View Poll Results: Pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    2 50.00%
  • x

    2 50.00%
  • 2

    0 0%
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 144

Thread: Play-Off-etapa 10: FC Dinamo - FC Viitorul 3-3

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Traind in tara asta de *****, te obisnuiesti cu multe, de la o vreme nici moartea nu te mai surprinde asa de tare. Pt ca aici se poate intampla orice, oricui. O tara de mizerie, mi-s scarba si furia amestecate cu durerea pt acest baiat de 26 de ani, al carui destin l-au retezat cu seninatate niste nenorociti. Odihneste-te in pace, prietene, si multumim pt devotamentul tau...

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Incredibil...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,656
    Reputatie
    0
    aia de la Cordoba nu l-au depistat cu probleme cardiace ? ca tot se vorbea de o patologie cardiaca
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #46
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Wtf.....

  5. #47
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Dumitru Costin, secretar general AFAN: "Cand le-am spus in 2008 ca e nevoie de masuri de siguranta pentru jucatori, mi-au ras in nas. Mi-au zis ca e criza! E o gluma ce se intampla pe stadioane. Pentru bani mistificam totul, de la siguranta spectatorilor, la siguranta jucatorilor, totul pentru bani. Vom cere organelor abilitate sa deschida o ancheta penala pentru ce s-a intamplat in seara asta. Cu tot respectul pentru clubul Dinamo, in calitate de organizator, si ei sunt vinovati. Imi pare rau pentru cei de la clubul Dinamo, imi pare rau pentru medicii delegati la acest meci, vom cere deschiderea unei anchete penale, toata lumea trebuie sa raspunda." (Dolce)


    Mai mult decât oricine dinamo trebuia să facă tot posibilul să nu se întâmple. Omul a spus un adevăr care ar trebui să ne turbeze pe toți. Nu o să se intample

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Plm bah, noi avem 2 ambulante la SJUZ dar sunt complet echipate cu ce vrea **** ta. Nu avem medici pe ele dar aia cu ambulanta stiu absolut tot, de la resuscitare cu defibrilatoru pana la injectii cu adrenalina si ce plm trebuie, am fost personal in ambulantele astea si stiu ca-s dotate cu absolut tot ce e nevoie desi nu lucrez la ambulanta! Si in Bucuresti voi n-aveti ambulante dotate... capitala pulii mele!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Puls. Iti zice ceva?

  8. 7th May 2016, 00:40

  9. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Pai eu vorbeam de ambulanta din spital, nu de alea de la stadion!
    Aia a fost dotata corespunzator?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #51
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Sa o luam metodic, strainii vin sa moara la noi: japonezul cu artera femurala muscata de maidanez, fotbalistul mort pe teren la 200m de spital.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  11. #52
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Plm bah, noi avem 2 ambulante la SJUZ dar sunt complet echipate cu ce vrea **** ta. Nu avem medici pe ele dar aia cu ambulanta stiu absolut tot, de la resuscitare cu defibrilatoru pana la injectii cu adrenalina si ce plm trebuie, am fost personal in ambulantele astea si stiu ca-s dotate cu absolut tot ce e nevoie desi nu lucrez la ambulanta! Si in Bucuresti voi n-aveti ambulante dotate... capitala pulii mele!
    Nu e locul să spui alte tâmpenii. Ambele parti sunt private, capitala nu are vina, ambulantele-s pe categorii

  12. #53
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Sa o luam metodic, strainii vin sa moara la noi: japonezul cu artera femurala muscata de maidanez, fotbalistul mort pe teren la 200m de spital.
    japoneza ucisa de un recidivist etc
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Pai ia ce zice doctoru "A fost adus la noi la camera de urgenta fara manevre de resuscitare, din cate stim!"
    A fost dotata-n plm a fost, cum sa ai grade de prioritate sau de categorii sau ce plm-s alea pe ambulante de spital!?!?? Asta e imbecilitate tragico-cinica! Ai de plm... cine-a inventat prioritati de genu asta trebuie impuscat in coaie si atarnat de **** in centru Bucurestiului!

    Pai cand suna unu ca are o urganta dupa salvare stam sa vedem ce categorie de urgenta e!? Deci n-ai cum fi atat de retard, n-ai cum!

    Deci eu nu cred asa ceva... sigur n-a fost aia ambulanta de spital cu care a fost transportant, nu exista un spital sa n-aiba ambulanta dotata cu defibrilator. Altfel e ca si cum ai suna taxi sa ti-l duca la spital, n-ai sunat la ambulanta, ne batem joc. Eu nu cred asa ceva.
    Last edited by Johnny D; 7th May 2016 at 00:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #55
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Gioni, usor, ma, ca faci atac cerebral. Organizatorul firma privata, "salvatorii" erau privati, spitalul la 100m. Inspectia muncii, politia, procuratura trebuie sa ne spuna adevarul si de data asta: in tara asta se moare cu zile, din incompetenta, nepasare.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  15. #56
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Omule...era amulanta Puls (privata, a zis si reivan sus) la stadion ca asa e contractu sulii, cu ce l-au dus la spital? au sunat la 112 si au cerut ambulanta? l-au dus tot cu aia privata. Sunt doi pasi pana la spital.

  16. #57
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    N-ai cu cine. Cum spunea cioby, vin străini să moară la noi. Și noi, ca de fiecare dată o să facem fie ceva de fațadă fie nimic.

  17. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Eu nu sunt atat de suparat ca si altii dar mi se pare ridicol ba frate, adica nu ma intereseaza de mine acuma. Fix ca ma-ntreaba Freek de puls ma-ntereseaza!? D.p. meu d.v. e ca si cum ti-ai face firma privata de pompieri si-ai uita sa-i echipezi cu furtune sau echipamente de stins incendii.... ce plm... O sa aflam ca n-au defibrilatoare nici in sectia de urgenta, ei incercand manual sa-l resusciteze vreo ora... sunt scumpe al dracu!

    Eu n-am nici o treaba cu Dinamo, doar cu aia cu ambulantele lor pe categorii... Bun, sa zicem ca ai aflat ca o cazut unu pe teren la fotbal, trimiti ambulanta de categorie ce, categoria a 2-a, urgente minore? Adica toate alea de categoria cea mai ridicata au fost plecate si-au ramas doar taxiurile!? Seara la ora 10.... or fi fost dracului urgente majore prin tot cartierul cand oamenii sunt la meci in stadion...

    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Omule...era amulanta Puls (privata, a zis si reivan sus) la stadion ca asa e contractu sulii, cu ce l-au dus la spital? au sunat la 112 si au cerut ambulanta? l-au dus tot cu aia privata. Sunt doi pasi pana la spital.
    In cazu asta cam inceti au fost sa aduca ambulanta aia pe teren.
    Atunci discutam altfel, ce le-a luat 2 minute si jumatate sa intre pe teren!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #59
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    aia de la Cordoba nu l-au depistat cu probleme cardiace ? ca tot se vorbea de o patologie cardiaca
    Un articol care m-a lamurit un picut.

    Explainer: sudden death in young athletes

    http://theconversation.com/explainer...-athletes-6460

  19. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    S-ar putea sa nu fie vina neaparata a cuiva, am auzit si eu de cazuri cand la oameni sanatosi tun, a crapat inima-n ei chiar in Germania.
    Dar cand se-ntampla asta, pici jos si nu te mai ridica nici dracu daca nu reuseste resuscitarea!
    Dar Ekeng misca, asta e ce deranjeaza, daca inima nu mai bate deloc e greu de crezut ca mai poti misca. S-a oprit treptat!
    Ori n-au fost instare sa faca o procedura corecta de resuscitare ori problema n-a fost de la inima in primul rand.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #61
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Nu, am zis, n-ai cu cine, johnny numai frate, termina. Dacă tu nu înțelegi noțiunea de privat, termina. Tu poate nu ai văzut asa ceva dar nu, un raționament normal nu-ți permite să spui așa ceva.

    Cupa ar trebui suspendată multe săptămâni.

  21. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Notiunea de privat... pai daca ai ambulanta, tre sa ai echipamentul absolut vital unei ambulante, da-o-n plm.
    Altfel zi-i firma de taxi cu girofaruri, sau n-aveau nici d-alea!? Strigau aia de pe geamuri ca e urgenta sa fie lasati sa treaca!?

    Ai de plm...

    Cupa ar trebui sa se joace dupa Euro. Nu mai ai cum sa joci luna asta si luna viitoare esti la turneul final.



    Nu inteleg eu notiunea de privat, posibil, o s-o inteleaga autoritatile autohtone, sau daca nu, cele europene. Si mi-o vor transmite si mie.
    Last edited by Johnny D; 7th May 2016 at 01:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. #63
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, ma, negoita nu a platit o ambulanta, ci un taxi. Avem spitalul aici aproape, de ce sa-i platim suplimentar pe medici ca sar parleazul 50 de metri? Ii aruncam noi pe raniti, dincolo, si aia e, sunt obligati sa-l trateze moca. Ai, ma, ce dreacu', pai cati dinamovisti au pus botul la savarina lu'negoita, mi s-a facut scarba instant. Nu e vorba de eroi aici, dar sa nu-i dai tu o flegma in 4 ani, asta nu spune neaparat ca suntem bine crescuti, ci mai degraba cretini.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •