Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 419

Thread: Universitatea Craiova-un nou inceput

  1. #22
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai si asa contractul asta cand s-a semnat mai erau prin liga 1 petrolul, u cluj parca si rapid..
    mie mi-ar conveni maxim ca fiecare echipa sa-si negocieze televizarile [s-a purtat in romania asta, pe vremea cand erau meciuri transmise de tvr, antena, protv, kanal d, national tv - orice fel de canal numai de sport nu, asta pana a aparut gsp] pentru ca asa dispar chiajna, voluntari, etc dar asta peste 1 an cand expira contractul asta.

    pozitia ar fi mult mai solida daca la expirare vin fcsb, dinamo si craiova si spun de la obraz - nu vrem sa mai bagam atatia bani in buzunaru lu chiajna.
    retired.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    pai si asa contractul asta cand s-a semnat mai erau prin liga 1 petrolul, u cluj parca si rapid...
    nu iti va veni sa crezi ... Petrolul si Ucluj sunt foarte, foarte mici. Doar rapiduletu ar avea ceva argumente, bineinteles daca ar avea si cine sa negocieze pentru ei. De la Copos incoace, insa ... te apuca rasul. Makidonii de la chiajna sunt mult mai tari. Un exemplu.
    Insa prin prostia lui Moraru&co, CSU Craiova are un beneficiu enorm acum. Unul de moment, pentru perspectiva scurta. In mod normal, daca echipa intra in playoff (si cred ca va intra, cu toata opozitia sistemului), trustul o ia in freza. Culmea, situatia lor se agraveaza prin muschii aratati constant, impotriva Craiovei, dupa seara fatidica de 22.08.
    Nea Marcel e prea inteligent ca sa nu speculeze, parerea mea.

  3. #24
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu nu o prind pe asta cu sistemu, cu muschii, ati avut 1 arbitraj contrar, si de ce ar vrea digi sa nu reuseasca craiova?
    pana la urma digi e jumatate din putere, cealalta e dolce - pe aia nu i-am auzit vorbind de rau de craiova si de aia simt ca parca nu stiu eu ceva, de cand fac digi propaganda anti-craiova

    btw, una e sa vezi petrolul - dinamo si alta e sa vezi concordia- dinamo. stric dpdv al ratingului. chiar si petrolul- u cluj conteaza mai mult in cazul televizarii colective.
    retired.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    eu nu o prind pe asta cu sistemu, cu muschii, ati avut 1 arbitraj contrar, si de ce ar vrea digi sa nu reuseasca craiova?
    ...eh, eu cand zic sistem nu zic digi. Aia sunt agarici, sunt femei de serviciu.
    Sistem = entitatea protapita in fruntea lpf+frf (cca, arbitrajele vadit de peste munti, care fac jocul unor cfr, asa, poate si gaz metan) .
    Moraru este un ***** cu ochi, un martor care nu pricepe mare lucru. De fapt, el este un slugoi al interlopilor din fotbal. Cineva l-a acuzat ca ar fi militian (probabil pt ca i-o sugea constant lui Borcea, cand era ala tare). Altii - ca ar fi becaliot. Da, i-o suge lui gigi acum ... dar sa nu uitam ca si lui mititelu i-o suge, pe unde il prinde. El suge de unde poate, e singura constanta a ''carierei'' lui.
    Nu am zis ca nu ar vrea digi sa reuseasca Craiova. Dimpotriva. De asta spun ca nea Marcel chiar are argumente sa negocieze cu ei. Pe bune, pe legile adevarate ale pietei.
    Last edited by Leul Oltean; 27th August 2016 at 16:25.

  5. #26
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    asa are relatii mari la liga. cand unii strigau ca gaz metan si cfr nu fac numai meciu pacii si mai si fura cu arbitrii se facea toata lumea ca ploua.

    oricum nici cfr nici gazu nici asa nu intra in playoff. asa e retrogradata.
    retired.

  6. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cati sobolani?

  7. #28
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ai mancat tu azi?
    retired.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    asa are relatii mari la liga. cand unii strigau ca gaz metan si cfr nu fac numai meciu pacii si mai si fura cu arbitrii se facea toata lumea ca ploua.

    oricum nici cfr nici gazu nici asa nu intra in playoff. asa e retrogradata.
    Franele pot intra in playoff ... pentru ca eu ii vad slabuti pe panduri. Si-au luat atacanti tantalai, platiti bine. Nu intra in top 6, parerea mea.
    Nu stiu cine zicea ca ploua. Gugustiucii din Ardeal au furat in ultimul deceniu mai mult decat S+D in total ... asta am vazut eu si am si scris, de mai multe ori. Culmea, si in liga 2 fura de rup. Astia au reinventat blatul in fotbalul din Ro.

  9. #30
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Alin Manea: ”Suntem noua Gașcă Nebună a Ligii I”


    La doar 19 ani, buzoianul Alin Manea a fost remarcatul tuturor specialiștilor în etapa a șasea, când suporterii i-au făcut rapid, de altfel, și ”certificatul de oltean”. Intrat la pauza meciului cu Viitorul, în locul lui Andrei Ivan, Manea și-a făcut simțită prezența imediat: după nici un minut, a trecut fulgerător în banda dreaptă de adversarul direct, a păstrat mingea în teren cu un efort frumos, apoi i-a pasat perfect în fața porții lui Bancu, care n-a avut decât să pună latul pentru 1-0. La 2-1, Manea l-a servit cu o pasă de maestru pe același Bancu, dar lobul acestuia a lovit bara porții lui Buzbuchi. A fost debutul la seniori al lui Manea, deși se află în curtea Științei de doi ani. Astăzi debutează și-n Maxima Sport.

    http://maximasport.ro/alin-manea-sun...una-a-ligii-i/

  10. #31
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Tridentul

    A venit deja prima pauză competițională. Ne uităm la clasament și parcă nu vedem bine, parcă ne uităm la un clasament de acum 30 de ani. Steaua, Dinamo și CS Universitatea Craiova alcătuiesc podiumul. Sunt cele mai po****re echipe, mă feresc să spun iubite, pentru că la noi se cade prea des și prea ușor în cealaltă parte. De mult nu am mai văzut un astfel de podium și ne gândim deja cum ar arăta meciurile din play-off dintre aceste formații, dacă ar reuși să-și păstreze locul din clasament.

    --------------------------------------------------------------------------

    CS Universitatea Craiova poate fi considerată surpriza începutului de sezon. O echipă care termina sezonul precedent cu un antrenor low cost și care renunța la jucătorii cu salarii mari și reducea serios cheltuielile, nu putea fi percepută drept o amenințare. Numirea lui Mulțescu pe banca tehnică a fost însă una dintre cele mai bune mișcări pe care le putea face patronul Rotaru. Adeptul jocului ofensiv cu orice preț, Mulțescu a revigorat echipa și i-a schimbat complet înfățișarea. Craiova este o echipă care vrea să domine, să-și impună jocul indiferent de adversar, iar rezultatele de până acum sunt în concordanță cu această abordare. A pierdut prostește două partide în minutul 93, la Tg. Jiu și Timișoara, iar cu cel puțin două puncte în plus ar fi fost pe primul loc. Este greu, totuși, pentru niște jucători care au evoluat în play-out și care nu au câștigat vreun trofeu în carieră, să joace fiecare meci la victorie. E dificil să-ți păstrezi concentrarea 90 de minute, capitol la care oltenii trebuie să mai lucreze în mod evident. Mulțescu are un lot restrâns din punct de vedere numeric, dar și valoric, de aceea ce trebuie să facă este să nu-și piardă luciditatea și să creeze conflicte inutile. Cred că uneori ar trebui să dea dovadă de mai mult tact, pentru că face multe reproșuri la cald, iar jucătorii, nervoși, reacționează la rândul lor. Trebuie să conștientizeze că toți vor să joace cât mai bine și trag la aceeași căruță, fără alte interese meschine, iar uneori atât pot aceștia să ofere. Postul de fundaș dreapta este problematic la Craiova, deoarece Dumitraș nu se bucură de încrederea antrenorului, acesta improvizând pe acest post la ultimele partide. În rest, cred că există materie primă de calitate, începând cu Vătăjelu, continuând cu Bancu, Băluță, Măzărache, Rocha și, nu în ultimul rând, cu Manea, senzația din partida cu Viitorul. Nu l-am menționat pe Ivan, deoarece cred că așteptările sunt prea mari de la el în momentul de față și mi se pare un fotbalist care a pierdut puțin contactul cu realitatea. Sper ca Ivan să se trezească și să conștientizeze cât mai are de muncit pentru a ajunge o certitudine. Dacă nu se va produce un scurtcircuit între Mulțescu și vestiar, cred că CS Universitatea Craiova va rămâne între primele trei și, cu un stadion nou pe care să joace în play-off și câteva achiziții în iarnă, se va bate chiar la titlu.

    http://www.digisport.ro/Bloguri/Ionu...luta/Tridentul


    ionut anghelache fara ochelari de cal.
    Last edited by lordliv; 4th September 2016 at 18:50.

  11. #32
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0

  12. #33
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Daca adevarata Universitatea implineste 68 de ani (practic cit o oaie de aici de pe OLS), atunci CSUC cind merge la gradinita ?
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  13. #34
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    de gustibus non est disputandum!

    cum spuneam "adevarata universitatea craiova" este una singura.ca s-au facut fel de fel de firme care au incorporat acest nume este normal in economia noastra de mahala.
    cu scopul de a scapa de datorii.bodu a dus acest fenomen la nivel de arta!
    asa au procedat si departamentalele.

    in craiova au mai ramas putini care mai cred in "adevarul" mititelului.
    mititelu a fost doar o unealta de-a militianului staicu.

    si peluza sud este doritoare de fotbal,asa ca...
    asteptam spectacol pe noul oblemenco

    ps.succes mititelului in lupta cu jigodiile fotbalui romanesc,dragomir si mircea sandu!

  14. #35
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Totusi, era a booveanului echipa aia care m-a facut fericit cu adevarat ultima oara. Aia cu fratii Costea care injunghiau Cfr, Dinamo si Rapid "back to back" cum ar spune americanii. Sigur, cheliosul a fost fortat sa trinteasca 2 meciuri, ca sa nu luam locul oilor in Europa, dar macar mi-a ramas inca vie bucuria de dinainte.

  15. #36
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    chiar daca nu am luat niciun trofeu in perioada mititelului, am trait destule satisfactii.victoria cu dinamo,2-0, a fost una dintre ele.dar prea putine fata de asteptari...
    atunci cele 2 peluze,ca si tribuna a 2-a au oferit un spectacol de neuitat.
    au avut ce invata departamentalii de la noi.
    dar sfarsitul acelui campionat a fost apoteotic.acel meci noncombat cu vasluiul

    daca nu aparea aceasta noua universitate ( totusi veche) pustii craiovei erau in gura cu echipa de langa cimitir.
    asa nu se pierde spiritul.

    si talentele zonei erau preluate de dusmanii din bucuresti.gratis.
    si acum insa am pierdut cativa tineri talentati.vom discuta de ei.

    ps.l-am aparat pe mititel pana in panzele albe.dar trebuie inteles ca reprezinta trecutul.( din pacate, intunecat si intortocheat al univesitatii craiova )


    dar nici actualul patronat nu prea intelegea fenomenul fotbalistic.
    stii ca geolgau,pe langa ivan il adusese si pe puscas? ( ala de la arsenal)
    nu l-a vrut insa felix grigore.
    exact ca si cu manea ( ala de la chelsea sau limassol),ala luat de hagi dupa ce l-am refuzat noi.
    l-am avut in mana si pe boldrin,l-a vrut sorinacio,dar rotaru la indemnul marelui linkar nu l-a vrut.

  16. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Puscas e la inter.

  17. #38
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    A fost typo

  18. #39
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    E la inter inainte sa apara craiova in forma actuala. Din 2012.
    Dragomir e la arsenal.

  19. #40
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Puscas e la inter.
    puscas parca a fost la liberty oradea.

    este vorba de vlad dragomir.sry.o inadvertenta promt speculata.
    si a fost si andone la un moment dat propus.
    tot de scouterul gheorghita geolgau.
    dar felix prefera mercenari gen curelea,ferfelea,varga sau dananaie...sau dananae


    ps.asa reivane,tine aproape! studiaza textele.
    fa trafic,ca de aia te-a votat gasca mariusului.
    Last edited by lordliv; 6th September 2016 at 18:27.

  20. #41
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0

    aparu si fan club soros-ciolos.
    sau ciolos-soros?

  21. #42
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    S-a facut schița contractului pay per view pt oltenii interesati?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •