Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 419

Thread: Universitatea Craiova-un nou inceput

  1. #43
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Puscas a fost la bihor. Liberty salonta (capitalisti dupa nume) erau un fel de viitoru cta a fcsb pt bihor.


    Trafic face pau a3des

  2. #44
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    apropos de capitalisti,dar liberty deriva din libertatea colhoznica (),si la craiova a functionat o scoala de fotbal,cea a lui gica p.
    din cate imi amintesc furniza insa jucatori mai mult pe afara. de aia a dat si faliment.stiu ca stoian,pena si mladen au plecat acum cativa ani la as roma,desi varful stoian era un fan inrait universitatea craiova.gica nu i l-a dat lui miti.
    iar un sabin sburlea se scalda in mediocritate.
    cioinac care a fost si pe la dinamo joaca la echipa noastra a 2-a...
    nu mai stiu de ionut nastasie si de mitrita.parca fusesera pe la viitorul...


    ps.prin cunostintele pe care le ai din lumea fotbalului, chiar ca faci trafic.

    ps2 liberty oradea nu este = cu liberty salonta?


    @ da, gradatule, departamentalii nu prea maraiau pe universitatea intern.cand era altcineva moderator.nu vadim.

  3. #45
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    68 de ani de Știința, pas cu pas

    http://maximasport.ro/68-de-ani-de-stiinta-pas-cu-pas/


    bulversanta cronologie...

  4. #46
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    da, aia e.
    lucian filip de la fcsb a fost la gica popescu, nastasie a fost si el pe la steaua cand a rupt la nu stiu ce turneu de copii, a fost export masiv dupa faliment.
    mitrita e in serie b
    retired.

  5. #47
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    asa este,uitasem de filip de la chiajna.acum la steaua.sau ma rog, fcsb.

    si sa nu uit de speranta mititeliana,surugiu.vesnic rezerva.
    Last edited by lordliv; 6th September 2016 at 20:49.

  6. #48
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    a fost la steaua dupa aia la chiajna dupa aia iar in bucuresti. si ca el multi: tosca, gabi iancu, gradinaru, ma rog, mai multi. dupa ce a inchis ciobanu academia jucatorii astia in loc sa invete fotbal in continuare au fost nevoiti sa-si caute contracte.
    la fel si cu scoala g.p, erau multi jucatori care aveau un potential bun dar carora le-au fost furati niste ani de formare si acum se zbat prin liga a doua. gugu, gangioveanu - erau si ei sperante la un moment dat pana la momentul retrogradarii
    Last edited by reivan; 6th September 2016 at 20:59.
    retired.

  7. #49
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    O mie de spectatori pe „Exensiv” la derby-ul Craiova II – Steaua II 3-3


    Nu mai puțin de o mie de spectatori au asistat astăzi la derby-ul „sateliților” Științei și Stelei, programat în etapa a doua a seriei a treia din eșalonul III și care s-a încheiat nedecis, scor 3-3. Pentru echipa pregătită de Cornel Papură au înscris A. Popescu 18, Surugiu 45, din penalty și Hodea 77

    Puștii Științei se puteau impune, însă portarul C. Popescu a avut o după-amiază de coșmar, înlesnind prin intervențiile sale stângace toate golurile steliștilor, spre disperarea spectatorilor. Cornel Papură a primit și întăriri de la prima echipă, Vlădoiu, Hreniuc, Buzan, Screciu, Surugiu antrenându-se de obicei sub comanda lui Gigi Mulțescu. Și Steaua a avut câțiva jucători pe care Reghecampf îi are în lotul lărgit, respectiv: Poiană, Vâlceanu, Enceanu, Mihalcea și Chitoșcă.

    Cornel Papură a folosit echipa: C. Popescu – Vlădoiu (’89, Marcu), Cioinac, Hreniuc, Ionescu – Buzan, Screciu (’69, Hodea), Al. Dinu (’86, Enache) – Surugiu, Al. Popescu, Burlacu (’67, V. Constantin).

    Universitatea II are doar un punct după două etape.

    http://www.lupamea.ro/articol.php?id...0%93-Steaua-II

    De remarcat ca portarul Vlad nu a mai ajuns la meciul primei echipe din cauza unor chestiuni organizatorice!
    Iar Popescu nu este rezerva lui Calancea!



    http://www.gds.ro/Sport/2016-09-10/f...-cu-steaua-ii/
    Last edited by lordliv; 10th September 2016 at 00:10.

  8. #50
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    madame mop continua sa bage zanzanie intre jucatorii universitatii.
    motiv pentru care doi fosti titulari,dumitras si mateiu nu mai prind echipa.
    motiv pentru care balgradean,bawab au fost expulzati.curelea,ferfelea sau varga nu mai reprezentau mare lucru...

    fostul fecesebist cojocaru se apucase sa devoaleze din curtea piperistilor.despre ce inseamna ca sa antrenezi intr-un campionat in care nevasta influenteaza jucatorii.si ai tai si ai adversarilor.
    dar si ce inseamna sa fii manageriat,ca jucator,de aceeasi madame mop.
    campionat de rahat!

    ps.sa nu uitam ca aceeasi madame mop este la baza cazului dananaie.sau dananae.

  9. #51
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    [...] aceeasi madame mop este la ba[...]
    Bine punctat.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  10. #52
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    perspicace ca intotdeauna.

    ce scandal pe craiova maxima despre madame mop.

  11. #53
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    geolgau povestea despre cum vlad dragomir trebuia sa ajunga anul trecut la universitatea craiova.
    avea acordul tatalui lui din timisoara ( cerebral in comparatie cu tatal lui ivan) sa ajunga la craiova! fotbalistul isi dorea si el acest lucru.
    dar domnul fost mare fotbalist () al universitatii,silvian cristescu,si el in staff, a vrut sa-si ia si el o bucatica!
    a tergiversat transferul si vlad a ajuns la arsenal!
    comica a fost situatia cand timisorenii au cerut lui arsenal doar 50 000 de euro pentru dragomir,alora le-a fost rusine sa plateasca o astfel de suma si au dublat-o!

  12. #54
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Eu sunt Universitatea Craiova și vă iert pe toți, fie că mă iubiți sau nu


    Eu sunt Universitatea Craiova. Nu sunt mare lucru. E greu de explicat CE sunt, de fapt. Te poți gândi la mine ca la o bucată de hârtie, poate, deși n-ar fi tocmai corect. Pentru că oricine poate avea o bucată de hârtie. Poți să dai o bucată de hârtie lui Mititelu, poți să i-o dai lui Rotaru sau poți să i-o dai lui Obama. Dar pe mine nu mă poți da cu adevărat nici unuia dintre aceștia. Pentru că, indiferent cine ar avea în mână acea bucată de hârtie, nu mă va deține PE MINE, ci, dacă nu va avea acceptul organismului din care eu fac parte, va avea doar o foaie fără însemnătate. Pentru că eu voi fi mereu o parte integrantă a clubului odată cu care m-am născut. Sunt parte din Clubul Sportiv înființat în 1948 așa cum mâna ta, dragă omule, e parte din tine. Va fi mereu mâna ta, chiar dacă (și nu-ți doresc asta) cineva o s-o taie și-o s-o arunce de pe un pod. Sau chiar dacă, după ce o să ți-o taie, și-o va lipi cu niște scoci de propriul trup. Eu nu pot fi a altcuiva decât a organismului din care fac parte: CLUBUL SPORTIV UNIVERSITATEA CRAIOVA, născut în 1948. Și n-o spun eu, pentru că eu sunt, așa cum am stabilit, cel mult o bucată de hârtie, iar hârtiile nu vorbesc. A spus-o instanța pentru mine. Desigur, instanța n-a făcut decât să constate un fapt logic. Dar logica nu e ceva cu care toți oamenii să fie familiarizați.

    Eu devin cineva atunci când lumea mă iubește. Cel puțin o persoană, de atât am nevoie. Dar mai mereu am avut mult mai mulți. Pe parcursul istoriei mele, din 1948 și până acum, în 2016, lumea m-a iubit mai mult sau mai puțin. În anii ’80 m-au iubit cei mai mulți. Milioane. Apoi în anii ’90 s-a întâmplat ceva. Clubul Sportiv, organismul din care fac parte, a decis să mă tragă pe linie moartă. Nu ca o mână tăiată, cea din exemplul dur din paragraful anterior, ci ca o mână băgată în ghips. Asta a durat aproape 20 de ani. În această perioadă, alte bucăți de hârtie au pretins că sunt eu. Nu erau, dar eu nu am voce să vorbesc și n-a fost nimeni să vorbească în numele meu atunci. În acea perioadă, oamenii au continuat să mă iubească. M-au iubit TOT PE MINE, mâna inertă și nefolosită, nu au iubit acele bucăți de hârtie noi și efemere care pretindeau că sunt eu, chiar dacă ele jucau și eu nu. Și au fost mulți și în anii ’90, aceia care m-au iubit, deși nu atâția câți erau în anii ’80.

    Apoi bucățiile de hârtie care jucau în numele meu au dispărut brusc, în 2010. Timp de 3 ani, nici Clubul Sportiv nu m-a scos din ghips, ca să mă repună în funcție, și nici bucățile de hârtie înlocuitoare n-au mai existat. Dar chiar și atunci, FĂRĂ SĂ EXIST, lumea mă iubea. Existam undeva în sufletul lor. Spuneau că le este dor. Mă jeleau. Mă așteptau înapoi. Nu erau compleți fără mine.

    În 2013, însă, s-a produs o ciudățenie: în vreme ce Clubul Sportiv m-a scos din ghips, asociindu-se cu o firmă care să mă susțină financiar (săraca de mine), folosindu-se de numele și istoria mele, altcineva a mai făcut o bucată de hârtie (nu se mai știe a câta). Întâmplător, acel altcineva a fost tot persoana care se folosise de numele meu și în acei 20 de ani despre care vă vorbeam mai sus. Și atunci, pe undeva de înțeles, s-a creat o schismă. Unii, la început mai mulți, au confundat echipa cu persoana și-au spus că eu aș fi în posesia persoanei care a inventat acea bucată nouă de hârtie. Nu eram. Am fost mereu a Clubului Sportiv, pentru că fără el nu pot exista, așa cum am stabilit de la bun început. Deci lumea credea că mă iubește pe mine, dar iubea de fapt altceva. Nu m-am supărat. Eu nu mă supăr niciodată. Adevărul e că, în 2013, probabil am avut cei mai puțini oameni îndrăgostiți de mine din toată istoria mea. Sau, hai, poate mai puțini au fost doar în primii mei ani de viață. Asta nu m-a afectat nicicum, desigur. Așa cum spuneam mai sus, exist dacă mă iubește și o singură persoană. Așa că eu am continuat să fiu eu. Eu nu sunt nici bună, nici rea, nici cu unii, nici cu ceilalți. Eu sunt doar eu. Universitatea Craiova. E treaba voastră dacă mă iubiți sau nu.

    Cert este că eu voi continua să exist, inevitabil, exact atâta timp cât Clubul Sportiv, organismul din care fac parte, va cotinua să existe. Probabil multe zeci de ani de-acum încolo. Voi fi iubită mai mult (deja tot mai mulți s-au întors la mine și continuă s-o facă) sau mai puțin, în funcție de toanele pasionaților, și îmi va fi egal, pentru că am stabilit deja că doar voi sunteți aceia care aveți sentimente. Eu nu. Eu doar trăiesc și e treaba celorlalți cum se raportează la mine. Eu voi fi eu și când vom juca pe Extensiv, și când vom juca pe Arena Națională, și când vom juca în Japonia (dacă va fi cazul). Și, desigur, voi fi eu când vom juca pe stadionul care îmi va fi casă și care acum este doar în construcție. Deși nu am sentimente, zâmbesc puțin când mă gândesc câți copii se îndrăgostesc de mine în prezent așa cum milioane de copii s-au îndrăgostit brusc de mine din 1948 încoace. Se îndrăgostesc de mine și vor continua să o facă, indiferent ce vor zice unii care m-ai iubit și încă mă iubesc, sau unii care m-au iubit și-au hotărât că iubirea lor s-a terminat odată cu terminarea ultimului deținător de hârtii.

    Așa cum spuneam, nu port pică nimănui și, dacă e nevoie, îi iert pe aceia care nu mă mai iubesc. Nici măcar atât, pentru că, dacă-i iert, se presupune că aș fi supărată. Nu sunt. Eu sunt eu. Sunt Universitatea Craiova și așa voi fi mereu. A Clubului Sportiv și atât. Nu a lui Ceaușescu, nu a lui Ilinca, nu a lui Staicu, nu a lui Mititelu, nu a lui Rotaru. Dacă aceștia sau oricine altcineva vor să conlucreze cu Clubul Sportiv, temporar, atunci da, s-ar putea spune că îmi vor fi tutori sau chiar coproprietari, pentru o perioadă. Dar nu vor putea să plece cu mine acasă, pentru că eu NU POT EXISTA fără organismul din care fac parte, iar acela este clubul sportiv. Așa că eu nu voi depinde niciodată de ei, așa cum nu voi depinde niciodată nici măcar de voi. Eu sunt eu și așa voi fi mereu. Sunt Universitatea Craiova și e treaba voastră dacă mă iubiți sau nu.

    http://maximasport.ro/eu-sunt-univer...iubiti-sau-nu/

  13. #55
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    ca mai toti oltenii marginalizati de universitatea craiova,sandoi a facut meciul vietii sale etapa trecuta.si ne-a incurcat.in meciul de ieri,era insa calm,nu mai avea rictusul de nervozitate aparut pe extensiv.l-a durut in p..a ca a pierdut cu moldovenii dupa un meci in care echipa lui si a lui adrian a fost varza.
    pentru el a fost important ca nu a luat bataie pe extensiv.

  14. #56
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Este ciudat ca exista suporteri ai Craiova gata sa sara in apararea Hydrei ...
    Se pare ca unii au uitat repede, hai sa le reamintim.
    Am avut un jucator, dananae. Nu stim cine l-a adus la actuala Universitatea Craiova, a fost o prostie aducerea lui.
    Clubul a procedat corect in momentul in care a dorit sa scape de un jucator incapabil sa se mai exprime rezonabil pe un teren de fotbal. Cat nu ne-a placut multora Felix Grigore la momentul respectiv a actionat conform regulamentului existent la data respectiva. Ca urmare Comisia de Disciplina a dat o decizie favorabila clubului, in unanimitate, 3-0. La recurs. la comisia superioara era previzibil ca doi dintre cei cinci membri vor vota cu jucatorul, aveau legaturi cu sindicatul jucatorilor. Insa era normal ca ceilalti trei sa-si pastreze votul. Din nefericire unul dintre ei s-a razgandit si si-a schimbat votul.
    De ce? Cum a fost influentat? Nu stie nimeni, sau daca exista persoane care stiu nu vorbesc. Insa stim cine il impresaria si reprezenta pe jucator: nevasta lui reghe. Puteti trage singuri concluzii.
    Poate respectivii isi amintesc si de un jucator care a prestat ireprosabil contra lui dinamo, dar a cautat cu lumanarea un rosu ca sa nu joace intr-un anume meci... Cine era impresarul jucatorului, ca nu ne mai aducem aminte?!
    Ce a urmat? Pai s-a cam curatat echipa de jucatorii sub contract cu cea pe care suporterii o alinta dulce (''mopul'', ''meduza'', etc), mai toti care au plecat aveau oarece legaturi cu persoana despre care discutam.
    Un lucru de aplaudat, nu de criticat. Nu are rost sa-l plangem pe mateiu. Dragoste cu de-a sila nu se poate. Vrem doar sa amintim ca un jucator mult mai important pentru club, Andrei Ivan, a semnat fara prea multe fite, un contract pana in 2020. Mateiu, daca vrea sa ramana la acest club trebuie sa arate ca-i pasa, ca simte ceva pentru oras si culori, ca nu conteaza doar ce-i dicteaza impresarul ...

    excelent articolul de pe gruppo maxima...

  15. #57
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    MIZERIILE GSP

    http://craiova-maxima.ro/blog/mizeriile-gsp/


    Protestul clubului catre Gigisport a fost o decizie inspirata. De ce Universitatea Craiova tace cind e vorba despre GSP – probabil principala sursa de venin si minciuni, alaturi de ziarul lui Mititelu, la adresa Universitatii Craiova ? De ce oficialii Craiovei inca mai dau declaratii lui Daniel Vlad, sclavul boovean angajat la Fanatik ? O pozitie ferma a clubului ar da excelent ca imagine, si suporterii s-ar simti respectati pentru ca o durere a lor de ani buni este luata in seama de diriguitorii Universitatii Craiova.

  16. #58
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Este incredibil cat de jos se poate cobori prosport-ul in cautarea de rating.
    Intr-un articol nesemnat anunta: ''CS U Craiova oferă transport gratuit, mâncare, apă și bani suporterilor care vor să meargă la București, pentru a încuraja echipa la meciul cu Steaua. Un astfel de anunț a fost postat pe un site de specialitate.''
    Au mentinut articolul desi au discutat cu Marcel Popescu si au aflat ca Universitatea Craiova nu este implicata in acest anunt.
    Sa facem niste precizari: anuntul respectiv a aparut pe olx , il putea pune oricine. Mai mult ca sigur a a fost pus acolo de oamenii din anturajul ''stim noi cui'' , in ideea de a contraataca o deplasare masiva in Bucuresti, care l-ar pune intr-o situatie delicata.
    Mai mult, chiar oameni din anturajul lui au dat share mesajului aparut pe olx si l-au po****rizat. Este o incercare ieftina de a mani**** suporterii, una similara cu cea de la meciul dintre cele doua echipe, cand a anuntat ca psd-ul aduce in tribune membri de partid, ca vor pleca autocare din majoritatea localitatilor doljene. Atunci, multi am cazut in capcana, am fost mani****ti, a fost tarziu cand am aflat ca nu a venit nici macar un singur autocar.
    Insa astazi ne-am obisnuit cu felul murdar in care joaca, cu mani****rea permanenta pe care o practica, este greu sa mai pacaleasca suporterii, in ciuda ziaristilor aserviti sau ai celor care cauta scandalul pentru rating.
    Ramanem calmi, explicam situatia celor care nu stiu cum a fost posibil un astfel de anunt, si ne pregatim pentru meci. Cel mai bun raspuns trebuie sa-l dea echipa, un loc pe podium, asta ar putea produce un atac de cord multora...
    Fiecare punct obtinut, fiecare victorie, fiecare ascensiune in clasament ii seaca ... sa-i servim!
    Altminteri, trebuie sa fii batut in cap sa crezi ca un club ar da un asemenea anunt pe OLX ...
    UPDATE : Au sters stirea, insa a stat suficient sa stranga vreo douzeci de comentarii deloc magulitoare la adresa clubului.. Asta era link-ul.
    http://www.prosport.ro/…/cum-incearc...a-faca-…

    gruppo maxima

  17. #59
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Scrisoare de la ne-a Ady, fostul brutar, viitorul pușcăriaș, actualul nimic

    Material care trebuie NEAPĂRAT preluat pe homepage de GSP (deontologul Tolontan, pielea penișilor din pădure), Digi (deontologul Valy Moraru, sclăvetele lui Jiji și restul)

    http://maximasport.ro/scrisoare-de-l...ctualul-nimic/
    Last edited by lordliv; 26th September 2016 at 21:39.

  18. #60
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Scrisoare deschisă domnului Costin Ștucan de la fanii Universității Craiova

    A sosit timpul ca suporterii Științei să aibă o voce. A sosit timpul ca presa centrală să înțeleagă că, în proporție covârșitoare, oltenii știu că proiectul CS Universitatea are și legea și istoria de partea sa (vezi decizia instanței), dar și pasiunea, flerul și profesionalismul specifice unor conducători precum Corneliu Andrei Stroe (artizanul renașterii, chiar înainte de propria moarte), nicidecum tupeul găunos al unora dintre patronii de după 1994. Textele ADEVĂRATE și CORECTE (nicidecum favorabile) despre Universitatea Craiova fac mii de share-uri și sute de mii de afișări, pe site-ul oficial și pe cele ale suporterilor. Oltenii vor să știe despre Știința lor, iar presa centrală nu le dă asta, ba din contră, preferă să servească minciuna și mani****rea unei mâini de analfabeți, în frunte cu Mititelu. Să plecăm de la presupunerea că presa sportivă de la București e mânată de intenții bune și n-o face din ticăloșie. Această scrisoare este de la noi, suporterii Universității, pentru unul dintre oamenii importanți care reprezintă această presă. Dar ar putea fi pentru toți. Haideți s-o sharuim, pentru că a sosit momentul ca vocea noastră să fie auzită.

    Redactorului-șef al Prosport.ro

    ”Stimate domnule Costin Ștucan,

    Ne adresăm dumneavoastră în speranța că publicația pe care o conduceți nu alunecă pe panta în care concurența dumneavoastră de la GSP și din alte zone a alunecat, din păcate, de mult. Motivul mâhnirii noastre este tratamentul absolut neprofesionist și nedeontologic cu care angajați ai ProSport tratează Universitatea Craiova și, implicit, pe noi, suporterii acesteia.

    Recent, pe site-ul dvs, a apărut un articol preluat de pe site-ul de anunțuri OLX în care se afirma că noi, fanii Universității, am fi plătiți de conducerea clubului pentru a merge în deplasarea de la FCSB (observați că noi folosim numele celor două cluburi așa cum a stabilit instanța că sunt ele, nu așa cum o faceți dumneavoastră, adică greșit în ambele cazuri). Dincolo de faptul că sursa citată este una pe care oricine poate posta (de alftel, autorul anunțului respectiv este un cunoscut acolit și fost angajat al domnului Adrian Mititelu), ținem să precizăm că, încă din 2013, când băteau tot vestul țării în Liga a II-a, de la Mioveni la Satu Mare și de la Reșița la Bistrița, suporterii Științei au plătit singuri pentru deplasări, clubul neimplicându-se nici un moment în aceste demersuri. De alftel, domnule Ștucan, câteva click-uri pe paginile oficiale ale facțiunilor galeriei noastre (aici, aici sau aici) vă vor lămuri faptul că suporterii se organizează și ÎȘI PLĂTESC singuri ceea ce vrem să fie o deplasare istorică: aceea în care vom domina la București echipa pe care dumneavoastră o numiți (prefăcându-vă că nu înțelegeți de ce nu mai vine nimeni la meciurile ei, de ce și-au schimbat sigla și de ce nu mai pot folosi ei înșiși acest nume) ”Steaua București”.

    Ne surprinde atitudinea nedreaptă pe care angajații publicației dumneavoastră o manifestă față de o echipă care, la ora actuală, pare singura capabilă să se bată cu formația lui Becali pentru titlul de campioană. Nu doar pe teren, ci și în tribune și la nivel de imagine. O scurtă navigare pe site-ul oficial al clubului nostru precum și pe site-urile afiliate suporterilor (precum acesta de pe care citiți, sperăm, această scrisoare) v-ar oferi o imagine completă asupra emulației create în Craiova în jurul echipei de fotbal. Universitatea joacă frecvent cu cel puțin 4000 de oameni în tribune, pe teren propriu, iar articolele despre ea sunt share-uite de mii de oameni și cititate de alte sute de mii.

    Universitatea Craiova rămâne un brand, ba chiar unul care a luat un avânt nou, odată cu decizia definitivă a instanței care a stabilit că siglele și palmaresul Universității se află în posesia Clubului Sportiv, deci implicit în posesia noastră, a suporterilor lui. Acest fapt este cunoscut de către fanii olteni, care susțin proiectul renașterii ”Științei” cu o majoritate covârșitoare. Vă rugăm să nu-i priviți de sus și nici să nu vi-i transformați în dușmani. Oltenii au fost mereu oameni corecți și înfocați, iar o publicație din presa centrală care să prezinte faptele și știrile despre Universitatea cu onestitate și profesionalism ar fi cu siguranță una foarte citită în zona Olteniei. Nu vă cerem să ne favorizați în nici un fel. Vă cerem să vă faceți meseria și să favorizați adevărul și dreptatea. De altfel, însăși frumoasa dumneavoastră meserie și deontologia profesională ar trebui să vă ceară asta, zi de zi. Făcând asta, vă veți câștiga niște admiratori și cititori fideli nu doar în noi, ci în toți românii care încă au un set de valori morale în care onestitatea, corectitudinea, cinstea și onoarea sunt pe primele locuri.

    În final, ne permitem să vă atragem atenția că aveți chiar între angajații dvs de la Prosport și Mediafax olteni talentați, cu condei și dragoste de adevăr, care au fost sau sunt apropiați ai noștri sau ai clubului nostru și care vă pot lămuri în privința oricăror aspecte legate de Universitatea. De asemenea, vă asigurăm că și conducerea clubului este mereu deschisă și cooperantă în relația cu presa, ba chiar bucuroasă să vă dea informații REALE și nealterate. Din păcate, pare că pe site-ul dvs nu au acces acești jurnaliști onești despre care vorbeam mai sus, ci unii de ”școală nouă”, care iau informații de pe OLX, de pe pagini personale de Facebook sau din comentarii la unele articole. Nu considerăm că este nevoie să vă spunem cât de mult greșiți practicând un asemenea tip de jurnalism, nici să vă explicăm care sunt oamenii pe care îi îndepărtați astfel și care este genul de cititori pe care îl atrageți, în loc.

    Binele și adevărul înving întotdeauna, domnule Ștucan. Nu vă cerem să fiți alături de noi în susținerea Universității Craiova, n-am îndrăzni asta. Vă cerem, însă, să fiți alături de noi în susținerea adevărului!

    Vă mulțumim,
    suporterii Universității Craiova”

    http://maximasport.ro/scrisoare-desc...tatii-craiova/

  19. #61

  20. #62
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Tu si cu Paul ce aveti fiecare threadului lui. Unde scrieti doar voi nedistrubati de nimeni

  21. #63
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    pai din cate imi aduc eu aminte nici nu aveai voie sa disturbi discutiile dintre suporteri pe intern.
    nu cred ca nu stii,dar iti place sa te bagi in seama...
    aici este sectiunea universitatii craiova.
    asa ca ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •