Page 4 of 35 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 716

Thread: Oamenii statului mafiot !!

  1. #64
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    despre Bobi ca om tot parere buna am si acum...cu orientarea lui politica nu prea ma impac dar asta-i alta discutie...
    cred ca nici el cu a mea
    Cu orientarea ta politica nu prea cred ca legea e de acord ... ce-i ceri lui Bobi ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #65
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cu orientarea ta politica nu prea cred ca legea e de acord ... ce-i ceri lui Bobi ?
    e o lege prost facuta...
    locuiesti la Paris,e suficient sa scoti un pic nasul pe strada si sa arunci o privire in jur...o sa-mi dai raison
    granita la Orsova!

  3. #66
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Ontopic: mai Timuletz...De acu inainte, cand vei vrea sa te mai dai smardoi si baiat de baiat vezi ca-i probabil sa te CALCE unul (catalogat in mintea ta ca) sarac, *******, prost, ... cu ea mai vartoasa si ti-o vâră () până faci temperatura
    Sa mai spuna cineva ca povestea aia a pulei nu e adevarata. Eu spun ca timache a sadit, a udat, a plivit cu mare grija vrejul de pulicica, iar acum, cand s-a trezit cu ea la cour cat elefantul, a realizat ce monstru a crescut la san. E meritul lui Novac pt ca a pus atata lume pe ganduri si pt ca a scos de la timache cea mai buna prestatie de drama queen din cariera lui.


    Problema lipsei userilor e simpla. D-l Vadim e adeptul muncii patriotice, are scoala sovietica de umblat la sentimente, strajuita de ariciul din buzunar, fara a avea in vedere ca nici caruta asta nu va mai merge mult la vale pe linie gravitationala. Solutia era una singura: investitii in capital uman, care sa ridice sectiunile importante ale forumului. Asta daca il privim ca biznis. Oricum, nu e treaba mea. Intrasem doar sa-mi fac sfanta cruce de cat de mintosi sunt astia la cemesvar si ce pronie cereasca ne-a pricopsit cu ei de straja la Rin

  4. #67
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post



    Tim nu prea ameninta ci mai degraba tipa ca la "revolutie".... "Securisstiiiii "

    ai dreptate.
    rador si darkslowstar au disparut de pe forum pentru ca timache "nu prea ameninta" ci trece chiar si la fapte ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  5. #68
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post


    Problema lipsei userilor e simpla. D-l Vadim e adeptul muncii patriotice, are scoala sovietica de umblat la sentimente, strajuita de ariciul din buzunar, fara a avea in vedere ca nici caruta asta nu va mai merge mult la vale pe linie gravitationala. Solutia era una singura: investitii in capital uman, care sa ridice sectiunile importante ale forumului. Asta daca il privim ca biznis.



    ot: in rest, cum "e" baietii?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  6. #69
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Tim nu prea ameninta ci mai degraba tipa ca la "revolutie".... "Securisstiiiii "
    Lordliv a tot amenintat el dar nu am ezitat sa-l atentionez in public si ... pm
    Vezi tu, asta e problema. tim a facut acelasi lucru ca novac, ba inteleg ca a si pus in practica niste amenintari similare in trecut, iar tie ti se pare ca nu e nimic. Insa cand novac face fix aceeasi chestie, te sesizezi chiar destul de rapid si iei atitudine. Asta e dubla masura.

    Cu padurarul n-am nimic. El ma injura ca ultimul vasluian abuzat de neamuri, iar eu ii urez sa fie sanatos, pentru ca de la o varsta apar si problemele. Daca tu vrei sa-i ridici banul unui individ care scrie asa cum a scris pana acum, chiar te rog s-o faci.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  7. #70
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    iata si unul dintre protejati incercand patetic sa râneasca laturile varsate de "bos" ducand discutia spre banalulzilnic trait de-o vinitura a Bucurestilor


    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    q e d

    Mai repede chiar decat ma asteptam. Foarte repede a trecut de la alfa la omega si uite cum se verifica unul dintre principiile de baza ale neoliberalismului bugetar. E aiurea sa ma citez singur, dar ...
    Era un mare jmeker si un dur, in postul urmator a dat-o pe morala.
    ps apare negresit si ********u pensionar. Negresit

  8. #71
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Vezi tu, asta e problema. tim a facut acelasi lucru ca novac, ba inteleg ca a si pus in practica niste amenintari similare in trecut, iar tie ti se pare ca nu e nimic. Insa cand novac face fix aceeasi chestie, te sesizezi chiar destul de rapid si iei atitudine. Asta e dubla masura..
    Asta o fi problema ta. Pe mine nu ma intereseaza ce amenintari pune sau nu in practica Tim (sau Novac). De fapt nici macar nu interveneam aici daca Novac nu ma cita din nou amestecand prbleme de trafic forum cu "protejari" useri sau atitudini ale mele in nu stiu ce situatii...

    Nu stiu ce i-a facut Tim lui Dark Rador de a plecat de pe forum dar nu vad legatura si ce pot face eu eventual pt a evita asa ceva. Nu pot modera viata reala a userilor.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #72
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    tara arde si baba se piaptana...
    pe voi chiar nu va intereseaza situatia grea in care se afla Hingherul
    egoistilor!
    granita la Orsova!

  10. #73
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    der wille zur maht

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    meritul lui Novac
    Mosule, recunosc : stai bine cu imaginatia. Da' bine rau, nu asa ...
    Pentru ca iti trebuie foarte multa imaginatie ca sa identifici merite in dreptul unui trist/frustrat/ constipat ...

  12. #75
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    der wille zur maht
    Tu chiar crezi ca Cip intelege germana?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #76
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Problema lipsei userilor e simpla. D-l Vadim e adeptul muncii patriotice, are scoala sovietica de umblat la sentimente, strajuita de ariciul din buzunar, fara a avea in vedere ca nici caruta asta nu va mai merge mult la vale pe linie gravitationala. Solutia era una singura: investitii in capital uman, care sa ridice sectiunile importante ale forumului. Asta daca il privim ca biznis.
    Din pacate problema userilor e din cauze mai mari decat ariciul din buzunarul decidentului. Si nu spun asta ca sa-l apar pe Vadim.

    Forumurile mor din cauza de social media si de simplificare a comunicarii sociale...facebook, twitter, bloguri samd.
    Cu 10 ani in urma forumurile erau inundate de useri fara sa fie nevoie de vreo investitie. Nu stiu daca acum este cazul (cel putin nu al meu), dar la inceput nu a fost niciodata vorba de a avea moderatori platiti.
    Acum foarte putini mai au dorinta si rabdarea sa dicute o tema in mod mai serios.

    O investitie suplimentara in forum nu e suficienta pentru a tine traficul in contextul asta.
    Poate doar investitii si efort depus in solutii inovative ar mai aduce/tine useri. De ex sa asociezi forumul cu o sectiune de bloguri unde sa atragi bloggeri buni ce pot starni interesul.
    Sau/si sa ai in fiecare saptamana invitati cu nume care sa vina pe forum si sa comunice cu userii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #77
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Tu chiar crezi ca Cip intelege germana?
    Nu cred.

  15. #78
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Uti, tu ai totala dreptate in ceea ce afirmi doar ca nu asta era problema ridicată de mine.

    Tot muta jmechereii astia discutia de pe un tread pe altul in speranța ca oamenii sunt ocupati si uită subiectul in discuție, BLEAH. Eu reclamam faputl ca dlp-ul actioneaza discretional profitand de faptul ca Vadim are alte biznisuri de facut si nu mai are vreme. Mai exact faptul ca lăsa câteva gunoaie de useri (cu care rezoneaza din diferite motive, nu ma intere!) sa jigneasca nestingherit.

    Trist este ca-si arată caracterul indoielnic pitind-use in spatele mozilor de pe sectiunea pe care au postat astia mizerii ... ca vezi doamne, ei trebuie sa actioneze. Chiar si in școla primara gasesti scuze mai plauzibile

  16. #79
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Si hop hai ca iar se screme ...
    Nu eu sunt de vina ci Ponta

    De fapt pe tine te doare undeva de forum si cauzele reale ale problemelor.Te intereseaza sa-l banezi pe Leul si Lordliv si atat.


    Inca un pont Novacel, daca ai ceva de spus, da, te adresezi moderatorului pe sectia respectiva. Apoi daca te ignora vorbim si vedem ce facem. Nu e o scuza de scoala primara ci un sistem de functionare bazat pe respect intre colegi.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #80
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Uti, tu ai totala dreptate in ceea ce afirmi doar ca nu asta era problema ridicată de mine.

    Tot muta jmechereii astia discutia de pe un tread pe altul in speranța ca oamenii sunt ocupati si uită subiectul in discuție, BLEAH. Eu reclamam faputl ca dlp-ul actioneaza discretional profitand de faptul ca Vadim are alte biznisuri de facut si nu mai are vreme. Mai exact faptul ca lăsa câteva gunoaie de useri (cu care rezoneaza din diferite motive, nu ma intere!) sa jigneasca nestingherit.

    Trist este ca-si arată caracterul indoielnic pitind-use in spatele mozilor de pe sectiunea pe care au postat astia mizerii ... ca vezi doamne, ei trebuie sa actioneze. Chiar si in școla primara gasesti scuze mai plauzibile
    De acord cu tine cand spui ca off-topicul a invadat OLSul.
    Probabil ca si eu fac offtopic intr-o anumita masura, divagand de la subiect.

    Nu stiu altii cum sunt, dar eu in calitate de mod pe sectiunea asta ma simt obligat sa spun ca nu e niciun user in spatele meu.
    Dar mea culpa, recunosc ca nu am fost niciodata un moderator intransigent, iar in ultimii ani am devenit chiar extrem de permisiv.
    Am ajuns la concluzia ca e mai bine asa decat sa fiu partas la uciderea OLS. Si spun asta pentru ca userii 'nervosi' de pe aici sunt cam ultimii combatanti mai vechi de pe forum si totodata printre cei mai activi. Daca procedam aspru mi-e teama ca se va face liniste deplina.


    Sincer vorbind imi displace mult modul in care discutiile pe aici ajung extrem de des la atacuri intre useri. Dar e de inteles daca luam in calcul ca e sectiune de politica iar politica din Romania este in principal bazata pe atacuri la persoane si nu discutii pe idei si cu argumente. Asa ca apare cumva normal sa fie si aici o reflectie a realitatii din teren. Plus ca unii useri ar putea fi chiar inregimentati politic, am avut ceva banuieli fata de unii dar sigur ca nu puteam dovedi asta.

    Dar mai exista o farama de speranta ce depinde de noi toti de pe aici.
    In mod paradoxal, 'taberele' antagonice se tin aici unele pe altele. Altfel nu ar mai fi prea multa dezbatere.
    De aceea cred ca speranta e sa realizam toti asta si sa incercam sa devenim un pic mai toleranti si mai putin agresivi fata de ceilalti useri.
    Cred ca nu e asa de greu, mai ales ca sunt multi useri foarte inteligenti pe aici.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #81
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Hmmm, parisule nu cre ca e bine sa continui poatarile pe subiectul asta.

    O iei prea personal dovada sunt apelativele cu care te hazardezi sa ma cataloghezi ( tocmai tu, Cetatean Euopean) ... eu nu tin minte sa te fi bagat in categoria emigrantilor ratati, inadapat social sau nefericit dezradacinat deși era foarte usor sa o fac judecand dupa timpul petrecut de tine pe un forum romanesc.

    Las-o in stadiul asta pentru ca-ti depasesti garantat atributiile de moderato copiind mojicie prietenului tau oltean. Stai lin in banca ta si asteapta vocea poporului

    Uti, raspund pe seara ca's cu treaba.
    Last edited by Novac; 14th January 2016 at 16:33.

  19. #82
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    parizianul a inceput sa posteze la ore din ce in ce mai tinere

    pune bre mana si munceste in loc sa tot prigonesti bietii useri...ca au nevoie tinerii musulmani de ajutoare sociale,altfel iar va topaie pe masini...
    granita la Orsova!

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu mi-am suspendat contul. Astept in continuare ajutor si informatii pe PM.


    Deoarece am o problema pe care trebuie sa o rezolv ( mi-a fost amenintata familia) si o voi rezolva ,ma vad nevoit sa ma retrag de pe acest forum.

    Poate ne mai auzim, poate nu.

    Sa aveti o viata implinita!

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    PS> vreau sa multumesc pe acesta cale "precenilor" care m-au vandut!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •