Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 396

Thread: Daca nu acum, atunci cine?

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ai avut bine. Dar intrebarea mea e, cate meciuri ai avut si cate ti-o iesit din ele?
    Io am avut vreo 10 si nu mi-p iesit decat distrusu de Agut care a revenit in primu set de la 3-1 40-0, 3 mingi de dublu break si tot s-a kkt pe el in tiebreak, acolo practic s-a decis meciul si la mingea lui de break din decisiv pe care n-a convertit-o. Mahut l-a pedepsit la prima ocazie, are darul asta daca te caci pe tine, cand ii vine randul sa te-ndoaie.

    Daca ai cote in medie peste 1.60, de la 9 meciuri in sus e bine sa pui cu o pierzare, sau chiar cu doua! Mare lucru insa de vei pierde doar un meci, macar la doua sa-ti scoti banii!
    Am jucat si asa mai demult dar nu-mi mai place, pentru ca ia prea mult timp sa-mi fac biletele, sa caut cote bune multe cu sanse bune de reusita si n-am timp sa ma ocup de pariuri ca inainte.
    Asa ca ma rezum la tipul de pariu pe cota mica dar certete mare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Apropo, daca Agut convertea mingea aia de break din decisiv, nu-ti mai iesea +4.5 ala!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eram convins ca nu mai iese handicapul dupa ce a supt-o in gaoz asa drastic, in setul 2. Restul a fost bonus, surpriza totala sa duca meciul pana la final. Joc in jur de 10 meciuri pe zi, dar single. Strict pe ziua de ieri, sunt in pierdere. Overall, am reusit sa nu mai dau pe la agentie decat de vreo 3-4 ori in ultima luna, cu pierderi minime Incerc sa ma obisnuiesc cu online-ul din nou. Simt ca pot juca mai inteligent, cu arici la buzunar; deocamdata doar simt

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De ce creste cota pe West Ham? Ce sa faca Ninel cu basitii aia, sa le schimbe sangele inainte de meci? Uite un meci de 2 solist, oricata ratiune ai avea

    LE. Mdea, joaca fara vreo 3-4 jucatori. Cred ca se pisa pe ei si asa
    Last edited by Capitanu.Burcea; 18th August 2016 at 14:12.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Daca ai pierdut inseamana ca nu ti-au iesit nici jumate din meciuri, de ti-ar iesi 6/10 macar ti-ai scoate banii. De aia nu joc eu asa!
    La cum joci tu, mai bine te apuci si joci live pe net, dar... e periculos sa nu te mai poti opri din castig pana le castigi tot caselor de pariuri! Si pericolul asta se cam transforma in 99.99% din cazuri in adevar! De aia nu mai joc io live.

    PS: Eu nu ma risc pe West Ham sa joc la sigur, desi toate ideile asa ar indica.
    Insa West Ham nu e City si nici Astra nu e Steaua, e mai buna!

    Daca e sa ma-ntrebi pe mine eu cred 40% se termina victorie West Ham, 40% egal, 20% bate Astra, nu mi se pare de jucat la 2 solist.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Procentajele sunt useless. Pana nu vezi primul 11 nu poti sa stii. A venit cu lotul bun Bilic? Sau tot cu copiii e ca anul trecut?
    Tomic, Dimitrov si Strycova sunt pariuri bune azi.
    Muzzwrinka

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Impotriva lor vrei sa zici!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Plm, am si zile mai bune de 4 cu 6, dar nu vreau sa alimentez nici in fiecare zi

    Astra nu poate sa stea in ghete in fata unei echipe cu forta fizica a englezilor. Sau, poftim, a danezilor. Nu ma bazez ca ii surclaseaza, dar ii macina, ca bosorogii se vor taia dupa 15-20 minute . Cota e 1.77 la noi, la casa, dar astept echipele probabile. Cert e ca nu joaca Payet si Ayew. Feghouli mi se pare cam basina, nu e prob ca lipseste.

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    La Valencia era scula, la astia nu stiu ce joaca.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    No live, fakãm!

    Ah, asa cate un marcheaza mic, dar nu strategii cu cresteri progresive de miza, ca am dat-o de gard de n luate k...

  11. #32
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Impotriva lor vrei sa zici!
    Pe ei. Nishikori vine cu suruburile desfacute dupa olimpiada, Kerber la fel, iar Wawa nu sta el sa grinduiasca cu bulgarul pe mize mici.
    Muzzwrinka

  12. #33
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu cred ca si lu' Nadal i-a supt chilotul ala din cur toata energia la olimpiada. Nu mere Coric +4.5, copii?

    Idem Anderson cu Murray.

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Pe ei. Nishikori vine cu suruburile desfacute dupa olimpiada, Kerber la fel, iar Wawa nu sta el sa grinduiasca cu bulgarul pe mize mici.
    Crezi tu! Stan a fost extrem de ambitios ieri si de la jumatea meciului incolo a jucat un tenis foarte bun! Dar nu sunt sigur ca va bate, Dimitrov e jucator imprevizibil insa Kerber si Nikishorul sunt foarte previzibili, nu vor lasa nici o sansa adversarilor pe hard!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Eu cred ca si lu' Nadal i-a supt chilotul ala din cur toata energia la olimpiada. Nu mere Coric +4.5, copii?

    Idem Anderson cu Murray.
    Coric e jucator bun dar s-a autolimitat, inainte sa fie jucator de top 50 juca mai agresiv si de aia i-a batut pe Nadal si Murray!
    Acu parca s-a aplatizat, in atare conditii n-are sanse cu Nadal, insa nu stiu daca-l bate rau sau daca-l bate bine!

    Murray e insetat dupa Andersoni, ii viseaza si cu ochii deschizi de cand l-au eliminat la USO, abia asteapta sa le guste sangele proaspat!
    Daca ar fi sa pun H+ la unul din astea doua meciuri, mai degraba as pune la Anderson dar nu e un pariu pe care sa-l recomand impotriva a 2 din cei mai buni jucatori la retur din istoria tenisului.
    Last edited by Johnny D; 18th August 2016 at 14:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ma gandeam strict in conditiile in care olimpiada i-a stors destul de mult pe cei care au jucat pana la final. Sa vedem.

    John, la Krasnodar cu Partizani ai 1.50 la under 3.5. Albanezii sunt spurcati, se vor apara de foame, in transee, fara veleitati si posibilitati ofensive. Rusii cred ca la un 2,3-0 sunt multumiti. Doar prin mizerie absoluta ar da 4, dar la ora asta nu cred. Si uite o cota frumoasa, scoasa din joben cat ai zice peste.

  15. #36
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Crezi tu! Stan a fost extrem de ambitios ieri si de la jumatea meciului incolo a jucat un tenis foarte bun! Dar nu sunt sigur ca va bate, Dimitrov e jucator imprevizibil insa Kerber si Nikishorul sunt foarte previzibili, nu vor lasa nici o sansa adversarilor pe hard!
    Eu imi dau doctoratul in Stan daca vreau
    Cat despre Kerber si Nishikori... vad ca n-am sanse sa te conving, dar numai previzibili nu sunt. Doar uite-te ce infrangeri au anul asta. Oboseala e oboseala. Iar la Kerber e si dezamagire si oboseala. Iar la japonez credeam ca e universal cunoscuta problema lui cu anduranta turneelor consecutive.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Eu cred ca si lu' Nadal i-a supt chilotul ala din cur toata energia la olimpiada. Nu mere Coric +4.5, copii?

    Idem Anderson cu Murray.
    Murray si Nadal sunt mult mai puternici fizic ca cei numiti de mine. La ei nu m-as baga, dar nu m-ar soca sa piarda.
    Muzzwrinka

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Eu imi dau doctoratul in Stan daca vreau
    Cat despre Kerber si Nishikori... vad ca n-am sanse sa te conving, dar numai previzibili nu sunt. Doar uite-te ce infrangeri au anul asta. Oboseala e oboseala. Iar la Kerber e si dezamagire si oboseala. Iar la japonez credeam ca e universal cunoscuta problema lui cu anduranta turneelor consecutive.
    Ai lipsit la lectia de ieri, daca l-ai fi vazut cu cata ambitie fugea dupa smash-urile adversarului, in 2p a reusit sa le scoata si sa intoarca punctul la break-ul din decisiv! Si in rest vorbea singur de nervi, parca era meciul secolului, nu vroia sa-l piarda!

    Nishikori a jucat cu un sergent in forma foarte buna si l-a executat ca pe prosti intr-o ora, imi e greu sa cred ca a obosit dupa un asa antrenament, n-a parut prea obosit in acel meci. Kerber cred ca va fi relaxata, a trecut ceva timp de la dezamagirea aia si pana la urma ea n-a jucat prost acolo, adversarul a fost incredibil de bun.

    Mai e o chestie, Kerber daca ia turneul, trece pe locu 1 mondial! Anu asta se bate acolo!
    Cu Halep daca Simonica noastra e serioasa asa cum imi da impresia in acest final de an! Asalt la Serena!
    Last edited by Johnny D; 18th August 2016 at 14:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Sergentul e calator deja de meserie. Nici sa vrea nu pierdea niponul.
    Cat despre lectia de ieri, a fost mai mult de orgoliu personal decat de orice altceva. E totusi un nume Wawa, nu-si permite sa piarda chiar la Donaldson, desi cam atipise in primul set. Azi o sa doarma pana la capat. Dimitrov e obisnuit sa i se dea cadouri de pe adresa elvetianului.
    Cat despre Kerber, toate bune si frumoase, dar a jucat Montreal semis, a mers la Olympics alta atmosfera, alt teren, a jucat iar full, apoi vine aici, iar caldura, umiditate, teren ceva mai rapid + Strycova care a mai batut-o anul asta. Cam mult, parerea mea.
    Muzzwrinka

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    A batut-o dar pe zgurish, acolo Kerber sta cam prost. Pe restul suprafetelor insa jocul ei e cu totul de alta calitate. Cum ziceam, daca ia titlu, trece pe 1 mondial. Si e genul de turneu pe care nu vrei sa-l ratezi, nu mai sunt multe de genu asta anu asta si mai e totusi juma de an.
    S-a mai jucat pe hard un meci intre ele anu asta tot la un "masters", stii cate game-uri a luat Strutzova?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    E diferenta intre a vrea si a putea. Sansele sa castige turneul aici sunt infime. I know it, you know it. Asta daca n-a gasit vreun supliment care te face imun la oboseala...
    Muzzwrinka

  20. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa luam in considerare ca daca va ploua, servantii vor baga un nr dublu de cartuse si avantajul va fi pe retur. Plm, zic si eu ce am auzit in reclamele alea unibet

    Actually, o sa urmaresc cu interes meciurile unde va bateti cap in cap. Ca sa fiu original, nu as exclude nici posibilitatile Cilic si chiar Johnson. Zic, desi aseara ultimul m-a umplut de respect. Prea multe incasate de la un ***** flambat cum e Benneteau.

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nu sunt sanse egale, eu am cota mica! Poti sa-i dai dreptate lu Garcia daca Tomic si Strutzova iau macar un set fiecare!
    Ultima data cand a jucat cu Kerber pe hard, a luat doar cate un game per set!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •