View Poll Results: Ce echipa va fi campioana Angliei in acest sezon?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Manchester United

    12 25.00%
  • Liverpool

    8 16.67%
  • Arsenal

    4 8.33%
  • Chelsea

    7 14.58%
  • Manchester City

    8 16.67%
  • Tottenham

    3 6.25%
  • Leicester

    2 4.17%
  • Everton

    1 2.08%
  • West Ham

    1 2.08%
  • Swansea

    0 0%
  • Southampton

    0 0%
  • Stoke

    0 0%
  • Watford

    0 0%
  • Sunderland

    0 0%
  • Bournemouth

    0 0%
  • Crystal Palace

    0 0%
  • West Bromwich

    0 0%
  • Burnley

    0 0%
  • Hull

    1 2.08%
  • Middlesbrough

    1 2.08%
Page 3 of 162 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 3391

Thread: Barclays Premier League 2016/2017

  1. #43
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    arsenal nu termina in top 4.
    sau imi pun avatar cu ei.
    retired.

  2. #44
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Mourinho-Conte.Vad astia doi luptandu-se pentru titlu.Conte e cu adevarat tare.Asta da adversar pt Jose.

    Locul 3 se va disputa intre Arsenal si City,cu accente clar la Arsenal.Pep mai intai sa alcatuiasca un lot competitiv.

    5-6 e clar Liverpool cu Tottenham.Leicester undeva intre 8-11.

  3. #45
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Am intrat doar sa spun ca Arsenal va termina pe locul 4.

    Dar cred ca stiati si voi.
    Nu am mai terminat pe 4 de 3 ani deja . Voi ?

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Am intrat doar sa spun ca Arsenal va termina pe locul 4.

    Dar cred ca stiati si voi.
    Adica in locul lui Liverpool? Aaa stai ca City a terminat pe 4 anu trecut!
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    arsenal nu termina in top 4.
    sau imi pun avatar cu ei.
    Hopa! Mai am unu doritor de cristianisme! Ce-mi plac cristianismele lor!
    Pariu cu cineva ca sa te simti mai coios?

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Nu am mai terminat pe 4 de 3 ani deja . Voi ?
    Chelsea, Liverpool si MU niciodata nu lipsesc din top 4!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    acum ca s-a terminat penibilitatea de anul trecut cu leicester campioana si tottenham in lupta directa cu ei (intr-un final terminand pe 3), sa intre baietii grei.
    Penibilitatea tine de mentalitatea ta reflectata de ce spui mai sus. Aceste echipe chiar au jucat fotbal iar in ceea ce-i priveste pe Spurs s-a dovedit ca se poate face performanta si cu jucatori foarte tineri cu potential nu cu vedete cumparate de-a gata. Repet, e incredibil felul tau de a gandi, pervertit in asa masura incat pari mai degraba un procurator a la Raiola cu interese de a castiga bani multi pe jucatorii vanduti la "baietii grei" decat un suporter genuin al unui club de fotbal care-si sustine echipa si la bine si la rau nu doar cand face performanta cu bani nesimtiti. Baietii grei au nevoie de dopaj economic masiv prin preturile inflationiste pe jucatori si antrenori in disperarea de a cumpara pe drumul cat mai scurt, fara mare efort, titluri. Ce se intampla acum pe piata transferurilor din fotbal nu este fotbal ci patologie avansata a fotbalului de nivel inalt. Mai devreme sau mai tarziu acest sistem se va parabusi mai ales in contextul politic si economic actual la nivel global. Cu cat mai repede, cu atat mai bine pentru fotbal.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #48
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    @miril, iti cam dau dreptate in ceea ce zici.
    cand ma refeream la penibilitate, ma refeream la penibilitatea big 5: united, city, chelsea, liverpool, arsenal.
    sunt si eu constient ca leicester si tottenham au jucat bine. mai ales spurs.

    dar asta sunt eu...imi displac echipele mici si urasc surprizele...nu ai ce sa-mi faci.


    intra alta ordine de idei:

    1. chelsea si liverpool sunt super avantajate ca nu joaca in europa
    2. arsenal are un record de 19 prezente consecutive in grupele UCL...so nu cred ca vor rata nici a 20-a oara.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #49
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Orice poate se spune de Spurs dar nu ca este o echipa mica. Nu este o echipa de calibrul lui MU, asta-i altceva dar este o echipa foarte buna mai ales luand in considerare raportul performanta/putere financiara si cu o istorie, inclusiv in cupele europene nu de neglijat. A fost prima echipa engleza care a cucerit un trofeu european, a fost prima echipa engleza care a castigat dubla, campionat-cupa si este o echipa cu palmares international mai bun decat al lui Aresnal. Cam asa se defineste o echipa mica. Pacat ca un arbitraj vicios i-a impedicat sa joace finala Cupei Campionilor in 1962 pe care avea mari sanse sa o castige.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    2. arsenal are un record de 19 prezente consecutive in grupele UCL...so nu cred ca vor rata nici a 20-a oara.
    Inegalabil de o echipa care nu e Bayern, Real ori Barca.
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    sunt si eu constient ca leicester si tottenham au jucat bine. mai ales spurs.
    Parerea ta si a majoritatii, parerea mea e ca Leicester a jucat mai prost decat Big 4-ul ca valoare a jocului ofensiv, de facto, dar au avut bulan MEGACOLOSAL! Au castigat pentru ca au fost foarte bine organizati in meciuri in care au avut adversari care au jucat bine, iar cand n-au avut ceea ce s-a intamplat de f multe ori, nu c-au jucat ei bine neaparat ci au profitat la maxim de conjunctura unor idioti care tot dadeau in bara, ori pase la adversari in propriul teren, respingeri bulanoase, devieri idioate. Ma rog, valoarea lui Leicester e considerabila insa nu e de top 4, desi sa zicem ca-n sezonu precedent s-a ridicat intamplator la acest nivel profitand de apatia si prostia multor cluburi de top.
    Quote Originally Posted by miril View Post
    campionat-cupa si este o echipa cu palmares international mai bun decat al lui Aresnal.
    Sa nu exageram Mirile, mai multe cupe Da! Mai multe victorii in competitii europene, in CL cu seama, in your dreams! Fiecare an se aduna ca si palmares european nu doar trofeele, an de an am adunat ca niste furnici harnice, ce voi n-o sa adunati in 50 de ani de-aci inainte!
    Last edited by Johnny D; 10th August 2016 at 14:25.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sa nu exageram Mirile, mai multe cupe Da! Mai multe victorii in competitii europene, in CL cu seama, in your dreams! Fiecare an se aduna ca si palmares european nu doar trofeele, an de an am adunat ca niste furnici harnice, ce voi n-o sa adunati in 50 de ani de-aci inainte!

    Eu vorbesc de trofee internationale nu de victorii. Asta conteaza si la asta ma refer. Dream on!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Crezi tu, in acest caz Sheffield Wednesday, Leeds United, Huddersfield Town, nemaivorbind de Sunderland si Aston Villa sunt echipe mai mari decat Spurs! Trofeele nu mai conteaza daca s-a asternut praful pe ele, revino-ti Mirile, ce conteaza e doar potentialul echipei si ce obtine in prezent! Daca mai conteaza o istorie, conteaza maxim ultimul deceniu, dar e mai putin relevant decat prezentul, altfel toata lumea ar vorbi inca de Huddersfield Town sau de Preston North End c-au luat multiple titluri in Anglia la fel sau mai multe decat Spurs! Ti se pare ca vorbeste cineva de ele!? Ce conteaza e ce a jucat echipa in trecutul recent, si ce joaca in prezent, restul e can-can! Asta e adevarul, nu fantezie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    JD, tu esti dintre aia care considera ca istoria trebuie stearsa! Nu stiam ca esti asa de periculos in gandire . Ai jucat-o cumva la pariuri!? Ai fi in stare . Vezi ca aici calci stramb de tot. Pai voi nici in ultimul deceniu nu ati castigat un trofeu international. Deci dupa, sa zicem, mintea ta, NU CONTATI. Am inteles bine?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    N-ai inteles bine. Am castigat 2 cupe si 2 supercupe, in ultimii 3 ani chiar dar nu e vb. de asta, victoriile noastre cu Barcelona sau Bayern au fost mult mai coioase si ridicatoare de moral, spirite, nebunii decat cupele alea, tocmai pentru c-au contat mai mult, tocmai pentru ca avem o viata tumultoasa la cel mai inalt nivel, poate mai putin in ultima jumatate de deceniu dar ne vom reveni! Eu sunt unul dintre aia care zic ca scopul nu scuza mijloacele si ca destinatia nu e mai importanta decat calatoria! Mirile, toata lumea isi fixeaza o destinatie, un titlu, o cupa, dar fascinatia vietii sta in calatoriile pline de peripetii, aventuri, fascinatii momentane = meciurile colosale la cel mai inalt nivel, acolo sta esenta vietii, draga Mirile, fie ca iesi invingator sau de cele mai multe ori simpatia si aplauzele merg si spre invingator, pe moment, cum ziceam, deoarece istoria indepartata nu conteaza! Si n-o sterg eu cu buretele ci oamenii, totalitatea creierelor dezinteresate de ea.
    Am mai avut noi discutia asta acu ceva ani daca tii minte, atunci mi-ai parut mai receptiv, azi vad ca esti asa mai cu scutul in mana aparand virtutile si onoarea hotspurs-ilor tai! Nu ti i-a atacat nimeni, iti spun doar ca n-are sens sa privim in trecut, oamenii adevarati privesc in viitor si doar invata din lectiile aspre ale trecutului, nicidecum nu se cramponeaza de el la fiecare obstacol ori tachinare ce-i apare in cale! Nu e alt act mai frustrant sub chip fals de nobil, decat sa arunci o performanta de acu zeci de ani in fata cuiva care-ti demonstreaza cu actele jos, semnate de toti cei care traiesc si nu de fantome, ca-ti e superior!
    Nu joaca istoria, ci fotbalistii de azi care joaca pentru prestigiul, onoarea si gloria unui club, unor suporteri, pt bani si pt antrenorii de azi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Mirile, adevaratul succes sta in numarul de calatorii pe meleaguri fascinante!
    Degeaba ai tu 10 calatorii cu 3 destinatii finale, cat au durat alea? 10 ani?
    Noi avem 30 de calatorii in 30 de ani si facem an de an cate una! Asta inseamna sa traiesti cu-adevarat, fie ca ajungi sau nu la final!

    PS: Liverpool aia sunt ai dracu, au mai multe voturi decat Arsenal, City, Spurs si Chelsea lal un loc!
    Intalnim o superechipa pe Emirates in cateva zile atunci, aia de le-a dat 4-0 lu Barcelona! Pazea! Or sa ne urce pe garduri!

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    mama cat de obositor esti jd...
    retired.

  15. #57
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ce spui tu acolo sa cheama o argumentatie sofista. Cine sa te mai urmareasca, JD? Eu nu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #58
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sa faca un moderator topicu sticky.

    eu abia acum realizez ca mou si pep antreneaza in acelasi oras. manchester is not big enough for them.
    retired.

  17. #59
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    sa faca un moderator topicu sticky.

    eu abia acum realizez ca mou si pep antreneaza in acelasi oras. manchester is not big enough for them.
    Mda, parca nici eu nu am facut legatura Dupa Barca-Real si United-City, urmatorul pas logic e ca Jose sa se intoarca la Inter iar Guardiola sa vina la... Milan cam asta trebuie pt ca suprematia lui Juve sa se termine

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    mama cat de obositor esti jd...
    Baietii mei o sa fie, eu doar v-am dat un mic preambul asa ca sa va obisnuiti cu ideea, sa nu va umilim din start!
    Just to make this a contest! Fair warning!

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Ce spui tu acolo sa cheama o argumentatie sofista. Cine sa te mai urmareasca, JD? Eu nu.
    Nostalgia trecutului, Miril. Cine stie cand vom avea ocazia unei a 3-a discutii pe aceeasi tema!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Nu am mai terminat pe 4 de 3 ani deja . Voi ?
    Nici noi

    Nici eu nu cred ca termina Arsenal in top 4, fiind de acord cu reivan, in privinta asta. Pronosticul meu: City, Liverpool, United, Chelsea, nu neaparat in ordinea asta, posibil ca primele 2 sa faca schimb intre ele

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Nici eu nu cred ca termina Arsenal in top 4
    Bla, bla, bla, yada, yada, yada, aceeasi poveste de anu trecut si noi avem imediat 2 decenii de top 4, singurii cu aceasta carte de vizita!
    Altfel spus daca vrei sa pariezi pe cine termina in top 4, banca iti da doar Arsenal drept obligatiune, toate celelalte sunt actiuni!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Am scris NU CRED. Nu ca e probabil, sigur sau mai nu stiu ce. E parerea mea. Si United de vreo 15 ani nu terminau mai jos de 3 si le-a venit rindul. Vom vedea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •