View Poll Results: Germania-Italia

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Germania

    10 50.00%
  • Italia

    10 50.00%
Page 15 of 20 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 295 to 315 of 402

Thread: Sferturi: Germania-Italia 1-1, 6-5 la penalty

  1. #295
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Nu imi convine ca au avut aia noroc. Meciul a fost egal. In 120 de minute nu a batut nimeni pe nimeni.

    Am zis, low a pregatit bine meciul dar nu l-a castigat !

    Neuer nu e mai bun ca a aparat pen. E mai bun ca e mai bun. Si mai complet. Si aduce si ceva peste
    Nu zau.Acum zici noroc? Deci au condus primii,au mnuncit enorm si acum au noroc????? POFTIM??? RERALLY DUDE,REALLY? O las balta cu tine.Tu nu stii sa apreciezi cu adevarat valoarea unui om,gasesti fel si fel de tertipuri ieftine ca sa discreditezi munca si,implicit valoarea concreta a unui om.

    Da,Löw a facut greseli in cariera lui,dar a mentinut echipa Germaniei la un nivel foarte inalt.A ajuns la fiecare turneu minim in semifinala,a pierdut strategic cu Italia,dar a dovedit CONCRET ca poate sa invete din greseli.A alcatuit la fiecare turneu ca e meserias.A dovedit asta.Poti sa-l critici tu cat vrei de acum incolo,nu mai poti argumenta si o iei iar personal.Iar asta e lipsa clara de obiectivitate,si dovedeste clar ca nu iti pasa de jocuri,rezultate,nu iti place moaca aroganta a unui om.Bravo ba,cu gandirea asta sa fii sanatos.Eu am terminat-o cu tine.Atata nesimtire si nedreptate.

  2. 3rd July 2016, 01:14
    Reason
    off

  3. 3rd July 2016, 01:14
    Reason
    off

  4. 3rd July 2016, 01:15
    Reason
    off

  5. #296
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Pelle era muci de oboseala dar Zaza...penibil. Reivan, Germania mediocra, tactic, tematoare, samd. Italia, slaba calitativ dar cu cel mai bun trio in aparare, din lume, in acest moment.
    Comentatorii englezi zic ca meciul a fost excelent tactic de amble echipe si de aici putine faze de poarta. Pe mine m-a exasparat jocul pe semicerc. Plus, in timp regulamentar, mingea a ajuns in mana lui Boateng din sfecla lui Chiellini, deci in mod normal nu se dadea handball, eu zic ca cea mai mare greseala de arbitraj. Per total dintre putinele ocazii cele mai bune tot Germnaia le-a avut. Buffon a fost cel mai bun portar din lume, acuma Neuer este. Si nu doar din perspectiva 11m de azi.
    Thomas Mueller inca blocat psihic, Ozil 2 penaltiuri ratate la turneul asta, Schweinsteiger peste poarta la fel ca si Beckham, ca si Roberto Baggio, e ceva cu astia in comun. probabil sia cum 10 ani trecea D la penaltiuri daca nu dadeau italienii gol in ultimul minut.

    Success Germania in semifinala cu Islanda
    beleafer

  6. #297
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Merge bine.
    Eu zic ca daca poate Low care clar e slaban si nu a realizat nimic, cineva ca tine...se joaca.
    Am zis ca a jucat bine azi? Ce mai vrei? A dezamagit la euro, nu spun doar eu, ce vrei sa mai fac? Sa spun ca e cel mai bun? Nu e. Poti tu sa spui ce vrei, nu e o legenda de antrenor


    CM 2014 a avut culoar si echipa frate. Cine nu vede, e fix treaba lui. Si un finala a avut noroc cu higuain si neuer. Si era argentina in plm.

  7. #298
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Si lotul spaniei a fost. Si al belgiei.
    De Rossi nu a jucat, jucator foarte important. Germania a venit dupa amicale, Italia, nu. Ice, in mod normal se dadea penalty asa cum s-a si dat caci asta-i fotbal si nu baschet sau handbal sau Boateng se credea pe semicerc?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #299
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    eitherway, cum necum, au spart blestemul germanii...

    ia ziceti...le dau 7 francezilor in semifinale ?
    sa nu exageram...
    da' o cincila acolo...
    granita la Orsova!

  9. #300
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Success Germania in semifinala cu Islanda
    Delaparis, iesi de pe contul micutzului!
    Last edited by Johnny D; 3rd July 2016 at 01:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #301
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Sa revenim la meci
    13 - 12 suturi la poarta pt Germania, 3 - 3 pe poarta. Posesie 60% - 40% Germania.
    Cam meritata calificarea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #302
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    De Rossi nu a jucat, jucator foarte important. Germania a venit dupa amicale, Italia, nu.
    sa nu uitam de marchisio si veratti.

    italia, alaturi de islanda si wales - este revelatia acestui euro...

    bati belgia, bati spania si esti la cateva secunde sa o elimini pe germania.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #303
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    De Rossi nu a jucat, jucator foarte important. Germania a venit dupa amicale, Italia, nu.
    Si la germania s-a rupt khedira.
    Da, asta e adevarat da italia a jucat doar cu echipe care le fac jocul

  13. #304
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Germania reuseste in fine sa invinga Italia intr-un meci eliminatoriu dupa penalty-uri insa si nu in timpul regulamentar dupa o serie de penalty-uri dramatice...ce jucatori au ratat la nemti Muller, Ozil , Schweinstager dar si la italieni Pele , Zaza , Bonucci , Darmian

    Meciul a fost echilibrat dar nemtii se califica pe merit ...in repriza secunda au dominat .

    Pacat de Buffon

    De regula cand nemtii au jucat mai slab au ajuns in finala unde daca vor juca bine o vor si castiga
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  14. #305
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    bati belgia, bati spania si esti la cateva secunde sa o elimini pe germania.
    La o serva distanta! A facut blocaj perfect dar in idiotenia lui, Boateng a uitat sa si serveasca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #306
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    sa nu uitam de marchisio si veratti.

    italia, alaturi de islanda si wales - este revelatia acestui euro...

    bati belgia, bati spania si esti la cateva secunde sa o elimini pe germania.
    Eu nu vorbesc de aia care nu erau in lot, macar Candreva sa fii fost valid si tot era ceva.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #307
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Loew a fost slab pregatit in acest meci, Germania cu lotul care il are trebuia sa treca de Italia, cu lotul asta, la doua goluri diferenta, cel putin.
    Poate, daca nu iesea Khedira in min 6, fault nasol s-a dus direct in vestiare, nici lovitura libera n-a luat.
    Se vede ca Schweinni nu e in apele lui. Altul cat pe ce sa-i rupa coloana lui Mario Gomez
    beleafer

  17. #308
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Plus, in timp regulamentar, mingea a ajuns in mana lui Boateng din sfecla lui Chiellini, deci in mod normal nu se dadea handball, eu zic ca cea mai mare greseala de arbitraj.
    Din ce ar fi trebuit sa vina ca sa se dea, din crosa italianului?

  18. #309
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Nu zau.Acum zici noroc? Deci au condus primii,au mnuncit enorm si acum au noroc????? POFTIM??? RERALLY DUDE,REALLY? O las balta cu tine.Tu nu stii sa apreciezi cu adevarat valoarea unui om,gasesti fel si fel de tertipuri ieftine ca sa discreditezi munca si,implicit valoarea concreta a unui om.

    Da,Löw a facut greseli in cariera lui,dar a mentinut echipa Germaniei la un nivel foarte inalt.A ajuns la fiecare turneu minim in semifinala,a pierdut strategic cu Italia,dar a dovedit CONCRET ca poate sa invete din greseli.A alcatuit la fiecare turneu ca e meserias.A dovedit asta.Poti sa-l critici tu cat vrei de acum incolo,nu mai poti argumenta si o iei iar personal.Iar asta e lipsa clara de obiectivitate,si dovedeste clar ca nu iti pasa de jocuri,rezultate,nu iti place moaca aroganta a unui om.Bravo ba,cu gandirea asta sa fii sanatos.Eu am terminat-o cu tine.Atata nesimtire si nedreptate.
    Sincer, invata sa citesti. Italienii au avut noroc. Nu noi. Noi am avut ghinion. Noi sunt germania, aia sunt italia. Invatati in **** mea sa cititi.

    Btw, low e un tip cu o moaca simpatica si un om ok. Atat timp cat e el ca in ..2010, 2012, azi nu am ce sa ii reprosez.
    Cand vrea sa fie pep ma enerveaza

  19. #310
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    eu vorbesc de cei care nu erau in lot...

    pai ce faceau nemtii daca pe langa bonucci / barzagli / chiellini, la mijloc erau veratti, marchisio, sau de rossi, candreva...

    cum am mai zis-o...au jucat cu 2 echipe care nu erau pielea: polonia si italia, au dezamagit in ambele...

    eu ii voi sustine in meciul cu cea mai oribila nationala de pe planeta, dar nu am mari sperante...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #311
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Poate, daca nu iesea Khedira in min 6, fault nasol s-a dus direct in vestiare, nici lovitura libera n-a luat.
    Se vede ca Schweinni nu e in apele lui. Altul cat pe ce sa-i rupa coloana lui Mario Gomez
    Da, foarte primitivi italienii, trebuiau eliminati vreo doi, trei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #312
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Din ce ar fi trebuit sa vina ca sa se dea, din crosa italianului?
    Pai a fost o pozitie cat se poate de naturala a bratelor la blocaj in volei, doar e fundas, trebuie sa blocheze, nu?
    Aha, deci d-aia n-a atacat, Muller sau Gomez trebuiau sa serveasca!
    Mi s-a parut c-a si strigat la faza aia la ceilalti, HUMMELS, MUIO!!! BLOCHEAZA MA SI TU CE DRACU FACI!?



    Apoi dupa ce-a dat ala gol din penalty, mi-a dat impresia ca si-a dat si el seama ca nu e pe-un teren de volei... shit happens.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. #313
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    eu vorbesc de cei care nu erau in lot...

    pai ce faceau nemtii daca pe langa bonucci / barzagli / chiellini, la mijloc erau veratti, marchisio, sau de rossi, candreva...

    cum am mai zis-o...au jucat cu 2 echipe care nu erau pielea: polonia si italia, au dezamagit in ambele...

    eu ii voi sustine in meciul cu cea mai oribila nationala de pe planeta, dar nu am mari sperante...
    Chill ma ca pe francezi ii facem. Low mai stie si fotbal fata de deschamps

  23. #314
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Din ce ar fi trebuit sa vina ca sa se dea, din crosa italianului?
    Direct din centrare; asa cum a luat 11m Portugalia in semi cu Franta in 2000 cand Abel a scos cu mana un sut de la vro 5-6 m paralel cu poarta. Daca mingea cadea direct in Boateng din centrare, indiscuitabil, dar cum Chiellini a deviat-o in mana, nu prea este. Asa, cam orice sut din < 0.5 m care loveste mana adversarului nu se da hent.

    Dar, ma rog, bine ca s-au califuicat Altfel, era ghinionul ghinionului!
    beleafer

  24. #315
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Chill ma ca pe francezi ii facem. Low mai stie si fotbal fata de deschamps
    Eu eram singur ca-i faceti pe toti, mai putin pe francezi! Sunteti mai buni ca ei dar asta nu garanteaza succesul, cand intrii pe teren stain, unii mor pentru glia lor, francezii nu sunt prea diferiti, ba chiar ei mi se par cei mai ai dracu, the ones who set the bar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •