View Poll Results: Cine va castiga campionatul?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Angers SCO

    0 0%
  • SC Bastia

    0 0%
  • SM Caen

    0 0%
  • Dijon FCO

    1 5.88%
  • EA Guingamp

    0 0%
  • FC Lorient

    0 0%
  • FC Metz

    0 0%
  • AS Nancy-Lorraine

    0 0%
  • FC Nantes

    0 0%
  • Lille OSC

    0 0%
  • OGC Nice

    4 23.53%
  • Olympique lyonnais

    2 11.76%
  • AS Monaco FC

    4 23.53%
  • Girondins de Bordeaux

    1 5.88%
  • Paris Saint-Germain

    5 29.41%
  • Olympique de Marseille

    0 0%
  • Montpellier HSC

    0 0%
  • Stade rennais

    0 0%
  • Toulouse FC

    0 0%
  • AS Saint-Étienne

    0 0%
Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 448

Thread: Ligue 1 2016/2017

  1. #64
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Recital Thiago Mortul

    Sa ii cautati piciorul dupa meci, in coltul ala de teren unde l-a ingropat

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Unde e problema ?
    Echipa e identica ca anul trecut fara Zlatan.
    Unai ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    N-am vazut meciul, dar cu asa rezultate poate incepe si lumea sa-l aprecieze mai mult pe David Luiz. Nu ia PSG atatea goluri fiindca nu merge atacul fara Zlatan. Bine, o fi vorba si de antrenor aici, dar totusi n-a venit nimeni pe lume sa antreneze echipa.

    Eu unul nu inteleg campania asta (inexistenta) de achizitii a lui PSG. Ti-au plecat 2 oameni de baza si n-a venit practic nimeni. Poate ca exagerez, dar la cum se prezinta lucrurile in acest moment, nu m-ar mira sa rateze titlul.

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Unai va castiga LE ... am zis
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    N-am vazut meciul, dar cu asa rezultate poate incepe si lumea sa-l aprecieze mai mult pe David Luiz. Nu ia PSG atatea goluri fiindca nu merge atacul fara Zlatan. Bine, o fi vorba si de antrenor aici, dar totusi n-a venit nimeni pe lume sa antreneze echipa.

    Eu unul nu inteleg campania asta (inexistenta) de achizitii a lui PSG. Ti-au plecat 2 oameni de baza si n-a venit practic nimeni. Poate ca exagerez, dar la cum se prezinta lucrurile in acest moment, nu m-ar mira sa rateze titlul.
    cum nimeni ? au venit Jese Rodriguez , Ben Arfa si Krychowiak care sa umple golurile lasate
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #69
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Am zis ,,practic" nimeni. Jese, Ben Arfa, jucatori ofensivi, ti se par ca se ridica la nivelul lui Ibra ? Si nici macar nu joaca pe postul lui Ibra. Si nici Krychowiak (in ceea ce-l priveste pe David Luiz) Probabil s-a vrut sa se dea mai mult credit celor care erau deja la club. Uite ca nu merge treaba si ar fi trebuit sa se astepte la asta.

  7. #70
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    A fost si o schimbare de antrenor..sigur nu se ridica la nivelul lui Ibra ; seicii au cheltuit mai putini bani decat de obicei . Dar pe cine sa aduci in locul lui Ibra ?? pe Neymar???
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #71
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Balotteli 4 goluri la Nice , 2 cu OM , 2 cu Monaco !!! Capriciosul atacant pare sa isi fi gasit pofta de joc si de gol!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #72
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    A fost si o schimbare de antrenor..sigur nu se ridica la nivelul lui Ibra ; seicii au cheltuit mai putini bani decat de obicei . Dar pe cine sa aduci in locul lui Ibra ?? pe Neymar???
    Aaaaa, da ? Sigur, ca fan Barca, nu-mi doresc asta, dar avand in vedere forta financiara a acestui club... Un Benzema ceva tot trebuie sa cumperi.

  10. #73
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Singurul antrenor care poate face treaba la pretentiile PSG este Simeone.

    Transferurile sunt pur sentimentale gen Ben Arfa daca vrei sa ajungi in finala de Ch.Leag. nu ajungi cu magrebieni la timona,poate sa vina si Benzema sa fie cireasa de pe tort.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #74
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Doar Simeone ? Te referi la antrenori care oarecum sunt pe picior de plecare sau cum ? Crezi ca un Klopp sau Mourinho nu s-ar descurca ?

    Benzema chiar e bun. Nu e vreun Messi sau Ronaldo, nici macar vreun Suarez sau Lewandowski, dar e pe acolo, printre cei mai buni.

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Monaco powa!
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Unde e problema ?
    Echipa e identica ca anul trecut fara Zlatan.
    Pai acolo e problema mai omule, nu-ti dai seama de o mie de ori deja!?
    Ca in locu lui ai gunoiu ala imputit care da 4 intr-o repriza cand nu conteaza, insa cand e 0-0 sau 1-1 (cu noi si chiar meciu asta la 0-0) si meciul greu de arde la buza, e retardat complet, moarte cerebrala, are atata luciditate cata a uitat Sanogogoman ala de-a jucat la noi o perioada si eu din start am zis ca-i carpa, dar forumul si tweeter-ul vuia de talentul magnific c-a facut nu stiu ce-ntr-un amical!

    Asta nu-nseamna ca antrenoru nu e praf, sa nu ma intelegi gresit. Daca ar fi de ceva treaba, ar tine pe banca catastrofa aia nucleara!
    Wenger de exemplu il tine pe Giroud, absolut justificat, si am zis-o de o mie de ori Cavani nu e cu absolut dar absolut nimic mai presus.
    Last edited by Johnny D; 25th September 2016 at 00:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    De asta PSG ia aproape cate 1 gol pe meci ? Ca nu merge atacul ?

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Pai clar, noi nu mai dadeam gol in veci daca facea rahatu ala 2-0, si pe astia etapa asta-i snopeau de n-aveau noroc daca deschidea scoru.
    Este o relatie directa si neschimbabila intre compartimente, si mai ales pe baza mentala, cu cat un compartiment joaca mai bine, cu atat ofera un respiro altui compartiment si acesta isi poate conserva mai bine energia si ataca mai incolo cand va veni vremea lui un joc mult mai bun.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai clar, noi nu mai dadeam gol in veci daca facea rahatu ala 2-0
    cel putin recunosti ca Arsenal n-ar fi castigat acea finala de la Istanbul

    La fel de bine pot sa-ti spun ca daca atacul merge f bine si echipa marcheaza, exista pericolul ca jucatorii din defensiva sa se relaxeze si sa inceapa sa o comita. Plus ca daca x rateaza, nu inseamna automat ca echipa n-are si posesia (fapt ce ar permite defensivei sa-si mai traga din suflu). Sunt si nu prea de acord cu tine. E si o problema la aparare, fie ca vb de plecarea lui David Luiz, de antrenorul care nu stie sa lucreze cu ei sau de faptul ca jucatorii din lot efectiv nu sunt in forma (sau nu se mai ridica la nivelul asteptarilor).

    Ibra marca, ok, si cat o fi tinut el de minge, PSG nu avea posesie (doar) datorita lui. Nu cred ca acum Thiago Silva alearga mai mult ca nu mai este Ibra in atac.

  16. #79
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Mourinho este pe finalul apogeului lui,Klopp ar avea posibilitatea unde este sa ajunga in finala de Ch.Leag. si sa o castige.
    Simeone era mai usor de luat de unde este si esti sigur ca stie sa aduca o echipa intr-o finala.

    Unai nu imi pare mai capabil ca fostii antrenori,la Sevilla a beneficiat de un lot de jucatori foarte obedienti ,la PSG o sa aiba probleme
    cu jucatorii vedeta nu era rau MirceaLucescu din punctul asta de vedere.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #80
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Daca mai aud numele lu muce pe langa fotbalul vestic bag cutitu.

  18. #81
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Mourinho este pe finalul apogeului lui,Klopp ar avea posibilitatea unde este sa ajunga in finala de Ch.Leag. si sa o castige.
    Simeone era mai usor de luat de unde este si esti sigur ca stie sa aduca o echipa intr-o finala.
    Te cam grabesti cu Mourinho... Ferguson cred ca a luat ultimul titlu cu United pe la 70 de ani. Aragonez campion european cu Spania tot pe acolo. Heynckes ? Capello pe la 65 antrena nationala Angliei.
    Iar Klopp e doar cu 4 ani mai tanar decat Jose. Ancelotti e putin mai batran decat Mourinho si vad ca o duce binisor si acum.

    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Daca mai aud numele lu muce pe langa fotbalul vestic bag cutitu.

    Nu esti singurul

  19. #82
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    lille locul 20...marseille cred ca se salveaza anul asta...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #83
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Pana la urma Marseille a inghegat o echipa corecta asa din mizerie. Apoi anuntul cu americanul nou proprietar cu bani multi ii motiveaza pe jucatori deci joaca acolo cu ambitie. Valoare cam medie dar cred ca rezultate vor fi peste ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #84
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Apoi anuntul cu americanul nou proprietar cu bani multi ii motiveaza pe jucatori deci joaca acolo cu ambitie. Valoare cam medie dar cred ca rezultate vor fi peste ...
    Zici ca ai descris situatia de la Milan

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •