Results 1 to 5 of 5

Thread: Gabriel Enache

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Gabriel Enache

    Nume complet: Gabriel Nicolae ENACHE
    Data nasterii: 18 august 1990
    Locul nasterii: Mioveni
    Inaltime: 187 cm
    Greutate: 80 Kg
    Pozitia in teren: mijlocas si fundas dreapta


    Comunicat Astra Giurgiu
    După 3 ani și jumătate petrecuți în tricoul echipei noastre, Gabriel Enache a fost transferat la FCSB. După 139 de prezențe oficiale pentru Astra, în care a marcat 16 goluri, Enache a primit acceptul de a încerca o nouă experiență în carieră. Mult succes în continuare, Gabi Enache!
    https://www.facebook.com/Astra-Giurg...6659966349920/
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Cariera fotbalistica

    Primul meci Liga 1: 22.07.2011 - CS Mioveni - Universitatea Cluj 0-1
    1997 - 2002 LPS Pitesti, juniori
    2002 - 2008 CS Mioveni, juniori
    2008 - 2011 CS Mioveni (B), seniori
    2011 - 2012 CS Mioveni (A), seniori
    2012 - 2016 FC Astra Giurgiu (A)

    Activitatea fotbalistica

    Liga 1 113 meciuri - 9 goluri
    Liga 2 70 meciuri - 12 goluri
    Cupa Romaniei 9 meciuri - 2 goluri
    Supercupa Romaniei 1 meci - 1 gol
    U-21 (Romania) 8 meciuri - 2 goluri

    Cupe europene

    2013 - 2014 UEFA Europa League 8 meciuri/ 0 goluri
    2014 - 2015 UEFA Europa League 9/2
    2015 - 2016 UEFA Europa League 6/0

    Echipa nationala

    Primul meci: 07.09.2014 - Grecia - Romania 0-1
    2014: 3 meciuri/0 goluri: Grecia, Irlanda de Nord, Danemarca
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Sunt fericit ca am semnat cu Steaua. Mi-am dorit foarte mult ca acest transfer sa se realizeze si imi doresc din tot sufletul sa contribui la obtinerea tuturor trofeelor puse in joc in acest sezon. Am ajuns la o echipa formata din foarte multi jucatori internationali, iar acest lucru este un mare avantaj pentru cariera mea. Sper ca in luna mai sa ma bucur, alaturi de noii mei colegi, de castigarea Campionatului, a Cupei Romaniei si a Cupei Ligii"
    Bine ai venit, Gabriel Enache!
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Gabriel Enache!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord pentru rezilierea contractului lui Gabriel Enache.

    "Le multumesc celor de la Steaua pentru meciurile extraordinare in care am avut sansa de a juca si pentru toate bucuriile de care am avut parte. Aceasta este cea mai buna echipa din Romania, cu cei mai buni jucatori si sper din tot sufletul sa castige titlul in acest sezon. Le multumesc tuturor celor care au fost alaturi de mine, atat in momentele bune, cat si in cele dificile", a declarat Enache pentru www.steauafc.com.


    Multumim, Gabriel Enache!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •