View Poll Results: Care va fi rezultatul final?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • Romania

    15 71.43%
  • Egalitate

    3 14.29%
  • Albania

    3 14.29%
Page 37 of 37 FirstFirst ... 27353637
Results 757 to 768 of 768

Thread: Romania - Albania 0-1

  1. #757
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Dezastru numit Romania.

    Obisnuiti sa li se ceara 'sa-si dea viata', romanii n-au avut nicio sansa la viata pe timpul Euro. Energia a durat doar cateva zeci de minute si s-a consumat oricum inexplicabil pe nimicuri. Torje, exemplul perfect al jucatorului care vrea, dar nu reuseste cifre decat la kilometri alergati, e cel mai clar exemplu ca problema nationalei pleaca de la identitatea gresita pe care si-a asumat-o. Jucatorii nu au curajul si nici motivatia de a depasi frustrarile din viata care le ramane in afara echipei nationale. Shaqiri, fara sa fie in cea mai buna zi a lui, are o logica a paselor mult superioara lui Torje, orientat spre propria poarta mai mult decat spre cea a Elvetiei in graficul paselor de mai jos. Statistica ratarii arata si ca Torje a trimis 9 centrari in meciul de pe stadionul lui PSG. Doar una a ajuns bine.

    Romania va renunta la Iordanescu, desi selectionerul devenit suma a tuturor problemelor are toate motivele sa ceara impartirea de vina in jurul sau. Romania nu mai stie sa atace. Si nici nu mai poate sa o faca. A trecut atat de mult timp de cand si-a propus la propriu sa faca asta, incat atunci cand a avut cu adevarat nevoie, contra Albaniei, n-a stiut decat cum sa se faca de ras. Albanezii au avut strategie de handbal.

    Si-au aparat careul cu pret maxim si n-au lasat Romania decat sa greseasca in zona de 16 metri.

    Numere de titulari, viitor nesigur la nationala dupa Euro. Stanciu a bucurat romani dupa meciul cu Franta, apoi a fost invizibil cu Elvetia si Albania. Contra Elvetiei, din cauza selectionerului care nu i-a dat niciun minut in teren. Cu Albania, din cauza limitelor lui. Stelistul a trimis 4 suturi, toate din zona 20 de metri, niciunul pe poarta. A avut un procentaj al paselor reusite de 70%, a creat suspans, insa doar intr-un scenariu de echipa mica, capabila doar sa sperie, nu sa loveasca.

    Daca meciul cu Albania ar fi decisiv pentru plecarea lui in strainatate, atunci nu, Stanciu nu va ajunge la niciun nume mare al Europei, asa cum isi doreste. Nu acum. Iar Alibec? Aproape sigur, niciodata. Denis e bun, foarte bun. In Romania. Cand face pasul spre fotbalul cu jucatori pe care-i poate intalni doar pe PlayStation cand e in Romania, viata de Liga I are impact imediat. Iar Alibec devine un pusti plinut, care se enerveaza, isi ia mingea si face de cele mai multe ori ce nu trebuie cu ea.

    http://www.sport.ro/opinii/um-arata-...jucatorii.html

  2. #758
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    J.N.: S-a schimbat Iordănescu fată de cum l-ati cunoscut, acum 25 de ani?
    Pompiliu Popescu: S-a schimbat pentru că există o strânsă legătură între numirea lui Iordănescu ca antrenor, după o pauză de opt ani în care a activat în politică si a făcut legi minunate pentru această tară. A venit momentul când, la alegerile din 2014, trebuia să candideze, asta era dorinta sa. Gică Popescu, care era numărul 1 în acea cursă electorală, l-a interpelat, au avut o discutie si i-a spus: "Cum, nea Puiu, vrei să candidezi împotriva noastră, a copiilor tăi? Hai cu noi în echipă!". Si atunci el, formal, si-a exprimat dorinta de a fi alături de Gică Popescu si să renunte la candidatura la FRF. Dar a fost doar aparent, pentru că prin spate i-a dat lovitura de moarte lui Gică Popescu. Atunci, pe partea lui Iordănescu, cu sprijinul nemijlocit al lui Gabriel Oprea, a ajuns să câstige Burleanu Federatia. Aici sunt multe lucruri de spus, la un anume moment. Nu este încă momentul. De aici s-a născut datoria lui Burleanu pentru Iordănescu. Ei au conlucrat la această chestiune. Moarta tatălui lui Gică Popescu nu mi se datoreste mie. Eu nu am sânge pe mâini. În situatia asta ne explicăm de ce Iordănescu, scos din pensii si mumificare, a devenit selectionerul României.

  3. #759
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0

  4. #760
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Bun, hai sa zicem ca nu e perla. A plans acum, la meciul cu Albania ?
    Sunt sigur ca a tinut la ce plm face la nationala, ba inca foarte mult, dar a tinut la ce face acolo ... pentru el. A fost clar inca din primele minute ale ultimului meci, cand a trimis primul sut in plopi. A fost clar atunci si apoi tot meciul ... era clar ca il intereseaza doar sa inscrie un supergol din afara careului si astfel sa ii creasca mult cota.
    Nu a reusit, asa ca la sfarsitul meciului ... plangea.
    a si injurat cand l-au luat la rost colegii dupa a 3-a transformare
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  5. #761
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Pentru prima data in istorie ne-ati facut sa ne simtim umiliti" Hagi da de pamant cu cei din conducerea FRF. "De ce nu plecati?"

    Gica Hagi a reactionat dupa atacul conducerii FRF, prin consilierul lui Burleanu, si a transmis cateva mesaje extrem de virulente la adresa celor care conduc fotbalul romanesc. Hagi le cere acestora sa plece de la conducerea fotbalului romanesc deoarece nu au experienta iar acest lucru se vede prin lipsa de rezultate, atat la echipa mare cat si la echipele de juniori, acolo unde Romania a reusit sa ia chiar si cate 10 goluri pe meci.

    Daca eu eram tanar si fara experienta la 36 de ani, dupa 20 de ani de jucat fotbal la cel mai inalt nivel national si international, atunci tu si presedintele FRF nu sunteti FOARTE-FOARTE-FOARTE TINERI si lipsiti de experienta pentru a conduce destinele fotbalului romanesc?

    Ganditi-va si reflectati la ceea ce am afirmat si sper ca impreuna cu presedintele FRF sa realizati ca sunteti prea tineri si fara experienta sa fiti la carma fotbalului romanesc, la fel cum am fost si eu la 36 de ani.

    Atunci eu am plecat. Voi ce faceti, nu sunteti la fel de tineri si lipsiti de experienta?

    Trei motive pentru care acesta este momentul ZERO al fotbalului romanesc si de ce este bine ca fiecare sa ramanem sa facem ceea la ce ne pricepem cel mai bine pentru ca aici vorbim de a conduce si a lua decizii importante pentru fotbalul romanesc

    a) Cea mai mare problema a fotbalului romanesc in acest moment este ca noi cei care am jucat si am facut performanta la cel mai inalt nivel suntem judecati si condusi de oameni care nu au experienta si sunt foarte-foarte tineri pentru a avea in maini soarta fotbalului romanesc.

    b) Sub conducerea voastra pentru prima oara in istoria echipei nationale ne-ati facut sa ne simtim UMILITI (Albania ne-a batut in meci oficial, nu in meci de pregatire), lucruri ce au fost reflectate de suporteri, mass-media si oameni de fotbal dupa eliminarea echipei Romaniei de la UEFA EURO 2016, nu de mine!

    c) Sub conducerea voastra in ultimii doi ani nu s-a realizat nicio performanta la tineret si juniori (U21, U19, U17, U15), rezultatele fiind foarte slabe, sa nu spun dezastruoase. De doi ani va tot spun ca Ungaria ne-o va lua inainte: ne-au depasit la EURO (vezi rezultatul cu Portugalia), iar la copii si juniori s-au calificat la turnee finale. De asemenea, vecinii nostri din estul Europei sarbii si croatii au castigat trofee, iar noi am ajuns sa fim invinsi de Bulgaria pe teren propriu si nu s-a intamplat nimic. Pentru mine, tot ce s-a intamplat la juniori U19 / U17 / U15 este egal cu ZERO performante. Noi de ce nu putem face nimic? Pentru ca trebuie sa te pricepi la fotbal. Pare usor, dar nu e!

  6. #762
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Nu-l simpatizez eu prea mult pe Hagi de cand s-a manjit in jocul blaturilor, dar aici consider ca a fost prea finut cu Burleanu.
    Comentariile lui au fost prea finute pentru tupeul pe care-l are ordinarul ala.
    Burleanu ar merita scuipat pe strada impreuna cu Papa Poulet.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  7. #763
    junior
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    Sa spunem sarut mana ca am ajuns la acest turneu final. La valoarea jucatorilor actuali deja este o performanta accederea la un turneu final. Iordanescu a scos ce a putut din fotbalisti expirati precum Rat, Sanmartean, Torje sau Prepelita si chiar Alibec. Ceilalti au avut momente mai bune sau mai putin bune, incepand cu Tataruseanu si terminand cu Florin Andone.
    Asta ne este valoarea, restul sunt vorbe spune la nervi sau emotional.

  8. #764
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Eu cred ca te inseli mon cher. Da, sunt si vorbe spuse la nervi si este ocazia pentru multi carcotasi sa iasa in fata, fie sa dea din gura aiurea fie sa-si apere interesele. E clar ca Burleanu nu si-a facut numai prieteni spre drumul catre fotoliul de presedinte. Tabara adversa abia asteapta sa se intample ce s-a intamplat ca sa iasa la atac. Fotbalul romanesc e in mizerie de mult timp, dar asta e alta discutie.
    Referindu-ne strict la meciul cu albanezii, Daddy Chicken a gresit pentru ca a jucat la intamplare. El trebuia sa surprinda cumva, trebuia schimbata tactica. De exemplu, se stia ca fundasii laterali erau terminate. De ce nu, pentru un meci, sa nu adopti sistemul Italiei, cu 3 pe fund: Chiri$, Grigore, Moti, apoi doi la inchidere: Sapunaru, Hoban, Chipciu si Matel pe flancuri si Stanciu in spatele lui Andone si Alibec. El a folosit acelasi system trei meciuri la rand si am jucat, ca-n toate meciurile sub Puiu, asteptand greseala adversarului.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  9. #765
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Eu cred ca te inseli mon cher.
    Join date : mar 2004 ...
    Chiar nu il cunosti pe Duba ? Eu nu ma asteptam la altceva de la el. Pentru Duba, PerPule este ''generalul'' si bineinteles ''antrenorul secolului''. Trebuie sa ii multumim ca ''ne-a calificat'' la Euro, desi s-a bazat in buna masura pe punctele lui Piti (ex : 3p cu Grecia si 3p cu Finlanda, ambele in deplasare, Perpule abia a scos cate un punct cu astea, acasa ... cu Finlanda beneficiind si de o mare eroare de arbitraj).
    Este ''meritul'' lui Perpule ca a scos maxim din niste ''terminati'', dar nu se gandeste ca terminatii astia poate nu aveau ce cauta acolo. Iar cand critica jucatori, are grija ca acestia sa nu fie stelisti (ex : nu se intreba nicaieri de ce Adi Popa a fost convocat de Perpule).
    Duba.

  10. #766
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Liv52 View Post
    Sa spunem sarut mana ca am ajuns la acest turneu final. La valoarea jucatorilor actuali deja este o performanta accederea la un turneu final. Iordanescu a scos ce a putut din fotbalisti expirati precum Rat, Sanmartean, Torje sau Prepelita si chiar Alibec. Ceilalti au avut momente mai bune sau mai putin bune, incepand cu Tataruseanu si terminand cu Florin Andone.
    Asta ne este valoarea, restul sunt vorbe spune la nervi sau emotional.
    Ai evadat?

  11. #767
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Un Leu de bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #768
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Tatarusanu i-a crescut cota lui Sadiku de la 750 de mii (pe transfermarkt) la 9 milioane (cat se cere acum pe el).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •