Page 118 of 118 FirstFirst ... 1868108116117118
Results 2,458 to 2,469 of 2469

Thread: Jocurile Olimpice 2016

  1. #2458
    incepator
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    bre madasch

    spune tu mie: a primit raducan aprobare de la wada sa ia medicamentul ala?

    mai zi-mi: cumva biles a primit aprobare INAINTE DE FOLOSIRE?

    si pt ca tot suntem aici: TU CHIAR CREZI CA DOAR SPORTIVII VESTICI AU PRIMIT TUE? NICIUN RUS?
    Ești chiar simpatic Mihaidascalescu, suntem de acord. Simone Biles a primit aprobare pentru a folosi substanțe interzise, despre asta e vorba. Nu sunt de acord cu aceasta aprobare pentru a folosi amfetamine sau substanțe cu acțiuni similare, indiferent dacă gimnasta este din România, Rusia sau SUA. Da, cred ca mai multe gimnaste au primit astfel de aprobări și nu mi se pare corect în nici un caz. Nu contează tara de unde vine gimnasta. Andreea Raducan nu a primit aprobare și nici nu ar fi fost corect sa o primească. Regulile trebuie respectate, mai ales la olimpiada.

  2. #2459
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by madasch View Post
    Ești chiar simpatic Mihaidascalescu, suntem de acord. Simone Biles a primit aprobare pentru a folosi substanțe interzise, despre asta e vorba. Nu sunt de acord cu aceasta aprobare pentru a folosi amfetamine sau substanțe cu acțiuni similare, indiferent dacă gimnasta este din România, Rusia sau SUA. Da, cred ca mai multe gimnaste au primit astfel de aprobări și nu mi se pare corect în nici un caz. Nu contează tara de unde vine gimnasta. Andreea Raducan nu a primit aprobare și nici nu ar fi fost corect sa o primească. Regulile trebuie respectate, mai ales la olimpiada.
    bine ca ajungem undeva.

    raducan nu se compara deloc cu cazurile astea asa ca tembelii care au adus-o in discutie habar n-au de ce vorbesc.

    faptul ca tu nu esti de accord cu aceasta aprobare ii doare pe CIO in pix. fa miscare po****ra mare si schimba regulile si dupa aia mai vorbim.

    REGULILE AU FOST RESPECTATE LA OLIMPIADA. punct.

  3. #2460
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Mie sala Dinamo mi s-a parut in primul rand extrem de aglomerata. Nu stiu daca in SUA sau Canada se antreneaza la un loc zeci de sportivi, mari sau mici, pe o suprafata mica. Cred ca atunci cand e cald pur si simplu nu e aer de respirat. Am vazut si eu filmulete pe net si lucrurile arata complet diferit.

    Sa nu uitam ca Larisa lupta cu sportive care nu doar ca au conditii, dar mai iau si substante interzise - legal, e drept.
    Poate odata cu ea vor aduce si aparate mai bune, cele de la Izvorani probabil ca pot fi transportate/transferate, ramane de vazut.

    Si mie mi s-a parut interesant articolul asta:
    http://m.thehindu.com/sport/other-sp...form=hootsuite

    Si unul autohton:
    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...ckeri-15711816

    Plus unul autohton
    Salile din vest sunt muuult mai aglomerate , crede-ma . De la cei de 7 ani la cei de 20 si ....
    Pot fi si peste o suta odat intr-o sala .... sala Dinamo e o sala mare .
    Antrenori buni au . Partea medicala mai buna decat la Deva , ca e Bucuresti . Dinamo e baza frumoasa .
    Mult mai prost sta si mai sarac e CSS 2 .
    https://m.facebook.com/story.php?sto...11323162215692
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00011117446078
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00011117446078

  4. #2461
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    bine ca ajungem undeva.

    raducan nu se compara deloc cu cazurile astea asa ca tembelii care au adus-o in discutie habar n-au de ce vorbesc.

    faptul ca tu nu esti de accord cu aceasta aprobare ii doare pe CIO in pix. fa miscare po****ra mare si schimba regulile si dupa aia mai vorbim.

    REGULILE AU FOST RESPECTATE LA OLIMPIADA. punct.
    Corect. Ceea ce nu s-a inteles e ca nu legalitatea sau ilegalitatea s-a dorit sa fie scoase la iveala, ci etica si faptul ca avem prea multe institutii internationale corupte si aflate sub influenta unora sau altora.

    Si americanii au procedat exact ca rusii, scuze cu tot felul de boli si aceleasi fete angelice si zambitoare. Nici nu cred ca era cazul sa se scuze, puteau sa se limiteze la un anunt sec si distant. Faptul ca au inceput sa se scuze si sa faca mult zgomot pentru mine arata ca de fapt se acuza singuri.

  5. #2462
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Corect. Ceea ce nu s-a inteles e ca nu legalitatea sau ilegalitatea s-a dorit sa fie scoase la iveala, ci etica si faptul ca avem prea multe institutii internationale corupte si aflate sub influenta unora sau altora..
    ma indoiesc taaaaaaaaaaaare mult.

    rusii aia ursi au ripostat pt ilegalitatea lor fiind gasiti dopati cu o legalitate care fusese anuntata din timp si total conform cu regulile actuale. au cazut in bot mi se pare.

    pot sa pun pariu ca si rusii au avut tue numai ca nu-s mentionati pe listele alea.

    intre timp exact cum m-am asteptat frg v-a luat de fraieri pe voi gimnasti si parinti si merge mai departe in drumul ei eroic.

  6. #2463
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    ma indoiesc taaaaaaaaaaaare mult.

    rusii aia ursi au ripostat pt ilegalitatea lor fiind gasiti dopati cu o legalitate care fusese anuntata din timp si total conform cu regulile actuale. au cazut in bot mi se pare.

    pot sa pun pariu ca si rusii au avut tue numai ca nu-s mentionati pe listele alea.

    intre timp exact cum m-am asteptat frg v-a luat de fraieri pe voi gimnasti si parinti si merge mai departe in drumul ei eroic.
    Exista un singur rus mentionat pe listele alea.
    Personal pana nu dovedesc ca intr-adevar sunt rusii nu-i cred. Hackerii pot fi de orice natie iar aparitia unei tari sau nu pe liste nu demonstreaza nimic.

  7. #2464
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Exista un singur rus mentionat pe listele alea.
    Personal pana nu dovedesc ca intr-adevar sunt rusii nu-i cred. Hackerii pot fi de orice natie iar aparitia unei tari sau nu pe liste nu demonstreaza nimic.
    bineinteles ca romanacii nu pot sa creada ca aia care isi zic bears sunt rusi. ei, romanacii tot nu cred ca rusii au doborit avionul in ucraina cu copii in el. romanacii nu mai au creier au un fel de varza murata.

  8. #2465
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Incurajeaza puturosenia Suedia? Eu zic ca nu, mai degraba SUA incurajeaza criminalitatea prin legile de folosirea armelor. SUA este o mare democratie dar are petele ei negre care nu pot fi trecute cu vederea nici de propaganda voluntara a unor cetateni entuziasti.

    ca tot iti plac tie linkurile....
    Sweden: A New Hell for Women
    http://www.d-intl.com/2013/10/15/swe...women/?lang=en
    bine ca tu presupun ca nu esti femeie...

    Sweden – a haven for terrorists and traffickers
    http://www.d-intl.com/2014/09/29/swe...ckers/?lang=en

    Califatul Europei de Vest? (II) Imigrație, violuri, incendii și dictatură în Suedia.
    https://solidaritateeuropeana.wordpr...ura-in-suedia/

    EXCLUSIVE -The city destroyed by migration: Inside the Swedish town where armed gangs patrol the streets, crime has exploded and a beautiful social worker's murder has shocked Europe

    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...t-Molndal.html

    Suedia în criză: în curând nu va mai avea poliție din lipsă de polițiști!
    https://solidaritateeuropeana.wordpr...-de-politisti/

  9. #2466
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Da, da, statistici luate dupa tot felul de site-uri de dreapta...plus care fac propaganda antiemigratie cu orice pret inclusiv unul romanesc si dusa de patrioti adevarati, devotati cauzei. Sa vedem ce se ascunde in spatele cifrelor privind violul.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_in_Sweden

    Incidentele din "ghetourilor" a crescut in orasele mari, Malmoe, Goeteborg si chiar si Stockholm, asta se intampla in mai toatele orasele mari din Europa de vest si are o legatura, e drept, si cu emigratia dar a crede ca este o stare de teroare continua pe starzile din orasele si localitatile din Suedia este o exgerare, ca sa nu zic altfel. Din nou, scoti niste evenimente izolate din publicatii care vor sa duc un anumit tip de propaganda. In ceea ce priveste violul, ai explicatii ca mai sus.

    Scuze pentru off topic.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #2467
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    de pe pagina de Facebook a lotului:
    "Mariana Bitang și Octavian Bellu l-au invitat pe Adrian Stan, tehnicianul care a coordonat Academia Federației Internaționale de Gimnastică și a condus echipa Marii Britanii în elita mondială, să țină cursuri antrenorilor din proiectul “Țară, țară, vrem campioane.La evenimentul din București au participat și alți antrenori de cluburi.”.

  11. #2468
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    de pe pagina de Facebook a lotului:
    "Mariana Bitang și Octavian Bellu l-au invitat pe Adrian Stan, tehnicianul care a coordonat Academia Federației Internaționale de Gimnastică și a condus echipa Marii Britanii în elita mondială, să țină cursuri antrenorilor din proiectul “Țară, țară, vrem campioane.La evenimentul din București au participat și alți antrenori de cluburi.”.
    Gest frumos dar insuficient dupa parerea mea.

  12. #2469
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    de pe pagina de Facebook a lotului:
    "Mariana Bitang și Octavian Bellu l-au invitat pe Adrian Stan, tehnicianul care a coordonat Academia Federației Internaționale de Gimnastică și a condus echipa Marii Britanii în elita mondială, să țină cursuri antrenorilor din proiectul “Țară, țară, vrem campioane.La evenimentul din București au participat și alți antrenori de cluburi.”.
    oare ce o sa zica stan despre palmele lu bellu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •