View Poll Results: Scor final

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 5-0

    0 0%
  • 4-1

    0 0%
  • 3-2

    1 20.00%
  • 2-3

    0 0%
  • 1-4

    3 60.00%
  • 0-5

    1 20.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 58

Thread: Davis Cup: Romania-Spania

  1. #22
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Pai e foarte simplu. Daca nu ai de gand sa mergi la Rio, poti sa iesi frumos in fata sa zici: "dom'le, eu nu cred ca ma duc la Rio, nu mai vorbiti despre mine sa fiu port-drapel". Asta era varianta eleganta. Varianta acceptabila era si daca nu zicea nimic, vorba aia: "daca taceai, filosof ramaneai". Dar cand tu nici macar nu mergi la Rio si declari: "Sunt surprinza ca au ales-o pe Ponor. Sincer ma asteptam sa fiu eu sau Neagu, nici nu stiam ca Ponor participa", inseamna ca esti o frustrata. Bine ca sta acasa, oricum nu trecea de primul tur.
    In alta ordine de idei, tomorrow is going to be legendary.
    Doamne.. nu a zis ca nu stia ca ponor participa. Si oricum nu e nevoita sa explice nimanui, mai ales celor ce nu dau doi bani pe jocul ei. Bine ca stii tu ca pierdea in primul tur. De vreo 2 ani si ceva e in top 10.. poate ai uitat

  2. #23
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Pai sa stea acasa, treaba ei, nu joaca pe banii mei. Dar de ce o ironizeaza pe Ponor, multipla campioana olimpica, cand ea nici macar nu participa?
    Nu a ironizat-o pe Ponor. De unde le scoti, a vb frumos despre ea. Am vazut interviul. Cred ca daca tot nu iti place de ea si nu prea o urmaresti, mai bine nu mai afirmi ceea ce nu e adevarat.

  3. #24
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Ușor omule. Meciul a fost inutil pentru evoluția finala a partidei. Cu punctul de azi nu facem nimic. Ca a contat pentru ei doi ca un bun antrenament, poate, nu am zis asta. Dacă asta a fost miza meciului e ok... Iar legat de Halep, și eu preferam sa meargă acolo, dar cică pericolul e unul foarte mare, iar la femei consecințele sunt mult mai grave dacă ești infestat decât la un bărbat. Nu e singura care s-a retras, și surorile Williams se pare ca au renunțat. Oricum sa fim serioși, turneul olimpic la tenis nu are o asa mare importanta, cum e la baschet sau handbal de exemplu.

  4. #25
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu as fi vrut sa o vad acolo cu medalie chiar, dar sanatatea e mai importanta si bv ei ca a ales cum a simtit ea. De unde stii de surori?

  5. #26
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Pai e foarte simplu. Daca nu ai de gand sa mergi la Rio, poti sa iesi frumos in fata sa zici: "dom'le, eu nu cred ca ma duc la Rio, nu mai vorbiti despre mine sa fiu port-drapel". Asta era varianta eleganta. Varianta acceptabila era si daca nu zicea nimic, vorba aia: "daca taceai, filosof ramaneai". Dar cand tu nici macar nu mergi la Rio si declari: "Sunt surprinza ca au ales-o pe Ponor. Sincer ma asteptam sa fiu eu sau Neagu, nici nu stiam ca Ponor participa", inseamna ca esti o frustrata. Bine ca sta acasa, oricum nu trecea de primul tur.
    In alta ordine de idei, tomorrow is going to be legendary.
    ce o sa fie asa legendary about tomorrow? pierde ungur in 3 seturi mai stranse?
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  6. #27
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    O sa vezi tu maine.
    Nu cred ca poti compara sporturile de echipa cu sporturile individuale. Si oricum tenisul inseamna destul de mult, mai ales pentru jucatorii de top. Toti isi doresc Golden Slamul. Nadal s-a luptat eroic la Beijing, Federer a declarat mereu ca vrea sa castige JO, acum parca vad ca Nole o sa traga tare.
    Atat timp cat cei mai buni din lume trag tare si se pregatesc special pentru JO, e absurd sa zici ca nu inseamna mare branza.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  7. #28
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    eu tot sunt curios ce vezi tu maine de o sa faca ziua legendara..adica tu realistic il vezi pe ungur sa faca ceva?
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  8. #29
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Isner s-a retras pentru ca vrea sa se concentreze pe circuitul ATP, iar Kyrgios pentru ca e certat cu Federatia Australiana. Niciunul nu are treaba cu Zika.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  9. #30
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Vom vedea si apoi comentam.Niciodata nu este corect sa cataloghezi un jucator sau o jucatoare cum judeca unii.Egal cum zice Hopshio,El Pistolero,Cneazul si multi multi altii pe aici.Absolut nimeni nu are dreptate.

    Daca era dupa voi,Federer era deja o cauza pierduta (pana la wimbledon 2003) sau Schiavone nu mai castiga la RG.Pai cu mentalitatea asta de...a,pai sti,asta e rezultat de cosmetica,nu? POFTIM?????

    Sa-i spui asta echipei de Davis care a jucat cu Ecuador in 2003,terminat pe muchie de cutit 3-2

    sau celei cu Japonia,tot 3-2. Sa vedeti voi ce va inuraturi va luati.


    La fel si cu catalogarile gen meciuri inutile,egal daca e vorba de Cupa Davis sau nu.Egal daca joci cu Spania sau Ucraina.Un meci este un meci,o victorie este o victorie.Punct.Degeaba va uitati la acest sport daca nu intelegeti definitia clara a termenului de ´´castigator´´Nu sunteti voi castigatori,asta e strict problema voastra,da nu infestati acest forum cu negativisme si lucruri pur populiste.

    (nu ma refer la Cneazul,atentie)De ce va mai uitati la tenis daca voi deja considerati partida lui a cu b pierduta? Ce rost are sa va uitati la acest sport daca nu ii intelegeti rostul? A,va place sa va uitati,si cand nu va convine ceva,repede limbarita asta de doi lei? Ia mai scutiti-ne cu prezenta voastra,tenisul nu are nevoie de carcotasi,ci de oameni care trateaza acest sport corect.Tratati acest sport CORECT.

    La fel si cand nu va place ce declara un jucator,ok,nu iti place caracterul lui,dar asta nu te opreste sa gandesti obiectiv si sa-i dai meritele care i se cuvin.

    Ca nu vezi in fiecare zi jucator/jucatoare romanca top 10.Ce o sa-i duceti dorul dupa ce se va retrage,sa vedem cine vine din spate valoric,si calitativ la fel ca Halep.Sa va vad eu atunci,ce o sa spuneti,pai e corect? Nu,normal ca nu e.

    Hai sa fim corecti.

  10. #31
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Inca o ora 20
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  11. #32
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    No bine, hai ca pot sa zic
    Azi va juca Florin primul meci de simplu :-)
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    ce o sa fie asa legendary about tomorrow? pierde ungur in 3 seturi mai stranse?
    Ce conteaza? Agut oricum n-are cum pierde, e singurul jucator de superclasa din dubla asta.

    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    No bine, hai ca pot sa zic
    Azi va juca Florin primul meci de simplu :-)
    Nici macar nu e buna gluma.... ce porcarie! Cat e de enervant cand se-ntampla porcarii de genu asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    E interesant sa il vedem pe florin la simplu:d bun ar fi fost sa fie copil apt si sa joace...

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Pai ar fi fost, ca era cea mai sigura cota pe bilet alaturi de Halep azi, asa, imi ia bani din buzunar daca e sa castig.
    Macar trebuia sa zica dracului din timp ca joaca cu Muciergea, puneam 3-0 din start si-aveam cota si mai buna!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Game Mergea! Bucuros si el c-a egalat la 1 in acest meci!

    Sa vedem daca o sa reuseasca sa egaleze si la 2, aia ar fi!


    LE: A reusit! A salvat si-un bp! Eroul!......

    Teoretic exista sanse, dar daca ar reusi sa castige acest meci ar fi una din miracolele tenisului in toata istoria sa!
    Si un set daca ia eu zic ca e extraordinar. E cat un GS de dublu cel putin ca nivel calitativ macar!
    Last edited by Johnny D; 17th July 2016 at 13:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    3bp! Oho! Daca face break aproape c-ar avea prima sansa la set!


    Break! Na, as zice ca acuma are 35% sanse sa ia setu, e incredibil! Exista o sansa reala!


    Incredibil ce reflex a avut acolo Florin la 15-30, altfel ar fi fost rebreak mai mult ca sigur!
    4-2, ei bine acum are prima sansa Mergea 51% la 49% la set!


    Atat i-a fost, game over! 4-4! Adica match over pardon, 0-3!
    Last edited by Johnny D; 17th July 2016 at 13:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Hai sa mai speram. Ma surprinde placut.

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    N-ai ce sa speri, a jucat la 150% pana a avut si acea minge de 5-3 inclusiv, acum i se vor ineca corabiile complet dupa ce va pierde acest prim set. Scorul va fi ceva de genul 6-4, 7-5 sau 7-6, apoi 6-2 6-2 pt Agut binenteles.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ce s-a intamplat cu Copil? Mergea la simplu e peste Ungur

    Pacat, Marius ar fi avut o sansa buna, Bautista nu pare in forma.

  20. #41
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Poate te inseli. Daca ia un set.. poate poate oricum si un set ar fi ceva fantastic cu bautista

  21. #42
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Poate te inseli. Daca ia un set.. poate poate oricum si un set ar fi ceva fantastic cu bautista
    Ps. Asa cum ai zis

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •