View Poll Results: Cine va fi selectioner?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Petrescu

    0 0%
  • Contra

    1 33.33%
  • Olaroiu

    1 33.33%
  • altul

    1 33.33%
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 136

Thread: Noul selectioner

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Chiar si pentru suferinta conducatorilor din liga 1 si impresarilor care isi dau seama ca nu pot sa mai trimita la nationala pe cine vor ei, Daum face toti banii.

  2. #44
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Ana nu "impresariaza" si fetite?

  3. #45
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    Exact pe gustul generației actuale...curvar si cocainar

  4. #46
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Daum are ochi la jucatori. L-a adus pe Ballack, pe Ze Roberto, pe Berbatov la Leverkusen. Nu a jucat finala aia cu Real Madrid, dar el a facut echipa. E un obisnuit al locului doi si aduce cu el multa experienta. A avut o perioada de inactivitate, dar sunt sigur ca a fost cautat in acest timp.

    Oricum o dam, numirea unui antrenor strain, mai ales de calibrul lui Daum, este un castig real pt fotbalul romanesc. Cu ocazia asta, vedem si noi cine merita si cine nu sa joace la nationala. Nu pare a fi genul care mizeaza pe tineri, deci jucatori ca si Manea, Tanase, Vasile sau Ivan inca sunt niste utopii pentru mine. Probabil multi dintre componentii echipei cu care am abordat Euro se vor regasi, in continuare, in echipa, dar sper sa ma insel

    Avem piese, avem traditie, mondialul se joaca in vecini, deci sper sa gaseasca formula corecta si sper sa vad primul naturalizat la nationala, in DeAmorim.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Doamne fereste sa aiba succes ca nu stiu ce ne facem, zau


    Probabil Purnea e acum, vorba cuiva, plin de spumeeeeeeeeee!

  7. #49
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by steaua-86 View Post
    Neamt... un italian era prea scump?
    Pai Capello cred ca fara 3 milioane nu venea... Iar Trapattoni e totusi cam batran.

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    A fost ales un selectioner neamt doar ca sa nu vina Ponta!

  9. #51
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Doamne fereste sa aiba succes ca nu stiu ce ne facem, zau


    Probabil Purnea e acum, vorba cuiva, plin de spumeeeeeeeeee!
    Chiar nu inteleg reactia lui Prunea. El ar fi chiar unul din ultimii care ar trebui sa-si dea cu parerea.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  10. #52
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    A fost ales un selectioner neamt doar ca sa nu vina Ponta!
    Times New Roman

    Eu sunt multumit de decizie, trebuia sa incercam si cu un strain, sa scapam de alde Piturca, Boloni si Puiu, cu acelasi joc fara nici o idee.
    Acum Daum are 2 variante: continua cu jocul prost si spune ca nu are material la dispozitie sau ne duce la Mondiale si apoi ne arata fundul. Nu are o grupa teribil de grea de calificare, cu putina atentie si cu un joc al rezultatelor favorabil noua putem sa ne cautam cazare in Rusia in 2018

  11. #53
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Cred ca trebuia contract pe 4 ani, cu obiectiv calificarea la europene. Nu stiu cine ar putea sa faca minuni si sa prinda locul 1 in grupa de mondiale cu obositii astia de acum.

  12. #54
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Sa vedem ce poate face Daum..ultima aventura la Bursa s-a incheiat pe usa din dos. Neamtul a avut si probleme cu legea , cu drogurile , nu e chiar cea mai buna optiune dar sa-l vedem la munca si dupa aia in functie de rezultate ne vom face o idee
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #55
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Obectivu' treia sa fie ca 75% dintre cesepistii convocati (minimum 10 per oficial) sa faca plusvaloare cel putin o jumatate de punga (a se verifica dimensiunile standard de la palat). Ca e grupa grea, adversarii numai balauri, macar sa ne alegem si noi cu ceva. Noi, creditorii care am facut temnita grea pt convingerile noastre...

  14. #56
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Foarte buna alegere cu Daum selectioner la nationala.
    Din partea mea poate sa traga prafuri si pe urechi, e cert ca stie fotbal si ma intereseaza ce va face ca antrenor.
    E de rasul curcilor ca au ajuns Mutu sau puscariasul Becali sa critice alegerea lui Daum. Ai draq oameni puri.

    Ma bucur ca s-a suparat cloaca de patroni si impresari care folosea nationala pentru a creste cota unor jucatori scosi la vanzare.
    Daum ii va neglija cu siguranta.

    Problema e ca va fi sabotat intens de catre aceasta cloaca prin jucatorii pe care-i controleaza.
    De aceea ma astept ca startul sa nu fie in tromba ci cu poticneli.
    Dar daca e lasat, sunt convins ca Daum ii va inlatura pe potentialii sabotori.
    Si trebuie sa faca asta cu orice pret ca sa terminam odata cu smenurile din jurul nationalei.

    Ma astept ca venirea lui Daum sa contribuie si la reorganizarea managementului si metodelor de pregatire de la nationale.
    si ma mai astept sa vedem in curand la nationala jucatori de la echipe mai putin vizibile din Liga 1 dar care merita incercati si care vor deveni mai motivati si vor creste in valoare daca vor vedea ca sunt si ei bagati in seama la nivel inalt.

    Sincer m-am saturat sa tot aud cioclii fotbalului romanesc cum se vaita ca nu avem jucatori, dar de fapt Nationalele sunt legate doar de 3-4 echipe ale caror jucatori trebuie promovati iar presa sportiva ne baga pe gat pseudo-stiri despre aceleasi echipe si jucatori.
    Sa se termine cu briliantele, diamantele si alte bijuterii de fotbalisti super-umflati de interese marunte dar carora le cad chilotii cand e sa presteze fotbal cu echipe mai tari.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #57
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Sa vedem ce poate face Daum..ultima aventura la Bursa s-a incheiat pe usa din dos. Neamtul a avut si probleme cu legea , cu drogurile , nu e chiar cea mai buna optiune dar sa-l vedem la munca si dupa aia in functie de rezultate ne vom face o idee
    Si pe zenga l-au prins cu coca si nu a comentat nimeni.
    Tu crezi ca oamenii care au bani de cocaina se feresc asa tare de ea?
    Pacat ca nu are cu cine...omul asta a fost respectat peste tot si dupa scandal, cred ca doar noi ultra-nationalist-extremistii ii mai dezgropam asa trecutul.

  16. #58
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ar trebui un poll nou undeva cu intrebarea "cat rezista pe banca?" O avea Turcia presa naspa dar cred ca ii batem la cancanuri si intrebari handicapate. Adica bun, inghiti ce inghiti dar te si saturi la un moment dat .
    Citeam in fuga ceva de dimineata ca Becali&co vor sa faca contestatie ca nu stiu ce n-a fost ok la votul CEx.

  17. #59
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Ar trebui un poll nou undeva cu intrebarea "cat rezista pe banca?" O avea Turcia presa naspa dar cred ca ii batem la cancanuri si intrebari handicapate. Adica bun, inghiti ce inghiti dar te si saturi la un moment dat .
    Sper ca-i baiat destept si nu invata romana

  18. #60
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Si pe zenga l-au prins cu coca si nu a comentat nimeni.
    Tu crezi ca oamenii care au bani de cocaina se feresc asa tare de ea?
    Pacat ca nu are cu cine...omul asta a fost respectat peste tot si dupa scandal, cred ca doar noi ultra-nationalist-extremistii ii mai dezgropam asa trecutul.
    In Olanda de ex mergi in coffee-shopul cel mai apropiat si fumezi iarba oficial.
    Sunt convins ca inclusiv multi fotbalisti fac asta si nu e nicio problema.
    Problema ar fi fost daca era traficant de droguri sau dependent de ele, dar nu e cazul.
    E tare si cum se inflameaza rromanii verzi si puritani ca a fost Daum la curve. Ce sa spun, mare chestie in ziua de azi, wow!


    Pana la urma ce doresc astia sa avem la nationala: unul care ii pregateste pe jucatori intru dreapta credinta sau un selectioner priceput in ale fotbalului?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #61
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    Unul care sa le organizeze orgii cu cocaină...orgiile sa le faca jucătorii între ei

  20. #62
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Cred ca trebuia contract pe 4 ani, cu obiectiv calificarea la europene.
    Nu. Definitiv nu. Grupele la europene cu 24 de formatii nu reprezinta nici o performanta. Tinta este si trebuie sa fie prezenta la mondiale.

  21. #63
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    de fapt tinta ar trebui sa fie nu doar sa (ne) calificam la Mondial ci si sa iesim din grupa de la Mondial
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •