View Poll Results: Care va fi rezultatul?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • Franta

    15 50.00%
  • Egalitate

    10 33.33%
  • Romania

    5 16.67%
Page 3 of 25 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 510

Thread: Franta - ROMANIA 2-1

  1. #43
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0


    Asa e, boss )

  2. #44
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    ba, ca sa stiti, daca iesim din grupe dam de germania sau anglia cel mai probabil.
    Terminam pe 2 si dam peste Polonia

  3. #45
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    @Julio
    Mii se pare amuzant cum vede el problema legata de fotbal, si anume pupatul icoanelor si dat acatiste de parca dumnezeu exista numai pentru el... E si o oarecare forma de egoism sa crezi asta, adversarii nu se roaga si ei la al barbos? sau poate o conta numarul de icoane pupate, de acolo si arsenalul de icoane.

    Legat de sansele acordate. Nici nu imi pasa de meciul cu Franta, de asta zic 99% si cred ca asta e un procent destul de realist, pana la urma 1% sanse avem sa castigam turenul deci... Cred ca am mai spus-o pe undeva, Euro pentru noi incepe dupa meciul de deschidere.

  4. #46
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    o mica sansa ar fi,presiunea publicului s-ar putea sa nu fie atat de mare intrucat am inteles ca francezii au intrat in Ramadan...
    parca-i aud strigand in tribune "allez les verts" cu voci din ce in ce mai slabe,principalu-i sa trecem de primul sfert de ora fara gol primit...
    granita la Orsova!

  5. #47
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Primul sfert....
    Da' cu celelalte CINCI e ok? N-avem stres?
    elidamag.ro

  6. #48
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Credeti ca se vor intampla atentate la meciul de deschidere, asa cum ne tot avertizeaza francezii si englezii? Si nu numai la acest meci? Alaltaieri au prins in Ucraina pe unul cu enspe kile de TNT care vroaia sa eplodeze mai multe stadioanel din Franta....
    Ceva-cea tot a fost daca bat ei apa-n piua in ultima luna -sau vor doar sa ne sperie, asa aiurea?
    Iti garantez 100% ca nu vor fi atentate la meciul de deschidere, si 99,99% pe nici un stadion la CE. Securitatea este mai mult decat suficienta pentru asta. Riscul e mai degraba in tarcurile suporterilor de prin diverse orase.

  7. #49
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Nu va faceti iluzii, iesim pe 4 lejer.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  8. #50
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    vIVE la uniunea statelor africane !!!

  9. #51
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Gameiro e favoritul meu.
    Care stiti, joaca?
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  10. #52
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Gameiro nu e in lista de 23
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #53
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    beleafer

  12. #54
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    daca pierdem va fi la un gol, nu cred ca relatiile de joc sunt prea inchegate intre francezi avand in vedere ca nu au mai avut un meci competitional de 2 ani, au jucatori care pot face diferenta prin executii(lov libere, suturi de la distanta)

    pentru locul 3 e importanta si diferenta la care pierdem

  13. #55
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    In Franta e greva

    Maine doar 10% din trenurile regionale care sunt pe traseu Stade de France vor circula. Vai de lume care se duce la stadion
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #56
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Iar v-au dat astia interzis la croissante?

  15. #57
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    e bine,mai ramane sa negociati cu africanii sa se abtina in perioada asta de la mancat capete de oameni,ca pica greu la stomac...la diplomatie sunteti primii,n-am ce zice
    vreun alb in echipa aveti?
    nu ca as fi rasist,decat intreb
    Vezi ca voi aveti deja pe Boateng, Sane si Rudiger. Nu vorbesc de turci
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #58
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Rüdiger s-a accidentat grav,si a fost in locuit de Jonathan Tah.Megamasivul Tah.Am exact 10 ani mai multi decat el.


  17. #59
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Jonathan Tah.
    Alt negru
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #60
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In Franta e greva

    Maine doar 10% din trenurile regionale care sunt pe traseu Stade de France vor circula. Vai de lume care se duce la stadion
    a aratat si la noi la TV ca nu se strang gunoaiele in Paris
    beleafer

  19. #61
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    @Julio
    Mii se pare amuzant cum vede el problema legata de fotbal, si anume pupatul icoanelor si dat acatiste de parca dumnezeu exista numai pentru el... E si o oarecare forma de egoism sa crezi asta, adversarii nu se roaga si ei la al barbos? sau poate o conta numarul de icoane pupate, de acolo si arsenalul de icoane.

    .

    cateva idei de discutat:

    Complet de acord cu ce zici tu aici.Insa,nu ti se pare ciudat daca nu il vedeai pe Puiu Iordanescu credincios?E intrr-adevar ridicol,pe alocuri jenant.

    Dar intr-un fel se intelege,are si dupa nume totul predestinat.Intr-o oarecare masura,un om ca el credincios care incearca sa comunice cu Al Mare nu cred ca o face in mod egoist.Multi o fac..desigur fara pupat moaste sau iconite.

    Cred mai degraba ca o face in mod terapeutic,comunica asa,sau ...isi manifesteaza astfel de iesiri religioase patologice ,psihice,ca sa nu dea in patologii psihotice manice.

    Intr-un fel,se elibereaza de stres pupand iconitele acelea ,deci,se calmeaza.Cred ca l-am analizat bine pe Puiu aici.Si sincer,il consider un profesor bun de fotbal,cu toata nevroza asta ultracredincioasa.

    dar...

    Cred totusi ...ca,mai bine mergi la psiholog decat sa faci asta,dar hei,asta e alegerea lui sa fie asa...plus ca-i batran,nu il mai schimbi in veci.Atat timp cat nu ii afecteaza judecata asupra meseriei lui (doar l-a convocat pe Mutu,mort de de beat si de drogat,fugit din cantonamentul lui Chelsea in 2004,cu Macedonia,si ala dadu golul 2 impotriva Macdedoniei..si imi amintesc f ff ff bine asta)

    Astept raspunsul tau your turn

  20. #62
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Tim, distracție plăcută.
    Lasă meciurile și distrează-te! Meciurile îți vor crea numai nervi.
    timache tocmai a trecut cu 185kmh de Viena; in vro 3-4 ceasuri e la Saint Denis
    Daca in tribune vedeti un tanar cu un poster cu un mesaje de genul "7.4 milioane voturi furate" el e.
    beleafer

  21. #63
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Nici macar nu e sigur ca va juca Chiriches.Ne bazam pe 3 lucuri concrete:

    - aparare.

    - distrugerea jocului adversaurlui

    - surprinderea adversarului

    Nu uita,Puiu iordanescu e vulpe batrana,nu il subestima ca e batran si credincios.Poate face ceva.In orice caz,sunt convins ca nu ne vom preda,toate duelurile cu ei in ultimii 20 de ani au fost bune,in niciunul nu am pierdut rau.Ei joaca acasa,noi nu avem de pierdut,stresul,presiunea va fi la ei,noi nu vom fi incarcati asa cum vor fi ei,pe ei e toata lumea,la ei se uiat toti,nu la noi.E clar ca daca unu clacheaza ce poate iesi.Cine a jucat fotbal,tie ce inseamna asta.
    Chirichiri joaca. Sper sa fie rezervat cu iesirile cu mingea la picior pt ca 3/4 fundasi pe care-i avem nu se gandesc de doua ori cand vine de urcat in atac. Eu zic ca meciul se decide pe flancul stang al apararii noastre / al atacului francezilor. Daca apuca Sagna sa bage centrari, o muscam, ca ai nostrii fundasi centrali sunt cu 8-10 cm mai scunzi decat Giroud.
    Asa, eu zic ca stam bine, mai putin prezenta lui Popica; cred ca Chipciu ar fi fost o prezenta mult mai benefica pe flancul drept. In fata se pare ca Iordanescu l-a avut tot timpul in gand pe Fl. Andone in formula cu un atacant. E si normal, zic eu. E peste Keseru si Alibec ca si viteza, agresivitate, forma. O evolutie buna il poate aduce la o echipa de top din Spania dupa Europene.
    Stanciu trebuie sa joace cu tupeu pentru ca are o pereche de mijlocasi defensivi in spate experimentati si foarte atenti.
    Baietii nu au de ce sa nu dea tot ce e mai bun din ei. Rat si Sapunaru sunt liberi de contract si banuiesc ca ar vrea sa impuste un contract bunicel. Popica, Torje trebuie sa demonstreze ca sunt ceva mai mult decat niste strumfi care alearga dupa o minge; Stancu si Chipciu au ajuns la o maturitate; Stanciu, Andone, Alibec .... no comment, astia trebuie sa demonstreze ca sunt fotbalisti, nu jucatori de fotbal, cum zice Lupu
    Mai sunt baietii de umplutura care nu creaza probleme: Keseru, Hoban, Pitilii, Grigore, Gaman, Prepelita, Matel, Moti. Ei trebuie sa dea 200% pe teren pt ca, din punctul meu de vedere, fac parte din categoria mai sus-mentionata de Lupu si e un privilegiu pentru ei sa apere culorile Romaniei.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •