View Poll Results: Cine se califica in finala?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Franta

    11 39.29%
  • Germania

    17 60.71%
Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 444

Thread: Semifinala: Franta - Germania 2-0

  1. #22
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Boateng, asta daca nu se "preda".
    +1

    poate o fi jucat la pariuri ca da gol italia din penalti
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  2. #23
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Si uite asa in singurul meci mai greu pentru frantuzi, pica nemtii pe capete... Na! poftim, monseur!...
    Apoi va aparea mandria de sine a romanului: "prafetii astia de-s campioni era sa-i batem dar ne-a belit Tatarusanu si fraieru ala a prins sutu vietii (limitate a lui Torjica)... "
    Acum serios, am vazut oameni foarte bucurosi dupa meciul cu Franta si nu intelegeam de ce... o fi fost de la bere

  3. #24
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Meci deschis oricarui rezultat.

    Acum ca baietii mei de suflet din Italia au dat chix, nu mai am cu cine sa tin. Dar totusi, sper sa bata francezii.

    Si ii dedic post factum victoria unui tzigan exoftalmic de 14 ani si inca in clasa a 2-a care imi atinea calea spre scoala acum 30 de ani, spunandu-mi ca daca nu ii dau bani, macar sa recunosc ca un tzigan e cel mai mare jucator al lumii. Cum n-aveam bani de dat, recunoasteam, fara sa am habar.

    Asa am aflat eu de nationala Frantei si de marele Jean Tigana

    In memoria lui Husein (asa i se zicea) si a lui Tigana, allez les bleus! Sa auzim marsilieza si in finala!
    "These are my principles! If you don't like them, I have others" (Groucho Marx)

  4. #25
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florian.X View Post
    duelul tarilor "naturalizate", Franta o sa castige
    mai drace,aparusi si tu?
    granita la Orsova!

  5. #26
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    OR FI EI CAMPIONII MONDIALI, CEI MAI BUNI DINTRE CEI MAI BUNI, DAR MURIM CU EI DE GAT INAINTE SA LE PREDAM TARA! NICIODATA N-AM PREDAT TERITORIUL PATRIEI SI NU VREM TOCMAI NOI SA FIM NOI PATA NEAGRA PE ISTORIA FRANTEI!
    VOM LUPTA CA INTOTDEAUNA CEL MAI FIOROS CU COTROPITORII CARE VOR CE-I AL NOSTRU!

    VIVE LA FRANCE!
    Ionica tata,iar ai iesit in soare fara clop pe cap?
    luam si noi un stampl de palinca sa ne mai calmam umpic?
    granita la Orsova!

  6. #27
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by steaua-86 View Post
    Meci deschis oricarui rezultat.

    Acum ca baietii mei de suflet din Italia au dat chix, nu mai am cu cine sa tin. Dar totusi, sper sa bata francezii.

    Si ii dedic post factum victoria unui tzigan exoftalmic de 14 ani si inca in clasa a 2-a care imi atinea calea spre scoala acum 30 de ani, spunandu-mi ca daca nu ii dau bani, macar sa recunosc ca un tzigan e cel mai mare jucator al lumii. Cum n-aveam bani de dat, recunoasteam, fara sa am habar.

    Asa am aflat eu de nationala Frantei si de marele Jean Tigana

    In memoria lui Husein (asa i se zicea) si a lui Tigana, allez les bleus! Sa auzim marsilieza si in finala!
    Dragut

  7. #28
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    mai drace,aparusi si tu?
    fcsb ruuuulz joke
    yap, am aparut si eu, bine, sanatos, multumesc de intrebare ))
    Rapid NU MOARE!!!

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    e rejucarea meciului secolului de la Sevilla World Cup 1982 !!!!! Ce nebunie a fost atunci !! Acum nu cred ca se mai poate repeta ! Dar ar fi frumos !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,931
    Reputatie
    1
    Ce erai in 82, calugar budist?

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    eram plecat in deplasare ))))) dar cred ca am vazut cu totii macar inregistrari ale acelui meci ! si unii suporteri francezi nu au uitat nici acum lovitura portarului Schumacher la Battiston
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Pai tre sa fie acum de varsta lui delaparis,minim.

  12. #33
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    Ionica tata,iar ai iesit in soare fara clop pe cap?
    luam si noi un stampl de palinca sa ne mai calmam umpic?
    Daca spuneai stamplu da rachie chiar incepeam sa cred ca esti pustan.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #34
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    e rejucarea meciului secolului de la Sevilla World Cup 1982 !!!!! Ce nebunie a fost atunci !! Acum nu cred ca se mai poate repeta ! Dar ar fi frumos !
    Ce frumos "copile" ?
    A fost cea mai rusinoasa calificare in finala a Germaniei (RFA atunci) in istoria lor. Le e rusine si azi daca vorbesti cu oameni seriosi ... nu cu Cip

    Azi? Franta nu are nici pe departe valoarea de atunci relativ temporal dar nici Germania
    Azi Franta si Germania se bat de la egal la ... inegal. Germania e superioara dar Franta e mai in forma. Germania are 50 de jucatori rezerva dar Franta joaca acasa. Germania stie ce fotbal trebuie sa joace dar Franta ... nu stie. Si asta reprezinta un avantaj considerabil.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    Ionica tata,iar ai iesit in soare fara clop pe cap?
    luam si noi un stampl de palinca sa ne mai calmam umpic?
    Tocmai recent m-am uitat la un anime Versailles no Bara, La Rose de Versaille, despre un moment din istoria Frantei unde realul se imbina putin cu imaginarul si a fost o poveste atat de misto incat m-am emotionat complet cu privire la Franta cu care oricum tineam cat de cat din startul turneului deoarece aici ii am pe cei doi zmei ai mei, jirUD si Khos Boss.
    Daca vrei detalii cu privire la acel anime deoarece te vad foarte interesat de istoria lumii privita prin perspective emotionante si personale, ai aici https://forums.bakabt.me/index.php?topic=46078.0 Mai ales ca eu stiu ca voi Cimisorenii sunteti ai naibii de patrioti si de fideli patriotismului liberal si mai ales deschisi limbilor straine care va plac la nebunie!
    Chiar te rog sa si postezi (exclusiv in engleza) ca-mi pica thread-ul de pe pagina si mor de ciuda!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tocmai recent m-am uitat la un anime Versailles no Bara, La Rose de Versaille, despre un moment din istoria Frantei unde realul se imbina putin cu imaginarul si a fost o poveste atat de misto incat m-am emotionat complet cu privire la Franta cu care oricum tineam cat de cat din startul turneului deoarece aici ii am pe cei doi zmei ai mei, jirUD si Khos Boss.
    Daca vrei detalii cu privire la acel anime deoarece te vad foarte interesat de istoria lumii privita prin perspective emotionante si personale, ai aici https://forums.bakabt.me/index.php?topic=46078.0 Mai ales ca eu stiu ca voi Cimisorenii sunteti ai naibii de patrioti si de fideli patriotismului liberal si mai ales deschisi limbilor straine care va plac la nebunie!
    adica limbi straine tie?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  16. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    As vrea sa-l vad pe weigl, improbabil dar ar putea sa fie cainele echipei care sa tina cu dintii de payet. Si can e ok dar si el ar fi la primu meci, oricum calitate are. Mi-ar place sa jucam iar cu 3 fundasi centrali. Acum probabil jucam fara varf ca nu-l vad pe podolski sa inceapa meciu, ma rog, cu franta mai merge, ei poate mai si ataca, pana la urma i-am deschis pe italieni doar de vreo 2-3 ori prin joc si am avut ocazii mari atunci, am dat si gol. Cu franta avand in vedere ca se deschid probabil o sa ratam ceva ca na.. e o relaxare a jucatorilor, nu vor mai fi focusati asa pe finalizare cand stiu ca nu o sa fie ultima..
    Greut sa dai pronostic la meciu asta. 0-2, goluri date in decurs de 5 minute ca asta stiu francezii sa faca in 5 minute. Sa se predea de 2 ori.

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Greut sa dai pronostic la meciu asta.
    Over 2.5, simplu.

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    adica limbi straine tie?
    Mie nu, romanului de rand. Cel putin la ele ma refeream, poate cimisorenilor le plac altfel de limbi intr-adevar straine mie, mai stii!?

    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Greut sa dai pronostic la meciu asta. 0-2, goluri date in decurs de 5 minute ca asta stiu francezii sa faca in 5 minute. Sa se predea de 2 ori.
    Vezi ca Boateng nu e francez.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Baejneboon. Boateng are cate o cardea ciclica, in rest e in top 5 fundasi la ora actuala lejer.

    Am gasit pronostic : 1 nu marcheaza

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Cum ziceam, Germania este un fel de Islanda, doar ca pune pret pe posesie, nu e clar de ce.
    Meciul cu Franta este pentru ei mult mai greu decat cel cu Italia. Daca francezii adopta aceeasi tactica precum italienii si Islanda de Sud musca ... atunci e macel.

  21. #42
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Ce tactica a adoptat franta turneu asta ?
    Mie mi se pare ca mai repede francezii sunt aia care nu stiu ce joaca

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •