Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: WTA International: Bucuresti, Gstaad

  1. #1
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0

    WTA International: Bucuresti, Gstaad

    WTA International: Bucuresti(Romania), $250,000, zgura(outdoor), 11-17 iulie 2016


    - Entry list

    Code:
    1. Halep
    2. Errani
    3. Niculescu
    4. Siegemund
    5. Schmiedlova
    6. Kovinic
    7. Putintseva OUT - replaced by Dulgheru OUT - replaced by (MDO) Oprandi
    8. Allertova
    9. King (SR)
    10. Pereira
    11. Buyukakcay
    12. Sevastova
    13. Parmentier
    14. Diyas OUT - replaced by Kania
    15. Shvedova
    16. Hercog
    17. Sasnovich
    18. Tig
    19. Tatishvili
    20. Kozlova
    21. Mitu
    22. Knapp
    23. Krunic (#119)
    24. Kucova - after SE spot was cleared
    25. Bonaventure - after Top 20 WC spot was cleared
    
    Top Alts:
    
    #1. Karatantcheva
    #2. Krejcikova
    - Capi de serie:
    - Romance: -
    - Castigatoare 2015:
    • simplu: Anna Karolina Schmiedlova(7-6(3) 6-3 vs Sara Errani)

    • dublu: Oksana Kalashnikova/Demi Schuurs(6-2 6-2 vs Andreea Mitu/Patricia Tig)

    - Site oficial: http://www.brdbucharestopen.ro/
    - Televizari: DigiSport 2
    - Tablouri:

    • Tablou dublu:






    WTA International: Gstaad(Elvetia), $250,000, zgura(outdoor), 11-17 iulie 2016


    - Entry list

    Code:
    1. Bacsinszky
    2. Suarez Navarro OUT - replaced by Cepelova
    3. Beck
    4. Garcia
    5. Gavrilova OUT - replaced by Khromacheva
    6. Goerges
    7. Bertens
    8. Larsson
    9. Barthel
    10. McHale OUT - replaced by Hradecka
    11. Kontaveit
    12. Mattek-Sands
    13. Arruabarrena
    14. Witthoeft
    15. Voegele
    16. Siniakova
    17. Dominguez Lino OUT - replaced by Erakovic
    18. Sakkari
    19. Rodina
    20. Peterson
    21. Paszek (#123)
    22. Soler-Espinosa - after SE spot was cleared
    23. (MDO) Golubic - after Top 20 WC spot was cleared
    - Capi de serie:
    - Romance: -
    - Castigatoare 2015: new event
    • simplu: -

    • dublu: -

    - Site oficial: http://www.ladieschampionshipgstaad.ch/
    - Televizari:
    - Tablouri:

    • Tablou dublu:


  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    N-are cu cine discuta Halep aici, ca de obicei... cand joaca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu sunt curioasa sa o vad pe Gabriela Ruse cum joaca. A picat destul de rau pt ea.. cu locul 66 parca.

  4. #4
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    sorana nu joaca ?
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #5
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Neaparat de urmarit Gabriela Ruse nu numai la acest turneu,ci in tot sezonul.E posibil sa o bata pe letona.Are un potential enorm.

  6. #6
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Neaparat de urmarit Gabriela Ruse nu numai la acest turneu,ci in tot sezonul.E posibil sa o bata pe letona.Are un potential enorm.
    Merg eu azi sa o vad. Nu am bilet, insa sper sa gasesc acolo la intrare. pe site nu mai sunt bilete pentru astazi.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  7. #7
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Meci f anemic la simona, fara ritm si cu o adversara care da ca din tun. Ca sa nu mai zic de oamenii care au venit la meci..
    Gabi Ruse are potential.

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    sorana nu joaca ?
    Nu vine la turnee mici de zgura, tocmai ce si-a luat diploma de ierbista!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    F ok Halep ca om.. a stat dupa meci si a dat autografe, a facut poze si a dat tot ce avea la ea in geanta ca echipament copiilor.

  10. #10
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Am trecut astazi pe la arene si am vazut si eu vreo 3-4-5 meciuri.

    Am inceput cu Podoroska - Kovinic. Scorul e cam dur, pentru ca argentinianca a condus multe puncte, a avut posibilitatea de a le inchide, dar a ratat de multe ori din pozitii usoare. Are o drepta buna, serveste decent si probabil va mai creste in joc. Danka a servit bine si a stat bine in schimburi. Ar putea fi periculoasa la acest turneu.

    Am trecut dupa aia putin la Parmentier cu Bonaventure. Jenanta prestatie pe alocuri pentru belgianca. E genul care vorbeste mult pe teren, se cearta, comenteaza, vocifereaza, dar se poate mandri doar cu o pushareala de doi bani, presarata din cand in cand cu ceva lovituri ca calitate. Parmentier e solida din spatele terenului, a aratat bine azi.

    Meciul zilei a fost Leykina cu Xu, pe terenul sapte, al doilea din seria de patru pe care baietii le foloseau pentru antrenamente. Chinezoaica da cu ambele maini si dreapta si reverul, a castigat 6-1, dar cand m-am intors eu era 6-1 Leykina si am zis sa stau pentru decisiv. A durat vreo ora si ceva cred, rusoaica a venit de la 4-5 si 5-6, de fiecare data cu Xu servind pentru meci, a salvat cred ca trei mingi de meci in tiebreak si a batut u 9-7. Si-a luat imediat telefonu' si a inceput sa sune acasa. Daca ati trecut pe acolo si ati auzit niste zgomote infernale, de la ea veneau pentru ca racnea dupa fiecare punct. E modesta, cred ca a dat trei winnere in setul decisiv, e foarte scunda si joaca la asteptare. Probabil o va intinde pe jos orice adversara din optimi. E de luat cu under impotriva ei.

    Kozlova - Shinikova a fost ceva aparte. De bulgaroaica habar nu aveam nimic, dar a inceput meciul cu un winner spectaculos la primul retur si a aratat super bine. Izbeste mingea, loveste foarte plat, are o dreapta foarte buna, dar si greseste mult. E genul foarte periculoasa in momentul in care e lasata sa joace. Kozlova se misca destul de bine, chiar daca arata ca un butoi de varza cu o fata destul de draguta (), dar e mult prea defensiva si asta a costat-o azi.

    Am stat si un set la Halep pe un Teren Central full de fani si o atmosfera teribila. Se vedea la Simona ca are nevoie de cateva minute pentru a se readapta la zgura, iar cehoaica a jucat indeajuns de bine pentru a fugi cu un set. Apoi am plecat spre casa.

    Maine se anunta o zi destul de trista, dar cred ca e rost de o vizita la arene. Vreau s-o vad din nou pe Cagla.

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Am zis ca n-are cine sa-i puna probleme lu Halep, asta pana sa aflu ca joaca si Siegemund aici! Ehe, avem un concurs interesant atunci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Apropo fratilor, vad ca n-ati observat nici unul, eu am vazut de vreo 2 zile dar n-am avut timp pana acu sa postez. A revenit Patty Schnyder in tenis, astia mai noi n-o cunoasteti, o elvetianca foarte talentata care juca pe vremea lu Justine Henin-Hardenne acu vreo 6 ani... ce a facut-o sa revina nu stiu dar se pare ca nu si-a pierdut deloc indemanarea, e ceva greu sa pierzi, Hingis ne-o dovedeste!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    JJ s-a facut de rusine in ultimul hal, dupa ce-a luat primul set cu 6-1 cum era normal, a reusit sa piarda meciul cu locu 800 mondial.Briliant!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    JJ are sezon slab,e iesita din top 70 in Race la puncte acumulate deja.Doar un rezultat bun la Mallorca in acest an,nimic altceva.

    Simo e in semifinale si totodata nu participa la Olimpiada.Nici eu nu m-as duce.Nici Raonic sau jucatorii de golf nu se duc.E clar ca exista un real pericol,nu e de glumit.

  15. #15
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Simona cu Sevastova in finala.Favorita clara cu letona.

  16. #16
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Sau nu.

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Sau da... insa a fost aproape de eliminare, cum o stim a fost praf in tiebreak o data ce-a ajuns acolo 1-0, 1-5, ca si cu Radwanska!
    Dar King m-a impresionat pozitiv ieri, stiam ca poate juca bine dar nu atat de bine, dreapta aia e ucigasa, bravo ei!


    Azi va fi o formalitate cu Sevastova, adevaratul pericol a cazut ieri: Siegemund.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Sevastova câștiga azi dacă Simona joaca ca ieri. Nu are meci ușor.

  19. #19
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Nuva fi usor,ci foarte usor,in opinia mea,o bate,cred ceva gen 6-3 6-3.Nu vad cu ce ar putea sa ii fie periculoasa letona.

  20. #20
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca o bate simona mult mai usor decat pe vania king ieri. Vania are o drepta f buna, a avut un joc demn de un loc mai bun decat locul actual.

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Nuva fi usor,ci foarte usor,in opinia mea,o bate,cred ceva gen 6-3 6-3.Nu vad cu ce ar putea sa ii fie periculoasa letona.
    Nici eu nu cred ce zice Pistolarul, daca va juca asa ca ieri o bate sigur, King a jucat la nivel de top 20 pe zgura ieri lejer.
    Sevastova nu poate juca asa inca, cel putin n-am vazut-o eu jucand vreodata la un asemenea nivel.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •