View Poll Results: Cine castiga Serie A 2016-17 ?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • Juventus

    13 68.42%
  • Napoli

    0 0%
  • Roma

    2 10.53%
  • Inter

    0 0%
  • Fiorentina

    1 5.26%
  • Milan

    3 15.79%
  • Lazio

    0 0%
  • alta

    0 0%
Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 326

Thread: Serie A - 2016-2017

  1. #85
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Mda, sa zicem. Prefer totusi playmakerul care apare si la finalizare.

  2. #86
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Urat mai arata galbenul ala la Inter. Bleah !

  3. #87
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    deci inter...care e rusinea italiei in europa, face astazi ceva ce nu cred ca poate face aproape nici o echipa din europa...

    sa o intoarca pe juve de la 0-1...


    socant as putea spune.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #88
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Sa te bata Inter... asta da rusine !

    Cum ar fi sa ia titlul Napoli ? Ce ar zice Higuain ?

  5. #89
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Sa dai 100 de milioane pe un jucator si apoi sa-ti dai seama ca e praf @United @Juve

  6. #90
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Sa te bata Inter... asta da rusine !

    Cum ar fi sa ia titlul Napoli ? Ce ar zice Higuain ?
    Ce titlu sa ia ma? Au pierdut intr-o deplasare infernala azi, dar asta nu inseeamna nimic. Anul trecut au dormit 2 luni si tot au luat la pas.
    Muzzwrinka

  7. #91
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    United pierde cu Feyenoord, pierde si azi. Juve face doar egal cu Sevilla, pierde azi. Inter ? Pai cat sa mai indure si ei ?

    Cred ca transferul lui Pogba a facut mai mult rau pt cele 2 echipe decat bine

    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Ce titlu sa ia ma? Au pierdut intr-o deplasare infernala azi, dar asta nu inseeamna nimic. Anul trecut au dormit 2 luni si tot au luat la pas.
    Era o intrebare (retorica), nu o afirmatie. Learn to take a joke.

    Si asta clar nu a fost o deplasare infernala... cel putin nu la Interul de azi. La Napoli, Roma, ce sa mai zici ?

  8. #92
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    juve va fi campioana cu vreo 6 etape inainte de final...prin etapa 32-33 asa...

    dar oricum e socant ca inter care se face de kkt in primele 3 etape in campionat + in EL o bate pe juve...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #93
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Si daca le pierd pe ambele enumerate tot iau la pas. Nu exista concurenta in Italia. Din pacate.
    Muzzwrinka

  10. #94
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    dar oricum e socant ca inter care se face de kkt in primele 3 etape in campionat + in EL o bate pe juve...
    Cred ca si Milan poate sa o bata pe Inter. Nu cred ca e la Inter vreun jucator care sa se ridice la nivelul lui Bacca sau Donnarumma.

  11. #95
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    handanovic e bun, icardi e bun...si cam atat...sa-l vedem pe joao mario...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #96
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Nu mi-a placut niciodata Icardi. E o gluma pe langa Bacca. Iar Donnarumma mi se pare mai bun decat Handanovic. De fapt, avand in vedere varsta lui, Donnarumma cred ca e material de Barca si Real.

  13. #97
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Meci pierdut de Allegri, care a inceput cu un 11...meh... Nu ii stres, cum zicea si Luis Garcia, Juve n-are rival, chiar daca pierd 3-4 meciuri acum in tur, tot castiga campionatul.

  14. #98
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Lol Inter are super lot. Matura cu Milan in momentu' asta. Au un mijloc de 3 ori mai bun. Kondogbia/Medel/F.Melo ca DM si Banega/Brozovic/Joao Mario ca mijlocasi centrali.
    Dupaia, in atac au asa: Candreva, Gabriel, Eder, Perisic ca extreme si Icardi in fata. Si asta fara sa pun la socoteala jucatori precum Jovetic, Palacio. Chiar si Biabiany...In aparare au un super cuplu de fundasi centrali in Miranda si Murillo. La fundasii laterali stau foarte rau. Atat. Eu ii vad la final cel putin pe locu' 4.

  15. #99
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    word. milan nu se compara ca lot cu inter
    retired.

  16. #100
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    corect...inter are lot...nu o arata pana acum, dar are lot...bine, au si investit...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #101
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Corect, Nadalfan, cu o singura observatie, Melo nu se pune ....ca sa nu mai spun ca Icardi are 23 de ani si Bacca...nu mai are mult pana la pensie. Jucator bun dar nici asa. De Donnarumma am spus nu demult, este noul Buffon si imi place si Bonaventura. Inter a fost tinuta pe loc de Mancini, olandezul este la inceputuri. Pana acum Inter a jucat mizerabil, mult sub valoarea lotului dar in seara asta si-a aratat potentialul. Sa se rezolve problema fundasilor laterali care sunt slabi, ca sa folosesc un eufemism, cu exceptia lui Miangue care pare de viitor dar nu se poate juca cu el ca titular la ora asta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #102
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Daca Inter are super lot, inseamna ca Juve are naveta spatiala. Si de cand Felipe Melo a devenit motiv de lauda ? Palacio, really ?! Mare diferenta intre Gabriel si Niang, ce sa zic Bacca e de unul singur mai bun decat toti atacantii lui Inter la un loc.

    Nu cunosc f bine lotul lui Inter, dar din ce am vazut, mie imi pare o echipa apropiata ca valoare de Milan. Meciul direct cred ca va fi influentat mai mult de forma de moment decat de valoarea jucatorilor.
    Problema e ca Milan are lotul mai dezechilibrat. In sensul ca are totodata atat jucatorii mai buni cat si petardele mai mari. La portar stam mai bine, la fundasii laterali la fel, fundasii centrali sunt cam tot pe acolo, atacul mai bun. Inter cred ca sta mai bine doar la mijloc.

  19. #103
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Bacca a jucat foarte bine la Sevilla, la Milan nu a jucat cine stie ce, deci n-are cum sa fie mai bun decat toti la un loc. Icardi desi a avut multe accidentari a inscris 51 de goluri in 95 de meciuri iar Bacca 22 de goluri in 42 de meciuri, ma refer la serie A, ca sa nu mai adaugam factorul varsta. Concluzia, impresia este una, statistica este alta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #104
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    prostii etapei sunt juventus.

    bravo ragazzi.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  21. #105
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Bacca a jucat foarte bine la Sevilla, la Milan nu a jucat cine stie ce, deci n-are cum sa fie mai bun decat toti la un loc. Icardi desi a avut multe accidentari a inscris 51 de goluri in 95 de meciuri iar Bacca 22 de goluri in 42 de meciuri, ma refer la serie A, ca sa nu mai adaugam factorul varsta. Concluzia, impresia este una, statistica este alta.
    Bine, poate am exagerat cu faptul ca e mai bun decat toti atacantii lui Inter la un loc, dar prea departe nu cred ca am fost

    Bacca, la primul sezon, a avut o medie de aproape 1 gol la 2 meciuri. A fost al 3-lea golgheter al campionatului, la 1 gol de locul 2.
    Daca vb doar de Serie A, asa cum zici tu, Bacca are 18 goluri in 38 de meciuri. 43 de meciuri si 20 de goluri are in toate competitiile. Iar anul asta are 4 goluri in 4 meciuri. In ultimul meci, a intrat ca rezerva. Daca in ultimul sezon Milan a sperat vreun moment la Europa, asta se datoreaza in mare masura lui Bacca.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •