Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 238

Thread: ALDE - partidul meu

  1. #85
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Are interdictie, verifica-ti sursele

    http://www.bbc.com/news/world-europe-26672800

    Sergei Naryshkin (US and EU sanctions)

    The speaker of the lower house of parliament, the State Duma. Russian media and foreign analysts say that, like Vladimir Putin, he once served in the Soviet KGB, although he has never confirmed this.
    In September the EU added 11 more prominent Duma members to the sanctions list, including the veteran ultra-nationalist MP Vladimir Zhirinovsky.
    Termină cu dumele tale, nu te crede nimeni.

  2. #86
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1


    ia alt link nici o duma:

    http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...LEX:32014D0265


    Cum ziceam, voi negati realitatea bre, sunteti prea indoctrinati la PSD ca sa intelegeti realiatea.
    Ma plictisesti cu prostioarele zilnice. Vezi-ti de sanatate si nu mai debita prostii
    beleafer

  3. #87
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Lăsa-l sa respire ca iar începe sa injure

  4. #88
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Vezi-ti de sanatate si nu mai debita prostii
    Amesteci lucrurile.

  5. #89
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    in afara de alde nu m-a convins nimeni
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  6. #90
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Amesteci lucrurile.
    Erau un sfat sincer, crestinesc, din inima
    beleafer

  7. #91
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    chiar acum pe fb, despre tariceanu:

    "O nouă porcărie a acestui gunoi uman numit Călin Popescu Tăriceanu! A inventat un nou tertip pentru a amâna votul privind arestarea lui Șova, prieten bun cu Victor Ponta și, în același timp, să-l șicaneze pe președintele Klaus Iohannis. În premieră, șeful Senatului intenționează să organizeze miercuri, pe data de 2 decembrie, când parlamentarii se întorc din mini-vacanță, o sindrofie care să marcheze Ziua Națională.

    Ideea i-a venit lui Tăriceanu cu doar câteva zile înainte de 1 decembrie, pe fondul deciziei președintelui Klaus Iohannis de a nu organiza tradiționala recepție ținută anuală la Palatul Cotroceni, ca urmare a tragediei de la Colectiv.

    „Decizia de a anula o recepție, cu motivația legată de tragedia de la clubul Colectiv, nu este, poate, în sine, un lucru rău, nu este neapărat condamnabil. Ceea ce cred că este, însă, important de avut în vedere este ca să găsim modalitățile cele mai potrivite pentru a marca Ziua Națională și să reliefăm care este importanța ei pentru români. Am intenția sa propun colegilor mei la reluarea lucrărilor Parlamentului pe data de 2 decembrie, să alocăm în sesiunea de plen un moment dedicat marcării acestui eveniment“, a anunțat Tăriceanu, într-un interviu acordat PS News."

    Johannis, in acelasi timp:

    "În această seară am depus o jerbă la restaurantul „La Belle Équipe” din Paris, în semn de omagiu pentru victimele atacurilor sângeroase din 13 noiembrie. Este locul în care oameni nevinovați, printre care și doi cetățeni români, și-au pierdut viața. Dincolo de durerea și emoția care emană din acest loc, sentimentul care domină este cel de revoltă și speranță totodată. Revoltă că o mână de fanatici au produs atâta suferință, și speranță că doar unindu-ne forțele vom combate terorismul și violența extremistă, pentru a ne apăra valorile și libertățile greu câștigate."

    Cum naiba sa fii fan Taricanu?
    beleafer

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    bobita, ai citit atent:

    "Este inadmisibil ca al doilea om în stat să dea dovadă de atâta slugărnicie. Să-l inviți pe șeful Dumei de Stat a Rusiei la București, în condițiile în care Narâșkin are interdicție în Uniunea Europeană, înseamnă fie că ești inconștient, fie că îți propui să sfidezi, cu bună știință, statul român și pe cetățenii ei."

    Eu as spune ca e de-a dreptul prost Motoriceanul asta.
    motocicleanu si parnaiasii din parlament sunt curvele rusilor...ei nu stiu ca tatuca putin nu prea imparte banii cu prostituatele din subordine.

    bine ca macar si-au dat arama pe fata.
    asa popor asa alesi...astia sunt pesedistii mereu cu fata la moskva ca de acolo vine lumina.

    daca ar intra rusii iar in bucuresti pe tankuri astia ar fi primii care i-ar primi cu flori si lozinci gen putin si poporu rus libertate ne-au adus.

  9. #93
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    tariceanu a devenit cel mai nesimtit si tampit politician din romania .are soriciul mai gros chiar si decat ponta ,iar de prost tinde sa-i ia fata lui ghise ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  10. #94
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    tariceanu este singurul cu coloana vertebrala din politica romaneasca
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  11. #95
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    bobi. care e candidatul alde la functia de primar al capitalei?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  12. #96
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Arșinel.

  13. #97
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0

  14. #98
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Arșinel.
    are deja o varsta dar cred ca se potriveste mai bine partidului. cu un picior in groapa
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  15. #99
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    are deja o varsta dar cred ca se potriveste mai bine partidului. cu un picior in groapa
    Arșinel e un Bușoi care nu se pierde cu Firea. E tunat proaspăt cu rinichi de ultimă generație.

  16. #100
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Arșinel e un Bușoi care nu se pierde cu Firea. E tunat proaspăt cu rinichi de ultimă generație.
    eu zic sa-ti pregatesti camasa casual de chef,n-auzi ca ma ocup eu de bunul mers al formului?
    ce naiba,parca ne-am inteles deja...
    granita la Orsova!

  17. #101
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    trebuie cineva mai tanar. cu putere de munca. si optimist. bobi cearton cati ani ai?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    bobi cearton cati ani ai ?
    extrem de subtil, dar deja suntem obisnuiti.

  19. #103
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    tu cauti subtilitate unde nu exista. l-am intrebat cati ani are. daca asta e subtil pentru tine nu stiu ce sa mai zic
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Pai tocmai.

    Mda, sigur esti Stanley, avea si el momente din astea. Cel mai mult mi-a placut de el (adica de tine) atunci cand sustinea ca, daca ar exista vointa politica, in Romania s-ar putea aduce usor energie nucleara din Franta ...

  21. #105
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    inteleg ca incerci sa ma asociezi cu evenimente nefericite din viata ta
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •