View Poll Results: Germania-Italia

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Germania

    10 50.00%
  • Italia

    10 50.00%
Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 402

Thread: Sferturi: Germania-Italia 1-1, 6-5 la penalty

  1. #22
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Pai a mea nu difera mult: kimmi in locul lui howedes si schurrle in locul lui sane
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  2. #23
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Si eu sunt de acord ca nu-i poti bate pe italieni cu fineturile lui Özil,iti trebuie ceva mai robust,dar totodata rapid.Inlocuitorul cel mai bun al lui Özil ar fi clar,in opinia mea,Draxler,chiar daca nu chiar pe post.Eu l-as pune pe Draxler,in opinia mea,mult mai bine armonizeaza cu Kroos.

    Cheia e Kroos.Cum va juca Kroos,am observat deseori ca mijlocasii defensivi pot fi o solutie.Mai ales cu italienii.Daca nu Khedira,cine e mai bun cu italienii?

    Eu nu stiu cat de in forma e Schurrle,relativ rapid,da e in forma? Cum a jucat cu polonezii? Asta e pe postul lui Götze.

    Si acum imi amintesc cum a jucat cu brazilienii.A fost o teroare

  3. #24
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    then a ta e ok. dar nu poti sa contesti cuplu kroos-khedira.

    necunoscutele-s putine. sau,na, daca tot vrei cu ozil [ daca era in forma maxima cu pasele alea ale lui era fix ce trebuie] iti iei si tu injuraturi si toate cele si il lasi pe banca pe muller care la fel multe nu a prestat. doar sa nu vad iar draxler-ozil-muller-gotze, sa le lasi dracu spatiu sa respire ca si asa o sa fie pe mijloc full de italieni.

    mi-e frica de faptul ca nu o sa avem alte sanse decat sa jucam mingi in banda si de acolo centrari. daca joci gomez sau gomez podolski ai sanse sa faci ceva cu ele. daca joci cu gotze si 3 saptamani nu dai gol si nu-i deschizi central intr-o aglomeratie cu muller si ozil si draxler si mortii mortilor si viilor + defensiva italiana si inchizatorii.

    parca vad cum o frecam nitel la centru, incearca kroos mingi lungi care nu ies, ajungem cu ea pana in 20 si ne trezim cu zidu in fata, o dam in lateral, centrare in careu spre gotze intre 3 fundasi centrali.
    Daca low nu e un idiot sinistru joaca cu varf. daca nu eu imi mananc palaria si imi dau foc la cetatenie.


    Dude, wtf draxler de meserie joaca in spatele varfului, decar na, numar 10. gotze la fel. schurrle in banda. i hope its all clear now. intelegi de ce spuneam eu despre aia 4 de o pozitie pe care-i arunca aiurea in fata? btw, draxler nu e robust.
    a da, schurrle nu e in forma de cel putin 2 sezoane.
    Last edited by reivan; 28th June 2016 at 03:59.
    retired.

  4. #25
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Nu e in forma mare, dar nici nu face kk pe el daca ridica aia putin talpa. Ozil mi se pare mult mai usor de timorat decat Schurrle. Aceasi poveste si cu Gotze. Astia sa intre cu Franta....
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  5. #26
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Pai,asta e cheia jocului,anihilarea italienilor,sau..al jocului lor.Si asta o poate face numai unu robust ca ei.Goetze si Özil din start nu-s facuti pentru asta.Pe italieni trebuie sa-i bati cu propriile lor arme.

    Au aia aprare beton cu Buffon-Chiellini-Barzagli-Bonucci si compania?

    Trebuie clar mai buni Neuer-Boateng-Hummels-Kimmich si asa mai departe.

    Joaca italienii cu Pelle,ok,hai sa il bagam, pe Muller,sau rapid,pe Draxler,sa fie teroare si haos in apararea lor

    Asta e clar razboi psihologic.Care e mai breaz,mai bun,care stie meserie mai bine,si cine o aplica exact asa cum trebuie.Nu va trebui sa-ti mananci nicio palarie.

  6. #27
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Razboi psiho.... Ce ma?

    Boss, la noi pe unde curge dambovita se vede asa : germania e in stare sa de gol? Castiga l e j e r e a n u. Vrea sa o frece acolo la 20 si sa o scoata la margine de unde sa curga o centrare in animalele alea 3 ca ei il au atacant pe gotze? Acasa fara sut pe poarta tati !
    Robustete ai la podolski si gomez. Atat. Poate si scurrle. Dar atat. Nu te bati cu ei, ii bati. Draxler are 70 de kile. Ca muller, inalt da nu robust. Gomez : 1,9 si 85+ kg, podolski 1,82 si 80+ kg. Asta e robustete.

    Si normal in plm ca joaca italia cu pele ca e singurul lor varf.
    Last edited by reivan; 28th June 2016 at 04:19.

  7. #28
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Mda...vedem ce si cum,pana atunci mai vorbim de idei de joc.Pe maine

  8. #29
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Am votat Germania dar imi doresc sa mearga mai departe Italia.
    La mine e invers
    beleafer

  9. #30
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    pfff,preferatele mele...

    fie sa castige cei mai buni...

    adica nemtii
    Last edited by cip tm; 28th June 2016 at 09:23.
    granita la Orsova!

  10. #31
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    pfff,preferatele mele...

    fie sa castige cei mai buni...

    adica nemtii
    Uite si timisoreanul acum apare si el, cand se imparte tortul

    Seful de la munca, neamt 100%, e resemnat cu gandul ca Italia merge mai departe

  11. #32
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Uite si timisoreanul acum apare si el, cand se imparte tortul

    Seful de la munca, neamt 100%, e resemnat cu gandul ca Italia merge mai departe
    sunt in Urlaub sibiene,am alte prioritati zilele astea...
    granita la Orsova!

  12. #33
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    dublura,semnal prost in Dobrogea
    Last edited by cip tm; 28th June 2016 at 10:05.
    granita la Orsova!

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Indiscutabil, Germania e favorita nr 1 la acest euro. Numai ca in acest meci e outsider.

  14. #35
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Va fi un meci frumos. Italienii merg in semifinale.

  15. #36
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Asta ar fi trebuit sa fie finala campionatului. Oricine va merge mai departe (Italia sau Italia ), restul va fi o labareala trista cu genii de echipe gen Portugalia, Franta sau Islanda.
    "These are my principles! If you don't like them, I have others" (Groucho Marx)

  16. #37
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Germania va domina meciul, categoric. Spania, in afara de Silva si Busquets, au jucat la relanti. Cesc zici ca era din Ken si Barbie cand atingea mingea, Iniesta e imbatranit si nu stie sa verticalizeze. La Barca, le--o da in lateral lui Messi si Neymar care scot altfel adevarsurul din joc. Cu Germania, nu le va merge italienilor. O sa joace dur de la inceput si sper sa nu-l agate pe Muller . Anyway, eu zic ca urcarile fundasilor centrali ai Germaniei vor face diferenta in acest meci. Eu vad un 2-0 pt Germania, posesie 65%
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  17. #38
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Hm..eu nu as fi atat de sigur ca vor domina acest meci.E totusi Italia.Nush..eu ca jucator,daca stiu ca nu i-am batut niciodata,as fi f atent sa nu fac vreo boacana.Clarf avantaj la italieni.Nemtii vor simti presiunea,cred.

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Indiscutabil Germania este o echipa ofensiva, cu jucatori care pot marca multe goluri/meci. Sunt sigur ca o vor face si impotriva Italiei ... bineinteles, daca apuca sa traga la poarta.

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nici eu nu cred ca Germania trece. Italia e cam singura echipa de la Euro care o poate scoate si cred ca o va face.
    Cum se spune aici? Grexit? Gerexit? Nemexit?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    aham
    retired.

  21. #42
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Ce-mi place de voi: unu tine cu Germania, altul cu Franta si numai nod in papaura le gasiti de la inceputul turneului. N-au pierdut niciun meci pana acum si nu au luat gol decat din penalty. (8 meciuri cumulat)
    Italienii au tot atatea sanse sa treaca de Germania cat au si islandezii sa treaca de Franta. Si cu un joc perfect, Italia face maxim egal si la 11 m e loterie.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •