View Poll Results: Scor final

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 5-0

    0 0%
  • 4-1

    0 0%
  • 3-2

    1 20.00%
  • 2-3

    0 0%
  • 1-4

    3 60.00%
  • 0-5

    1 20.00%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 58 of 58

Thread: Davis Cup: Romania-Spania

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Poate te inseli. Daca ia un set.. poate poate oricum si un set ar fi ceva fantastic cu bautista
    Ps. Asa cum ai zis
    Echivalent cu un GS la dublu am mai zis, dar nu e cazu dupa cum vezi! Si-acu sv si Agut primu, daca ia 2g setu asta sa zica mersi Mergea.

    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Pacat, Marius ar fi avut o sansa buna, Bautista nu pare in forma.
    N-ar fi avut nici o sansa, e usor surprins doar de stilul neortodox, dar s-a pus la punct cu el si acu il va detasa usor.

    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ce s-a intamplat cu Copil? Mergea la simplu e peste Ungur
    This!
    Last edited by Johnny D; 17th July 2016 at 14:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ce s-a intamplat cu Copil? Mergea la simplu e peste Ungur

    Pacat, Marius ar fi avut o sansa buna, Bautista nu pare in forma.
    Marius are o ruptura abdominala. Si eu cred ca Mergea e peste Ungur )

  3. #45
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ma suprinde placut ca face fata totusi binisor jocului de simplu.

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Marius are o ruptura abdominala. Si eu cred ca Mergea e peste Ungur )
    Doar in afara zgurii. Iar pe iarba si jucatoru de pe locu 1000 e peste Ungur, n-am mai vazut jucator asa afon pe iarba in viata mea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,246
    Reputatie
    0
    Ii clar ce jucători avem în momentul asta, daca am ajuns sa jucam cu Mergea la simplu. Mai aveam un pic și îl băgăm pe Pavel.

  6. #48
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ii clar ce jucători avem în momentul asta, daca am ajuns sa jucam cu Mergea la simplu. Mai aveam un pic și îl băgăm pe Pavel.
    Hanescu era acolo in tribuna, gata gata sa intervina in cazul in care ii cerea natiunea .
    Florin are un joc agresiv pe rapid, se misca bine atat in lateral cat si la fileu, putea ajunge undeva in primii 200, daca nu renunta la proba asta.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Na, la simplu Mergea > Hanescu in momentu asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Vai de **** mea ce forum de *****. Ba voi pe ce lume traiti?
    Au trecut 4 ani de la ultimul lui meci de simplu. Au trecut peste 5 ani de la ultimul lui antrenament pentru simplu. Pai cand tu te antrenezi 5 ani doar pentru dublu, unde e altfel terenul, ai alte repere, si afli cu o zi inainte la 10 seara ca trebuie sa joci la simplu cum credeti ca e? N-a avut timp nici macar de un antrenament.
    Marele Johnny toata viata spunea ca tenisul la dublu e alt sport, dar acum e primul destept care a sarit cu piatra si l-a ironizat. Pai in primele doua seturi nici nu s-a vazut diferenta intre un jucator din top 15 si un jucator fara clasament. Au fost niste mingi care au iesit milimetric afara, sau care s-au oprit in banda. In orice caz, a jucat mult peste Ungur, asta in conditiile in care nu mai joaca de 6 ani la simplu.
    Ce sa mai vorbim ca a jucat cu glezna bandajata, ca s-a lovit ieri, dar nu iese in public sa se dea lovit ca altii. Deci omul a intrat pe teren si a dat totul, dar vad ca e batjocorit aici de niste pariori. Bine baieti. A fost ultima data cand am intrat pe forumul asta. Ramaneti la preferatii vostri care nu dau doi bani pe tara nici cand sunt ok, ca au de luat un Mercedes la Stuttgart.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  9. #51
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Vai dar cat de tare te ai atacat.. eu spre exemplu chiar l.am laudat pe florin. Mi se pare ca a jucat chiar surprinzator de bine.. Ce te a suparat asa tare?!

  10. #52
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Cine s-a luat ma de Mergea? daca a zis Jd ceva, te iei de el, dar nu vii aici cu "forum de *****, pe ce lume traiti". Just saying.

  11. #53
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Mie imi place de Florin. A dat si astazi niste declaratii in care a spus lucrurilor pe nume.

    Mi-a placut si azi. Cred ca daca ar juca la simplu contra jucatorilor exclusiv de dublu s-ar bate pentru #1 cu Marc Lopez. Altfel, e infernal sa faci fata la simplu chiar si cu un jucator de top 200, dar cu unul de top 20....

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Pai tocmai, sunt vreo 2 jucatori care ar putea juca si la simplu in circuit si Mergea e unu dintre ei, Cneazu saracu se simte violat ca dublu e un sport de rahat si are si el acolo 1 sau 2 jucatori ce ar putea face fata in top 250 (cu greu) si la simplu si vai de mine ce scula de sport e!
    Uita-te la top 20, si zi-mi cati de acolo ar face fata in top 20 si la dublu daca ar juca doar dublu? Iti zic io: toti!
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Marele Johnny toata viata spunea ca tenisul la dublu e alt sport, dar acum e primul destept care a sarit cu piatra si l-a ironizat. Pai in primele doua seturi nici nu s-a vazut diferenta intre un jucator din top 15 si un jucator fara clasament. Au fost niste mingi care au iesit milimetric afara, sau care s-au oprit in banda. In orice caz, a jucat mult peste Ungur, asta in conditiile in care nu mai joaca de 6 ani la simplu.
    Pe mine m-a enervat ca mi-a luat banutzu din buzunar de pe Copil, de stiam din timp puneam Agut 3-0, cum trebuia!

    PS: Si mie imi place de Florin, insa mai putin atunci cand se tot face de kko cu necuratul si joaca penal fix si numai atunci.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #55
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Cel mai probabil vom primi BYE in prima runda la anul, sau daca nu, vom intalni una din castigatoarele playoff-ului pt. ramanerea in grupa I care va avea loc in toamna dintre Slovenia vs. Portugalia SAU Israel vs. Suedia/Olanda. Pe sloveni i-am mai batut odata iar portughezii sunt outsideri din start. Cu Israel nu cred ca vom avea probleme sau cu Suedia, poate doar Olanda.
    P.S.: Stie cineva de ce Ungaria si Austria, ca pierzatoare in aceeasi runda cu noi, nu joaca si ele playofful runda 1 in septembrie, ci doar Olanda? Pe principiul asta, ca nici noi si nici respectivele nu joaca iar in septembrie, nici Olanda n-ar fi trebuit sa mai joace...
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Pe sloveni i-am mai batut odata iar portughezii sunt outsideri din start.
    Cu Israel nu cred ca vom avea probleme sau cu Suedia, poate doar Olanda.
    Ce usor vorbesti tu Ducus de lucruri sfinte, crezi c-o sa jucam mereu acasa pe ce vrem noi, cum vrem noi?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    portughezii sunt outsideri din start. .
    pe dracu, te bat sousa si elias pana nu mai stii de tine.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Tocmai l-a batut pe Cuevas, daca vom juca la ei, vom juca pe zgura, ne rupe Elias ca pe paste fainoase, cel putin pe Copil.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •