View Poll Results: cine se califica in sferturi?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Polonia

    14 70.00%
  • Elvetia

    6 30.00%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 120

Thread: Optimi: Elvetia - Polonia 1-1, 4-5 la penalty

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Asa au reusit si englezii un titlu ... cu gol care nu a fost . In rest cu doua exceptii au fost maxim in sferturi fie la Euro fie la CM, asta cand nu au iesit din primul tur

    OT: Echipa care a facut egal cu Romania nu are cum sa treaca de echipa care a facut egal cu Germania.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Hai dom'le sa-mi dau si eu cu parerea ca doar si eu sunt om

    polonia e overrated, nu imi pare solida, nu imi pare capabila sa depaseasca nivelul de centrare din banda spre careu. lewa si milik nu prea primesc pase utile overall joaca atletic si cam atat. au banda dreapta cu piszczek si kuba destul de buna dar acolo e rodriguez care desi nu a parut in forma valoarea tot o are.

    elvetia preseaza binisor, s-a aparat decent in conditiile in care toti spuneau ca au o aparare praf si il au la centru pe xhaka de la care poti sa te astepti sa dea o pasa utila. insa in atac sunt slabi. rau. asta daca nu cumva o sa joace embolo titular dar nu cred.

    daca nu se ajunge la penalty uri cred ca elvetia poate sa castige in timp regulamentar. cu noroc, cu munca, durere, chin da' polonia
    retired.

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Ultima oara cand Polonia a avut un atacant exceptional a fost la CM 1982 unde a ajuns in semifinala si a terminat pe locul 3 . Era Boniek pe vremea aia. E adevarat ca azi Lewa nu inscrie dar daca se trezeste tare cred ca parcursul Poloniei va fi similar
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    daca-mi spui toata apararea poloniei fara sa citesti nimic eu iti dau 100 de euro. ai grija ca portarul titular e rupt si el. nu au fundas stanga, first of all... luka se uita in atac si au doar mijlocasi centrali defensivi.

    lewa e bun dar nu are cine sa-i paseze. el se duce jos sa culeaga mingea. si sincer, la centrari la cap si-a pierdut skillul, la bayernu lu pep mai rar asa.
    retired.

  5. #26
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Eh nu-i cunosc pe de rost dar nici pe elvetieni. Parca la polonezi sunt doi portari buni iar unul e la Arsenal (sau a fost ) Care e accidentat?
    Mai e u polonoz care a jucat recent in Franta si acum in Spania ... cam atat stiu de ei dar nu asta conteaza. Ma uit la meci si ii vad echipa puternica.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #27
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Nu-i ma mare scula de bascula Polonia, dar sa fim seriosi Elvetia s-a rahatizat pe ea cu Albania. Sau pana mea, poate din cauza faptului ca au jucat cu fratiorii nu s-au strofocat ei prea tare . Nu, n-a jucat bine si cu asta basta si nici cu Romania n-au jucat grozav si cred ca ne-am lamurit cu totii la ce nivel s-a aflat RO la turneul asta. N-am vazut meciul cu Franta, poate acolo si-au aratat adevarata valoare .

    Polonia a jucat binisor spre bine bine cu Germania, ala ar fi meciul de referinta. daca nu era Milik asa impiedicat puteam asista la o surpriza. Meciul cu Ukr nu l-am vazut...

  7. #28
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Scuza-ma, nu stiu daca au sutat la poarta cu germania

  8. #29
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Mdea, te scuz.
    Tu il pizdesti pe Low peste tot, eu sunt un amarat de privitor fara veleitati de antrenor dar care asa amatoriceste cum vad eu lucrurile, in contiunare o vad pe Germania favorita la titlu, mai ales ca am vazut majoritatea echipelor cum au prestat. Da, nu au suturi pe poarta, da Germania are mai multe spre si pe poarta, dar l-am vazut in schimb pe Milik cum a incercat sa dea cu genunchiul si cu capul (in acelasi timp) cu poarta aproape goala, l-am vazut tot pe blegu asta cum a tot alunecat la suturi (sau s-a impiedicat?), cu putin noroc intra si in ate sau macar se punea sut pe poarta... All in all mi s-a parut un meci decent al Poloniei, suficient de decent incat sa pot sa zic ca dpmdv sunt peste elvetieni .

  9. #30
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    We'll wait & see.
    A fost boala noastra ca jucam cu 2 inchizatori, pai polonia are doar inchizatori. Milik e al doilea varf, nu are pasa. Si e si tanar. Overall elvetia desi nu are lewa are mai multi jucatori buni pe posturi importante.

    Repet, polonia nu are fundas stanga.

  10. #31
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Jederzspanac ala? fuck it. Sa se trezeasca Lewa si e ok .

    E deifernta mica intre Elvetia si Polonia si la valoarea loturilor. Spuneam undeva pe aici inainte sa inceapa Euro ca e diferenta mica intre Albania si RO si ar putea sa ne faca o surpriza. Sper acum sa nu ma frig cu Polonia care e putin peste Elvetia
    Last edited by Freek; 24th June 2016 at 00:40.

  11. #32
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,475
    Reputatie
    1
    Polonia a facut un meci bun defensiv cu Ukraina, care desi era eliminata s-a dus calare pe lesi. Lewa cred ca va parasi turneul in optimi. Elvetia a avut intotdeauna acel "ceva"...

  12. #33
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    .. l-am vazut in schimb pe Milik cum a incercat sa dea cu genunchiul si cu capul (in acelasi timp) cu poarta aproape goala, l-am vazut tot pe blegu asta cum a tot alunecat la suturi (sau s-a impiedicat?), cu putin noroc intra si in ate ...
    Si pe Seferovic, care s-a straduit in doua meciuri de opt ori sa rateze singur cu portarul nu l-ai vazut? Cu putin noroc intra si in ate.

  13. #34
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Eu il astept pe embolo ca pe Iisus.

  14. #35
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Aha, tii cu Schalke? Totusi, 30 de milioane pentru Embolo mi se pare exagerat de mult... Puteau sa-l ia pe Stanciu cu 3.

  15. #36
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Eh da Embolo si mie imi place
    Niste preturi pentru pustii astia de te doare capul. As pune pretul maxim pentru transferul unui jucator la fix 25 de mil

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Si pe Seferovic, care s-a straduit in doua meciuri de opt ori sa rateze singur cu portarul nu l-ai vazut? Cu putin noroc intra si in ate.
    Tru dat . Sunt si subiectiv, recunosc.

  16. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Aha, tii cu Schalke? Totusi, 30 de milioane pentru Embolo mi se pare exagerat de mult... Puteau sa-l ia pe Stanciu cu 3.

    Tin cu bvb defapt mi-ar fi placut sa il luam noi pe embolo.

  17. #38
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Cred ca sed termina egal,si se ajunge la penalty-uri.Polonia iese greu din meciul asta...daca iese.

  18. #39
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Echipele de start:

    Elvet›ia: Somemr - Lichtsteiner, Schar, Djourou, Rodriguez - Xhaka, Behrami, Dzemaili - Shaqiri, Seferovic, Mehmedi
    Antrenor: Vladimir Petkovic

    Polonia: Fabianski - Piszczek, Glik, Pazdan, Jdrzejczyk - Blaszczykowski, Maczynski, Krychowiak, Grosicki - Lewandowski, Milik
    Antrenor: Adam Nawalka

  19. #40
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #41
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai ca incepe sa vedem spectacol si cei mai buni sa castige

  21. #42
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Iar il baga pe Embolo 15 20 de minute?


    Nu, Milik vrea sa fie ratangiul turneului

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •