Page 2 of 24 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 484

Thread: Vinovatul COLECTIV

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Gata, labeunuteve au gasit vinovatul. E vorba de Piedone. Ce noroc pe Oprescu ca deja e arestat.


    De asta imi era frica, de politizarea nenorocirii.

  2. #23
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu e de vina piedone, ci cretinii care voteaza partidul asta spurcat si criminal. Nu e treaba mea ce fac in afara capitalei, ma refer la boii mei concetateni, in special cei din sectorul 4, futu-le muma-n cur de ratati! Pun pariu ca jumate din muile alea care au iesit la mars, plus muile de varani care acum merg cu palaria pt donatii, au votat psd sau nu au fost la vot! Voi i-ati omorat, jegurilor! Tara de *****, farisei nenorociti!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #24
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Ups, asta a fost un sut direct in bot

    ps. dogule, vezi ca are si asta micu nitica dreptate sa scanceasca - piedone este punr + (cacandida)t la primaria mare

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    nu exista asa ceva, e acelasi partid rosu, cancerul romaniei. mi se pare un candidat f puternic. cu o arteziana in fata la pionierul, plus un spatiu verde, doua mese de sah si 3 cosuri de gunoi in locul au murdarit jegosii aia cu piele si clabuci caldaramul, cred ca acest domn poate iesi din primul tur.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #26
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    ai uitat sa plasezi in decor 2 tobogane d'alea de plastic :



    este puternic pana nu mai este. nu exista primar bucurestean fara spaga de milioane adunata in timpul mandatului

    .

  6. #27
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post


    De asta imi era frica, de politizarea nenorocirii.

    cam atat ne duce pe noi capul, mai exact spiritul nostru social...
    probabil de aia avem atat de multe biserici si, mai ales, case de amanet.

    le: acum cateva luni, am asistat la ceva fenomenal:
    o fata de cca 20-22 de ani a fost lovita usor de o masina pe trecere. usor zic, pt ca cetateanul nu avea mai mult de 10 km/h. fata mai mult s-a speriat si a cazut in genunchi. eu, pieton la randul meu, am ajutat-o sa se ridice. soferul a iesit din masina cu viteza luminii, sa ma ajute, fiind foarte speriat de ce s-a intamplat. pana acum toate la locul lor: un sofer usor neatent, a lovit un alt cetatean pe trecere: neatentie crasa, insa spirit social ok.
    in cateva secunde toti pietonii - si erau multi - au sarit la jugulara bietului sofer neatent: "ce faci ba animalule? ne omori pe trecere??
    absolut nimeni nu a intrebat, si mai ales, nimeni nu a remercat ca fata s-a ridicat, dupa ce i-a mai trecut starea de soc (cca 2-3 minute de la accident) si a incept sa se interpuna intre "justitiari" si bietul sofer.
    "tu cine esti, tu curva? ii pretenu' tau criminalul asta??? "

    "nu...eu sunt victima. si ma simt bine, multumesc, ca m-ai intrebat..."

    e foarte usor sa aratam cu degetul. singurii care au dreptul sa incerce asta sunt parintii tinerilor, nu "tu" - un vesnic afluent imputit la victimizarea generala.
    apropo...tot "tu": ai fost la rosia montana sa vezi ce mai e pe-acolo de la ultimul tau miting?
    Last edited by Ess; 2nd November 2015 at 00:07.

  7. #28
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    a fost premeditat totul
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    nu exista asa ceva, e acelasi partid rosu, cancerul romaniei. mi se pare un candidat f puternic. cu o arteziana in fata la pionierul, plus un spatiu verde, doua mese de sah si 3 cosuri de gunoi in locul au murdarit jegosii aia cu piele si clabuci caldaramul, cred ca acest domn poate iesi din primul tur.
    Ai perfecta dreptate, daca inca era Videanu primar , acel burete nu se aprindea.Pe vremea lui Videanu toate concertele se desfasurau in aer liber , pe gramezi de borduri si inconjurati de pompieri cu tulumba intr-o mana si cu avizul PSI in cealalta.

  9. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu e de vina piedone, ci cretinii care voteaza partidul asta spurcat si criminal. Nu e treaba mea ce fac in afara capitalei, ma refer la boii mei concetateni, in special cei din sectorul 4, futu-le muma-n cur de ratati! Pun pariu ca jumate din muile alea care au iesit la mars, plus muile de varani care acum merg cu palaria pt donatii, au votat psd sau nu au fost la vot! Voi i-ati omorat, jegurilor! Tara de *****, farisei nenorociti!
    Treaba ta e sa te duci dracului odata pentru totdeauna. Debitezi numai tampenii ordinare. Cum iti permiti sa-i faci boi pe toti oamenii din sec 4? De ce amesteci politica cu moartea? Cum iti permiti nenorocitule sa spui ca tara e de *****?
    Ai inteles cat esti de redus mintal?
    Nu cred!

  10. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Țara întreaga a fost șocată de imaginile de la Clubul 'Colectiv', cu sute de tineri care au ieșit în flăcări de la un concert. Medici, asistente, pompieri, polițiști, jandarmi și oameni simpli au încercat să salveze vieți. O singură instituție a avut ușile închise: Biserica Ortodoxă Română, în frunte cu Patriarhul Daniel. Țipătul morții nu a ajuns nici azi pînă în Dealul Mitropoliei!


    Stînd cu ochii în ecranul televizorului, pătruns de drama inimaginabilă a acelor tineri din 'Colectiv', răsfoind toată legislația pentru a înțelege cum a fost posibilă această tragedie, n-am observat că în acest peisaj sinistru lipsea un personaj care ar fi trebuit să fie în acest tablou chiar în primul rînd: PS Daniel, Patriarhul României! Un e-mail venit din Spania mi-a atras atenția asupra acestui fapt și întreb: UNDE AȚI FOST, PREAFERICIREA VOASTRĂ, ÎN ACESTE ZILE?

  11. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Rânduri către fiul meu:

    Dragul meu băiat, a sosit vremea, ca în calitate de tată, să-ți dau un sfat: învață, dragul meu băiat, învață atât de mult și atât de temeinic astfel încât să poți pleca din țara asta, tara în care bebelușii ard în maternități, tinerii mor în cluburi, sau își dau viața pentru confortul unor așa ziși demnitari, tara în care scumpii noștri politicieni sunt surprinși dormind în timpul ședințelor, tara în care aceeași politicieni, care au depus un jurământ, acela de a sluji cetățeanul, își afundă adânc mâinile în mocirla spăgilor, învârtind sume amețitor de mari pentru oamenii simpli, iar când sunt prinși, cei drept sporadic, sunt victimele sistemului și a opozanților politici.

    Du-te, fiul meu du-te departe de mega-caracatita urii și a răutății care a pus stăpânire pe sufletele noastre. Du-te departe de țara asta în care ești pierdut dacă nu împingi ceva, oriunde! Țara asta în care e mult mai ușor să cobori în bernă drapelul decât să elaborezi legile în așa fel încât să nu se ajungă niciodată la situații sinistre.

    Țara în care nimeni nu e responsabil pentru nimic, decât pentru îmbogățire rapidă și fără muncă. Du-te, fiul meu, acolo unde n-o să fii în pericolul de a-ți scrânti glezna în timp ce mergi pe un trotuar care a costat milioane pe hârtie, dar în realitate e plin de găuri, unde n-o să fii în pericol de a-ți cade în cap tencuiala de pe o clădire veche de 70 de ani, unde nu există pericolul de a te răni sau muri la volan, în timp ce faci slalom printre gropile abia 'plombate' , dar care din cauza 'vremii potrivnice' , s-au surpat.

    Nu fi patriot și nu mai suporta mizeriile și minciunile folosite ani și ani de către aceeași oameni, doar pentru a-și construi ei palate și averi. Pleacă din țara asta în care, ca să-ți îngropi morții, trebuie să faci credit la bancă pentru că a ajuns să coste înmormântarea mai mult decât nunta. Pleacă din țara asta, pentru că s-a ajuns că valoarea unui om să fie dată de grosimea portofelului, numărului de carduri, mașinile conduse sau eticheta de pe haine. Pleacă acolo unde n-o să întâlnești oameni vorbind singuri pe străzi din cauza grijilor, unde n-o să auzi despre atâtea sinucideri din cauza deznădejdii. Du-te, fiul meu dă-ți șansă să crești armonios la minte și în inimă', este mesajul postat de polițistul Bogdan Tăicuțu pe Facebook.
    Last edited by Paul Atreides; 2nd November 2015 at 12:01. Reason: err

  12. #33
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Unde sa fie, coae, la vreo pomana unde nu se rupe chitanta pe vin fiert si bacsis de inmormantare! Poate e chiar in drum spre tine, baga si tu pluta aia in marsarier, ca e pacat sa nu va intalniti

    Spurcaciune pesedista ce esti, la Sapoca cu tine!

    O arzi aiurea gangsta-n pasalac, timache, e vina autoritatilor locale care s-au spalat pe maini si acum fac teledoane si trimit mesaje de incurajare. piedone-n sus, piedone-n jos, bagami-as pl in ****** si in cretinii care te-au pus acolo! Rastorni doua tarabe, dai doua babe cu cracii-n sus ca nu plateste impozit pe 3 tufanici si un kil de lapte, gata, esti primaru' pl mele! Da, asta e sectorul 4, imi bag pl in el cand e la apogeu!

    Administratia locala nu face politica. Ati vrut functii, raspundere, raspundeti in mortii vostri de pesedisti! Cu ce raspundeti, cu o chitanta pt 80 de scaune si o amenda pt o femeie de serviciu care lucra la negru? Nu va e, ba, rusine?

    Sa taceti, mizeriilor! Ati acoperit pana si sufletele-alea amarate care se tanguie
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #34
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Alexis Matache era o tânără de 26 de ani, studentă la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, dar aripile ei s-au făcut scrum în incendiul de la Colectiv, din 30 octombrie. Tânăra părea destul de puternică să lupte pentru viață și a fost internată la Spitaul Bagdasar, unde până duminică a reușit să lupte pentru viața ei. Dar duminică seara trupul ei a cedat și nu a mai ajutat-o să continue bătălia cu moartea care-i dădea târcoale. Lasă în urmă o familie devastată de durere și prieteni care refuză să creadă că nu o vor mai vedea niciodată.

  14. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Medicul Letit›ia Coriu, de la Spitalul Universitar, a vorbit despre tragedia din clubul Colectiv.

    "Am primit 25 de pacient›i. În noaptea aceea am înt›eles cu adevărat expresia ars™i de vii. Erau pacient›i cons™tient›i, dar care erau mut›i de durere. Erau imobili, dar cu toate acestea, paradoxal, erau linis™tit›i că au ajuns, în sfârs™it pe mâinile noastre, la spital. Lucrurile au fost foarte dramatice pentru tot personalul medical. Brancardele intrau încontinuu, ca într-un carusel. Pur s™i simplu ne gândeam oare vom putea face situat›iei acestea. S˜i tot eram anunt›at›i că vor mai veni alt›i oameni, mai grav. Ulterior am aflat de la pacient›ii că practic se protejaseră cu mâinile pe cap, să nu le ia foc părul. Sau s™i-au pus glugi pe cap sau rucsace ca să fie protejat›i de căldura aceea mare. Leziunile au fost s™i chimice, s™i termice", a spus Letit›ia Coriu.

  15. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    În viață, spre deosebire de șah, jocul continuă și după mat.
    O palida consolare.

  16. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Unde sa fie, coae, la vreo pomana unde nu se rupe chitanta pe vin fiert si bacsis de inmormantare! Poate e chiar in drum spre tine, baga si tu pluta aia in marsarier, ca e pacat sa nu va intalniti

    Spurcaciune pesedista ce esti, la Sapoca cu tine!

    O arzi aiurea gangsta-n pasalac, timache, e vina autoritatilor locale care s-au spalat pe maini si acum fac teledoane si trimit mesaje de incurajare. piedone-n sus, piedone-n jos, bagami-as pl in ****** si in cretinii care te-au pus acolo! Rastorni doua tarabe, dai doua babe cu cracii-n sus ca nu plateste impozit pe 3 tufanici si un kil de lapte, gata, esti primaru' pl mele! Da, asta e sectorul 4, imi bag pl in el cand e la apogeu!

    Administratia locala nu face politica. Ati vrut functii, raspundere, raspundeti in mortii vostri de pesedisti! Cu ce raspundeti, cu o chitanta pt 80 de scaune si o amenda pt o femeie de serviciu care lucra la negru? Nu va e, ba, rusine?

    Sa taceti, mizeriilor! Ati acoperit pana si sufletele-alea amarate care se tanguie
    Omule, am o veste proastă pentru tine: diavolul ești chiar tu.

  17. #38
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Martor al TRAGEDIEI, SCRISOARE DESCHISĂ către Raed Arafat. Mesaj SFÂȘIETOR!

    Citesc peste tot despre mobilizarea exemplara a fortelor de interventie si-mi vine sa urlu: care mobilizare? nimeni nu a stiut ce sa faca, haosul intre pompieri, smurd si salvari a fost mai mare decat in randul oamenilor care au reusit sa iasa la timp. Cei mai multi dintre supravietuitori au fost scosi de cei iesiti in prima linie, nu de pompieri.



    http://www.comisarul.ro/politic/mart...d-_608888.html


    ps.raspunsul arabului: in astfel de situatii timpul se dilata!

  18. #39
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Martorul TRAGEDIEI ar trebui sa afle ca inca nu s-a inventat teleportarea si ca detaliul asta minor a facut ca pompierii sa nu fie la fata locului la doua secunde dupa primul apel la 112.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  19. #40
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    apar lingaii sistemului...

  20. #41
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Pocnesti de argumente, ca de fiecare data
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  21. #42
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    pocnesti de frustrare,ca de fiecare data

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •