Page 4 of 118 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2469

Thread: Jocurile Olimpice 2016

  1. #64
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    nu antiuchi doar proleg

  2. #65
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Vreau surprize si la fete. Am incredere ca spiritul olimpic va fi alaturi de Giulia, la AA si sol!
    Poate la barna Mustafina isi finalizeaza colectia de titluri. Game on! Va fi interesant.
    www.fangymnastics.com

  3. #66
    sport legend GymnasticsFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    890
    Reputatie
    1
    Pai Biles sa faca bine sa se retraga dupa Rio, sa mai lase loc si altora

    Sa ne amintim totusi de olimpiada trecuta, cand toata lumea o vedea pe Maroney cu aurul la gat la sarituri. Bine... in cazul lui Biles e nevoie sa rateze de vreo 2 sau 3 ori ca sa piarda aurul la AA. Dar: never say never! Am vazut un filmulet cu ea pe youtube la podium training si se vedea pe fata ei ca are emotii. M-am mirat putin, desi e normal.

    Dar ce stiti: Aly va face AA in calificari? Sincer, nu mi se pare de AA, mie mi-a parut f rau ca s-a calificat in locul lui Wieber olimpiada trecuta. Daca va face AA in calificari, eu sper sa se califice Laurie inaintea ei.

  4. #67
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Nu stiu de ce spuneti ca Kohei a castigat mult-are doar un aur olimpic-
    Dupa o singura olimpiada Biles va aveam mai multe medalii de aur decat Uchi in 3 olimpiade!(chiar daca uchi castiga vreo 2 aici )

    Daca e sa castige altcineva si eu tot cu Oleg tin.

  5. #68
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by GymnasticsFan View Post

    Dar ce stiti: Aly va face AA in calificari? Sincer, nu mi se pare de AA, mie mi-a parut f rau ca s-a calificat in locul lui Wieber olimpiada trecuta. Daca va face AA in calificari, eu sper sa se califice Laurie inaintea ei.
    La americani, Simone, Aly si Gabby vor face AA. Sa vedem cine castiga duelul Aly/Gabby. Din pacate, Laurie Hernandez, mare favorita sa o dubleze pe Biles pe podium, s-a ales cu o problema abdominala, ceva muscular.

    Eu zic ca nu vom avea dubla SUA la AA. Alaturi de Simone vor urca 2 gimnaste din alte tari. Sa vedem cine....
    www.fangymnastics.com

  6. #69
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Adica pe bune Laurie are ceva? Eu credeam ca n-are nimic, au zis doar asa sa nu le sara lumea in cap avand in vedere ce trend antiGabby e pe acolo.

  7. #70
    sport legend GymnasticsFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    890
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    La americani, Simone, Aly si Gabby vor face AA. Sa vedem cine castiga duelul Aly/Gabby. Din pacate, Laurie Hernandez, mare favorita sa o dubleze pe Biles pe podium, s-a ales cu o problema abdominala, ceva muscular.

    Eu zic ca nu vom avea dubla SUA la AA. Alaturi de Simone vor urca 2 gimnaste din alte tari. Sa vedem cine....
    Laurie nu face AA din cauza problemei abodminale, sau decizia fusese luata dinaine de asta? Pentru ca daca a fost luata dinainte mi se pare tare nedrept. Desi, nu se joaca americanii cu din astea...

    Si eu sper sa nu avem dublar de la americani; la cat de norocoasa e Musti a ta, are toate sansele sa urce iar pe podium la AA Eu m-as bucura enorm daca Giulia ar urca pe podium, desi stiu ca ar fi tare greu.

  8. #71
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    La americani, Simone, Aly si Gabby vor face AA. Sa vedem cine castiga duelul Aly/Gabby. Din pacate, Laurie Hernandez, mare favorita sa o dubleze pe Biles pe podium, s-a ales cu o problema abdominala, ceva muscular.
    pana la urma au zis ca nu are nimic lauren.(ig a zis ca e accidentata, usag a zis ca nu are nimic)
    imi pare rau ca nu face lauren aa ca sa ii vad mai bine antrenoarea-mi se pare mie sau e super botoxata?
    cum mai mihai fara aly pe podium la AA?tot pe 4 saraca fata?

    si eu sper suprize la fete, dar sa ii placa mie surprizele.
    totusi parca nu le vad nici pe alya pe 1 la barna nici pe giulia la AA sau sol. mi se pare relativ imposibil sa nu castige biles aa si sol-si sariturile..poate barna sa nu ia....dar si in 2012 maroney avea aurul inainte de competitie si pana la urma...
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  9. #72
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GymnasticsFan View Post
    Laurie nu face AA din cauza problemei abodminale, sau decizia fusese luata dinaine de asta? Pentru ca daca a fost luata dinainte mi se pare tare nedrept. Desi, nu se joaca americanii cu din astea...

    Si eu sper sa nu avem dublar de la americani; la cat de norocoasa e Musti a ta, are toate sansele sa urce iar pe podium la AA Eu m-as bucura enorm daca Giulia ar urca pe podium, desi stiu ca ar fi tare greu.
    Se hotarase dinainte, de la PT.niste hoti si americanii astia. S-a suparat antrenoarea ei si a dat declaratii prin presa si cica nu trebuia ca de ce a zis asa etc.... bravo ei ca isi sustine gimnasta.

    la sol maine in calificari ordinea la sol e biles, aly....
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  10. #73
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Biles nu are cum sa rateze AA-ul, clar. Pentru Giulia as vrea un bronz.

    Cu Laurie nu am cautat update-uri recente. Parca ieri citeam ca vor sa o inlocuiasca cu totul si umbla numele lui Smith, ca varianta. Bine ca nu Skinner. Doamne fereste!


    Edit: si la paralele, daca tot si-au dat in petec cu 4 titluri anul trecut, acum vreau sa castige Becky! Si restul sa se uite, de acasa sau din sala, dupa caz.
    www.fangymnastics.com

  11. #74
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Biles nu are cum sa rateze AA-ul, clar. Pentru Giulia as vrea un bronz.

    Cu Laurie nu am cautat update-uri recente. Parca ieri citeam ca vor sa o inlocuiasca cu totul si umbla numele lui Smith, ca varianta. Bine ca nu Skinner. Doamne fereste!

    de pe twitter usag:
    UPDATE: Reports of an injury for Laurie Hernandez are inaccurate. At this time she is fine and training on all apparatus
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  12. #75
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Nici nu ai sa te lamuresti cu Laurie ... a fost o situatie confuza. Dupa podium traiining, antrenorea ei a spus ca este foarte dezamagita avand in vedere cat de bine s-a clasat la trials. Apoi a aparut stire ca e accidentata si posibil sa o inlocuiasca, ea a scris pe twitter ca nu are nicio problema, apoi a aparut a doua stire cu probleme la muschi abdominali. Azi am vazut americanii au stabilit ordinea de start si face 3 aparate in calificari.

  13. #76
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Edit: si la paralele, daca tot si-au dat in petec cu 4 titluri anul trecut, acum vreau sa castige Becky! Si restul sa se uite, de acasa sau din sala, dupa caz.

    Raule, una e acasa , restul sa rateze in caificari? recunosc a sunat amuzant rau de tot.
    Poate se supara Simone si se califica in finala la paralele...si ia 6 aur...ar fi ceva...
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  14. #77
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    The U.S. women's lineup for Sunday:
    FX: Douglas, Hernandez, Biles, Raisman
    VT: Hernandez, Douglas, Raisman, Biles
    UB: Raisman, Biles, Douglas, Kocian
    BB: Douglas, Raisman, Hernandez, Biles

    Destul de previzibil

  15. #78
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    a inceput pe tvr2
    a revenit la microfon alexoi

    in aceasta subdiviziune germania cu marcel a lui mizz, sua cu dannell si al sau prosopel,, marea britanie , franta.
    Ma bucur pt ca brinn a prins echipa uk,ma bucur pt toti cei din emisiunea aceea oandeza cu gimnasti, the hard way to success
    si oleg al meu e aici, cu tatuaje cu tot.



    Nu consistenta, constanta!!!!
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  16. #79
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu prea am mai auzit-o cu Crestatul pe Mitz. Ultima oara era cu Brinn de la britanici. Poate intra sa ne faca un update, ii dau un mesaj.

    EDIT: @Ada, nu voiam sa sune ca si cum sa rateze. Nu vreau asta, imi plac Spiri si Kocian, totusi. Sa se uite cum se uita Vika la Bruxelles, cand Romania mai facea gimnastica.
    www.fangymnastics.com

  17. #80
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    ati vazut ca hing a facut TTY??? si cu tinuta buna-cam pe genunchi aterizarea e adevarat, dar oricum...

    marcel deja a facut o prostie...

    edit-aprob brinn pt mitz
    ok, inteleg, dar a sunat amuzant rau.
    Last edited by Ada24; 6th August 2016 at 20:42.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  18. #81
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    cred ca doar daca aterizeaza TTY perfect trece de Biles, cu aterizarea aia pierde prea mult la executie

  19. #82
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    urla fabi!
    smith are manbun...
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  20. #83
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    ma uit cum tot cresc notele la sol si paralele si inca nu au concurat Rusia, Ukraina, China .... ce sanse au baietii nostri sa se strecoare pe acolo? Doar la sarituri pare (inca) rezonabil

  21. #84
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    se pare ca toba s-a accidentat.
    daca germania se califica in finala au voie sa aduca rezerva?
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •