Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 253 to 273 of 278

Thread: Dispare Romania ??

  1. #253
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Azi.
    Dar e pe vector.
    Nu stiu unde traiesti dar eu, in Franta, vad ce vad zi de zi, an de an. Le Pen e la cateva voturi *. UK s-a dus deja in valea brexitoltului. Italia e deja pe mana nepotilor lui Mussolini.
    Vrei sa vorbesc de Austria, Ungaria, Spania, Portugalia, Danemarca etc ... ? Tendinta de vot majoritar azi?

    Azi, Uti, azi !!!
    Nu acum 25 de ani...
    Suedia.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #254
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am un amic la serviciu, e din Ioteboeri, Sweden. E un tip foarte placut, degajat, spune oricui ca cel mai bun fotbalist suedez e Thomas Brolin (cu un aceent prelungit pe i, Broliiin, superb), urmat indeaproape de Thomas Hysen (wait, what, ba ej nebun?) Eu i-am zis ca vreau sa vin odata, cand au meci cu Aik si vor sa dea foc p-acolo (ca fac si ei din astea), am expertiză 😆

    Dar, revenind, vad ca e la moda acest discurs antioccidental, prin care mizerabilii politicieni romani gasesc aceste mizerabile scuze pt mizerabilii care i-au votat. Bai, baieti, noi nu am pierdut nimic, ca nu am fost niciodata acolo. Ei au pierdut, politicienii, ca nu sunt in stare de nimic. Ba chiar gen Ciuca a promis decuplarea de Bulgaria. Ba, pai daca ai demnitate, nu te umilesti, ba, ca un căcat! Mergi cu Bulgaria, ba, nenorocitule, iar intorci armele ca la Kandahar, batalia la care, de fapt, nici nu ai fost, pt ca nu a avut loc vreodata? Desi cv-ul tau spune altceva 🤔🤣

  3. #255
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Am un amic la serviciu, e din Ioteboeri, Sweden. E un tip foarte placut, degajat, spune oricui ca cel mai bun fotbalist suedez e Thomas Brolin (cu un aceent prelungit pe i, Broliiin, superb), urmat indeaproape de Thomas Hysen (wait, what, ba ej nebun?) Eu i-am zis ca vreau sa vin odata, cand au meci cu Aik si vor sa dea foc p-acolo (ca fac si ei din astea), am expertiză 😆

    Dar, revenind, vad ca e la moda acest discurs antioccidental, prin care mizerabilii politicieni romani gasesc aceste mizerabile scuze pt mizerabilii care i-au votat. Bai, baieti, noi nu am pierdut nimic, ca nu am fost niciodata acolo. Ei au pierdut, politicienii, ca nu sunt in stare de nimic. Ba chiar gen Ciuca a promis decuplarea de Bulgaria. Ba, pai daca ai demnitate, nu te umilesti, ba, ca un căcat! Mergi cu Bulgaria, ba, nenorocitule, iar intorci armele ca la Kandahar, batalia la care, de fapt, nici nu ai fost, pt ca nu a avut loc vreodata? Desi cv-ul tau spune altceva 🤔🤣
    In acest caz sunt in flacari . Presupun ca tine cu Gradina Zoologica.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #256
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca este bine, nu stiu daca vom putea schimba in bine, cand stam capra nu i bine, cand ridicam tonul nu i bine...

    https://www.petitieonline.com/vrem_petrom_inapoi
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #257
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Azi.
    Dar e pe vector.
    Nu stiu unde traiesti dar eu, in Franta, vad ce vad zi de zi, an de an. Le Pen e la cateva voturi *. UK s-a dus deja in valea brexitoltului. Italia e deja pe mana nepotilor lui Mussolini.
    Vrei sa vorbesc de Austria, Ungaria, Spania, Portugalia, Danemarca etc ... ? Tendinta de vot majoritar azi?

    Azi, Uti, azi !!!
    Nu acum 25 de ani...
    E o tendinta generalizata in lumea occidentala, poti sa adaugi si SUA lui Trump, si la noi AUR a aparut din nimic.
    Asta are multe explicatii, e o problema serioasa pe care o putem discuta pe alt topic.
    Dar ideea de baza ramane: occidentul e mai civilizat si mai dezvoltat decat Romania.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #258
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Suedia.

    Suedia nu e in occident. E in nord
    Si gluma lasata, Suedia are 200 de ani avans dpdv civilizatie sociala fata de ce spunem noi "occident", adica vestul Bucurestiului, Vienei, Romei, Madridului si chiar Parisului... etc.

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    E o tendinta generalizata in lumea occidentala, poti sa adaugi si SUA lui Trump, si la noi AUR a aparut din nimic.
    Asta are multe explicatii, e o problema serioasa pe care o putem discuta pe alt topic.
    Dar ideea de baza ramane: occidentul e mai civilizat si mai dezvoltat decat Romania.
    O fi mai civilizat si mai dezvoltat azi ... dar chiar sunt interesat sa discutam "pe alt topic". Deoarece observ ca se tot evita discutii pe subiect in general, nu numai in Romania si Franta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #259
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da' si cand sunt de acord cu Marian Cocină, apăi sunt! 👍

    Luaț daici baeții care aț eșit cu jalbele in pulă.

    Revolta românilor manifestată împotriva resorturilor de ski, firmelor, afacerilor și băncilor austriece e explicabilă însă, așa cum bine îi șade românului, mereu se uită în ograda altora înainte de a se uita în a sa.
    În cazul în care ați uitat, participant la dezbaterea pe subiect, din partea României, este dl doctor Bode. Mă întreb în ce limbă și-a adus dl doctor Bode argumentele pro aderare.
    Oare știu oamenii aceia că dl Bode este doctor, după ce a tradus din engleză (paradoxal) și după ce a furat munca altora?
    Dar că dormea pe bancheta din spate a unei mașini al cărei șofer a produs un accident rutier pentru că se strecura cu șmecherie printre muritorii de rând sufocați în infrastructura jalnică a țării care vrea în Schengen?
    Cu astfel de oameni vreți ca țara noastră să însemne ceva în relațiile internaționale? Vă întrebați de ce nu suntem respectați?
    Pe acel domn îl poți trimite cel mult să negocieze achiziția unui tractor la mâna a doua, în niciun caz să-i pui în mânuțele cu care a copiat cu nerușinare destinul unei națiuni.

  8. #260
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Un stat esuat, fara institutii, fara lideri, fara oameni care se simt cetateni. Disparitia Romaniei? Paguba-n ciuperci.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #261
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si eu am votat peesedee, ciuma rosie. Si mai votez. Ie bine, ie foarte bine. Ce zice ilfovenii? Dar cimisenii, ori barza de la Comarnic?

    https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...elea-goala.htm

  10. #262
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Aici nu e vorba despre pesedeu sau alte alea politice, am fost in comunism cand nu aveai de ales si nu exista asa ceva. E vorba despre dezumanizarea Romaniei. Totul e pentru bani si interes personal, se calca cu nepasare pe cadrave pentru un plus. Nici aia din ISIS nu ucid cu atata sadism si nepasare. Tara e impartita in doua, aia multi needucati si pusi pe capatuiala care ii paraziteaza pe aia mai putini ce incearca sa traiasca onest. Legile sunt optionale, e un regim semi-anarhic speculat la greu de aia cu tupeu.
    Daca nu se schimba rapid starea asta, atunci viitorul nu suna bine.

    Iete pe ce cheltuia gorila sefa banii obtinuti din afacearea cu lagarul de batrani: https://www.libertatea.ro/stiri/cum-...diicot-4600047
    Last edited by Utilizator; 8th July 2023 at 12:19.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #263
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E vorba despre prietena doamnei Firea, care păstorea batranetile acestor oameni prin asociatia care administra aceste camine. Unde, in localitatea pastorita de domnul Pandele, primar in functie de 23 de ani. Deci, e vorba umpic si de pesedeu 🤔 Administratia nu e usoara, nu vine doar cu PR de pe feisbuc. Am citit ceva extraordinar observat de cineva. Nu s-au plans amaratii aia in 10 ani cat s-a plans Firea in 3 zile, ca vor sa o defaimeze 🤮

    Dezumanizare e asa umpic cand stai pe scaun, in tramvai, si unui batran de langa tine ii tremura genunchii, in picioare. Asta e deja tortura, exploatare sadica de evul mediu. Si, desigur, trebuie pedepsita prin impușcare. E simplu de rezolvat, doar ca nu se doreste. Se vor duce discutii inspre dezumanizare, pierderea spiritului, se vor face paralele intre trup, suflet si **** mea, se vor aborda metode stiintifice, neuro, psiho, cum a demonstrat si Kubrick ca functioneaza, in Portocala mecanica. Si va fi bine.

    Cand cel mai uman si natural e sa impusti toata cloaca asta de ordinari. Ba, vreti sec 14, hai sa va aratam cum sta treaba, atunci! ☝️

  12. #264
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Din partea mea ai unda verde sa organizezi plutonul de executie, e ceea ce merita criminalii, insa din pacate nu va fi asa.
    Nu stiam de legatura cu Firea, m-am informat dupa ce mi-ai spus, tzatza asta e de o nesimtire infinita.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #265
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,372
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Aici nu e vorba despre pesedeu sau alte alea politice, am fost in comunism cand nu aveai de ales si nu exista asa ceva. E vorba despre dezumanizarea Romaniei. Totul e pentru bani si interes personal, se calca cu nepasare pe cadrave pentru un plus. Nici aia din ISIS nu ucid cu atata sadism si nepasare. Tara e impartita in doua, aia multi needucati si pusi pe capatuiala care ii paraziteaza pe aia mai putini ce incearca sa traiasca onest. Legile sunt optionale, e un regim semi-anarhic speculat la greu de aia cu tupeu.
    Daca nu se schimba rapid starea asta, atunci viitorul nu suna bine.

    Iete pe ce cheltuia gorila sefa banii obtinuti din afacearea cu lagarul de batrani: https://www.libertatea.ro/stiri/cum-...diicot-4600047
    Eu zic ca in Romania trebuie sa fii prost sa incerci sa respecti legea.
    Nu faci nimic asa.
    Godei asta a fost top,il felicit pt tupeu.

  14. #266
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Românii vor in Schengen, dar Kerekeș, un gunoi aflat sub control judiciar, cu interdictie de a parasi țara, trece vama cu mare rupere de polă, cu pasaportul unei rude.

    Deasemeni, cităm, nu au putut fi extrase imagini video de la controlul efectuat la tonetă. Controlul 🤣 Hî-hî, de ce nu au putut fi extrase, se umflase verdeața in tonetă?

    Chiar nu va e rusine, ma, sa o tineti langa cu Schengen ăsra, iar noi nu putem sa securizam cateva cai de acces? Ce mizerie de țara, ba! Bravo, ba, Austria, sa va dea Dzeu sanatate! 🤣

    Se ține bine, bă, țara asta, daca nici acum nu dispare in bezna preistoriei.

  15. #267
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Gresit, politia de frontiera romaneasca e deja in stransa cooperare cu confratii din alte tari ue. Ideea e ca la noi la granita se ia shpaga , ii lasa pe 8nfractori sa plece din tara crezand ca au scapat, insa peste o zi ii prind nemtii si-i trimit. Adica ai nostri iau si shpaga si isi fac per total si datoria.

    https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...s-germania.htm
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #268
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La a sa schema complexa nu m-as fi gandit, patroane!

    Pentru obrazul politiei sasalailor, sper ca nu l-au prins pe varul care era trecut in acte
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #269
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dar nu m-as supara sa-l salte pe Chiricheș 🤣

  18. #270
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    nu stiu pe care l-au prins dar la mecla inca pare Checheres. Zic inca pentru ca e shifonat bine in poza, pare ca nemtii l-au trantit pe asfalt si l-au si tarat oleaca ca sa il calmeze pana cand i-au pus catuse.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #271
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vin cu propunerea solemna de a se scoate semnul de intrebare din titlu. Intre timp, a devenit deja o certitudine

    Daca se mai indoia cineva, elevii romani sunt printre cei mai idioti, puturosi, analfabeti, inculti, neobrazati si tupeisti din Europa. Pe langa celelalte, adica fecesebisti, manelisti, drogati si rapanosi. Inca un succes de prestigiu al programului iohannist, Romania educata.

    Praf au facut testul Pisa! Totusi, s-a strans din buci ca sa depasim Bulgaria, care e, intr-adevar, cea mai proasta. Aici nu aveam dubii. La testul Pisa, Romania si Bulgaria sunt ca Botosani si Dinamo in liga 1. Felicitari, baieti!

    https://www.hotnews.ro/stiri-educati...igiei-deca.htm
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #272
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu spun sa pastram semnul de intrebare, testele Pisa tocmai ce au confirmat ca vom rezista peste timp.
    Asta arata ca ne-am revenit rapid dupa comunism, suntem in procent de masa ticalosi, tradatori si prosti iar asta arata ca am reintrat in forta pe cursul istoric de supravietuire.
    Cu calitatile astea suntem adaptabili la orice context posibil, nu ne leaga nimic, nu avem niciun scrupul si nu e niciun pericol sa ne desteptam si sa ne dorim mai mult decat atat.
    Last edited by Utilizator; 7th December 2023 at 16:24.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #273
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,372
    Reputatie
    1
    Procentul relevantei scolii in reusita in viata din ziua de azi tinde spre 0.

    Doar niste *******i batrani inca mai cred asta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •