Page 4 of 31 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 644

Thread: Diverse 2016

  1. #64
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Nu cred ca putea avea mai mult ghinion Larisa. Suntem alaturi de tine.

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Viata merge inainte. Fetele trebuie sa se regrupeze acum mai mult ca niciodata si sa lupte pina la capat.
    Daca printr-o minune ne calificam Larisa va avea sansa ei in vara.
    Sa speram ca va avea o recuperare rapida si totala.

  3. #66
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Acum ar fi buna Munteanu la barna si paralele. Ca in locul Larisei pe cine o sa bage? Or sa se zgaraie pe ochi pt deciziile lor. Pt ca Munteanu poate scoate note bune. Dar de orgoliile sunt mari. ..

  4. #67
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ela_diana View Post
    Acum ar fi buna Munteanu la barna si paralele. Ca in locul Larisei pe cine o sa bage? Or sa se zgaraie pe ochi pt deciziile lor. Pt ca Munteanu poate scoate note bune. Dar de orgoliile sunt mari. ..
    Chiar vorbim de orgolii dacă fata nu mai vroia in gimnastica de performanța?

  5. #68
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Stie cineva daca Andreea se mai antreneaza? Ca daca inca se antreneaza nu e ca nu mai vroia. E ca nu mai vroia sa se antreneze cu cei de la Izvorani.

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Mai sint fete la lot cu potential la barna. La paralele e grea lovitura acolo chiar mi-e greu sa vad cine ar putea sa o inlocuiasca.

  7. #70
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Da sigur ca sunt dar daca pot sa am o campioana europeana la barna in echipa de ce nu. De asta am intrebat daca inca se antreneaza. Pt ca daca Catalina nu e la calificari vai de capul nostru.

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Daca participa Cata la Doha la finalul lunii am putea sa ne facem o parere despre forma ei (cel putin la BB)
    Oricum, la precalificari nu este necesar sa prezinte cele mai grele exercitii..la cat de ambitooasa este si cu D uri mai modeste poate obtine note la FX si VT peste multe gimnaste de la lot

  9. #72
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    da Munteanu se antreneaza la Deva dar comentariile care incep deja aici nu cred ca le ajuta prea mult pe ceele mici noi trebuie sa le incurajam iar antrenori trebuie sa le arate ca nu sint chiar a treia roata la caruta....

  10. #73
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Pierderea larisei inseamna cam 2.5_2.7 puncte mai putin, acum se va vedea clar ca nu poti face echipa cu o singura persoana cu note bune nu mediocre spre slabe.sper ca macar catalina aa ramana sanatoasa.cat despre andreea dosxitiile nu si au rostul, daca vrea inapoi mai ales ca sint bb acum poate sa ceara.iar bb cred ca regreta enorm decizia...

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Totusi, cu BB situația ar trebui sa se îmbunătățească. Diana are 3 aparate buni cele, Cata 2-3, Ana progresase si ea frumos, doar in siguranta daca a mai crescut un pic si tot e bine...Mai e Laura, destul de constanta si sigura... si evident ultima fata ar trebui sa aibă un paralel bun si cred ca si la sărituri e importanta, Didi are doar fty, dar si bârna eventual... aici ar fi o problema, Iridon nu sta grozav la sărituri. Dana C. avea paralel si saritura decentă, dar în ultimii ani a regresat în loc sa progreseze, ca tot lotul de junioare (cred ca lotul asta nu a avut vreun coordonator, se mai uita la ele cine isi aducea aminte). Dar poate chiar or fi BB magicieni, îmi amintesc ca în 2010 toate fetele au invatat în scurt timp Dty..

  12. #75
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Magia e de fapt suma dintre potential, capacitatea de a asimula rapid si mai ales in aceasta perioada rezistenta fizica ori riscurile sunt mari...la barna daca carta si didi fac exercitii de peste 14.7 situatia e ok, la sărituri laura, ana si cata pot scoate o medie de 14.9, la paralele e foarte greu pentru ca nimeni nu ia peste 14.3 sau macar 14 in cap si din start pierdem cel puțin 2 puncte iar la sol e dezastru - cata nu e refacuta si sper sa nu forteze, Diana are yn bandaj pe picior la genunchi si nu e nici ea 100 ok și celelalte fete nu scot peste 14.2.....ori aici se putea profita deci chiar e nevoie de un miracol (QUOTE=iulia_p;4266340]Totusi, cu BB situația ar trebui sa se îmbunătățească. Diana are 3 aparate buni cele, Cata 2-3, Ana progresase si ea frumos, doar in siguranta daca a mai crescut un pic si tot e bine...Mai e Laura, destul de constanta si sigura... si evident ultima fata ar trebui sa aibă un paralel bun si cred ca si la sărituri e importanta, Didi are doar fty, dar si bârna eventual... aici ar fi o problema, Iridon nu sta grozav la sărituri. Dana C. avea paralel si saritura decentă, dar în ultimii ani a regresat în loc sa progreseze, ca tot lotul de junioare (cred ca lotul asta nu a avut vreun coordonator, se mai uita la ele cine isi aducea aminte). Dar poate chiar or fi BB magicieni, îmi amintesc ca în 2010 toate fetele au invatat în scurt timp Dty..[/QUOTE]

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Cred ca regulile sunt cele din concursul calificativ la Mondiale, adica avem nevoie de 4 fete pe fiecare aparat, ceea ce complica lucrurile. Contraziceti-ma, va rog, chiar m-as bucura .

    La sarituri, dacă totul merge bine, sunt Ana, Laura si Cata cu DTY, Didi cu FTY, Silvia mai are DTY, dar paralelul si barna ei nu sunt tocmai OK.

    La paralelele Laura, Didi si Andreea I. si Ana se pot apropia de 14 si chiar depasi un pic daca fac bine.

    La barna, Cata, Didi pot merge spre 14.5 (chiar nu indraznesc sa sper mai mult) si probabil mai intra Ana si Laura (sau Andreea I daca o iau si pe ea).

    La sol tot Cata si Didi ar fi baza, cu un mare daca, din pacate, la fiecare. Apoi Silvia, Ana si Laura au si ele soluri decente, iar la Ana cel putin mereu am avut impresia ca daca cineva ar putea sa o ajute un pic, sa ii finiseze solul, ar avea potential mare. Si cine altcineva decat dl. Bellu ar putea fi aceasta persoana?

    Concluzia mea e ca ar putea fi totusi bine, dar depindem de mult prea multi de daca. Acum niste ani estimarile chiar se confirmau, dar asta pentru ca totul se baza nu neaparat pe niste daca, ci pe enorm de multa munca si seriozitate, pe potential al fetelor sustinut de munca, dar si de cei mai buni antrenori pe parcursul unui intreg ciclu olimpic.

  14. #77
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorin2782 View Post
    da Munteanu se antreneaza la Deva dar comentariile care incep deja aici nu cred ca le ajuta prea mult pe ceele mici noi trebuie sa le incurajam iar antrenori trebuie sa le arate ca nu sint chiar a treia roata la caruta....
    Noi tot asta așteptam de ani de zile, ca antrenorii sa le aducă la un nivel competitiv la nivel internațional, din punct de vedere al dificultății dar si al stabilității mentale.

    Concursul va fi in forma de 6 - 5 - 4. Ne trebuie minim 4 fete pentru fiecare aparat. Avem de unde alege (sunt 14 fete in București...deci...). Sunt doar curios de forma celor mici. Ma mira faptul ca niciuna din ele nu iese la vreo competiție internaționala înainte de Test Event.

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post

    Concursul va fi in forma de 6 - 5 - 4. Ne trebuie minim 4 fete pentru fiecare aparat. Avem de unde alege (sunt 14 fete in București...deci...). Sunt doar curios de forma celor mici. Ma mira faptul ca niciuna din ele nu iese la vreo competiție internaționala înainte de Test Event.
    Mi s-ar parea logic sa trimita o alta fata la Doua. Probabil va fi Laura sau Ana. Daca cele mici nu ies în concursuri, probabil ca nu sunt luate în calcule. Desi ar cam trebui sa ne facem calcule si sa muncim serios cu tot ce avemm

  16. #79
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Mi s-ar parea logic sa trimita o alta fata la Doua. Probabil va fi Laura sau Ana. Daca cele mici nu ies în concursuri, probabil ca nu sunt luate în calcule. Desi ar cam trebui sa ne facem calcule si sa muncim serios cu tot ce avemm
    Daca in 2010 s-a putut, de ce nu si acuma?

    Pe de alta parte (si stiu ca iarasi vor incepe comentarii) dar e trist sa vezi cum in ultimii 10 de ani doar B&B au putut salva gimnastica. Cum de nu avem inca alti 2 antrenori care pot ajuta echipa la nivel mondial?
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    La aceste cupe mondiale participarea este pe baza de invitatie sau sint concursuri deschise?
    Daca e pe baza de invitatie atunci la ce alte concursuri internationale ( pina in testul de la Rio) ar putea participa Dora Vulcan, Andreea Ciurusniuc, Anda Butuc, Denisa Stanciu si Maria Holbura?

  18. #81
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    La orice Cupe sunt invitații deschise, deci ma mira ca nimeni nu merge la Stuttgart sau Jessolo, nici junioare, nici senioare.

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Sunt o multime de concursuri mititele, la care ar putea sa trimita pe oricine. Cred ca un psihic de concurs se construieste in primul rand prin participarea la concursuri... Iar experienta ultimilor ani cel putin ne-a aratat ca oricand poti sa fii in situatia de a apela la o fata pe care nu ai luat-o in calcul.
    Cum sa se comporte insa aceasta onorabil daca nu are exercitii construite atent, special pentru ea si potentialul ei, si nu a vazut decat sala de antrenament si publicul de la nationale?
    Si chiar si pentru ele, cred ca intr-un fel esti motivat daca pe parcursul celor cativa ani in care esti junioara si senioara mergi la niste concursuri, vezi alte tari, iti doresti mai mult...

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    O trimit pe Dora la Doha . Apare la 3 aparate: paralele, bârna, sol.

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    O trimit pe Dora la Doha . Apare la 3 aparate: paralele, bârna, sol.
    Excelenta veste, era si timpul! Fata asta are o tinuta foarte frumoasa pe barna iar la paralele avea in 2014 citeva elemente pe care se putea construi un exercitiu. Sper sa fi progresat intre timp.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •