View Poll Results: Cine va fi selectioner?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Petrescu

    0 0%
  • Contra

    1 33.33%
  • Olaroiu

    1 33.33%
  • altul

    1 33.33%
Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 136

Thread: Noul selectioner

  1. #22
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Armin Veh este cea mai puternica optiune.Eu pe el l-as angaja.Una e sa ajungi in finala cu Zambia la Cupa Africii,alta e sa iei titlul in Germania cu VFb Stuttgart,si asta intr-o perioada cand Bayern se batea cu Werder pentru titlu(2003-2010)
    mai trebuie sa vrea si el sa vina si tinand cont de toata secretomania asta in jurul selectionerului cred totusi ca Veh nu e prea convins sa vina selectioner. Poate ne trezim cu Van Gaal
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #23
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Van Gaal selectioner....hm,nush ce sa zic.A fost ok cu Olanda,desi,sincer,nu-i de lunga durata,maxim 3 ani.E bun,dar nu stiu cat de bun,cam multe esecuri in ultima vreme.

  3. #24
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Fix la Van Gaal ma gandeam si eu...sau la Villas Boas, ca si el e liber de contract...sau Dick Advocaat, poate Trapattoni sau Capello.
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  4. #25
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    Lippi ne face campioni mondiali!

  5. #26
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ar merge si Parreira sau Mano Menezes, ce ziceti?
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  6. #27
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    Luiz Felipe Scolari

  7. #28
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    ce gluma buna Felipao e campion mondial si nu are ce cauta la o echipa mediocra

    Eu l-as lua pe Capello ne califica aproape garantat
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #29
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,931
    Reputatie
    1
    Nu mai visati. Dupa stirea asta cu faina capturata in port, mai mult ca sigur ca o sa puna botul Daum.

  9. #30
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Dintre acestia 4 : Bern Schuster , Huub Stevens , Daum si Armin Veh se va alege selectionerul
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #31
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Asa se pare ca din cei 4 se va allege selectionerul. Toti au minusurile lor, dar cred ca Stevens este ceea ce avem noi nevoie in momentul de fata.
    Daca Burleanu vrea show si sa atraga suporterii, Schuster e varianta bestiala. Pe unde a fost a facut ravagii din punctual de vedere al relatiei cu presa si la ce ziaristi avem, o sa ajunga mai multa mascot nationalei decat antrenorul ei. Oricum, daca vine, va veni cu un stil ofensiv iar meciurile vor fi abordate la totul sau nimic.

    Huub Stevens a obtinut rezultate pe aproape oriunde a fost. A castigat competitii cu sisteme eliminatorii si a cam fost abonat la locurile 2-3. La noi se intrevede un loc 2 in grupa si meci de playoff, deci e alegerea buna.

    Daum nu cred ca va rezista mult pe la nationala. Bucurestiul va fi irezistibil pentru el si va da repede cu mucii in fasole, lucru ce va duce la pierderea imediata a credibilitatii.

    Veh nu cred ca corespunde criteriilor. In plus, a antrenat doar in Germania, ceea ce reflecta ca nu ar fi foarte adaptabil.

    Pentru rezultate, Huub Stevens ar fi ideal. Daca vrem sa vedem o nationala sinucugasa, spectaculoasa, Schuster fits the bill
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  11. #32
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Hai sa vedem. Totusi, de ce nu Zenga? Impuscam doi iepuri: si strain (ca nimeni nu poate zice ca l'uomo ragno e de pe valea Oltului), si roman (ca deh, ochii vad, inima cere...). Toata lumea era impacata.
    "These are my principles! If you don't like them, I have others" (Groucho Marx)

  12. #33
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Mie imi place sa-i vad pe conducatorii din ro cum fac ca toti dracii ca o sa aiba nationala selectioner strain.
    Pana la urma, ce plm selectioner roman sa fie pus?

  13. #34
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Iordanescu jr...

    Trebuia sa o incercam si pe asta cu antrenorul strain. Asta nu inseamna ca daca va da chix nu merita incercat inca un strainez.

    Oricum, odioase reactii la auzul unui potential antrenor strain. Ne pierdem identitatea mor.

  14. #35
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,931
    Reputatie
    1
    Ce ziceti, il alege pe Mutu secund?

  15. #36
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Astia de la FRF au mers dupa principiul, daum un ban dar stii ca face. Trebuie sa fii avut el vreo priza, ceva...
    Last edited by miril; 6th July 2016 at 16:09.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    i see what u did here.


    hai, sa tragem linie, sa fim seriosi.
    Becali cica "Comanda el selectioner la echipa nationala? " da cine sa comande vere, tu?

    Petrescu nu a mai antrenat ceva serios de ani de zile, fotbalul din china nu e fotbal.
    Olaroiu de niste ani antreneaza niste rahitici de ramadam, cu programul ce trebuie adaptat in aceasta nota.
    Hagi? HAGI?
    Boloni la fel, nu a facut contact cu fotbalul serios de ani de zile si uite ce s-a intamplat cu iordanescu.
    Reghecampf? Conflict de interese? Vrem sa bagam clanu "soarili meu" mai sus in fotbal decat a fost clanu becali?
    Rednic? "strambu"? sa aduci selectioner un tip care strica vestiaru? fix asta ne mai trebuia

    Pe cine **** mea vor aceste capacitati manageriale care fac ***** fotbalul in romania cu felul in care conduc ei cluburile selectioner?
    retired.

  17. #38
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Petrescu nu a mai antrenat ceva serios de ani de zile, fotbalul din china nu e fotbal.
    Asa cum interpretezi tu, nici Daum nu a antrenat nimic de ani de zile...

  18. #39
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ok atunci, fa-l pe petrescu sa rupa contractu si sa vina sa semneze. el oricum mai in vest de ro/pl nu a fost.
    retired.

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Otto Rehhagel nu era disponibil daca tot era sa fie un neamt?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    ok atunci, fa-l pe petrescu sa rupa contractu si sa vina sa semneze. el oricum mai in vest de ro/pl nu a fost.
    Nu vreau. Mie mi se pare ca Daum poate face treaba buna.
    Sper numai sa nu-l futa astia atat de tare la cap cu drogurile pe care le-a luat acum 15 ani cat sa nu mai semneze.
    (Exemplu prost de titlu Onlinesport: consumator recunoscut de cocaina si fan al orgiilor cu prostituate)

  21. #42
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu vreau. Mie mi se pare ca Daum poate face treaba buna.
    Sper numai sa nu-l futa astia atat de tare la cap cu drogurile pe care le-a luat acum 15 ani cat sa nu mai semneze.
    (Exemplu prost de titlu Onlinesport: consumator recunoscut de cocaina si fan al orgiilor cu prostituate)
    Perfect de acord. Treaba lui ce face in timpul liber (sau ce facea). Important e sa dea un impuls plavanilor sa joace. Sa aiba un sistem.

    Neamt... un italian era prea scump?

    In fine, sa-l vedem la treaba si injuram dupa.

    Willkommen, Herr Daum! Sa te vedem!
    "These are my principles! If you don't like them, I have others" (Groucho Marx)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •