vrut neaparat sa plece de la Borussia. O sa cam frece banca la Manchester...

  15. #141
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    pentru mine guardioala la bayern a fost o dezamagire
    no shit. nu pot sa cred.

    mata ce noroc. oricum, mata e underrated la utd. ori ii se da pozitia inapoi ori il dau altundeva.
    retired.

  16. #142
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Vad ca unii mai au putin si ii canta prohodul lui Guardiola. Sa fim seriosi, omul e la primul meci la o echipa noua, intr-un campionat nou.
    Ati uitat cum a inceput la Barca ? Daca nu gresesc, a pierdut in prima etapa, cu o nou-promovata (sau ma rog, o echipa slaba, in orice caz).
    Si apoi stim cu totii ce a urmat. Barca, cu el pe banca, a violat Europa.

    In orice caz, Guardiola are acum o echipa muuult mai slaba fata de ce a avut la Barca si Bayern. Nu urmaresc PL f mult, dar City mi se pare ca are unul dintre cele mai slabe loturi din ultimele sezoane. Jose clar are un avantaj anul asta. Aguero si Silva sunt cam singurii world class cu adevarat din tot lotul.
    Hart e un portar bun, dar atat, n-a fost niciodata vreun Iker sau Buffon. De Gea e cu 10 clase peste el. Apararea nu impresioneaza. Kompany, care nu a fost niciodata un fundas de exceptie, a imbatranit si el acum. Sterling inca nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor. Nolito e un jucator care si-a depasit limitele, e f grav daca nationala Spaniei nu poate sa ofere nimic ma mult. De Bruyne e umflat rau (s-ar putea sa gresesc aici, nu sunt tocmai fanul lui, poate sunt subiectiv), Yaya a imbatranit, pe Silva s-ar putea sa nu-l mai tina bateriiile. Guardiola are o misiune f grea cu lotul asta. In mod normal, United ar trebui sa bata la 2 goluri diferenta.

  17. #143
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Are cineva o sursa sop dolce la United ? Sau macar sop engleza ?

  18. #144
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sa nu faci cs de gea. baga-mi-as ...
    retired.

  19. #145
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    nu ma asteptam chiar la un inceput atat de bun pt Zlatan la United Ma gandeam ca poate se va vedea putin varsta Daca Utd ia campionatul, in locul lui, m-as duce vara urmatoare la Bayern, sa castig si acolo Campion in Italia, Spania, Franta, Anglia, Germania... mai este vreun fotbalist cu asa palmares ?

  20. #146
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu. pot sa ma gandesc doar la 1 fotbalist care a fost prin toate campionatele alea.
    retired.

  21. #147
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    A trebuit sa verific daca nu cumva e vb de Tamas

    Am uitat de Olanda parca vad ca pe la un 40, Zlatan se duce un tur de campionat si pe la Olympiakos. Fiindca why the fuck not

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •