Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 77

Thread: National Cluj 2016

  1. #1
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1

    National Cluj 2016

    Domnilor administratori ,
    Incepe un national care se vrea o repetitie pentru Europeanul din 2017 . Chiar nu aveti nimic de spus ? So disappointed.

  2. #2

  3. #3
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    S o dori alegerea sportivei cu casa închisă? E foarte ciudat...

  4. #4
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Weird

  5. #5
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1

  6. #6
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu ce nationale vom vedea din moment ce mai bine de jumatate din lotul national este in bandaje sau cu alte probleme de sanatate. Va fi cel mai ciudat national din ultimii 40 de ani, consecinta a centralizarii excesive a acestui sport. Ma refer la feminin, probabil ca la masculin vom avea parte de ceva evolutii de calitate.

  7. #7
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Eu nu stiu ce nationale vom vedea din moment ce mai bine de jumatate din lotul national este in bandaje sau cu alte probleme de sanatate. Va fi cel mai ciudat national din ultimii 40 de ani, consecinta a centralizarii excesive a acestui sport. Ma refer la feminin, probabil ca la masculin vom avea parte de ceva evolutii de calitate.
    Măcar dacă s-ar comunica ceva de schimbări pe viitor, etc.

  8. #8
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Măcar dacă s-ar comunica ceva de schimbări pe viitor, etc.
    Cei de la varf nu vor schimbari .... asteapta a se astearne linistea din partea presei , a fanilor -a fost o vreme cand forumul era deranjant , incisiv , nu mai era cazul - iar apoi vor continua in acelasi fel . Nu au inteles necesitaea schimbarii .
    Nu stiu sau nu vor sa faca schimbari . Si nici nu cred ca vor schimbari .Fara sistèm centralizat nu vor exista bani de controlat . Si pana la urma , in Romania totul se reduce la bani de furat . Daca federatia s-ar sustine din cotizatii sau din sponsorizari obtinute cu greu si nu din bani " de la stat " ...
    Bani ar trebui a vina in functie de cati copii fac gimnastica, cati copii ajung la concursuri si in nici un caz sa nu treaca prin feratie ci direct cluburilor ....
    Aparatura dintr-o sala de gimnastica nu inseamna sume imense ...nu e cheap dar nici capat de tara .... cu una dintre masinile de lux care zburda pe strazile Romaniei din abundenta iei aparatura pentru o sala ....cu o conditie sa ai inters sa o iei fara comisioane si spagi .
    Sali goale de sport in Romania sunt berechet . Umpleti-le domnilor oficiali cu aparatura si copii !
    La 26 de ani de la revolutie gimnastica inca este "de stat" ." Privatizati " gimnastica daca vreti sa ii dati o sansa . Daca nu va pricepeti , cautati oameni sa o faca !

  9. #9
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Mare nota Larisei la bârnă...

  10. #10
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Iridob si Munteanu s au retras?? De ce nu participă și ele aici?

  11. #11
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Cat a luat Larisa? Ce note au fost?

  12. #12
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    14.132 sau ceva de genul la sărituri, iar cata 15,la bârnă cata a căzut iar lari 15.1,la sol cata 14.533 iar lari nu au zis nota. Per total lari a a fost pe la 57,nu mai știi daca sub 57 sau peste 57 cu vreo 800 de sutimi

  13. #13
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Larisa a sarit doar FTY? Paralelul cum a fost?
    Ceva nou sau imbunatatit la Larisa?

  14. #14
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Iridob si Munteanu s au retras?? De ce nu participă și ele aici?
    Au fost absorbite de gaura neagra numita Deva, runda a doua. Nimeni nu s-a mai intors de acolo odata 'retrogradat' dar ei o tin pe a lor...nu le-au sugerat sa se retraga, le-au trimis inapoi la club. Sa-si 'regaseasca' motivatia. Aia pe care nimeni niciodata nu le-a stimulat-o.
    Ele trebuie sa fie superoameni ca si Catalina...pe care poate in mod exceptional functioneaza psihologia inversa ..restul, majoritatea adica, echipa (cu care noi nu ne-am calificat la olimpiada dar Belgia da dupa vreo 60 de ani) trebuie sa taca si sa indure. Palme si ce-o mai fi si sa nu spuna la nimeni vreodata. Ca timingul nu e bun. O data sunt alegeri, altadata luna plina, albastra ..din astea...

  15. #15
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Mare nota Larisei la bârnă...
    da cam mare dar la toate concursurile din tara notele sint cam mari ,daca s -ar nota corect nu ar mai fii diferente asa mari la concursurile externe

  16. #16
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Iridob si Munteanu s au retras?? De ce nu participă și ele aici?
    Munteanu sa retras de Iridon ce stiu e accidentata de cind a plecat de la lot tocmai ca acolo sa tras de ea si nu a fost crezuta
    acum am inteles ca e dusa de parinti pe la medici si speram sa poata reveni cit mai curind sper sa nu se retraga si ea

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Un concurs destul de trist fiindca au fost putine gimnaste, Catalina arata bolnava si cred ca nu ar fi trebuit sa concureze. Larisa cu exercitii mult, mult usurate e in lupta prea mare cu timpul, dar zambetul ei e fermecator, la fel si bucuria de a concura. Mi-a placut mult Denisa Golgota.

  18. #18
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Exista inregistrate completa pe undeva? Imi place extrem de mult cum a comentat Bulimar! De Alexoi ma doare capul deja...

    Foarte slaba competitia, avand in vedere accidentarile gimnastelor. Totusi, Ponor mi se pare intr-o forma exceptionala. Ce nu-mi place este ca are prea multe elemente la barna. Trebuie ca antrenorii sa gaseasca un integral competitiv, apoi sa-l perfectioneze. La sol inaltime imensa la dublu intins; semn bun zic eu.

    Nu pot intelege cum Iordache e in forma (asa zisa) de 70%. Arata groaznic. Acea barna ar fi fost notata cu vreo 13.1 pe plan mondidal. La sarituri sunt multe greseli de tinuta (peste 13 iar ar fi trecut pe plan mondial). Nu prea vad cum ea poate sa obtina medalie la olimpiada avand in vedere ca totul incepe in mai putin de o luna. Daca olimpiada ar fi fost in 2 luni, atunci poate ar fi fost altceva.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  19. #19
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    La forma de acum niciuna nu poate emite pretenții la medalie, poate Cata la bârnă dacă se mai ratează în finala si daca nu are bâlbâieli.
    Lari aproape 57 a avut dar e cam utopic să credem că poate reveni si creste cu încă 2 puncte la individual.oricum Lari are un imens ghinion, toată cariera ei a fost mereu umbrită de accidentări fix în vârf de forma. La bârnă poate 14.2 dar nicicum 15.1 când ea nu prea a luat nici în competițiile internaționale cu toată dificultatea 15

  20. #20
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Superba Camelia Anghel la bârnă, felicitări!!

  21. #21
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    La ora asta nu se apropie nici una de podium . Dar .... Ponor mi se pare in coborare de forma spre deosebire de Larisa care e in urcare .
    De Ponor s-a tras fara cap parca . Parca asa , gospodareste nu stiintific .
    Larisa are de lucru . Nu stiu daca va reusi 100% dar senzatia mea este ca va fi mai aproape de podium decat Ponor . Pacat ca a inceput atat de tarziu revenirea din cauza accidentarii dar am incredere in cei care o antreneaza ptr ca intr-o perioada extrem de scurta a recuperat enorm .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •