View Poll Results: Cine va fi selectioner?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Petrescu

    0 0%
  • Contra

    1 33.33%
  • Olaroiu

    1 33.33%
  • altul

    1 33.33%
Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 136

Thread: Noul selectioner

  1. #1
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1

    Noul selectioner

    Se vede treaba ca Lucescu, Olaroiu, Petrescu nu sunt variante pentru ca au contracte si ar fi culmea sa lasi 3-4 milioane pe an pentru 400-500k pe an.
    Prin presa vad ca-si fac lobby Boloni si Rednic
    Antrenori straini, nu prea ar fi multi care stiu fotbalul nostru, dar daca ar fi sa fie unul strain, ar fi italian, probabil.
    Eu propun 4 variante reale de selectioneri. Pe care l-ati vrea? Boloni, Galca, Rednic sau un strain(italian)?
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Galca. A castigat tot ce a putut
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Si eu zic la fel: Galca principal si Sabau secund. Sunt cei mai integrii pe care-i avem si am fi linistiti ca selectia s-ar face pe bune. Au fost cei mai muncitori, diplomati fosti jucatori ai generatiei noastre de varf. Eu zic ca cu 500-600k le-ar aciperi salariile. Din punctul meu de vedere, asta ar fi cea mai buna combinatie posibila la nationala.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    De, de ce sa nu zic ca ar fi corect. Dar asta nu rezolva problema si nu raspunde la intrebarea esentiala: "pe cine va selectiona noul selectioner?"
    Daca nu avem jucatori putem da milioane pe Mourinho dar tot in calificari pierdem
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    De, de ce sa nu zic ca ar fi corect. Dar asta nu rezolva problema si nu raspunde la intrebarea esentiala: "pe cine va selectiona noul selectioner?"
    Daca nu avem jucatori putem da milioane pe Mourinho dar tot in calificari pierdem
    Pai, tocmai asta e faza... ca avem.... Avem un pusti la Arsenal, care semnat contract de pro si e privit, obiectiv, de ei ca si o solutie.... Solutie la Ozil... cred ca spune multe. Mai avem un fundas, capitan, in Italia la o echipa de traditie, care e cazul sa puna umarul. Avem alti doi fundasi buni in Italia, Serie A care probabil nu aveau impresarul care trebuie. Mai avem fundas dreapta de Chelsea, mijlocas defensiv de Serie A, care la fel, nu a fost considerat. Mai avem atacanti tineri in Anglia si Italia. Mai avem o extrema stanga, brazilian la origine, care aduce mult a Payet si care probabil va juca la o echipa buna din Europa. Avem baieti de caracter care vin de la Rapid, avem baieti de caracter care vin de la Dinamo. Il avem pe Stanciu, Chipciu, Alibec. Mai avem Viitorul lui Hagi, care produce. Eu zic ca putem alinia o echipa super competitiva, dar trebuie sa ne scapam de antrenori obsedati (Puiu, Piturca) de un sistem de joc. Ar fi super misto o formatie: Tata - Manea, Chiriches, R. Stefan, N. Vasile - Ad, Stoian, N. Stanciu - De Amorim, Dragomir, Ivan - Andone. Rezerve: Gardos, Marin, Balasa, Alibec, Sapunaru, Chipciu. Baza de selectie, avem... trebuie doar cineva care sa sara impresarii din schema.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  6. #6
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    manea nu a calcat saracu pe la chelsea in viata lui. vezi reportaj prosport, omul nu a semnat nimic cu nimeni din londra.
    retired.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Galca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Sumudica, Panduru si Ganea. Fiecare cu cate un bici pe margine.

  9. #9
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Eu il vreau pe Di Matteo.

  10. #10
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Am vazut ca si Rangnick ar fi pe lista de zvonuri. Aia ar fi o alegere buna.

  11. #11
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mie mi-ar place Di Biasi, dar cred ca e prea scump pentru FRF.
    In general cred ca un italian ar fi cel mai potrivit pe stilul nostru, e dovedit ca italienii au success in Romania: Bergodi, Zenga, Napoli, Bonetti...
    Chiar, Bonetti ar putea fi o solutie de avarie, n-are mama, n-are tata, cu siguranta ca ar sparge buba selectiei pe pile.

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Mai e o problema la noi. Nationalisti cum suntem cred ca un selectioner strain ar fi "mitraliat" in presa la primul meci pierdut chiar si amical. Se va declansa o serie de "felicitari" ca in zilele bune a lui ... Boloni Asa a fost si atunci desi omul facea treaba buna si in plus ... e roman
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Din surse , cica e intre Zenga si Rednic. Ce nu-mi place la Zenga e ca nu promoveaza tineri. Rednic, in schimb e cu comisioane si jocuri de culise. Un neamt, nu cred ca s-ar face inteles, deci am belit-o! Parca vad naibii ca apare Piturca in peisaj...
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  14. #14
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Poate chiar Regheton, ar fi o simbioza perfecta intre selectioner, impresar si nea Gigi, ar apara interesele tuturor

    Serios vorbind, si Zenga e aproape de impresari.
    Dar Bonetti ar putea taia in carne vie, l-ar lua pe Burlan la rashpanghel.

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mai e o problema la noi. Nationalisti cum suntem cred ca un selectioner strain ar fi "mitraliat" in presa la primul meci pierdut chiar si amical. Se va declansa o serie de "felicitari" ca in zilele bune a lui ... Boloni Asa a fost si atunci desi omul facea treaba buna si in plus ... e roman
    Pe de alta parte, strain fiind si nestiind limba romana, s-ar putea sa-l doara la palarie de toate astea. Atunci sa vezi!

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Dar Bonetti ar putea taia in carne vie, l-ar lua pe Burlan la rashpanghel.
    Decat Zenga sau Rednic, care n-au nici o treaba, mai bine Bonetti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Iar Bonetti atat de valoros este incat cea mai mare performanta a lui a fost sa o antreneze pe Dinamo.

    Nu-s fan Zenga dar de bine de rau unii i-au acordat o incredere de care antrenorul sus mentionat nu s-a bucurat. Steaua Rosie doua echipe din Serie A.

    As prefera totusi un antrenor cu ceva mai multa experienta undeva unde fotbalul este relevant. Asta in cazul unui antrenor strain, dar intr-o oarecare masura s-ar aplica si pentru unul roman.

  17. #17
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Bonneti a creeat aceea echipa a Zambiei care ulterior a castigat Cupa Africii...eu zic ca are calitati de selectioner ..ar fi o solutie buna ...

    Zenga s-ar baga si el in jocuri de culise..totusi a fost un apropiat al clanului Becali

    Ragnick ar fi in opinia mea alegerea ideala...a promovat cu Leipzig pare serios , muncitor...

    Veh e scump...dar e o optiune...

    Di Biasi ??? a facut din rahat bici cu nationala Albaniei...e posibil sa o faca si la noi..dar pare totusi genul de om cu doua fete...nu stiu daca e o optiune buna
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #18
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Inteleg dar ma gandesc ca daca totusi avea material nu ramanea doar cu RO, prindea si el o Serie B macar. Sau poate nu are omul pile si cu asta basta .

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Zenga e slab, tin minte cand a luat-o pe Atalanta parca si-a luat 0-4 la primu meci de EL in baraj acasa cu ceva echipa de kkt.
    Joaca pur si simplu la ce-o da Domnu, la alibi, ca si Ranieri. Daca jucatorii joaca bine, atunci e bine, daca nu, e prapad, nu stie ce sa le ceara daca planul pregatit dinainte de meci nu functioneaza. Ala nu-i antrenor de calitate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Armin Veh este cea mai puternica optiune.Eu pe el l-as angaja.Una e sa ajungi in finala cu Zambia la Cupa Africii,alta e sa iei titlul in Germania cu VFb Stuttgart,si asta intr-o perioada cand Bayern se batea cu Werder pentru titlu(2003-2010)

  21. #21
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    dorel mutică, romeo gurits›ă?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •