Page 4 of 25 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 510

Thread: Europene 2016 - Berna

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Si solul Catalinei https://www.youtube.com/watch?v=MqFkcQEoKFc

    Mult mai bine aici

  2. #65
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Ce se intampla cu Zarzu si cu semi-ratarile pe banda rulanta?

  3. #66
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  4. #67
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Ce se intampla cu Zarzu si cu semi-ratarile pe banda rulanta?
    Cam ce se intampla cu toate cand ajung la lotul de senioare ... in ultimii ani toate junioarele au regresat dupa ce s-au mutat la Izvorani. Holbura si Butuc nu au petrecut suficient timp la Izvorani ... si se vede. Numai aia care trebuie sa vada nu vad.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by magicgym View Post
    Cam ce se intampla cu toate cand ajung la lotul de senioare ... in ultimii ani toate junioarele au regresat dupa ce s-au mutat la Izvorani. Holbura si Butuc nu au petrecut suficient timp la Izvorani ... si se vede. Numai aia care trebuie sa vada nu vad.
    De Butuc nu stiu, dar Holbura a fost printre cele care nu au fost selectate la Izvorani, ca si Vulcan parca. Norocul lor pana la urma, al ca au putut sa mai progreseze.

  6. #69
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Izvorani e ca un fel de gaura neagra .... care ajunge acolo, dispare imediat din peisaj. Sunt curioasa cum se prezinta senioarele care se antreneaza la Deva. Stie cineva?

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by magicgym View Post
    Izvorani e ca un fel de gaura neagra .... care ajunge acolo, dispare imediat din peisaj. Sunt curioasa cum se prezinta senioarele care se antreneaza la Deva. Stie cineva?
    Am citit un interviu cu Forminte la un moment dat, spunea ca au fost trimise în speranță ca se gaseste la Deva un buton pe care sa se apese pentru a le readuce unde trebuie, dar nu l-au gasit.

  8. #71
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Pai daca toti antrenorii au acelasi comportament evident ca nu se gaseste butonul lol.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  9. #72
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    In orice echipa sunt persoane care nu isi doresc la fel de mult ca altele sa fie campioane sau nu sunt dispuse sa depuna un efort considerabil, dar mi-e greu sa cred ca dupa Larisa si Diana, din cate junioare aratau promitator, chiar nici una nu si-a dorit sa evolueze ca senioara. Nu e posibil asa ceva.

  10. #73
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Coborire noua de la barna de catre Jurkowsa-Kowalska, de valoare G: click here.

  11. #74
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Da, asta e partea cea mai trista. Ca nimeni dupa Larisa si Diana nu a mai iesit in fata. Oricine. Cineva care sa ia niste medalii macar la cupe mondiale si la europene. Cu exercitii competitive si spirit de concurs.
    Munteanu s-a pierdut inexplicabil pentru mine... mare semn de intrebare e titlul ei de campioana europeana la barna... cum e posibil ca medalia aia sa nu te motiveze si sa nu iti confirme un anumit nivel si statut nu stiu...

  12. #75
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Noi toti ne dorim ca gimnastele sa progreseze, dar poate atata pot. Unele sunt in regres fata de perioada junioratului dar au trecut prin pubertate, au avut accidentari. Am vrea sa fie de valoarea Larisei, dar din pacate poate nu sunt la fel de talentate ca Larisa ( care este din generatia lor) si poate nici nu-si doresc atat de mult. Andreea M. parea ca ar fi la fel de talentata ca Larisa dar ceva s-a intamplat cu ea din 2014. Imi amintesc ca anul trecut in timpul europenelor a spus Alina Alexoi ca Andreea s-a antrenat la barna si apoi a refuzat sa se antreneze la sol in sala de concurs si a fost trimisa la autocar. Cam aceasta ar fi atitudinea unor gimnaste comparativ cu Larisa si Catalina. Iar sistemul acesta al nostru de a lucra cu niste antrenori la club, apoi la lotul de junioare cu altii si la senioare cu altii, nu este potrivit pentru toate gimnastele.

  13. #76
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Da, Larisa e mai talentata decat restul, dar de ce in lotul Romaniei totul se bazeaza pe talentul gimnastelor?Unde e talentul antrenorilor? De ce elementele predate sunt limitate?
    Oare e coincidenta ca la paralele stam cel mai prost, care e cel mai tehnic aparat?
    Chiar asa la noi nici o gimnasta nu poate dublu apel?Ca , din cate am observat, gimnastele cu mai putina forta fac acest element.La noi? Ce sa mai spun de piruete pe barna si sol....
    Hai sa ii vad ce fac pe codul nou la sol unde nu mai merge sa faci o danilova de umplutura la sol, trebuie element pe inainte in diagonala...
    PS Si Larisa cu tot talentul ei nu are medalie individuala mondiala la barna...oare de ce?
    Last edited by Ada24; 3rd June 2016 at 00:14.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  14. #77
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marty R. View Post
    Coborire noua de la barna de catre Jurkowsa-Kowalska, de valoare G: click here.
    Frumoasa coborare, dar defectuos executata. Bine ca are inca picioarele intregi!

  15. #78
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Da, Larisa e mai talentata decat restul, dar de ce in lotul Romaniei totul se bazeaza pe talentul gimnastelor?Unde e talentul antrenorilor? De ce elementele predate sunt limitate?
    Oare e coincidenta ca la paralele stam cel mai prost, care e cel mai tehnic aparat?
    Chiar asa la noi nici o gimnasta nu poate dublu apel?Ca , din cate am observat, gimnastele cu mai putina forta fac acest element.La noi? Ce sa mai spun de piruete pe barna si sol....
    Hai sa ii vad ce fac pe codul nou la sol unde nu mai merge sa faci o danilova de umplutura la sol, trebuie element pe inainte in diagonala...
    PS Si Larisa cu tot talentul ei nu are medalie individuala mondiala la barna...oare de ce?
    In afara Oanei Ban a mai facut alta gimnasta element inainte la sol? Acestia sunt antrenorii, cu acestia mergem inainte.

  16. #79
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aurb View Post
    In afara Oanei Ban a mai facut alta gimnasta element inainte la sol? Acestia sunt antrenorii, cu acestia mergem inainte.
    Eu vad ca mergem mai mult inapoi decat inainte.
    Si sa puna mana sa invete alte elemente! Cum pot antrenorii din alte tari?
    Problema lor e ca nu isi vad vina, e altcineva de vina deci ei nu vad de ce ar lucra la ei.
    IMO asta e mult mai grav decat "nu vreau", prea multa aroganta.
    Tot arata trecutul pentru a-si arata valoarea, dar f multe din acele exercitii acum nici nu s-ar califica in finale , nici perfect executate...nu cred ca e cazul sa dau exemple...sa fim serioasi cand Korkina trecea de pe bara de jos pe cea de sus cu element acum de valoare E(0.5) noi treceam cu picioarele, acum -0.3 ...
    asa ca...

    Edit-Desigur atunci acele elemente/exercitii erau ok, problema e ca , intre timp, codul a evoluat , ei nu.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  17. #80
    incepator
    Join Date
    May 2016
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Felicitari Catalinei! Sper ca in finale sa mearga si mai bine! Sper sa castige o medalie de aur.

    Echipa a mers mai bine decat ma asteptam dupa Rio. Imi pare rau pentru barna. Totusi, noi avem o mare traditie la acest aparat.

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Eu nu cred in povesti de genul ca unele fete nu trag pentru ca de fapt nu se simt motivate in a obtine titluri mondiale sau continentale, sau atita pot ele. Cine le tine cu forta in 2016?
    Cum sa stai atita timp in lotul olimpic si sa nu iti doresti sa ajungi sus in conditiile in care stii ca daca nu ai titluri nu te califici pentru renta viagera? Adica dupa Larisa nu a mai aparut nimeni?
    Din 20 de fete de la Izvorani se gaseau macar 3 Diane daca nu o Larisa. Se putea dar nu s-a stiut cum sa finiseze macar aceste 3 Diane.

    Eu cred ca valoarea antrenorilor este slaba. Sint slabi si debusolati. Nu au solutii sa antreneze intr-un climat normal. Da e greu cu adolescentii in ziua de azi asa e, dar de la antrenori si federali pleaca totul. Da parte din acesti antrenori scoteau medalii dar le scoteau cu multe palme si injurii in trecut din pacate.

  19. #82
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    senioarele de la deva muntean si stanila cred ca se cam retrag iridon din cite am inteles ea se antreneaza dar are niste probleme la cot mai vechi ne tratate la izvorani dar lucreaza atit cit poate,dece nu sa afirmat nici o fata din cele 20eu tind sa cred ca nu sa vrut din partea antrenorilor,

  20. #83
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    antrenori au vrut sa scoata niste vedete care poate ele nu isi doreau si a demoralzat pe unele care poate chiar isi doreau asta e mentalitatea la noi

  21. #84
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Musty is alive https://www.youtube.com/watch?v=1rERqJFAeRo Ma gandesc ca ar cam fi ultimul european pentru ea asa ca incerc sa ma bucur cat mai pot de gimnastica ei. Sigur, ar fi frumos sa vina la Cluj....
    Cred ca in lipsa presiunii fetele s-au descurcat onorabil ieri. Maria Holbura are asa o determinare. Sper sa mearga toate fara ratare maine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •