View Poll Results: Cine va fi selectioner?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Petrescu

    0 0%
  • Contra

    1 33.33%
  • Olaroiu

    1 33.33%
  • altul

    1 33.33%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 136

Thread: Noul selectioner

  1. #85
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Oamenii extremelor toti sunt praf,nimic nu este bun

    Din pacate in 1991-1992 nu exista internet sa vezi ce se spunea dupa calificarea ratata si cum tot din faze fixe se lua gol.
    Ungaria a marcat din faza fixa,Muntenegru de asemenea care este diferenta?

    Cateva goluri lucrate de Sanmartean,un Rusescu,un Papp .
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #86
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Sunt sigur,cred ca era Riciu antrenor atunci,sau Dinu?Sau au fost amandoi in campania aia?Oricum ar fi cine a fost trebuie considerat cel mai slab selectioner cel putin din perioada moderna pt ca atunci chiar aveai fotbalisti.De fapt cred ca e singura calificare ratata de generatia de Aur.
    Si ce daca s-au luat din faze fixe?Alea nu se pun?
    Daum daca avea fotbalsiti statea mult mai bine-daca Stanciu era fotbalsit baga penaltyul cu Muntenegru in ultima secunda si castigau,daca Enache era fotbalist o baga in poarta in Kazahstan in min 89 si castigau.Numai de acolo stateau mult mai bine.Ce-i drept Polonia ne batea acasa-deplasare indiferent.
    Ideea e ca sa-i inputi lui Daum selectia e penibil din moment ce nu are oricum pe cine selectiona.Din punct de vedere tactic infara de meciul deplasare cu Polonia nu a gresit nici un meci.

  3. #87
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Daum nu s-a interesat sa amelioreze problemele nationalei.
    Cea mai buna nationala a Romaniei era in colaps in 1992 nimeni nu stia cum sa o redreseze si exista Hagi etc asa ca degeaba dai pe jucatori.


    Din pacate nu pot sa demonstrez ca un alt antrenor ar fi calificat nationala,in cazul ca va prinde nationala un antrenor cum are Craiova la ora actuala o sa vezi schimbari majore in bine,in caz contrar o sa te vaicaresti in continuare.
    Last edited by iulian_1976; 31st August 2017 at 19:54.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #88
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Daum cu ameliorarea este ca si cum ai zice ca e vina lui ca nu a inventat leac pt cancer.

    Eu zic sa-l lasam pe Mangia sa fac atreaba pana sa-l facem mare antrenor.Sa vedem daca termina mai bine decat Multescu si dupa aia sa-l laudam.

    Ce-i drept el mai are experienta ca selectioner spre deosebire de Daum.

  5. #89
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Mangia este cu o clasa peste tot ce exista in Liga 1 la ora actuala inclusiv somerii antrenorii craioveni si ne-craioveni,Dan Petrescu poate ar fi tot acolo.
    Normal la Craiova trebuia sa vina echpa lui Prunea&Co. ma mirat mult aducerea italianului.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #90
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Si daca ar fi asa nu inseamna mare lucru.

    Liga 1 e de 2 lei.

  7. #91
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Intre anii 1970 si 1984 Romania nu s-a calificat la nici un campionat fie european,fie mondial. Poate ca multe vin din timpuri mai stravechi si ca judecati prea emotional nu faza cu faza.

    La campionatul european din 1996 Romania a primit un gol identic cum l-au primit de la Polonia primul gol de acasa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #92
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Si? avem un nou antrenor? Cineva sa reseteze poll-ul bre.

  9. #93
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    Noul selectioner bis

    pe cine credeti ca vom avea la nationala?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #94
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Contra.

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,504
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    pe cine credeti ca vom avea la nationala?
    Pe cine credem e irelevant, pe cine ar trebui e mai relevant! OLARAIU!
    Fara doar si poate, oricine altcineva nu va face mare lucru, just more of the same.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    pe cine credeti ca vom avea la nationala?
    Tu pe cine crezi?

    Eu as merge pe Isaila si i-as da contract pe 6 ani,din pacate nu sunt presedinte FRF.
    In plus putini stiu au ce poate Isaila si mai putini au si incredere.

    Habar nu am,adica "keine Ahnung" sa fim in ton cu Daum,sa fie o surpriza ?

    Contra ?! Posibil.
    Pe finalul unui meci cu avantaj intreba "Cat mai e?Cat mai e?"
    Nu stiu ce invataminte a tras din acel meci Danemarca:Romania si atunci plangea in hohote...bine nu numai el si Dorinel Muntenu din ce stiu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #97
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    OLARAIU!
    Si mie mi-ar place asta dar din pacate nu exista
    Olaroiu poate dar omul are milioane pe an la "petrolieni" deci nu are timp de noi. Trebuie sa-si numere banii in fiecare seara

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Tu pe cine crezi? .
    Daca Burleanu are bani de pus pe masa atunci Petrescu va veni cu incredere. A vazut ca e stabilitate le federatie ... orice ar fi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #98
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    1.Olaroiu ?
    Eu il stiu pe Olaroiu din 2008 cum o fi cel din 2017 ?

    2.Dan Petrescu ?
    Are nevoie de un an sa joace ce vrea el.

    3.Contra ?
    Am o banuia la are probleme cu finalurile de meci.

    4.Lucescu jr?
    O mare teapa,este foarte pregatit ca antrenor insa nu simte fotbalul,nu simte lucrurile de detaliu.
    Comunica ok se aseamana cu Daum.

    Dan si Cosmin ar fi potriviti,nu conteaza care dintre ei.
    Isaila ar fi si mai ok,cei 2 dau mai multa incredere.

    Ce as rade sa vina Lucescu jr
    Last edited by iulian_1976; 6th September 2017 at 23:26.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #99
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    E diferenta intre cei doi dar nu la nivel de selectioner. La nivel de jucator Petrescu a avut sansa sa fie pe val cand trebuia si sa apuce epoca de aur a nationalei. Olaroiu ar fi putut dar s-a inselat mult in tinerete la strategia de cariera. A cautat sa plece de la Steaua desi ca junior era foarte bine plasat imediat dupa Belodedici. S-a grabit sa fie titular la alte echipe in loc sa-si astepte randul si astfel a pierdut trenul. Pacat pt el deoarece ar fi fost un jucator inteligent, puternic si de caracter. A fost, dar in umbra. S-a refacut ca antrenor in schimb.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,504
    Reputatie
    0
    Oricine ar veni, e mai bine decat Daum macar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Fatih Terim! Daca turcii l-au luat pe Lucescu...

  18. #102
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    oricare dintre Petrescu sau Contra ar fi ok.
    Contra face echipe mai ofensive si asta ar putea fi un plus teoretic.
    Petrescu parca e mai defensiv si asta ar fi un plus concret avand in vedere sheptelul pe care l-ar avea la dispozitie.
    Olaroiu e o necunoscuta, face bani de amar de ani intr-o zona cu fotbal de nivel scazut. Nu l-as vrea la nationala.

    Apropo de bani, Olaroiu nu cred ca ar veni la salariu de 5-6 ori mai mic cat isi permite nationala. Si nu sunt nici perspective bune de mari realizari care sa compenseze asta.
    Si Petrescu ar fi scump, nu cred ca ar veni pe mai putin de 700-800 k precum la CFR.
    Contra ar fi mai ieftin.

    Lucescu jr nu e o solutie.
    Mangia n-ar fi rau, are experienta la nationale, pare bun tactician. Cred ca ar avea si pret rezonabil.
    Vad ca si Zenga e luat in calcul de unii. E baiat bun insa este prea relaxat pentru starea de fapt.
    Cred ca la nationala Romaniei de azi e nevoie de un Nea si nu de un Mister. Unul care sa se agite, sa urle la prostovani, sa le dicteze miscarile in timp real.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #103
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    E diferenta intre cei doi dar nu la nivel de selectioner. La nivel de jucator Petrescu a avut sansa sa fie pe val cand trebuia si sa apuce epoca de aur a nationalei. Olaroiu ar fi putut dar s-a inselat mult in tinerete la strategia de cariera. A cautat sa plece de la Steaua desi ca junior era foarte bine plasat imediat dupa Belodedici. S-a grabit sa fie titular la alte echipe in loc sa-si astepte randul si astfel a pierdut trenul. Pacat pt el deoarece ar fi fost un jucator inteligent, puternic si de caracter. A fost, dar in umbra. S-a refacut ca antrenor in schimb.
    Cosmin Contra si Dan Cosmin Olaroiu este o necunoscuta,nu mai este acelasi din 2008 a evoluat,stagnat sau a scazut?!

    Mangia este strain,a avut nevoie de 2 luni sa stie cum sta treaba pe aici,cat sta in Romania ?! va fi un plus,este meserias mie cel putin imi este clar ce joaca.
    Tot in zona aceea este Isaila,totusi nu au nume,nu au publicitate.

    Torje nu are nimic de spus da din gura a paguba,vin peste el generatii mai valoroase.
    Last edited by iulian_1976; 7th September 2017 at 11:15.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #104
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Tot in zona aceea este Isaila,totusi nu au nume,nu au publicitate.
    Isaila?!?
    Cred ca ar fi o alegere proasta, la fel oricare dintre I Badea sau altii care sunt pe la nationale de ceva ani si nu au demonstrat prea multe.
    Nu cred ca Isaila s-ar putea compara cu Mangia. Or fi fost amandoi pe la nationalele de tineret, dar sunt diferente imense intre ce au italienii si ce e pe la noi.

    Isaila e din categoria Stoican, Alexa si probabil mai slab decat Claudiu Niculescu. Putem sa-i luam si pe ei in calcul daca e pe asa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #105
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Contra.
    Pro.
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •