Results 1 to 18 of 18

Thread: Lucian Bute vs Badou Jack ; inca o sansa pentru Bute la titlu

  1. #1
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1

    Lucian Bute vs Badou Jack ; inca o sansa pentru Bute la titlu

    Se pare ca Bute va primi o noua sansa de a redeveni campion mondial, pe 30 aprilie. Ce credeti de acest meci? Poate Bute sa castige? Pe mine unu m-a surprins stirea, nu ma asteptam sa boxeze iar pentru titlu.

  2. #2
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    http://www.agerpres.ro/sport/2016/03...rilie-11-10-11

    Meciul dintre boxerul român Lucian Bute, fostul campion mondial IBF la categoria supermijlocie, și suedezul Badou Jack, deținătorul centurii de campion WBC la aceeași categorie, va avea loc în data de 30 aprilie, la arena DC Armory din Washington, cu o capacitate de 10.000 de locuri, potrivit unui comunicat remis AGERPRES.
    Gala din capitala Statelor Unite va mai cuprinde, pe lângă duelul dintre Lucian Bute și Badou Jack, și confruntarea dintre dintre britanicul James DeGale, actualul campion mondial IBF la supermijlocie, și mexicanul Rogelio Medina.

    Învingătorii celor două lupte urmează să se înfrunte într-un meci pentru unificarea titlului mondial la această categorie, în cursul acestui an.
    "M-am antrenat din greu pentru acest meci și sunt nerăbdător să urc în ring. Abia aștept să-mi apăr din nou titlul pe 30 aprilie. Sunt cel mai bun supermijlociu din lume și am calitățile necesare să înving orice adversar cu care urc în ring. Sunt focalizat asupra lui Lucian Bute, însă știu că o victorie îmi va aduce o confruntare uriașă cu James DeGale", a declarat Badou Jack.

    "Sunt încântat să am această oportunitate extraordinară, a afirmat la rândul său Lucian Bute. Badou Jack este un mare campion și a meritat titlurile mondiale cucerite. Intenționat să mă antrenez din greu și să fiu în cea mai bună formă a carierei mele pe 30 aprilie. Este șansa mea să câștig centura WBA și să devin pentru a doua oară campion mondial. Voi câștiga și le voi oferi iubitorilor boxului o luptă spectaculoasă", promite pugilistul român.

  3. #3
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Eu zic ca are sanse bune.

    A arata bine de cand a revenit iar Jack nu e vreun super boxer si cred ca e oarecum facut stilistic pt Bute.

    Ma mai gandesc dar cred ca in principiu merge de mers pe Bute facand surpriza aici.

  4. #4
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Bute e o fetita. Cand da de un baietel obraznic o ia pe coaja.

  5. #5
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Acelasi lucru l-ai putea spune si despre Jack.

    De fapt Bute nu si-a luat KO de la boxeri gen Derek Edwards.

    Plus ca revirimentul lui Bute are loc si pe fondul ''shakeurilor'' lui Memo Heredia cu care lucreaza de anul trecut.

  6. #6
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Bute e o fetita. Cand da de un baietel obraznic o ia pe coaja.
    I-ai spune-o pe fatza?

  7. #7
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    A luptat al nostru cu Degale. Atît poate acum. Meci rezonabil, dar Bute nu i-a pus probleme englezului deloc.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    e printre ultimele sanse a lui Bute de a reveni in prim-plan
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    A luptat al nostru cu Degale. Atît poate acum. Meci rezonabil, dar Bute nu i-a pus probleme englezului deloc.
    Aiurea.

    Era sa-l bata.Ba multi oameni l-au avut castigator pe Bute.

    Personal l-am avut 7-5 DeGale insa se putea si 6-6.

  10. #10
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Cica o sa fie pe Digisport meciul

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    va fi echilibrat..Badou Jack il ameninta pe Bute ca va pleca invins din meci
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #13
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    rapid Jack ăsta... loveste mult la corp

  14. #14
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Badou Jack : Bullshit

    ce circ a facut comentatorul la sfarsit cu toti 3, DeGale, Jack si Bute

  15. #15
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Decizie ciudata, parerea mea. Nu stiu cum au vazut astia egal

  16. #16
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    N-a fost egal, din ce am reusit sa punctez dupa ce am mai revazut meciul o data, 117-111 pentru Badou, insa oricum trebuie felicitat Bute pentru "barbia" pe care a dezvoltat-o in ultimii ani. Putea de multe ori azi-dimineata sa cada la pamant, Jack a prins cateva lovituri bune, insa a ramas in picioare.

    Cariera lui Bute la acest nivel foarte ridicat mi se pare cam terminata, chiar daca nu s-a facut de ras in acest meci, ba chiar a luptat bine, si-a aratat varsta, iar daca s-ar fi aflat cu un boxer mai bun sau mai experimentat, poate ca si-ar fi luat-o mai rau. Despre Badou nu am foarte multe de zis, un boxer foarte inteligent si eficient, a avut un raspuns pentru toate loviturile lui Bute
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  17. #17
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Un egal cadou.Jack a castigat destu lde clar meciul insa fara sa impresioneze.

    DeGale il bate si pe el.

    Bute poate lupta cu unul din fratii Dirrell.

  18. #18
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    http://www.onlinesport.ro/alte-sport...uca-nid-118991

    nu stiu cum se arbitreaza la box, sa punctezi niste pumni la corp fara nici o eficienta.. e ca si cum ai masura jocul de fotbal prin ocaziile create si nu prin goluri. oricum ce scrie in articolul onlinesport nu cred ca e adevarat in privinta rejucarii...

    am mai urmarit meciul odata si a2a oara vazut pare mai echilibrat, adica nu a fost nici macar un dezechilibru provocat de vreo lovitura, nu s-au alergat prin ring... as fi vrut de la Lucian mai multa forČ›ă, să dea cateva bucati, d-abia in ultima repriza a dat niste pumni care i-au dat sangele lui Jack

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •