View Poll Results: cine se califica in sferturi?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Ungaria

    5 33.33%
  • Belgia

    10 66.67%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 107

Thread: Optimi: Ungaria - Belgia 0-4

  1. #85
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    belgia i-a aratat portugaliei cum se face...

    chiar sper ca portugalia sa treaca de polska, ca sa ii dea umilinta belgia...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #86
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    lol deci semifinala o sa fie cel mai probabil belgia-portugalia?
    fuck, portugalia in finala. prada usoara pentru cealalta finalista indiferent de nume.
    retired.

  3. #87
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Yonutzz, trece Polska joi seara. Si Belgia va avea meci greu cu Wales, care il au pe ala de fuge ...

  4. #88
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Portugalia nu va juca asa de deschis ca Ungaria, in plus, o diferenta de clasa in favoarea luisitanilor. Belgia, oricum, favorita sa ajunga in finala.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Echipa Ungariei a jucat fotbal. A jucat deshis de la egal la egal cu "monstrii" astia care au fost in plina forma. Belgia cand prinde o zi buna bate pe oricine in lume, ma repet. Azi au avut o zi buna.
    Ungaria a jucat curajos si de asta mi-a placut. Nicio tactica de rahat aparare autobaza sau blocat la mijloc sau "temporizare" etc ...
    Au pierdut deoarece au dat de adversari mai buni. .... azi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    diferenta de clasa nu. doar ca-s o echipa cu niste componente perfecte pentru a bate echipele mari.

    daca-l scoti pe ronaldo din echipa numai ramane mare lucru ca nume. ca joc insa.. manjii aia pe la centrul terenului ii invata pe witsel si nainggolan fotbal cum vor ei.
    retired.

  7. #91
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Aici este topicul visatorilor

    Belgia este ca o echipa de visatori marcaj in zona,rateaza mult,eu unu nu le dau sanse contra Portugaliei .
    Portugalia a jucat om la om cu Modrici ,cu Hazard cum o sa faca ? .... si Hazard nu e departe de Modrici.

    Stai sa vedem sa nu vina Polonia cu inca un meci in prelungiri
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #92
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    prefer totusi o semifinala portugalia - belgia,

    nu ar fi deloc ok ca belgia sa nu isi castige grupa, si sa ajunga in finala eliminand:
    ungaria
    wales
    polonia

    da-o draq de treaba...este Euro totusi, nu grupa de calificare la Euro...
    Last edited by YoNuTzz; 27th June 2016 at 01:04.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #93
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Pfffff, Belgia creste de la meci la meci.... Cred ca va trece la pas de Wales si va juca cu Portugalia, probabil, in semifinale. Cred ca va fi meciul turneului. Ambele echipe au inceput extrem de prost dar cresc, vizibil, de la meci la meci. Hazard, zici ca e luat din Xbox sau Playstation. Deja, la 25 de ani, joaca cu maturitatea cu care jucau Hagi sau Maradona la 30. Dupa Messi si CR7, cred ca e urmatorul cel mai bun jucator ofensiv din lume. Sincer, nu m-ar mira daca Belgia va castiga acest Euro....
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    In ciuda scorului, Ungaria o prezenta placuta.
    compara bel hun azi cu hol rom .

    diferenta de la cer la pamint.

  11. #95
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Nu cred ca Belgia trece de Wales si de Portugalia sau Polonia o sa vedeti.
    Joaca frumos da dar.....nu este suficient tactic sunt o echipa de juniori o sa ajungeti sa ridicati Portugalia in slavi
    ...daca va fi Polonia o sa se spuna ca nu au avut sansa
    Italia ia executat scurt...o sa vedeti

    Hazard mi-ar fi placut sa fie in echipa Frantei.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #96
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Hazard este un jucator de zi. Deocamdata a dat peste echipe modeste. Maradona juca la 18 ani ce Hazard ar visa sa joace iar la varsta de acum a lui Hazard a dat del mai frumos gol vreodata la mondiale, aducand titlul Argentinei in finala cu Germania.
    Last edited by miril; 27th June 2016 at 01:17.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #97
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Hi,hi,hi Maradona la 26 de ani era campion mondial scotea fotbalul din cap Germaniei.
    Despre calitatile lui Maradona ar trebui sa scriu o carte despre leadership,management si algoritmica in fotbal plus geometrie si apoi
    ce putea sa faca cu mainile,picioarele,pieptul,capul

    Hazard mai are 2 ani sa faca asta
    Last edited by iulian_1976; 27th June 2016 at 01:25.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #98
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ah, uitasem, Belgia 86, peste Belgia de acum.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #99
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Hazard este un jucator de zi. Deocamdata a dat peste echipe modeste. Maradona juca la 18 ani ce Hazard ar visa sa joace iar la varsta de acum a lui Hazard a dat del mai frumos gol vreodata la mondiale, aducand titlul Argentinei in finala cu Germania.
    Ma, da-ma dreq.... Nu stiu daca Maradona a facut toata cariera atatea recuperari cate a facut Hazard in 16 metri proprii azi. Eu ma refeream la maturitate, nu talent. Golul lui Maradona din 86 e irepricabil, la fel si cel a lui Hagi din 94....dar Hazarde scula de scula. Eu l-as da la schimb pe Neymar pt Hazard, de exemplu. Nu prea am urmarit Premier League, dar din meciurile de CL si turnee finale, Hazard are potential sa ajunga in primii 10 jucatori all time. Are 25 de ani in pana mea
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  16. #100
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Respect parerea dar nu sunt de acord. Eu cred ca nu l-ai vazut live pe Maradona, alfel nu ai fi afirmat ce ai afirmat, Tu compari jaloanele maghiare cu nationala Angliei sau Germaniei de atunci?! Hazard nu a dovedit nimic pana acum, in afara ca este un mecenar.
    Talent, da, caracter, ba. Maradona asa cum era el murea pe teren si facea din Napoli campioana, Hazard nu a fost in stare sa dea ce avea mai bun la o Chelsea cu superjucatori, sezonul asta. Nu se pot compara, parerea mea.

    Are 25 de ani jumate cat avea si Maradona cand castiga cu Argentina titlul mondial.
    Last edited by miril; 27th June 2016 at 01:42.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #101
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Da, afirm ce afirm, strict pe ce am vazut. Cand Maradona dadea golul ala eu aveam 3 ani . Ce am vazut in 90 si 94 e altceva. Anyway, nu am fost fan Hazard pana acum, dar baiatul e meserie. A jucat sub Mou, deci nu vad cum ar fi putut posta aceleasi numere ca si Messi sau CR7. Nici sub Conte nu cred ca va avea numere impresionante, dar eu zic ca e world class, in primii 5 jucatori activi.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  18. #102
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Subscriu la ce spune Miril.

    Maradona era fantastic,la acelasi nivel l-as pune poate doar pe Zidane.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #103
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Acum ai venit de acasa. Nimeni nu a contestat talentul lui dar este vorba de unul din cei mai mari fotbalisti ai lumii dim istoria fotbalului ca sa nu zic cel mai mare, comparativ cu belgianul. Si Belgia avea atunci un fel de Hazard, el se numea Scifo.

    Pele, Maradona, Cruyff, Zidane si...apoi vine restul. Uitasem, Messi.
    Last edited by miril; 27th June 2016 at 01:55.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #104
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Scor prea sever pentru o echipa frumoasa a Ungariei.
    Cat despre Hazard... a facut un meci bun azi, dar mi se pare ca alterneaza meciurile bune cu alea in care e invizibil. Mie unul imi place mai mult de Bruyne, chit ca n-a marcat.

  21. #105
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post

    Pele, Maradona, Cruyff, Zidane si...apoi vine restul. Uitasem, Messi.
    ... si Platini. Nu stiu de ce dar toata lumea il uita pe Platini in perioada asta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •