View Poll Results: Cine castiga finala?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Portugalia

    13 46.43%
  • Franta

    15 53.57%
Page 2 of 28 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 585

Thread: FINALA: Portugalia - Franta 1-0

  1. #22
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    abia astept sa-l vad pe *****u de ronaldo cum moare de ciuda.
    deci franta castiga cupa.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  2. #23
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Am votat cu Franta pentru ca are mai multi fotbalisti decat Portugalia . Daca CR7 prinde o zi buna, Franta nu sufla... Pepe a fost fundasul turneului pana acum, Sanches a fost surpriza turneului. Nani, Quaresma... super talente care pot oricand decide soarta unui meci.
    Ambele echipe sunt e val, deci va fi un meci interesant
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    E incorect sa se joace la Franta acasa
    Te-ai prins si tu?

    E veste buna pt sezonul asta, ne vin zmeii acasa jirUD si Khos Boss campioni europeni, ce nu-ti place?
    Aaa... am uitat, jumate esti spurist, deci de jumate e veste rea pentru tine!

    Quote Originally Posted by reivan View Post
    daca-i bate gelatu si pe astia cum i-a facut anu asta pe atletico devine jucatorul meu preferat si peste messi.
    :console:
    Ah, ce mi-ai facut cu emoticonul meu preferat!? E numai vina Delaparisului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da recunosc. E ceva parfum ca in 1998 serios.
    Si am mai spus, fotbalul francez e nebun, lipsit de logica. Cand te astepti mai putin atunci castiga. Apoi acasa Franta nu a pierdut niciun trofeu deci incredere maxima. E adevarat ca acest sentiment este foarte rar in lume dar in Franta complexata de obicei curentul trece. Francezii au ceva special si anume cand se ridica nimeni nu le sta in cale. Napoleon
    Noroc ca Napoleon era italian

  5. #26
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Salutari "prietenilor" vechi de aici, ma bucur sa vad ca toata gasca e inca aici! Cei drept am lipsit cativa ani de pe forum, dar m-am intors (din pacate...stiu !

    Cat despre finala, tin cu Portugalia, dar nu as fi suparat daca va castiga Franta. Sa castige echipa mai buna si mai inteligenta!

    Noroc la toti!

  6. #27
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Totul depinde de Ronaldo in meciul asta. Daca prinde o zi buna Portugalia castiga trofeul fara probleme. Lui ii este suficient o singura faza, un corner, o lovitura libera etc. pentru a marca decisiv.
    Clar ca portughezii vor aglomera jocul, Pepe trebuie sa dea siguranta apararii iar pe contraatac Ronaldo se joaca cu batranii din apararea franceza.
    Deci meci urat, cu Portugalia ducand trofeul acasa la final.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gabriel28 View Post
    Salutari "prietenilor" vechi de aici, ma bucur sa vad ca toata gasca e inca aici! Cei drept am lipsit cativa ani de pe forum, dar m-am intors (din pacate...stiu !
    Ai lipsit fix cat sa nu trebuiasca sa-ti schimbi la status din Steaua in FCSB!

    Welcome back!




    PS: Portugalia are mai multe voturi decat Franta! Mare e gradina...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    PS: Portugalia are mai multe voturi decat Franta! Mare e gradina...
    Zice unul care e fan Arsenal

  9. #30
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by steaua-86 View Post
    Noroc ca Napoleon era italian
    Era corsican. In buna parte.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Zice unul care e fan Arsenal
    E irelevant. Rahatul ala de gelat nici nu va misca de langa Kante.

    Franta la pas se impune.



    Dupa meci voi avea grija sa felicit bip-bip() care au votat cu Portugalia.
    Inteleg cu Germania, era greu acolo dar aici tre sa fii bip-bip, ma rog. Bip-bip e un compliment!

    Ii voi exclude totusi pe cei care au votat de ciuda, pe aia-i inteleg.
    Last edited by Johnny D; 8th July 2016 at 10:49.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E irelevant. Rahatul ala de gelat nici nu va misca de langa Kante.

    Franta la pas se impune.
    Iti dai seama ca multi au/am votat Portugalia doar pentru a nu castiga francezii turneul.
    Sincer nu sunt fanul lui, de cand a plecat la Real, dar recunosc ca are valoarea necesara de a castiga meciul de unul singur.
    Franta are probleme daca cei din fata lor aglomereaza jocul. A reusit si Puiu sa faca asta si portughezii nu sunt rusinosi sa stea pe 2 linii si sa astepte atacurile lor.
    Si aseara nu au miscat prea multe pana la penalty, nemtii au vrut sa intre cu mingea pana in poarta si asta i-a costat la final.

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Franta nu poate fi invinsa pe teren propriu amice decat de o superechipa si chiar si asta nu prea s-a intamplat vreodata, si uite c-a incercat si superechipa si n-a reusit si tu-mi vii cu idiotii astia de care si-a batut joc pana si Ungaria!? Si norocul lor ca a fost primul meci bun al gelatului altfel erau rusinea turneului! Hai da-o-n castraveti ca e mai bine!
    Croatia si TG sunt niste rusini, din start am zis ca portughezii trec de ei. De ce sunt niste rusini? Pentru ca n-au mentalitate de echipe de faze finale, ei joaca bine in grupe si pe urma pa, exact cum am anticipat, asa a si fost. Bine, asta e valabil mai mult la croati, TG pur si simplu n-are valoare, si-a depasit cu mult conditia tocmai din cauza mentalului bun de competitie. Surpriza turneului c-au ajuns pana in sferturi.

    La astia pana si Giroud le da gol, ii baga la subnivel pe subnutritii astia!
    N-ai cum sa faci fata unor echipe ca Germania sau Franta cu pispireii astia, doar si pana si fizic si ti-i rup in bucati francezii!
    Last edited by Johnny D; 8th July 2016 at 10:30.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Nu stiu de ce zice lumea ca meciul va fi urat, ma rog, de fapt stiu. Portugalia este un fel de Italie, jucatorii stiind bine tactica de joc conceputa de antrenor. Franta, in schimb, este o echipa ofensiva cu cele mai multe goluri date in acest turneu. Pana acum partea de la mijloc in sus a adus victoria echipei dar ieri s-a intamplat ceva, ceva care a facut ca Germania sa nu marcheze. E drept au ratat mult iar varful presupus nu si-a facut datoria. Este pentru prima data in turneu cand si apararea franceza s-a ridicat la nivelul celorlalti coechipieri. De fapt singur jucator care a jucat slab, a dezamagit a fost Payet, care nu a reusit, obosit sau nu, sa-si faca sarcinile defensive. Fundasii laterali au jucat excelent, in ciuda varstei iar tanarul Umtiti a aratat ceva ca m-a facut sa inteleg cat de cat de ce Barca l-a dorit in echipa. Eu cred ca va fi un meci interesant si nicidecum plictisitor. Ronaldo nu va avea chiar o misiune usoara, caci apararea Frantei este mai valoroasa decat cea galeza, ca o comparatie, in plus mijlocul va fi intarit de prezenta lui Kante care presupun va juca din start.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Degeaba stiu bine tactica Mirile, daca sunt depasiti clar fizic de oponenta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Franta nu poate fi invinsa pe teren propriu amice decat de o superechipa si chiar si asta nu prea s-a intamplat vreodata, si uite c-a incercat si superechipa si n-a reusit si tu-mi vii cu idiotii astia de care si-a batut joc pana si Ungaria!? Si norocul lor ca a fost primul meci bun al gelatului altfel erau rusinea turneului! Hai da-o-n castraveti ca e mai bine!
    Croatia si TG sunt niste rusini, din start am zis ca portughezii trec de ei. De ce sunt niste rusini? Pentru ca n-au mentalitate de echipe de faze finale, ei joaca bine in grupe si pe urma pa, exact cum am anticipat, asa a si fost.
    Te referi la Germania cu Can si Schweinsteiger la mijloc? astia nu pot sa alerge dar portughezii au un mijloc care face risipa mare de efort. O Germanie cu Muller varf, cu baiatul ala Kimmich care era pierdut, cu Boateng in aparare care e depasit la viteza de orice fotbalist.
    Hai sa vedem meciul...e posibil sa fie cum zici tu, franta sa inscrie repede si apoi sa aiba meci usor sau portughezii sa joace ce au jucat la campionatul asta si stim cum se incheie.

  16. #37
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Inchid bine culoarele si joaca cu minim de energie. Franta este favorita,clar dar nu va fi o formalitate. A propos, eu tin cu Franta, sa ne intelegem de pe acum.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Te referi la Germania cu Can si Schweinsteiger la mijloc? astia nu pot sa alerge dar portughezii au un mijloc care face risipa mare de efort. O Germanie cu Muller varf, cu baiatul ala Kimmich care era pierdut, cu Boateng in aparare care e depasit la viteza de orice fotbalist.
    Pai da, pe asta m-am si bazat. Ca lipsesc cateva piese cheie de la germani, altfel nu sunt doar o superechipã, sunt SUPERECHIPA!
    Altfel as fi mizat pe Germania ca ia turneul cum am facut-o inainte de debutul sau, dar lipsurile lor plus cele 120 de minute grele din sferturi m-au facut sa ma razgandesc. Insa in ceea ce priveste finala, nu e nici un dubiu cine va castiga, e prea evidenta diferenta la toate capitolele in favoarea Frantei. Oricum eu din start am zis ca Franta e favorita 2, si a profitat de lipsurile superechipei sa sara pe 1!
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Inchid bine culoarele si joaca cu minim de energie.
    Abia astept sa vad cum vor inchide ei culoarul aerian al capitanului meu de la Fantasy din finala, jirUD!


    Eu voi miza ca si pana acu pe cine se califica mai departe, in cazul de fata ia trofeul, desi la Portugalia si Franta a iesit in mod clar ca si invingator in semifinale, am avut multe meciuri in optimi de exemplu care mi s-au calificat favoritele doar in prelungiri sau la penalty-uri. In cel mai rau caz posibil, worst case scenario Franta se impune in prelungiri, nu vor fi penalty-uri.
    Daca scorul e strans, Giroud nu mai iese de pe teren, e imposibil sa fie atat de prost Deschampes. Si nu va fi.
    Last edited by Johnny D; 8th July 2016 at 10:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Oricine numai Ponta.....aaa....Portugalia sa nu castige .

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Stai linistit ca astia nu-s Real Madrid, sa se tarasca toata competitia si apoi sa castige finala fie ca joaca ceva sau nimic.

    Ici c'est la France!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Era corsican. In buna parte.
    Haha, frumos spus.

    On-topic, ai dreptate cu analiza privind Portugalia, mi-as dori sa fie o mica Italie. Dar francezii sa piarda acasa... cam greu. Deschidem fabrica de butoniere daca se intampla asta...
    "These are my principles! If you don't like them, I have others" (Groucho Marx)

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Mi-a placut in sferturi cum striga toata tribuna GI-ROUD, GI-ROUD! Parizianul si el era foarte suparatzel pe alegerile selectionerului cu privire la lotul final, azi si el ca si toti francezii nu mai au decat un lucru de spus:



    Benzema who!?

    (Sau Benzema qui!? ma rog)

    PS: Golul 2 cu Germania desi fu creat superb de Pogba si finalizat de Griezmann, a fost defapt golul lui: a sarit in asa hal la cap cu fundasu de l-a speriat si pe invincibilul de pana atunci Neuer de-a gresit si el respingerea! De respins, a respins-o, dar nu unde trebuia.
    Last edited by Johnny D; 8th July 2016 at 11:17.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •