Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 275

Thread: Liga 1 - sezon 2016/2017

  1. #85
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mi-e greu sa comentez arbitrajul cand Maric da in bara din 5 metri la 0-0 sau Rotariu rateaza singur cu portarul la 1-1 trebuia sa dam noi gol si azi nu mai discutam de arbitraj

  2. #86
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Acum pe bune: vorbim despre arbitraj dar Nistor, Romera si Nedelcearu mie mi s-au parut catastrofe, si asta nu doar in meciul de ieri ci aproape fara exceptie.

    Nu pot intelege de ce Andone tot insista cu Romera cand Hanca e evident mai bun, cu toate defectele lui. O fi cuplat cu Romera ca altfel nu gasesc nicio explicatie logica. Bine, cea mai tare schimbare a fost cu Petre in loc de Romera. Inlocuiesti o cizma cu o odrasla pirpirie de fost jucator si asa vrei sa egalezi in deplasare cu un jucator in minus. Hanca ha, ti-a facut niste meciuri recent din postura de aripa, a dat niste centrari misto exact de pe partea aia de joc, ai si zis public ca ala e locul lui.
    Nistor a venit cu gura mare dar joaca de parca s-a incaltat invers. L-am asteptat ca pe Sfintele Moaste dar incep sa cred ca era mai bine fara el. Sa-l bage pe Mahalagiu' ala din Africa de Sud in locul lui sau sa regandeasca echipa.
    Nu in ultimul rand Nedelcearu. Baiatul asta nu le are cu fotbalul si punct. Nu va fi veci un fundas central de top. Iar Andone a dat linistit tot ce avea mai bun in aparare ca sa ramana cu Nedelcearu drept singura optiune. As prefera sa riste mai mult cu Popescu decat sa-l mai vad pe Nedelcearu vopsit drept ministrul apararii. Cel mai bine ar fi sa cumpere naibii fundas central de valoare decenta. Sau o alta idee ar fi sa joace cu un singur fundas central si doi inchizatori retrasi, apararea ar fi mai sigura.

    Nu am mai spus nimic despre Nemec care pare sa fie pe post de reper pe teren.
    Cand eram in armata si vroia sa ne organizeze in formatie, locotenentul sef de pluton alegea intotdeaua pe cel mai plavan dintre noi si-l punea sa stribe 'baza'.
    Atunci noi ceilalti ne aliniam dupa el in formatie. Ala plavan era important in ecuatia asta dar avea un singur merit: era inalt si deci vizibil pentru toti. Cam asa pare sa fie si Nemec asta: baza.

    Sigur ca Rusandu a facut cadouri gazdelor si au mai fost greseli similare contra lui Dinamo in ultimele meciuri.
    Dar o fi Andone indreptatit sa urle la arbitraj cand echipa lui e facuta cu gaurile de mai sus si e dominata copios de alde Viitorul, Botosani si altii chiar mai desculti?

    Fa bai tata o echipa normala, macar pune pe teren ce ai mai bun si schimba logic daca altceva nu poti.
    Si lasa gargagra prin media ca e cazul de pus capul in pamant si facut ciocul mic.
    Ai noroc ca arbitrii gresesc impotriva, altfel poate ca s-ar vedea si mai clar tristetea pe care o pui pe teren.

  3. #87
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Lasand jocul deoparte, deocamdata, joc care este de la meci la meci mai prost, nu putem permite arbitrilor sa fim furati ca in curtea scolii.
    Aseara la Rusandu nu au fost greseli omenesti, a fost furt pe fata.

  4. #88
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    A fost furt, de acord. Si au fost multe decizii in defavoarea lui Dinamo in ultimele meciuri, ee indiscutabil.
    Si Straua asta seara a primit penalty nejustificat impotriva Craiovei.
    E prea mult pentru a fi coincidente.

    Ce ma deranjeaza pe mine e faptul ca Dinamo a ajuns sa depinda de astfel de decizii si nu isi impune jocul.
    Dinamo a fost dominata in cam toate meciurile din deplasare, Botosani ca si Viitorul au controlat jocul mare parte din meci.
    Penaltyul ala scandalos nu exista daca Dinamo statea peste ei la 1-1. La fel a fost si cu ASA unde au oferit gazdelor una dintre cele doua victorii de anul asta si asta dupa ce aveam jocul in mana.
    Si acolo a fost arbitrajul de vina, stiu.

    Dar parca nu ma mai incalzesc explicatiile astea. Poate ca am obosit, poate ca m-am obisnuit prost din vremea in care Dinamo juca fotbal si Rusandii si Tudorii puteau sa stea in cap si tot nu le aduceau alorlalti victoria. M-am saturat sa tot aud motive si scuze pentru infrangeri, oricat de reale ar fi. Vreau sa vad fotbal la Dinamo, vreau sa ma bucur. Dinamo trebuie sa castige inclusiv impotriva smenurilor si arbitrajelor, vreau sa vad o echipa de fotbal, de jucatori si luptatori adevarati.

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    La Tg-Mures s-a pus si problema eliminarii lui Muresan, daca tot s-au apucat baietii din gazeta sa le enumere.


    In orice caz, nea Ando, lasa-ne! Si spala-te pe cap cu Romera, e slab rau, catastrofa, zero si pe faza defensiva si pe cea ofensiva. Impartasesc si eu parerea lui Utilizator vizavi de Nedelcearu. E tare slab. Si multumita marelui Andone ne-am ales fix cu el din cei patru fundasi centrali de anul trecut. Si Maric imi pare slab, astfel ca si daca Janeczeck ar fi vreo scula, nu prea ar avea langa cine sa faca treaba.
    Vreau sa remarc si prostia lui Rotariu, care putea face 2-1 la acel contraatac. Acelasi Rotariu care etapa trecuta da pe langa minge singur cu Balgradean si prefera sa traga de la 30m in loc sa-si lase un coleg singur cu acelasi Balgradean. N-am uitat nici cum a trimis cupa la Cluj in mai. Cat si cate sa-i mai suportam?

  6. #90
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Haideti sa fim obiectivi si sa recunoastem ca suntem o echipa de *****. Ca sa fim sinceri, nu stim nici ce echipa e asta, pt ca porcul jegofil nu a spus niciodata ce a cumparat de la Badea. A cumparat probabil o societate comerciala, care a devenit fix pielea pulii sub managementul ********o-pesedist al scursurilor coy si eftimie gelu. Am fost iertati de 2-3 rosii in meciul asta, eu nu cad in plasa alibiului negofil de a arunca totul pe arbitraj. Imi bag pla si-n rusandu, dar daca voia sa ne faca, ne lasa in 9 din prima repriza.

    Alone, daca avea coaie, il scotea pe cap de mop dupa ratarea penibila. Dar el e smardoi cu golgheterul echipei, nu cu ratatul asta care de 3 ani e tanara speranta, si cati or mai urma...

    Am citit pe feisbuc cateva zile pe grupurile de suporteri si inca sunt in soc. Ne batem parte-n parte cu spurcatii la titlul de cei mai cretini suporteri. Imi bag pla, chiar nu meritam nimic. Vivat proiectul negofil! Incredere deplina in Ioan Alene!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 3rd October 2016 at 08:13.

  7. #91
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 12
    CSU Craiova-Dinamo



    Luni, 17 octombrie, ora 20.30
    Attached Images Attached Images

  8. #92
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    La ce aparatori centrali am avut (Puljic si Mevlja) si ce avem acum (Maric si Nedelcearu) iti vine sa urli.
    Bizonul se zbate dar e cam izolat. Nistor, Lazar, Rotariu absenti. Filip e dus cu pluta. Branescu cu paradele lui ne tine in joc. Corbu mi-a placut, se misca bine.
    Last edited by Leo; 17th October 2016 at 21:46.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Daca pleaca andone dupa meciul asta, suntem si noi invingatori, chiar daca oltenii vor lua trei puncte.

  10. #94
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    M-am resemnat cu jucatorii astia modesti, dar nu credeam sa vad un nou Durimel.

  11. #95
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    CSU Craiova-Dinamo 2-1


    DINAMO: Brănescu – Corbu, Nedelcearu, Maric, St. Filip – Hanca (72 Nemec), Busuladzic, D. Nistor (cpt) – D. Rotariu (86 Mahlangu), Gnohere, V. Lazăr (80 P. Petre).
    Rezerve: Penedo Cano – M. Popescu, I. Șerban, Romera Navarro.


    Singurul lucru care vreau sa-l spun este ca aceasta aparare este una din cele mai proaste din istorie.

  12. #96
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    bah, dinamo nu a mai jucat atat de prost de pe vremea cand antrenor era tot andone. atunci a plecat cu huiduieli, sper ca si acum sa plece dracului la alte echipe, noua ne-a ajuns de figurile de antrenor multumit si suficient care stie el ce face...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  13. #97
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O infrangere absolut previzibila, ma surprinde ca au reusit sa stea in joc dupa ce a inscris Ivan.
    Andone a reusit sa rateze tot sezonul desi nu s-a incheiat nici turul.

    Degeaba dau vina pe erorile de arbitraj (reale) de la ultimele meciuri.
    Echipa joaca prost, fara noima, fara vlaga si dorinta de victorie.
    De asta pierd jocuri si vina e in principal a lui Andone.
    Si a lui Negoita care se incapataneaza cu tinerii lui fara viitor in loc sa faca o echipa mai acatari.
    Mai toate celelalte echipe au bugete comparabile si loturi incropite pe doi lei.
    Dar in afara de Dinamo, toate joaca fotbal pentru ca asta e scopul lor principal si nu sa ridice tineri cu orice pret.
    Tinerii astia de la Dinamo nu reusesc sa se claseze onorabil nici in Liga a 3a cu Dinamo 2, dar sunt promovati insistent in Liga 1.
    Noroc ca Timisoara si ASA sunt aproape retrogradate de la inceput de campionat ca altfel Dinamo se lupta acum pentru supravietuire.

    Si as garanta ca Dinamo se va mai tarai vreo 4 meciuri cu Andone in care va aduna cu chiu cu vai vreo 4-5 puncte.
    Nu au cum sa faca mai mult, nu exista nici cea mai mica speranta la cum joaca.

  14. #98
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    L-am asteptat pe Nistor ala da' plm ca intru eu pe teren si joc mai bine...nu se poate ma sa joci meci de meci cu cel putin 2 oameni in minus (nistor si nedelcearu)...am luat primul gol si apoi am jucat 8-10 minute fotbal, cu ocazii ratate si golul lui Hanca dar dupa antrenorul nostru priceput a sunat retragerea si golul lor a venit. Ne-a executat andone...l-a bagat pe africanul ala in minutul 86...ce mai putea sa faca in 5 minute?...

  15. #99
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pai meci de meci Andone suna retragerea.
    E un antrenor cacacios, ceea ce inca as accepta daca ar fi consecvent in idei.
    Dar pe de o parte iti tranteste pe teren o formula ofensiva de 4-3-3 iar pe de alta joaca defensiv.
    O aiureala , de aia nici echipa nu misca nimic coerent pentru ca ideile venite de pe margine sunt incoerente.

    L-a bagat tarziu pe african?
    Pai Andone e ca un tata pentru jucatori, l-a menajat dupa deplasarea lunga facuta la nationala lui.
    Pariu ca asta o sa spuna, plus o vrajeala despre integrarea treptata in colectiv si insuficienta asimilare a mecanismelor de joc.
    Nistor ala e petarda, venea dupa alergari facute in jurul mesei tacerii si a coloane infinite, dar a coborat din personalul de Tg Jiu direct in prima echipa.

    Andone a reusit sa distruga si putinul care mergea, vezi cazul Palic.
    E atat de reactiv ca antrenor incat i-au trebuit 11 etape si doua meciuri pierdute ca sa vada ca pe partea lui Romera era partie.
    Mi-a fost simpatic ca jucator dar ca antrenor nu vreua sa-l mai vad.

    Pacat ca nu au continuat cu Rednic, mare pacat. Era un moment astral creat la Dinamo, sezonul asta ar fi trebuit sa fie unul foarte misto.
    Dar asta e, vom avea un alt sezon ratat total.

  16. #100
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    andone e si nu e vinovat .
    nu e vinovat ca negoita e un scotian idiot dar e de vina ca accepta docil acest lucru.
    nu e de vina ca jucatorii pe care i-a adus sunt toti plevusca libera de contract dar e vinovat ca n-au valoare pentru ca el i-a supervizat
    nu e vinovat ca anton si mevlja au plecat si l-au lasat in tzuru' gol ,dar e vinovat ca l-a gonit pe marc ,un fundas mai bun decat nedelcearu si maric la un loc .
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  17. #101
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ba e de vina Andone, si Rednic a lucrat in aceleasi conditii.
    Plecarile lui Anton si Mevljia au cantarit greu, e drept.
    Dar pe Marc l-a dat el desi prudent era sa-l tina pana in iarna.
    Dar a avut sansa sa aduca inlocuitori. Apropo, mai stim ceva despre austriacul ala adus fundas central?
    de ce a fortat din prima cu Nistor si l-a mai pus si capitan?
    De ce l-a fortat pe Romera care joaca catastrofal si e resposanbil de vreo doua infrangeri?
    De ce Oliva nu joaca desi cand a facut-o a facut-o bine?

    Echipa are o abordare fricoasa a meciurilor, precum a avut-o mereu cu Andone la timona.
    E un antrenor fricos si nesigur, desi are gura mare in public.

    De acord cu tot ce spui despre Negoita, numai ca nu zgarcenia sau lipsa banilor este problema majora a lui.
    In afara de Steaua nicio alte echipa romaneasca nu are bani sa-i intoarca cu lopata iar salariile s-au cam aliniat celor de la Dinamo.
    Si totusi Pustai in vara a schimbat aproape o echipa la Gaz Metan care merge mai bine decat Dinamo.
    La Craiova e o adunatura ca si la Dinamo iar Multescu a venit abia in vara.
    Botosani...ma intreb cum de acolo unde agati harta in cui au aia o echipa mai buna decat Dinamo.
    Viitorul nu se scalda nici ei in bani, dar se pare ca tinerii lor alearga si joaca mai bine decat aia de la Dinamo.

    Problema cu Negoita este mantra asta cu tinerii de care pomeneam si mai sus.
    Ar trebui sa inteleaga ca valoarea conteaza si nu varsta.
    Daca ai pus rosii in curte si la vremea culesului sunt stricate, nu te duci cu ele la concursuri cu speranta sa fie declarate cele mai frumoase. Le arunci si incepi sa te preocupi de recolta urmatoare invatand totodata din greseli.
    La Dinamo recolta e proasta. Dintere toti tinerii astia nu va fi niciunul mare fotbalist pentru ca sunt slabi si probabil si prost pregatiti. Pun pariu pe ce vreti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #102
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    eu nu tin pariul pentru ca are cota 1,01.
    nu stiu daca va ajunge vreunul fotbalist ,nu mare fotbalist .
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  19. #103
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    .....
    Attached Images Attached Images

  20. #104
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 13
    Dinamo-Pandurii


    Sambata, 22 octombrie, ora 20.30.

    "Ne așteaptă o partidă grea, ținând cont că venim după trei înfrângeri. Am avut mai multe discuții săptămâna asta și sper că jucătorii au înțeles și vor avea o atitudine pozitivă, vor fi agresivi, vor înscrie goluri. Pentru că asta își doresc suporterii.

    Pandurii este o echipă foarte bună, dar noi trebuie să câștigăm. Nimănui nu îi convine situația. Noi suntem de vină, nu are rost să ne plângem, mai ales că la ultimul joc am avut un arbitraj impecabil. Situația aceasta nu poate continua. Nu am niciun jucător accidentat. Mâine veți vedea un Dinamo agresiv.

    Eu îmi respect meseria. Îmi respect contractul. Dacă aș pleca, aș fi un laș. Nu am fost și nu voi fi niciodată laș. Voi căuta sa remediez situația. Pentru mine contează părerea patronului și a suporterilor. Situația nu este dezastruoasă.

    Nu cred că altcineva poate face mai mult ca mine. Am cea mai mare experiență și știu exact ce este aici. Din păcate, au fost câteva transferuri care nu s-au potrivit", a comentat Ioan Andone conform DolceSport.
    Attached Images Attached Images

  21. #105
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Ovidiu Hategan va arbitra partida dintre Dinamo si Pandurii. Ii va avea ca arbitri asistenti pe Valentin Avram si Mircea Orbulet.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •