Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 219 of 219

Thread: Campionatul Mondial de Handbal Feminin - Danemarca 2015 !

  1. #211
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce se mai joaca aceste meciuri de departajare ... ce chef de joc mai au cei care joaca pentru locul 7 de exemplu ?

  2. #212
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Pai, la editia asta au avut sau ar fi trebuit sa aiba, cel putin, foarte mult chef. Asta pt ca locurile 2-7 duc la turneul pre-olimpic, iar repartizarea se face in functie de clasarea finala la Mondiale (Daca pierdea Norvegia finala, erau locurile 3-8, nordicele fiind deja calificate la Rio, in calitate de campioane europene). Noua ne convenea sa cistige Olanda, astfel am fi mers in turneul care le avea deja pe Tunisia si Japonia. N-a fost sa fie.

  3. #213
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Sa mai spunem ca meciurile pentru locurile 5-8 se joaca doar in anii pre-olimpici.

  4. #214
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by vladut13 View Post
    Si cand te gandesti ca Polonia a eliminat Rusia...
    Echipa oscilanta.

    Cum sa alegi jucatoarea turneului de la locu 3, de la locu 1 era normal!

    Finalele au fost piece of cake pt favorite, dealtfel perfect logic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #215
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Echipa oscilanta.

    Cum sa alegi jucatoarea turneului de la locu 3, de la locu 1 era normal!

    Finalele au fost piece of cake pt favorite, dealtfel perfect logic.
    Pai s-a ales jucatoarea turneului pe baza rezultatelor Pentru ca la acest campionat mondial, fara niciun dubiu, Cristina a fost jucatoarea cea mai buna!!! Inca te mai indoiesti ?
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  6. #216
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai sigur ca ma-ndoiesc, cand nu arunci o repriza pe poarta cu Spania ca ti-e frica! Pe urma, din meciu 2 a jucat normal, era pe fata ca da in toate meciurile peste 6.5 goluri, dar fix in cel mai lejer meci din meciurile cu adversari buni s-a hotarat sa aiba morcov, cand am pariat eu! Ma enerveaza ca de fiecare data cand mizez pe ea la Romania, clacheaza ca proasta!

    Am inteles ca ne asteapta un turneu de calificare greu pt JO cu Danemarca si Muntenegru din care pot merge mai departe doar doua.
    Cum dracu-si folosesc creierul astia de la Federatia Internationala de Handbal, nu ma intreba!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #217
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai sigur ca ma-ndoiesc, cand nu arunci o repriza pe poarta cu Spania ca ti-e frica! Pe urma, din meciu 2 a jucat normal, era pe fata ca da in toate meciurile peste 6.5 goluri, dar fix in cel mai lejer meci din meciurile cu adversari buni s-a hotarat sa aiba morcov, cand am pariat eu! Ma enerveaza ca de fiecare data cand mizez pe ea la Romania, clacheaza ca proasta!

    Am inteles ca ne asteapta un turneu de calificare greu pt JO cu Danemarca si Muntenegru din care pot merge mai departe doar doua.
    Cum dracu-si folosesc creierul astia de la Federatia Internationala de Handbal, nu ma intreba!
    E om si ea.. mai are si zile proaste. Dupa ce si.au rezolvat pb personale si au avut o discutie dupa meciul cu rusia, au jucat fara trac.
    A fost de departe in cea mai buna forma de la meciul cu brazilia incolo si a inscris chiar din unghiuri si pozitii incredibile(e un gol cu polonia suuper tare spre sf de repriza 2). Sper ca anul asta sa iasa handbalista anului.
    Va fi un turneu extrem de greu, pe muntenegrence le vad bataioase acolo, iar danezele le stim, a fost 50-50 acum la mondial cu ele. Sper sa reusim, ar fi frumos!!!

  8. #218
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    dar fix in cel mai lejer meci din meciurile cu adversari buni s-a hotarat sa aiba morcov, cand am pariat eu! Ma enerveaza ca de fiecare data cand mizez pe ea la Romania, clacheaza ca proasta!
    hmmmmm, oare cine e proasta ?

  9. #219
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    hmmmmm, oare cine e proasta ?
    Dascaleasca?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •