View Poll Results: Cine se va incorona campiona la sfarsitul sezonului?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Bayern Munchen

    8 47.06%
  • Borussia Dortmund

    5 29.41%
  • Crazy option

    4 23.53%
Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 379

Thread: Bundesliga 2016/2017

  1. #85
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    da Mario Gomez am citit ca trebuia sa semneze cu Dortmund dar am vazut acum ca semnat cu ....Wolfsburg
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #86
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    bine ca nu ai vazut dreq in iarna.
    retired.

  3. #87
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Hai, ma, lasa baiatul. Super-Mario mai bine raminea in turcaletia, era golghetar, scula pe bascula.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  4. #88
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    a fost si in Germania scula pe bascula la Stuttgart si Bayern
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #89
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mario Basler mai joaca? Era la Werder cand urmaream eu Bundesliha.

  6. #90
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai cum. si acum mai da gol direct din corner.
    retired.

  7. #91
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    capitane asa aratam pe atunci
    mUntitled.png

    si acum asa
    basler_mario_5x4_Diashow.jpg
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  8. #92
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ca sa intelegem ce s-a intamplat azi la dortmund trebuie sa mentionam niste lucruri:

    s-au dat doua goluri cu calcaiul : rode si castro - mijlocasi centrali.
    emre mor (19) si pulisici (17) au dat cate o boaba si ei.
    echipa vine dupa 6-0 cu legia. cam cata sampanie poti sa inghiti?

    dembele, pulisici si guerreiro au fost zei.
    emre mor are potential sa fie cel mai bun jucator din lume. nu am vazut in viata mea asa ceva decat la 2 fotbalisti. asa fotbalist.. pacat ca are deja 19.

    pacat de meciul de la rb. bayern doar 3-1
    retired.

  9. #93
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Asa mult ti-a placut echipa azi???
    Guereiro e fabulos ca mijlocas central, dar eu tot vreau sa-l vad fundas stanga in locul lui Schmelzer...nu stiu de ce.
    Castro a dat 2 goluri, dar e mai slab ca anu' trecut. Uita-te ce face pe posesie. Mereu paseaza in lateral sau in spate. Nu mai verticalizeaza deloc. Nu-si mai asuma niciun risc. Doar Guereiro dintre mijlocasii centrali a verticalizat.
    O fi oare vreo coincidenta ca imediat cum a iesit Andre fucking Schurlle din primu' 11, echipa a dat 12 goluri in 2 meciuri?

  10. #94
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu numai castro paseaza lateral, cam toata echipa..
    schurlle nu are ce cauta in primu 11 vreodata. mi-am luat hype prea mare de la mor, ala isi leaga mingea de picior, nu e sanatos, orice dribling incearca ii iese, da pase foarte bune, are sprint nebun - overall is like whoa..
    guerreiro are sut bun si centreaza unde vrea el. unde vrea sa o puna acolo o pune, nu m-ar deranja nici mijlocas central dar e "urmasul" natural a lu schmelzer. si cu vreo cateva clase peste.
    retired.

  11. #95
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    dortmund 2 x 6-0

    ps: wtf is happening with schalke - 0/0 si 0 goluri marcate ?!
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #96
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Dortmund dupa ce joaca ca niste cizme la Leipzig si pierd dau 17 goluri in urmatoarele 3 partide...
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  13. #97
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Guereiro din pacate nu sta mai mult de 2 ani la noi...Barca sau Real clar.
    Gotze inafara de faza golului 3 inca joaca ca o cizma, iar apararea e putin penetrabila. Mai ales pe benzi unde Pisczeck si Schmelzer sunt cam trecuti.
    Atacul insa, de cand a iesit Schurlle e on fire. Pulisic si Dembele pe benzi creeaza haos la fiecare faza, Guereiro e halucinant, iar Aubameyang e unul din cei mai buni atacanti din lume cu siguranta. De la Weigl pleaca toate fazele...

  14. #98
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    nu numai castro paseaza lateral, cam toata echipa.
    parca te-a auzit castro. ce zici de astazi? te pomeni ca nici macar nu te uiti la meci
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  15. #99
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Am jucat foarte direct azi, chiar zici ca m-au azuit. 4 goluri din pase in spatele apararii asa ca sfat pentru adversarii care nu vor sa ia multe - linia defensiva cu dortmund se tine cat de jos posibil, ca RB. Si nu poti sa joci fara inchizator de meserie cu noi.

    Guerrerio face tot ce vrea din fotbal. Azi a dat gol, assist si key pass. Totusi, oricat de bine joaca el acolo schmelzer a fost pamant si avem nevoie de el fundas stanga.
    Dembele si Auba sunt de cosmar pentru orice adversar, nu poti sa-i lasi nemarcati ca te-au distrus, te dribleaza cum vor ei..dembele daca invata serios finalizare e la nivel de neymar pe steroizi ca are si fizic.

    Azi am avut 10-25 de minute groaznice, weigl a fost depasit cand nu a avut om langa el si schmelzer a fost pamant.

    Gotze nu a miscat. Bartra da pase foarte bune doar ca doarme uneori, norocul lui e grec si e mereu langa el. Burki imperial, castro e foarte destept si mi-a depasit toate asteptarile. Rode nu prea se integreaza. Pulisic la anii lui e zeeeeu. Nu stiu cat putem sa tinem de ce avem acum, poate doar daca baietii se ataseaza rau de club sau sa dam salarii astronomice

    Am jucat altceva azi cum ziceam, mai direct si tot am rupt, tuchel r versatil doar ca for fuck sake nu ai cum sa-l ti pe mor pe banca. M-am indragostit de ala, omul e nebun.

    Aratam mai disciplinati si mai versatili tactic, al 2lea an cu tuchel se simte si reus inca nu a jucat. Sa vedem ce facem cu real, daca ne miscam bine am incredere ca intr-o zi buna batem pe oricine.

    @franz ne-am imprietenit cam repede, nu ti se pare?

  16. #100
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    6 6 5...bvb are savages
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #101
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Am jucat foarte direct azi, chiar zici ca m-au azuit. 4 goluri din pase in spatele apararii asa ca sfat pentru adversarii care nu vor sa ia multe - linia defensiva cu dortmund se tine cat de jos posibil, ca RB. Si nu poti sa joci fara inchizator de meserie cu noi.

    Guerrerio face tot ce vrea din fotbal. Azi a dat gol, assist si key pass. Totusi, oricat de bine joaca el acolo schmelzer a fost pamant si avem nevoie de el fundas stanga.
    Dembele si Auba sunt de cosmar pentru orice adversar, nu poti sa-i lasi nemarcati ca te-au distrus, te dribleaza cum vor ei..dembele daca invata serios finalizare e la nivel de neymar pe steroizi ca are si fizic.

    Azi am avut 10-25 de minute groaznice, weigl a fost depasit cand nu a avut om langa el si schmelzer a fost pamant.

    Gotze nu a miscat. Bartra da pase foarte bune doar ca doarme uneori, norocul lui e grec si e mereu langa el. Burki imperial, castro e foarte destept si mi-a depasit toate asteptarile. Rode nu prea se integreaza. Pulisic la anii lui e zeeeeu. Nu stiu cat putem sa tinem de ce avem acum, poate doar daca baietii se ataseaza rau de club sau sa dam salarii astronomice

    Am jucat altceva azi cum ziceam, mai direct si tot am rupt, tuchel r versatil doar ca for fuck sake nu ai cum sa-l ti pe mor pe banca. M-am indragostit de ala, omul e nebun.

    Aratam mai disciplinati si mai versatili tactic, al 2lea an cu tuchel se simte si reus inca nu a jucat. Sa vedem ce facem cu real, daca ne miscam bine am incredere ca intr-o zi buna batem pe oricine.

    @franz ne-am imprietenit cam repede, nu ti se pare?
    cred ca asa e in virtual

    sunt de multi ani fan castro. stiam ca e inteligent. il banuiam insa de incetineala. adica fizic ca nu e foarte rapid, respectiv ca nu poate duce un meci intreg la intensitate mare. ieri insa s-a miscat bine si si-a sincronizat excelent sprinturile. n-am crezut ca i se potriveste atat de bine sistemul lui dortmund. am avut dubii cand s-a transferat

    tot asa am banuit ca dupa plecarile lui hummels, mikhi si gndogan dortmundul se va clatina. dar tinerii + noile achizitii s-au integrat excelent. ca de obicei la dortmund mai ramane de lucrat la aparare respectiv la constanta. dortmund poate pierde o partida in care conduce cu 3-0. pe undeva cred ca lipsa de constanta i se datoreaza si lui tuchel. cunoaste foarte bine jocul ofensiv dar nu stie cum sa stabilizeze echipa in situatii de criza. cred ca si la mainz a fost la fel
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  18. #102
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Guereiro din pacate nu sta mai mult de 2 ani la noi...Barca sau Real clar.
    Gotze inafara de faza golului 3 inca joaca ca o cizma, iar apararea e putin penetrabila. Mai ales pe benzi unde Pisczeck si Schmelzer sunt cam trecuti.
    Atacul insa, de cand a iesit Schurlle e on fire. Pulisic si Dembele pe benzi creeaza haos la fiecare faza, Guereiro e halucinant, iar Aubameyang e unul din cei mai buni atacanti din lume cu siguranta. De la Weigl pleaca toate fazele...
    guereiro n-a fost rau la europene dar la dortmund e chiar excelent. surpriza placuta

    weigl ca de obicei foarte bun. nu e ca gndogan in sensul ca pe faza ofensiva inca nu l-am vazut sa-i asume un sut la poarta sau o patrundere dar siguranta lui cand e la balon e impresionanta
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  19. #103
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Ce a facut Ribery acolo... mi-a amintit de golul lui Denis Serban de la Steaua-Dinamo din 2006.

  20. #104
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    bayern si borussia ruleaza fin..

    la coada clasamentului e incredibil..de-a dreptul incredibil ce patesc schalke si bremen...(hamburg e o obisnuita cu 2 baraje)

    bremen a condus cu 1-0 in min 87 si nu a luat nici macar 1 pct.

    iar schalke 0 0 4...urat de tot...

    cred ca anul asta macar una dintre hamburg si bremen o urmeaza pe stuttgart in liga2.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #105
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    bremen e pe campii dar la schalke nu ma asteptam. antrenor nou ..
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •