View Poll Results: Cine se califica in finala?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Franta

    11 39.29%
  • Germania

    17 60.71%
Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 444

Thread: Semifinala: Franta - Germania 2-0

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Vorbeam de meciul care SE VA juca, nu de alea care s-au jucat.

  2. #44
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    A, da.
    Apropo, nu tu ziceai ca germania la meciul cu italia vine dupa amicale? Franta dupa ce vine?

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Ba da, asa ziceam. Franta vine si ea dupa amicale, corect. Dar acum va juca serios.

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Ce tactica a adoptat franta turneu asta ?
    Mie mi se pare ca mai repede francezii sunt aia care nu stiu ce joaca
    Tocmai de aceea vor castiga, vorba parizianului, totul e sa-si dea ei seama primii ce joaca si nu nemtii pe parcursul meciului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mie nu, romanului de rand. Cel putin la ele ma refeream, poate cimisorenilor le plac altfel de limbi intr-adevar straine mie, mai stii!?
    n-ai inteles. nu sunt roman. si ca mine mai sunt vreo 2-3 in romania. ceea ce ti se pare strain mie nu mi se pare. plus ca in romania mai exista si romani care nu sunt de rand. pe aia i-ai uitat
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  6. #48
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Ba da, asa ziceam. Franta vine si ea dupa amicale, corect. Dar acum va juca serios.

    cand vine vorba de germania tinzi sa fii patimas. de aceea am oarece rezerve fata de pronosticul tau. in rest ma orientez dupa tine
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  7. #49
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Ba da, asa ziceam. Franta vine si ea dupa amicale, corect. Dar acum va juca serios.
    pana acum nu au jucat nimic la misto. acum nu vor juca nimic serios.
    retired.

  8. #50
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Daca spuneai stamplu da rachie chiar incepeam sa cred ca esti pustan.
    daca insinuezi cumva ca am postari puerile sa stii ca schimbam placa,te trec pe lista de dujmani alaturi de ariciul oltenesc,sa nu zici ca nu te-am avertizat...
    granita la Orsova!

  9. #51
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ce frumos "copile" ?
    A fost cea mai rusinoasa calificare in finala a Germaniei (RFA atunci) in istoria lor. Le e rusine si azi daca vorbesti cu oameni seriosi ... nu cu Cip
    tu te trompes,comme d'habitude...
    vezi ca pe vremea aia eram pifofil francofil si era cat pe ce sa hac Herzinfarkt la penalty-ul transformat de Littbarskil ...
    ba chiar mai tineam si cu Craiova Maxima atunci

    bine,intre timp mi-am revenit
    Last edited by cip tm; 5th July 2016 at 18:27.
    granita la Orsova!

  10. #52
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tocmai recent m-am uitat la un anime Versailles no Bara, La Rose de Versaille, despre un moment din istoria Frantei unde realul se imbina putin cu imaginarul si a fost o poveste atat de misto incat m-am emotionat complet cu privire la Franta cu care oricum tineam cat de cat din startul turneului deoarece aici ii am pe cei doi zmei ai mei, jirUD si Khos Boss.
    Daca vrei detalii cu privire la acel anime deoarece te vad foarte interesat de istoria lumii privita prin perspective emotionante si personale, ai aici https://forums.bakabt.me/index.php?topic=46078.0 Mai ales ca eu stiu ca voi Cimisorenii sunteti ai naibii de patrioti si de fideli patriotismului liberal si mai ales deschisi limbilor straine care va plac la nebunie!
    Chiar te rog sa si postezi (exclusiv in engleza) ca-mi pica thread-ul de pe pagina si mor de ciuda!
    Ionica,prea usor te emotionezi,parerea mea...
    granita la Orsova!

  11. #53
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    tu te trompes,comme d'habitude...
    vezi ca pe vremea aia eram pifofil francofil si era cat pe ce sa hac Herzinfarkt la penalty-ul transformat de Littbarskil ...
    ba chiar mai tineam si cu Craiova Maxima atunci

    bine,intre timp mi-am revenit
    pardon,Littbarski.
    Pierre Littbarski
    granita la Orsova!

  12. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ti-ai revenit la ... ripensie

    Uite peste o ora avem meciul ala memorabil din 1982 reluat integral pe equipe 21
    http://www.lequipe.fr/lequipe21/

    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    4 consecutive ... am vazut multa lume disperata in ultima vreme, dar ca asta mai rar.

  14. #56
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Simte el ceva
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    cand vine vorba de germania tinzi sa fii patimas. de aceea am oarece rezerve fata de pronosticul tau. in rest ma orientez dupa tine
    Nu sunt patimas. Uneori mai pun pe la pariuri, iar pentru asta trebuie obiectivitate, in primul rand.
    Ideea ca Islanda de Sud este cea mai buna nationala de pe planeta e gresita, simplu si pur. Mai mult, se vehiculeaza ideea ca si jucatorii ei ar fi cei mai mari si cei mai tari ... hai sa fim seriosi. La alte echipe sunt fotbalisti mult mai de calitate. Majoritatea nemtilor evolueaza in Bundesliga, ori asta nu e cine stie ce campionat.
    Germania are o forta de grup, asa au fost tot timpul la nationala, asta vine dintr-un patriotism (ori nationalism) si un anume spirit de razboinici care nu ii va parasi niciodata. La altii li se cam rupe de nationala, in special la astia cu o buna cota.
    De fapt, pe cine a batut Germania pana acum ? Ucraina, Slovacia, NIR ...
    Cum au dat de o echipa mai zdravana s-au cam blocat. Eh, Franta este o astfel de echipa ... si imi pare ca magrebienii au mai multe argumente. Mai ales daca jocul se va derula intr-un anumit fel, la care ma astept.

  16. #58
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    mai era unu pe la cm2014 care spunea ca el cu echipa germaniei nu are nimic doar ca vrea sa piarda la scor cu toata lumea si ca il oftica faptu ca golgheteru all time al cm e un german.

    Si acum, eu stiu ca tu nu esti la curent cu fotbalu de azi dar sunt niste baieti pe la echipa nationala care joaca la ...bayern. una din echipele top 3 care domnia europa si o s-o domine mult timp. Si aia-s Neuer (cica cel mai bun portar din lume la ora actuala, iti dai seama ca nu e asa ), Boateng care cand nu cade-n cur e tot asa, intre cei mai buni fundasi din lume, unu muller care probabil ca o sa-l dea jos pe klose ..
    Ma rog, si mai sunt unii care joaca titulari pe la real, barcuta (bine, nu are loc in primu 11) ,juve..

    Adica mna, nu sunt cine stie ce si joaca intr-un campionat slab din top 3 in lume. Mai sunt si fo' 2 care joaca-n turcia.

    Francezii in schimb? ei unde joaca? Arsenal-Utd-Psg-Spurs-WestHam-Juve. Echipe care-n ultimii ..3-5 ani au finale de ucl prinse cat ...Borussia Dortmund.
    retired.

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Joaca la Bayern, dar ... impotriva cui ?

  18. #60
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    intern?! nu cine stie ce. adica, da, mai sunt al de astia castigatori de trofee europene dar nu se compara cu echipele frantei.
    altfel joaca semifinale de UCL an de an. de bine, de rau mie nu mi-e rusine cu un campionat in care joci si cu bvb, bayer, wolfsburg, schalke sau bmb.

    Tre' sa tii cont de 1 lucru. Bundesliga nu are banii EPL, La Liga sau chiar Ligue 1. O sa-i aiba peste niste ani, da' nu cred ca ligue 1 pe unde mai joaca niste jucatori ai frantei joaca e asa de mult peste
    Comparand om cu om pe pozitii nu stiu care echipa are jucatori la echipele mai mari. Incluzand in echipele mari nu numai pe alea istorice, nu, si pe alea cu forma de moment.
    Si comparand jucator cu jucator nu stiu in ce compartimente e franta peste. uite, o sa fac exercitiul asta, absolut subiectiv, bineinteles, pentru ca daca germania are spirit si pasiune, forta de grup si mai are si individualitati peste cele ale frantei, pe langa coeziunea din cadrul echipei atunci atuurile frantei pe care le vezi tu sunt de natura mai putin sportiva Pentru ca imi permit sa cred ca si low e peste deschamps
    retired.

  19. #61
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Nemtii sunt peste francezi doar in poarta si in aparare...pe faza ofensiva stau mai bine francezii. Va fi meci echilibrat, de 1, x sau 2, cum zice gioni.

  20. #62
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Francezii in schimb? ei unde joaca? Arsenal-Utd-Psg-Spurs-WestHam-Juve. Echipe care-n ultimii ..3-5 ani au finale de ucl prinse cat ...Borussia Dortmund.
    Daca nu ma insel sunt mai multi francezi care au prins finale in 2016 decat nemti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #63
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    au si asezari diferite.

    Da nu stiu, Griezmann/Giroud/Payet chiar asa mult peste un .. Draxler/Muller/Ozil ? bine, franta baga 3 inchizatori, ca eu pe pogba o sa-l tot consider inchizator pana o sa faca ca bale si o sa fie urcat din DM pana-n varf cand o sa se transfere.

    Si in aparare apar Hector, Mustafi, Howedes baieti d-astia de nu a auzit toata lumea de ei. Bine, franta are fundasii laterali..sa ma ierte, sub nivelul fazei competitiei.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Daca nu ma insel sunt mai multi francezi care au prins finale in 2016 decat nemti

    te inseli.

    Finala ucl : griezmann de la franta - Kroos de la germania.
    finala cupa iepurasului : Rami franta - Can Germania

    Ne bagam si la semifinalisti?

    a, da. Benzema si Varane. Pacat, mare pacat.
    Last edited by reivan; 6th July 2016 at 00:34.
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •