View Poll Results: Scor final

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 5-0

    0 0%
  • 4-1

    0 0%
  • 3-2

    1 20.00%
  • 2-3

    0 0%
  • 1-4

    3 60.00%
  • 0-5

    1 20.00%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 58

Thread: Davis Cup: Romania-Spania

  1. #1
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1

    Davis Cup: Romania-Spania

    http://transilvaniareporter.ro/wp-co..._o-600x322.jpg

    Date: 15 Jul - 17 Jul 2016
    Venue: Sala Polivalenta Cluj-Napoca, Cluj-Napoca, Romania
    Start times:
    Day 1: 1300 hrs (1000 hrs GMT)
    Day 2: 1400 hrs (1100 hrs GMT)
    Day 3: 1300 hrs (1000 hrs GMT)
    Surface: Hard (Proflex Hardcourt), Indoor
    Ball: Dunlop Fort All Court

    La noapte e deadlineul pentru team nominations. Sa vedem cu ce echipa vin spaniolii.
    Last edited by Cneazul; 4th July 2016 at 20:51.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  2. #2
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Bautista, F. Lopez, Ramos-Vinolas, Marc Lopez.
    Inside info, nu e confirmat inca pe site-ul Davis Cup.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  3. #3
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    "Hi, Spain is playing with Roberto Bautista, Feliciano López, Pablo Carreño and Marc López". Asta mi-au zis cei de la Federatia Spaniola, ca le-am scris pe Facebook de o sapt, mi-au raspuns abia azi. Ce? Le e frica de romani de nu au vrut sa imi zica pana acum? )
    Oricum nu e mare diferenta intre Carreno si Ramos, ca oricum vor juca Bautista si Feli la simplu.
    Ar fi fost frumos cu Nadal, Ferrer sau Verdasco, dar sa nu uitam totusi ca vin cu doi jucatori din top 20, plus cu echipa ce a castigat RG la dublu. Mai bine de atat nu se poate in Grupa Mondiala 1.
    Hai Romania!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  4. #4
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Adita n-are treaba cu Cupa Davis. A jucat sapt trecuta pe iarba, sapt viitoare joaca in sala CD, dar nu s-a putut abtine sa mearga pe zgura sapt asta. N-are nicio sansa in sala, dar putea totusi sa se pregateasca cat de cat, sa nu se faca de ras. Nu il vede o tara intreaga zi de zi si mai ales ca nu mai pupa el prea des meciuri cu jucatori din top 20.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Am pus un 1-4 asa ca-s baiat milos, desi Mergea si Tecau sunt praf si pulbere ambii in acest moment.

    PS: Julio!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Ce razi? Mariusica a fost scos doar de viitorul castigator de la Wimbledon. Doua victorii Marius, o victorie lejera la dublu si Adita nici nu mai are rost sa vina.
    Oricum, se vede ca Spania nu isi mai subestimeaza adversarii. In ultimul meci, cel cu Rusia, cand au jucat impotriva unei tari fara jucatori din top 150, Spania i-a trimis pe Robredo si Andujar.
    De data asta au venit cu prima echipa, avand in vedere ca Nadal e accidentat, iar Ferrer are deja jocuri pentru Rio. Probabil ca ar fi venit Ferrer, daca era pauza o saptamana, ca de obicei, insa cu JO au pus Cupa Davis chiar dupa Wimbledon, intr-o sapt cu turnee. Bautista si Lopez sunt cei mai bine clasati spanioli, in afara de cei 2, plus ca Ferrer e pe 13, Bautista pe 14, deci nu-i mare diferenta.
    Singura diferenta e titlurile ziarelor: Nu suna la fel de bine: "Marius trece de Bautista in 3 seturi", precum: "Mariusica il spulbera pe Ferrer".
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  7. #7
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Copil-Lopez
    Ungur-Bautista
    Mergea/Tecau-M.Lopez/Busta(mai mult ca sigur va intra Feliciano)
    Copil-Bautista
    Ungur-Lopez

    In cazul in care, prin metoda reducerii la absurd, Mariusica reuseste sa castige un meci( ca la dublu castigam), va juca Adita decisivul pe hard )))
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Que bulanos Copilus! Bravo mah!
    Daca ai sti sa joci macar 80% asa si-n circuit... ce idiot poti fi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Sa vedem in decisiv. Sper sa aiba balls cu el :d

  10. #10
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ar fi tipic romanesc sa piarda in decisiv.

  11. #11
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Asa a facut.. God..

  12. #12
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Ce meci azi! Tecau a jucat groaznic la inceput, apoi si-a mai revenit, insa la serviciu a scartait mult. Si-a pierdut de 3 ori serviciul. Florin a jucat foarte bine de la inceput pana la final.
    Pacat de infrangerea lui Marius de ieri...am fi putut spera la o minune, dar cand tre sa castige si Adita pe hard...0 sanse.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  13. #13
    junior
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    Eu as incerca maine in meciul de simplu sa joc cu Mergea sau Tecau. Oricum Ungur e praf.

  14. #14
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Meciul de azi a fost inutil, doar pentru palmeres. Nici Mergea nu a fost tare bun, a greșit o grãmadã de mingi.

  15. #15
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Doamne, ce mentalitate tampita...
    Pentru cine a fost inutil? Pentru tine poate. Pentru cei aproape 6000 de clujeni care au incurajat frenetic echipa te asigur ca nu a fost. Pentru Mergea si Tecau te asigur ca nu a fost. Astia sunt doi oameni care sunt in pericol sa rateze calificarea la Turneul Campionilor dupa ce anul trecut au jucat finala, insa vin la Cupa Davis, bat in 5 seturi o echipa ce a castigat acum cateva luni un slam, renunta la un ATP 500 si un ATP 1000 acum cand au mai mare nevoie de puncte alaturi de partenerii lor si se pregatesc pt Rio. In acelasi timp o pitipoanca ofuscata ca nu e port-drapel anunta ca nici nu merge la Rio, dar postati pe alt thread mesaje ca sunteti de acord cu ea. In ce lume traiti? Voi ce principii si valori aveti?
    Asadar terminati cu rahaturi din astea ca meciul a fost inutil. In Cupa Davis e doar un meci de dublu. Oamenii se pregatesc pentru acel meci, fara sa ii intereseze de celelalte meciuri. Indiferent ca e 2-0, 1-1 sau 0-2, baietii astia dau totul ca sa castige. Poti sa castigi cu 5-0 sau sa pierzi cu 1-4, meciul de dublu mereu are importanta lui.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  16. #16
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    nu inteleg problema ta cu Halep si cu decizia ei de a nu merge la Rio. Chiar nu te inteleg..imi pari putin frustrat
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  17. #17
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Pai e foarte simplu. Daca nu ai de gand sa mergi la Rio, poti sa iesi frumos in fata sa zici: "dom'le, eu nu cred ca ma duc la Rio, nu mai vorbiti despre mine sa fiu port-drapel". Asta era varianta eleganta. Varianta acceptabila era si daca nu zicea nimic, vorba aia: "daca taceai, filosof ramaneai". Dar cand tu nici macar nu mergi la Rio si declari: "Sunt surprinza ca au ales-o pe Ponor. Sincer ma asteptam sa fiu eu sau Neagu, nici nu stiam ca Ponor participa", inseamna ca esti o frustrata. Bine ca sta acasa, oricum nu trecea de primul tur.
    In alta ordine de idei, tomorrow is going to be legendary.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  18. #18
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si mie mi se pare ciudat sa ataci fara sa stii. Eu stiu din sursa sigura ca motivele sunt intemeiate.

  19. #19
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Da nici Berdych & Raonic nu participa.

  20. #20
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nici tomic, kirgios.. si sunt.curioasa daca vor fi singurii.

  21. #21
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Pai sa stea acasa, treaba ei, nu joaca pe banii mei. Dar de ce o ironizeaza pe Ponor, multipla campioana olimpica, cand ea nici macar nu participa?
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •