Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 130

Thread: Suporterii pun la cale renasterea Otelului

  1. #1
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1

    Suporterii pun la cale renasterea Otelului

    Grupurile organizate ale fanilor au decis înființarea unui club de tip socios, cu o echipă care să-și înceapă activitatea, din sezonul următor, în campionatului județean

    După declararea intrării FC Oțelul SA în procedură de faliment, grupurile reprezentative ale suporterilor s-au întâlnit pentru a discuta calea pe care o vor urma pentru a putea ține steagul roș-alb-albastru fluturând și din punct de vedere competițional.
    În ședința comună a grupurilor reprezentând suporterii din Peluza Nord, Liga Suporterilor Gălățeni, Peluza Sud și Dunărea Bătrână, s-a hotărât că Oțelul Galați trebuie să continue și că vor încerca să pună în practică acest deziderat prin înființarea unei echipe care să-și înceapă drumul spre revenirea în eșaloanele superiore pe principii sănătoase, fără compromisuri, începând de la cel mai de jos nivel, campionatul Ligii a IV-a sau a V-a. Membrii cotizanți vor lua prin vot deciziile majore, conducerea executivă urmând să fie formată dintr-un grup desemnat tot prin vot.
    S-a ajuns la consensul că acestă echipă va fi de fapt continuatoarea FC Oțelul, indiferent dacă se va putea obține ulterior, de la lichidatorul judiciar al societății intrate în faliment, tot ce înseamnă din punct de vedere juridic brandul Oțelul sau dacă acesta va ajunge la alt club, considerându-se că adevărata legitimitate este dată de susținerea suporterilor.
    „S-a hotărât demararea unui nou proiect ce are ca scop readucerea echipei Oțelul Galați acolo unde îi este locul, adică între primele echipe din România. Suntem cu toții conștienți că nu va fi ușor, că etapele ce trebuie parcurse pot dura mult timp, însă suntem deciși să nu abandonăm lupta. Cerem ajutorul întregii comunități oțelare, pentru că avem nevoie de fiecare suporter, din Galați, din țară sau din străinătate. Orice om în plus alăturat cauzei noastre e un câștig și o dovadă în plus că e un proiect serios, cu care atât forurile fotbalistice cât și comunitatea locală pot dialoga și colabora. Resursele necesare sunt importante, Oțelul Galați având nevoie atât de bani, cât și de timpul și disponibilitatea fiecăruia dintre noi de a munci pentru atingerea obiectivului. Trebuie să fim cu toții conștienți că acest proiect nu e doar al celor care au fost prezenți la această primă ședință, ci e al tuturor celor cu sânge roșu-alb-albastru, al oamenilor care au plâns la înfrângerile Oțelului și s-au bucurat la marile victorii, e un proiect al nostru, al oțelarilor”, s-a spus într-un comunicat comun al grupărilor prezente la primele discuții.
    Pentru sfârșitul acestei săptămâni, probabil sâmbătă, se dorește o nouă întâlnire, de data aceasta deschisă tuturor suporterilor, nu doar celor din grupurile organizate. Până atunci, au început primele consultări cu juriștii pentru înființarea asociației sportive.
    Buget minim, 50.000 de lei
    Se estimează că pentru primul sezon va fi nevoie de un buget de minim 50.000 de lei, care să fie constituit în primă fază din cotizațiile suporterilor și completat ulterior din parteneriate și sponsorizări. Pe termen mediu, când se va putea ajunge la un buget de minim 180.000 lei, atât cât se preconizează că au acum echipele ce țintesc câștigarea Ligii a IV-a, se va încerca promovarea în eșalonul al treilea.
    Asociația Județeană de Fotbal ar putea acorda o excepție noii grupări de a începe direct în Liga a IV-a, printr-un vot favorabil al Adunării Generale.


    Sursa: http://www.viata-libera.ro/sport/769...terea-otelului
    Last edited by delaparis; 20th April 2016 at 15:38.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0






  3. #3
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    socios la Galati...

    granita la Orsova!

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Megastar , naivule, am citit si eu stirea asta dar am zis sa nu imi bat joc de voi chiar atat de dur. dar daca tot o faci tu ,hai sa clarificam cateva aspecte:
    - cum am mai spus-o , inculpatii sandu mircea si stan marius si intervenientii fortati - suporterii galateni, in 2011 nu ati furat doar titlul, nu ati retrogradat doar pe Poli Timisoara ci ati distrus Spiritul unui oras, ati reusit sa impartiti orasul in doua-
    - Una dintre parti,galeria lui Poli, cea mai frumoasa galerie din tara a ales sa plece de la zero, sa cutreiere catunele si sa inghita colbul de pe drumurile judetului. Acum dupa 4 ani au ajuns din liga a 5-a in liga a 3-a cu o promovare in plic. Ieri am fost la un meci special intre acea Poli a suporterilor si Corvinul Hunedoara desfasurat pe DP. A fost fantastic, galeria fara de care o echipa nu exista a rasunat din nou acolo unde ii e locul, echipa gazda a avut si ea o galerie mai numeroasa decat a oricarei echipe din prima liga care ne-a vizitat anul asta, jocul a fost mai placut decat multe jocuri din prima liga......organizarea a fost frumoasa.





    Morala? Galatenilor, nu va mai *****i pe voi cu reconstructie, cu galerie , cu strejeri si alte besini........voi nu veti putea niciodata sa faceti ce au facut cei pe care voi i-ati ucis.


    Sa va fie tarana grea, ticalosilor!

  5. #5
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Tim esti un ipocrit. Chiar mă gândeam că vei sări in alta barca. Nu conteaza, eu până acum nu am sustinut nici AEK-uri, nici Recasuri. Dacă reușim ceva, de bine, daca nu, macar stiu ca nu am facut compromisuri.Otelul nu va avea in veci blazonul patat, sau cel putin nu cu mine ca suporter.

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Tim nu e ipocrit. E pur si simplu pizmas
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    breh, spiritul ala distrus de galateni in 2011, nu cumva izvora din Berceni?!
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    acuma Dumnezeu mai stie cum e mai bine, din Berceni sau de la Moscova?

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Tim nu e ipocrit. E pur si simplu pizmas
    Eu, pizmas?

    De ce, pentru ca azi am sarbatorit 20 de zile de cand au crapat astia?

  10. #10
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Cert este ca vom continua sa facem in ciuda multora.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  11. #11
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Cred ca aveti o parere prea buna despre voi sa credeti ca intereseaza pe cineva din afara, cu exceptia lui timache, de ceea ce faceti ca sa 'credeti' ca faceti ceva in 'ciuda' altcuiva.
    beleafer

  12. #12
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Iti dai seama ca ni se rupe de parerea lui tim. Eu spuneam de alte "cercuri de interese"
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  13. #13
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Tim nu e ipocrit. E pur si simplu pizmas
    Ei nu. N-am intalnit om in al carui cuvant sa nu ai incredere asa cum e tim.
    Nu vezi ca le intoarce cum ii convine?
    Quote Originally Posted by rador View Post
    breh, spiritul ala distrus de galateni in 2011, nu cumva izvora din Berceni?!
    Si din niste bani furati de la stat si de la oameni.
    Spirit pur de Timisoara, nu?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  14. #14
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    - Una dintre parti,galeria lui Poli, cea mai frumoasa galerie din tara a ales sa plece de la zero, sa cutreiere catunele si sa inghita colbul de pe drumurile judetului.
    Legat de remarca asta, citez un om cu experienta in sustinerea Otelului pe alte stadioane.

    "Ca fapt divers imi amintesc de un UMT-Otelul din 2002 meci castigat de Gurita . Am ajuns de dimineata in Timisoara si neavand alta ocupatie am fost la Poli-FC Oradea 0-3.Poli Tm era intr-o situatie absolut similara, deja de ani buni in soc dupa episodul Zambon. Si bineinteles ca jucau cu juniorii si ei. Pe stadion spre deosebire de doua-trei mii la noi, la ei doar doua-trei sute. Si nu erau pasibili de faliment totusi."
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0




    Inchideti mah cavoul !

  16. #16
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Prietene, tu ai ingropat pana acum cateva Poli si tot de cavou vorbesti?
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Azi se implinesc 21 de zile, faceti ceva parastas la Papadie?



    Satan, da-ti demisia, threadul pe care esti moderator nu mai are o echipa asociata.


    Megastarule, ai fost la malul nou? Ce zici?

  18. #18
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Urasc mall-urile din principiu si evit sa ma duc, fie ca e Galati fie ca e alt oras. Nu mi-a placut nici macar Palasul iesenilor.
    In ceea ce il priveste pe doctor, mai ai rabdare cateva zile si rezolvam.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    am avut eu rabdare 5 ani pana sa va conduc pe ultimul drum, normal ca mai am rabdare cate va zile.



    APP , spune tu natiunii , cine joaca acum pe stadionul unde juca otelul?

  20. #20
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Oricine are bani sa plateasca indianului. In principiu poti juca si tu singur daca ai vreo 5000 de euro de meci. Mittal ar fi in stare sa o inchirieze si pe ma-sa.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    toate la randul lor galatene. De teren.....poate mai tarziu, acum sunt interesat sa cumpar de la judecatorul sindic palmaresul , sigla si culorile. Sunt cu o buda de la tara in renovare, mi se pare o investitie buna.


    Nu glumesc, voi licita pentru asta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •