Results 1 to 6 of 6

Thread: 6. Puljic Ante

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    6. Puljic Ante

    Fundaș central
    Varsta: 28 ani
    Numar: 6
    Data nasterii: 1987-11-05


    In varsta de 27 de ani, Ante Puljac (1,87 m / 79 kg) a castigat campionatul si Supercupa Belgiei cu Gent in 2015 si a mai evoluat pentru NK Zadar, Lokomotiva Zagreb si Dinamo Zagreb in prima liga a Croatiei.


    ''Ma bucur ca sunt aici. Am încercat sa gasesc solutii ca sa joc dupa ce anul trecut am avut o accidentare destul de grea. Am ales Dinamo pentru ca este un club mare în Romania. Cu antrenorul am mai lucrat patru luni in Belgia, la Gent. Ma cunoaste, stie care sunt posibilitatile mele. Am o parere buna despre el pentru ca am avut rezultate destul de bune atunci'', a spus Puljic.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Ionut Negoita s-a hotarat si va activa clauza de cumparare incepand din vara. Va plati 175.000 de euro pt jucatorul de la Gent.
    Last edited by Leo; 25th February 2016 at 13:16.

  3. #3
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca va fi pastrat vom avea solutii foarte bune in centrul apararii cu Ante, Mevljia si Marc.

    Bravo Negoita daca intr-adevar va plati clauza.
    Merita, daca Ante o tine tot asa va putea fi vandut lejer cu 500k dar cred ca se va putea obtine mult mai mult.
    E o investitie deja.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Negoita nu plateste nici jumatate din salariul lui Ante Puljic, stirea cu transferul lui definitiv mi se pare o gluma nereusita.

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Puljic s-a intors la Dinamo.

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    Dinamo - Voluntari 2-1

    Puljic marcheaza primul gol dupa revenirea la Dinamo. Un gol care aduce 3 puncte importante.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •