Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 238

Thread: ALDE - partidul meu

  1. #64
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E o premisa falsa ca acum a aparut falia asta ideologica Poate a fost adancita, dar exista de mult. Mentalitatea asta retrograda, cu satanistii care au primit ce-au meritat, intalnita la schizofrenioci cu creierele spalate gen barabancea, becali, prefericitul pizdotie imputitul etc, ma fac sa borasc pe misiunea lor sfanta de a-mi facilita accesul la mesajul divin. Ce le trebuie astora, un mesaj de 35 de cm de magrebian pursange, care sa-i scuture un pic in gaoaza.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  2. #65
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Am auzit de Ozana Barabancea.

  3. #66
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, o tiganca destul de ok pe felia ei de ***** manjit. Mai nasol a fost cand balena porc s-a supralicitat si a crezut ca poate emite chestii si in alte probleme, ceea ce, evident, nu are anvergura sa faca. Cuminte ar fi fost sa ramana la show-urile ei cu transsexuali, pizde anorexice si fatalai opariti care se strang de coaie.

    Interesant este ca fiind un devorator de monden (via gsp) o vazusem odata intinsa intr-un club de-un june prim, care dupa ce i-a susurat toata noaptea la ureche diverse, i l-a susurat in gaoz si pe Necuratu'. Desigur ca in seara aia nu era liturghie. Deci, de tarfe din astea cu rinoplastia la vedere sunt satul.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #67
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Corect, Ozana cea frumos curgătoare și limpede ca cristalul.

  5. #68
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    "Tăriceanu rămâne un politician care n-are nimic în comun cu interesele României. Este inadmisibil ca al doilea om în stat să dea dovadă de atâta slugărnicie. Să-l inviți pe șeful Dumei de Stat a Rusiei la București, în condițiile în care Narâșkin are interdicție în Uniunea Europeană, înseamnă fie că ești inconștient, fie că îți propui să sfidezi, cu bună știință, statul român și pe cetățenii ei.
    Eu am primit interdicție de a intra în Rusia tocmai pentru că am susținut intodeauna că Rusia, prin acțiunile sale, disprețuiește poporul român de pe ambele maluri ale Prutului. Rusia ne-a amenințat în repetate rânduri în ultimii ani, tocmai pentru că nu-și dorește o Românie puternică și stabilă în regiune.
    Se pare că sunt însă și destui "oficiali" ai statului român dispuși să facă jocul Moscovei"

    Eugen Tomac
    beleafer

  6. #69
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post

    Eugen Tomac
    Tolomac e pemepist, sluga lui Basescu, n-are credibilitate.
    N-are probitate sa judece un conducator de anvergura lui Tariceanu.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  7. #70
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    A fost Dragnea la Dupa 20 de ani/protv si zicea ca (printre altele si pe sub mustata aia) ca o sa va futa pe toți astia, tradatorii. Adică nu a zis chiar asa dar a lasat sa se inteleaga ca cei ce si-au indestulat viata si au fugit la alte partide o sa o cam beleasca pe Dansa, ca are dosare si ca el nu este v'reun prostalau sa rămână dator. Eu zic sa faci cumva sa returnezi mărirea aia de salariu sau sa te intorci cumva la comunisti. Oricum motoriceanu nu prea are ce sa ofere

  8. #71
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Oricum motoriceanu nu prea are ce sa ofere
    Tariceanu ofera eleganta, distictie, coloana.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  9. #72
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Lăsa bre ca nu eleganta sau distinctie ați cautat voi in partidul lui iliescu. Ciolanul cu fasole este ( sau era ca deja va rupe restructurarea lui Dragnea) motorul. Sistemul pilelor si relatiilor mentinut in vigoare timp de 25 de ani ... mizeria organizatorica prin care orice buric de om putea ajunge director sau șef de tarla daca era conectat cu "partidul". Va fute mustaciosul pana deveniti OAMENI

  10. #73
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Tariceanu ofera eleganta, distictie, coloana.
    glumesti, nu?
    dar nici macar in gluma nu poti spune vreodata despre prezervativul politic Moliceanu ceea ce ai spus mai sus

    cat desprea alde ALDE astia, nu sunt nimic decat o adunatura la propriu cu tot ce e mai scarbos si corupt in politica romaneasca. un fel de unpr dar cu o concentratie mai mare de scarbe pe cm patrat.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #74
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    glumesti, nu?
    dar nici macar in gluma nu poti spune vreodata despre prezervativul politic Moliceanu ceea ce ai spus mai sus

    cat desprea alde ALDE astia, nu sunt nimic decat o adunatura la propriu cu tot ce e mai scarbos si corupt in politica romaneasca. un fel de unpr dar cu o concentratie mai mare de scarbe pe cm patrat.
    2004-2008 a fost o perioada decenta din istoria Romaniei, la fel ca 2012-2015.
    S-a trait bine.
    Problema nasoala e cand ajung basistii la putere. E jale, lumea saraceste, ei se imbogatesc.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  12. #75
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    " in România nu o sa ajungă criza financiară"

  13. #76
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    " in România nu o sa ajungă criza financiară"
    Basistii au ghinion, când apar ei apar și crizele. Sunt născuți crizati.

  14. #77
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Bobi, sa mi-l trag pe tariceanu pe penix si sa imi bag ceva in partidul tau!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #78
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    bobita, ai citit atent:

    "Este inadmisibil ca al doilea om în stat să dea dovadă de atâta slugărnicie. Să-l inviți pe șeful Dumei de Stat a Rusiei la București, în condițiile în care Narâșkin are interdicție în Uniunea Europeană, înseamnă fie că ești inconștient, fie că îți propui să sfidezi, cu bună știință, statul român și pe cetățenii ei."

    Eu as spune ca e de-a dreptul prost Motoriceanul asta.
    beleafer

  16. #79
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    si apoi se mira de ce ii desconsideram pe votantii psdunpraldeaceeasimizerie....
    cum dracu sa ai pic de respect pentru cineva care chiar crede in asemenea panarame de "politicieni"
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #80
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    bobita, ai citit atent:

    "Este inadmisibil ca al doilea om în stat să dea dovadă de atâta slugărnicie. Să-l inviți pe șeful Dumei de Stat a Rusiei la București, în condițiile în care Narâșkin are interdicție în Uniunea Europeană, înseamnă fie că ești inconștient, fie că îți propui să sfidezi, cu bună știință, statul român și pe cetățenii ei."

    Eu as spune ca e de-a dreptul prost Motoriceanul asta.
    N-are nicio interdictie in UE. Presedintele Dumei merge liber in toata lumea: UE, SUA, Canada, Australia.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  18. #81
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Este incredibill cat de toleranti au devenit occidentalii astia

  19. #82
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Este incredibill cat de toleranti au devenit occidentalii astia
    Normal, sunt imbarligati cu rusii in afaceri de sute de miliarde de euro: petrol, gaze, domeniul bancar.
    Austriecii au expunere pe piata Rusiei prin Raifaisen si Erste de 70-80 mld euro.
    Germanii sunt asociati cu rusii in distributia de gaze.
    Polonezii vand mere si pere de 100 mil euro in Rusia.
    Romanii vand lunar gutui la Sank-Petersburg de 5000 euro.
    Albanezii comercializeaza ace, brice si carice in Crimeea.

    Nu e chiar asa simplu cum crezi matale.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  20. #83
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Vreau si eu guturi de caliate, fara misto 100-150 Kg. Altfel ai dreptate cu imbatligatura economică dintre UE si urss. Ps Vad ca scrii crimeea cu litere mari - voi la alde sau PSD aprobati situația actuala?
    Last edited by Novac; 29th November 2015 at 21:29.

  21. #84
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    N-are nicio interdictie in UE. Presedintele Dumei merge liber in toata lumea: UE, SUA, Canada, Australia.
    Are interdictie, verifica-ti sursele

    http://www.bbc.com/news/world-europe-26672800

    Sergei Naryshkin (US and EU sanctions)

    The speaker of the lower house of parliament, the State Duma. Russian media and foreign analysts say that, like Vladimir Putin, he once served in the Soviet KGB, although he has never confirmed this.
    In September the EU added 11 more prominent Duma members to the sanctions list, including the veteran ultra-nationalist MP Vladimir Zhirinovsky.
    Last edited by TheIceMan; 29th November 2015 at 23:07.
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •