View Poll Results: Cine se va incorona campiona la sfarsitul sezonului?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Bayern Munchen

    8 47.06%
  • Borussia Dortmund

    5 29.41%
  • Crazy option

    4 23.53%
Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 379

Thread: Bundesliga 2016/2017

  1. #64
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ai bagat over 2.5?
    mi-a iesit wolfsburg pe cota mai buna adevarul e ca am frecat mingea aia prea mult. kagawa nu prea a miscat, auba nu prea a stiut de capu lui.

    sa se mai rodeze echipa
    retired.

  2. #65
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am mers pe over pana la urma, ca imi trebuia conditie de 3 pt meciul nostru de liga 2. Cu mintea de pe urma am mai mers gg la Wolfsburg si Sanke solist Ce am luat pe mere, am dat pe pere.

    Over la Gladbach, da-o-n gherem!

  3. #66
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    leno a scos de 2 ori in aceiasi faza in situatie de 1 la 1 o data cu fata

    e si cald la aia ma, 34 de grade la ora meciului, sunt lesinati astia, fierti.
    retired.

  4. #67
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mugfest.

  5. #68
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    a doua oara cand scoate asta cu capu

    gladbach daca joaca asa contratac si in ucl pune probleme.
    retired.

  6. #69
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un live cu goluri pt a 2a? Sunt semne bune?

  7. #70
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    cam ca in prima. vreo 2 bari, 3 ratari in situatie de 1 la 1 cu portaru..
    cu un aspacardin iese
    retired.

  8. #71
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ca sa vezi sanje rece, am pus in '77, la 1.95 si da ala in min 80. Dupa care bam, mai iese si over-ul prematch. Ma duc sa ma sterg pe pantofi

  9. #72
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    hai odata sa intre la borussia reus si gotze...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #73
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Schalke - bayern 0-2
    Bayern aproape clinica, schalke a aratar, paradoxal, binisor.

    freiburg - gladbach 3-1. baejnebun.. nu am vazut meciu dar inainte de city sa-ti iei 3 de la freiburg.

    bayer - hamburg 3-1. hamburg in a 2a nu a existat. i-a linistit pohjanpalo, hattrick in 15 minute
    Last edited by reivan; 10th September 2016 at 19:41.

  11. #74
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu-l inteleg pe tuchel. nu bagi niste tineri intr-un meci cu rb cand mai ai si ucl in saptamana asta.
    guerreiro nu cred ca a intrat in bundesliga, de ce l-au mai luat daca nu-l baga macar cu rb. omul ala are potential de world clas..
    jucam groaznic.
    Last edited by reivan; 10th September 2016 at 21:21.
    retired.

  12. #75
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Gata dup ratarea asta 0-0 se termin...
    Au luat și gol pfft.
    Last edited by sannicola; 10th September 2016 at 22:17.

  13. #76
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Dortmund...

  14. #77
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Tuchel e un idiot. A avut niste pretentii de tot rahatu' vara asta, si fix pretentiile lui dau fail. Ma refer la Schurlle si Rode.
    L-a luat pe Guereiro, cel mai bun fundas stanga de la euro, ca sa nu-l bage niciodata pe pozitia lui de baza. A jucat doar CM.
    Rode ala e un jucator de nimic. Incurca tot pe constructie. Macar, daca tii neaparat sa-l joci in teren, scoate-l dracu' pe Weigl ca se calca oamenii pe picioare, Rode nu poate sa dea o pasa buna daca are presiune. Cred ca d'asta l-a jucat 5 meciuri in 2 ani.
    Schurlle ala alearga o gramada, dar degeaba. Nu e tehnic, nu are viziune si nu are nici forta...Nothing player si el.
    Gotze, in prima repriza a fost cel mai bun om al nostru. Evident ca masochistul nostru l-a schimbat.

  15. #78
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    cel mai slab meci din turul ala in care am fost la retrogradare.
    jucatorii titulari au fost pamant, excluzandu-l pe burki, dar schurrle, gotze, castro si auba au batut orice record.

    cand au intrat schimbarile - foarte foarte tarziu- s-a mai dinamizat jocul, chiar si ramos s-a miscat bine dar restul dormeau.
    tuchel nu a inteles ca poate cu posesia aia sa joace pana la meciul din ucl si tot nu da gol. nu a retras 1 metru echipa ca sa-i provoace pe aia la ei acasa putin, a jucat foarte ingust.

    daca o tinem tot asa e problema la locul 2 -la locul 1 nu exista discutie- bayer, gladbach, wolfsburg si schalke chiar daca nu au castigat ambele meciuri s-au miscat foarte bine si par ca gasesc solutii sa iasa din impas. noi chiar si defensiv stam prost, in sezonu trecut nu ne penetrau echipele mari apararea cum au facut-o in 2 meciuri mainz si rb. inteleg ca a plecat hummels dar in halu asta?

    poate a fost doar un accident si ma hazardez eu dar aratam rau. in ucl ne paste locul 3, noroc ca incepem cu legia dar daca nu-i batem cam aia a fost. daca joaca si ei ca rb ii da cu minus lu tuchel.
    retired.

  16. #79
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    cel mai slab meci din turul ala in care am fost la retrogradare.
    jucatorii titulari au fost pamant, excluzandu-l pe burki, dar schurrle, gotze, castro si auba au batut orice record.

    cand au intrat schimbarile - foarte foarte tarziu- s-a mai dinamizat jocul, chiar si ramos s-a miscat bine dar restul dormeau.
    tuchel nu a inteles ca poate cu posesia aia sa joace pana la meciul din ucl si tot nu da gol. nu a retras 1 metru echipa ca sa-i provoace pe aia la ei acasa putin, a jucat foarte ingust.

    daca o tinem tot asa e problema la locul 2 -la locul 1 nu exista discutie- bayer, gladbach, wolfsburg si schalke chiar daca nu au castigat ambele meciuri s-au miscat foarte bine si par ca gasesc solutii sa iasa din impas. noi chiar si defensiv stam prost, in sezonu trecut nu ne penetrau echipele mari apararea cum au facut-o in 2 meciuri mainz si rb. inteleg ca a plecat hummels dar in halu asta?

    poate a fost doar un accident si ma hazardez eu dar aratam rau. in ucl ne paste locul 3, noroc ca incepem cu legia dar daca nu-i batem cam aia a fost. daca joaca si ei ca rb ii da cu minus lu tuchel.
    Gotze, in prima repriza a fost cel mai bun om al nostru. A fost ok.
    Castro a jucat extrema
    Auba, daca nu are mingi, asa joaca mereu. Nu e genul de atacant care sa-si creeze singur ocazii, sau sa intre foarte mult in combinatii...

  17. #80
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pe gotze l-am inteles, nu mi-a placut dar l-am inteles. pe castro chinuit acolo.. saracu, ce sa-i spui? aubameyang a fost miserupist.

    frate mor si dembele dau foc la faze cand intra, ceva ce nu se vede si la schurrle, defapt, ce plm se vede la asta? de ce e asta recordul de transfer al clubului? ne lipseste si reus, de bine de rau, poate nu o mai fi el world class si in forma de acum 2-3 sezoane dar e reus.
    retired.

  18. #81
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    pe gotze l-am inteles, nu mi-a placut dar l-am inteles. pe castro chinuit acolo.. saracu, ce sa-i spui? aubameyang a fost miserupist.

    frate mor si dembele dau foc la faze cand intra, ceva ce nu se vede si la schurrle, defapt, ce plm se vede la asta? de ce e asta recordul de transfer al clubului? ne lipseste si reus, de bine de rau, poate nu o mai fi el world class si in forma de acum 2-3 sezoane dar e reus.
    Nici Reus nu cred ca ar fi contat in meciul de azi. La cum au facut astia pressing, Dembele - Mor sau Dembele - Pulisic trebuiau sa joace ca extreme. Evident ca nici Rode nu ar fi trebui sa joace si ar fi fost necesar sa joace Castro CM...Dar mna...

    Bai, si nu mai inteleg inca un lucru. Plm, anu' trecut, in prima parte a sezonului ne-am pisat pe toata lumea jucand un 4-3-3 extrem de mobil. Acum jucam un 4-2-3-1 extrem de imobil...de ce a schimbat? Nu inteleg...

  19. #82
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    schurle inca mai traieste din assist-ul de la world cup 2014..si acum intram in 2017

    ps: oricum bayern era campioana inainte sa inceapa campionatul...asa ca locul 2 sau 3 ptr borussia e tot aia...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #83
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Dortmund a facut pe hartie cel putin o gramada de transferuri bune dar practic pierde cu 1-0 la Leipzig ))))))))))))))) si cand te gandesti ca au venit Gotze , Bartra , Schurlle , Super Mario Gomez
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #84
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    mario gomez?
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •