Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 391

Thread: Fantasy Euro 2016

  1. #43
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ati avut probleme de logare pana acum? pe mine pe pc de o zi ma tine ca nu-i buna parola, cand dau sa o recuperez nu primesc niciun mail. Parola e buna pentru ca pe telefon ma pot loga. Ma rog, fuck it, ma chinui pe telefon daca nu se poate altfel.

  2. #44
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    La mine merge bine.

    Suntem 8 acum: eu, FREEk, JJ, Johnny, Doctorul, Cristy, A. Puscas si Nadalfan.

  3. #45
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    M-am inscris si eu.

  4. #46
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Citeste regulamentul cu atentie

    Baga in echipa jucatorii care evolueaza in primele grupe si tine rezerve jucatori din grupele de la final pentru ca poti face schimbari. De ex, daca unul a jucat luni si nu a facut nimic poti sa-l schimbi cu altul de pe banca. La fel si capitanul.

    Daca nu faci asta, rezervele o sa-ti intre automat daca nu-ti joaca vreun titular.
    ca sa inteleg...

    banuiesc ca punctajul se calculeaza la final de prima etapa, nu la nivel de zi ?

    daca griezman nu inscrie,adica imi aduce 0 puncte, il pot pune pe lewa si mi se pastreaza jucatorul pe care il am in echipa atunci cand se calculeaza, sau cum ca nu mai inteleg.

    ca asa - azi il pun pe griezman imi aduce puncte sa zicem...
    daca maine il scot si-l pun pe muller si imi aduce si el puncte...

    se cumuleaza ce am adunat, sau ptr simplu fapt ca l-am scos pe griezman, se anuleaza punctajul...

    nu inteleg...

    help pls ! multumesc !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #47
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    ca sa inteleg...

    banuiesc ca punctajul se calculeaza la final de prima etapa, nu la nivel de zi ?

    daca griezman nu inscrie,adica imi aduce 0 puncte, il pot pune pe lewa si mi se pastreaza jucatorul pe care il am in echipa atunci cand se calculeaza, sau cum ca nu mai inteleg.

    ca asa - azi il pun pe griezman imi aduce puncte sa zicem...
    daca maine il scot si-l pun pe muller si imi aduce si el puncte...

    se cumuleaza ce am adunat, sau ptr simplu fapt ca l-am scos pe griezman, se anuleaza punctajul...

    nu inteleg...

    help pls ! multumesc !
    Se calculeaza punctaje si partial cred, dar nu e relevant pentru nelamurirea ta.

    De punctat puncteaza doar jucatorii pe care ii ai pe teren (in primul 11). Daca Griezmann nu inscrie, poti sa-l il schimbi cu un jucator care n-a jucat (Muller de exemplu). La fel, daca Griezmann a fost capitan, poti schimba capitanul cu Muller sau altcineva care n-a jucat. Daca l-ai scos pe Griezmann de pe teren dupa ce a jucat, nu-l mai poti baga. Ti se scot punctele lui si vor conta punctele jucatorului pe care l-ai bagat de pe banca pe teren. E posibil doar sa schimbi capitanul daca vrei, dar sa-l tii pe Griezmann pe teren si punctele lui vor conta.

    Sper ca am acoperit toate situatiile.

  6. #48
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Poti sa faci schimbari zilnic, dar e evident ca odata ce ai scos un jucator care a jucat din primul 11, pierzi punctajul lui.

  7. #49
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Da, adica in linii mari:

    Puneti pe banca intai jucatorii care joaca mai la finalul etapei. Gen eu acum il am pe Kozacik ca portar desi nu e principalul meu portar. Dar daca nu scoate un clean sheet, il schimb cu portarul meu principal.

    Jucati cate un capitan in fiecare zi. Gen azi Giroud. Daca Giroud nu face hattrick , il bagi pe Kane apoi. Daca Kane nu face nimic, il bagi apoi pe Muller si tot asa.

    Deadline-ul in fiecare zi e putin inainte de inceperea meciului. Daca sunteti prin zona cand se anunta echipele (in general cu o ora mai devreme), poti sa astepti pana atunci sa faci eventuale modificari.

    Alta chestie, am inteles ca astia de la uefa nu prea sunt seriosi cu site-ul. Maine e probabil sa pice au zis unii. E bine sa ai echipa facuta cu cateva ore mai devreme in caz ca inainte de deadline nu o sa mearga.

  8. #50
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    E primul fantasy la care particip, din ce am citit si eu pe ici pe colo astia de la Uefa cu Euro au niste reguli destul de ambigue fata de PL de exemplu.

    Apreciez ca ne explicati, it helps .

  9. #51
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Da, asta cu schimbarile e diferit. In principiu nu agreez pentru ca face jocul mai usor si cere mai multa implicare zi de zi (desi aici nu am o problema; mereu sunt pe net).

    In FPL, marea frustrare e cand lasi un jucator cu multe puncte pe banca sau alegi capitanul gresit Din moment ce ai o sansa sa-ti faci echipa, se intampla foarte des. Aici practic poti sa joci toti jucatorii si sa-i pastrezi pe cei mai buni pe teren. La fel pt capitani.

  10. #52
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Multi useri ca mine, nefamiliarizati. S-au gandit sa le faca viata mai usoara


    Eu inca nu am terminat de alcatuit echipa sa nu uit si sa raman cu ce am acum ca am belit-o. A si mi-a mers sa ma loghez Haleluia.

  11. #53
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    am citit si eu regulile si m-am inscris ligii OLS.

    let the party begin !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Jucati cate un capitan in fiecare zi. Gen azi Giroud. Daca Giroud nu face hattrick
    Pai daca Giroud da hat-trick cu noi, capitan ramane in toate meciurile din grupa, termina cu minim 10 goluri meciurile!

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    In FPL, marea frustrare e cand lasi un jucator cu multe puncte pe banca sau alegi capitanul gresit Din moment ce ai o sansa sa-ti faci echipa, se intampla foarte des. Aici practic poti sa joci toti jucatorii si sa-i pastrezi pe cei mai buni pe teren. La fel pt capitani.
    Eu n-am astfel de griji, am un prim 11 traznet si niste rezerve de care n-a auzit nici cei care-l stimeaza pe Vardy!
    De fapt la mine e clar, eu nici la FIFA cand joc de exemplu nu joc niciodata cu al 2-lea portar pe banca, o singura data din 10 mii de meciuri mi s-a intamplat sa ia portaru rosu si niciodata sa se accidenteze, asa ca nu prea conteaza; dupa mine de s-ar fi putut incepe doar cu 11/15 sa nu aleg nimic pe banca dar sa pot folosi toti banii pentru titulari, asa as fi facut!

    PS: Li s-a futut site-ul, s-au dat peste cap si orele de trasnfer, deja mai avem 5 zile si echipele, nu mai avem jucatori in ele!
    Last edited by Johnny D; 10th June 2016 at 09:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #55
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,461
    Reputatie
    1
    Salutare baieti!
    Am revenit! M-am inscris si eu la Fantasy 2016!

  14. #56
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Si inca trei incerti la limita schimbati inaintea startului...

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Salutare baieti!
    Am revenit! M-am inscris si eu la Fantasy 2016!
    Bine-ai venit! Sa fie intr-un antiItalia bun!
    Mi-am luat si eu un taran italian pe linia de fund, de ce sa nu recunosc, la atata is buni si astia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Si inca trei incerti la limita schimbati inaintea startului...
    Ce echipa ai? Se pare ca tu blestemi jucatorii cu accidentari.

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Eddy, deci ai dreptu sa faci schimbari intr-o etapa, sa scoti si sa bagi jucatori de pe banca cati vrei nu?
    Etapa asta nu mai ai voie sa-i repui in echipa, dar de meciul urmator te lasa sa-i rebagi in echipa pe cel care l-ai scos?
    Ma refer etapa 2, cand joaca Franta si Romania iar? Sau orice echipa care joaca al 2-lea meci, doar ca prima dintre toate!
    Sa nu ma trezesc ca mi l-am scos si nu mai pot sa-l bag pana cand se termina faza grupelor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Eu inca n-am finalizat echipa iar acum la ora asta am o lene... E din ce cauteasem zic ca am luat numai titulari acum ma pomenesc ca incepem si am vreo 3 4 care vor fi rezerve .

    Imi dati si mie cateva milioane sa mi-l iau pe KDB plix
    Last edited by Freek; 10th June 2016 at 21:18.

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Unde gasesc si eu titularii Frantei si Romaniei?


    Dar eu oricum o sa joc cu rezerva, poate intra pe parcurs si face senzatie.
    De ce sa n-o joc daca alternativa ei e jucator de la Spania care joaca doar luni de exemplu?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Inainte de inceperea meciului

    9-10 sunt fix da-i in spanac, mai pot exista surprize la fiecare echipa, ca doar nu schimba lotul peste noapte.

  21. #63
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ce echipa ai? Se pare ca tu blestemi jucatorii cu accidentari.
    Pana acum out: Hummels, Varane, Janko, de Gea si un rus de umplutura. In locul rusului am luat un superjucator, la restul n-am gasit la fel de buni.
    Last edited by JJ; 10th June 2016 at 21:28.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •